Keresés

Részletes keresés

mondial Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1953
ja, teljesen rendben volt ez a meccs sztem is
mondjuk legalább bebizonyította, h a braziloktól sem kell elájulni
Előzmény: V-Man (1952)
V-Man Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1952
én biztos vagyok benne, ha kapnak egy gólt akkor felpörögtek volna, persze ha a végén jön az a gól, akkor jól rácsesztek volna, de hát a volna nem játszik ugyebár.
egyik klasszis villant egyet, az most elég is volt, valószínűleg mindig egyikük legalább jól fog játszani, ami az ilyen középerős csapatok ellen elég is lehet, későbbiekben meg a tét úgyis fel fogja hozni a most szundikáló "sztárokat".
Előzmény: mondial (1951)
mondial Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1951
jó csak már fáraszt, h mindenhol azt olvasom, h ronaldo ilyen meg olyan szar volt, mintha adriano pályán sem lett volna. mondjuk nem is volt
borzalmas szarul játszottak mindketten, de azér van a hátralévő 2 csopotmeccs, h formába lendüljenek
Előzmény: V-Man (1950)
V-Man Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1950
mind a kettő atomszar volt, de lesz majd jobb is.
Előzmény: mondial (1949)
mondial Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1949
Adriano futott? helyzete volt? pályán volt egyáltalán?

Ronaldo legalább visszajött labdákér néha
Előzmény: el Papi (1947)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1948
tény és való R9 a legmélyebb realos szerepléseit idézte. kár, pedig az uccsó sérülése előtt volt 3-4 igen jókis meccse. na nembaj lesz ez még jobb is, remélem megdönti a csúcsot, szerintem megérdemelné.
Előzmény: el Papi (1947)
el Papi Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1947

azert ha lehet ne hasonlitsuk ossze R9 es Adriano mai teljesitmenyet mert nem az elobbi jonne ki jobban (volt 1 jo lovese, de szo szerint nem futott, erdekes jelenseg volt). Merem remelni, hogy Ronaldonak a mai szereplesehez koze van annak hogy beteg volt, illetve nem 100%-os, mert egyebkent kritikan aluli volt amit ma muvelt (igy nem jatszhat senki a palyan. Csapatjatek szinte nem volt (sokszor olyan allofoci amit a Madrid szokott bemutatni), egyedul Kaka meg az elejen Ronaldinho mutatott vmit, illetve Robinhonal egy ket nagyon apro biztato jel. Nem vonnek le messzemeno kovetkezteteseket a mai meccsbol, de ez komolyabb csapatok (de legalabbis jobb helyzetkihasznalassal rendelkezok) ellen ez keves lesz. De ezt nyiltvan tudjak ok is.

Előzmény: bigacsiga2003 (1945)
Saviola7 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1946
nem akarok vitatkozni, de legalább 10 méternél többet futott. ettöl függetlenül ő is nagy kalap trágya volt, de legalább felugrott, ha kellett stb. mindesetre biztos vagyok benne, hogy minden csapatnál formajavulás lesz, mert még visszafogják magukat itt az elején. mert, ha nem, akkor minden idők legrosszabb vb-je elé nézünk, de biztos nem így lesz. ennél csak jobb jöhet.
Előzmény: bigacsiga2003 (1945)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1945

hát ma szarok voltunk, de sebaj, a tovabbjutas elég biztosnak tűnik, bár Hiddink mester és az auszik meglephetnek, és a brazil edzős japan is fel fogja szivni magát.

Ronaldo valoban tejbetök volt, de kérdem én Adriano mennyivel volt jobb? Semennyivel, sőt. 

CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1944
Szovogesd csak tovabb az elmeleteidet,rememelem ez meg is nyugtat majd.
Előzmény: maZo (1940)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1943

En szemely szerint orulok,h nem eroltettek magukat nagyon a fiuk,talan a media se gyakorol majd akkora nyomast igy.Rettento nehez ugy jatsszani,h kotelezo VB-t nyerni,de azt is kizarolag alomfocival szabad.

A vedelemmel vannak gondok,a horvatok csak maguknak koszonhetik,h nem hoztak el egy pontot.Ezen szerencsere lehet egykicsit javitani,de hat ugyebar minden a tamadojatekon mulik majd.

Lassan kezdodik a 2. csoportkor,ahol vszinu sokkal jobb merkozeseket fogunk latni es szeritnem a csapat is jobb lesz.

Nagyon fontos gyozelem volt!

Saviola7 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 1942
Ronaldonak ilyen mentalitással nincs helye a kezdőben. szánalmas, hogy nem fut a labdákért, végig kocog (vagy azt se) és egy 190 centi magas labdára se rugaszkodik el... felölem 10 golt is löhet, de ez roppant idegesítő. ha a reálba csinálja az nagyon nem izgat, de ez már más sznt lenne és jobban oda kéne tenni magát. remélem rászolnak ,bár gondolom ugyse fognak. az ő játéka meghatározo, ha ő megprobált volna mozogni akkor többször védelem mögé kerülhettek volna. na mind1 remélem ez változik. Robinho jobban mozog és akar, de benne meg nincs meg az, hogy találjon egy gólt, míg Ronaldoban ott van. a két játékost kéne ötvözni.
maZo Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1941

és íme most is... már vezetnie kellene a horvátoknak a helyzetek alapján.

és mennyi az állás?? 0-1 a braziloknak... ááááá!! :-((

Előzmény: maZo (1940)
maZo Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1940
nem mondtam, hogy szándékos volt vagy fizettek érte, csak azt, hogy megint ortó mázlija van a braziloknak...
Előzmény: sgabcsi (1922)
The Evil Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1939
2-1 (1-1)
G: Kaká, Cicinho
piwo Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1938

Nem azért, de szerintem az NS mai brazíliás "különszáma" elég gyomorforgató volt.

Tudom én, hogy legszebb foci, meg minden, de az már egy picit túlzás.

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1937
szünetben 2-0
Előzmény: Törölt nick (1936)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1936

Brasil-Hrvstka 5-1

 

Adriano2,Ronaldo,Ronaldinho,Kaka

Prso

apple48 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1935
Mindig a braziloknak drukkoltam (mert a mieink már rég....), de most egy jó focit szeretnék látni....na jó, brazil győzelemmel.:-))))
Előzmény: pimpa51 (1934)
pimpa51 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1934

Brazília - Horvátország: 2-1 (1-1)

G: Adriano, Ronaldo

Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1933

Brazília - Horvátország: 2-0 (1-0)

G: Adriano, Kaká

Steffi21 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1932

Úgy néz ki egész jól elvannak!
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1931
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1930
Bár még egyet kell aludni a brazil válogatott világbajnoki bemutatkozásáig, máris szinte hisztérikus hangulat övezi Ronaldinhoékat Németországban.



Manapság meglehetősen nehezen jutnak be a königsteini sportcentrumba azok a német fiatalok, akik rendszeresen fallabdáznak és teniszeznek a hatalmas külvárosi telken. Mindenütt rendőrök és biztonsági emberek,úgy tűnik, mintha valaki az egész sportközpontot kibérelte volna. Pedig nem Igy van. Brazil újságirók szerint a Selecao közel három millió eurót kapott az alig húszezres német város vezetésétől, hogy a vb idejére a környékre csábItsa a vastag bukszájú turistákat.

Königstein egyébként arról hIres, hogy itt élnek Németország legtehetősebb lakosai. Most azonban nem a gazdagságáért irigykednek a városra, Ronaldinho, Kaká és Adriano trükkjei jelentik az igazi szenzációt. A tegnapi edzést csak a sajtó munkatársai tekinthették meg, az ország szinte minden pontjáról érkező brazil szimpatizánsokat több tucat rendőr tartotta fel a kapunál.

AmIg a szurkolók hisztérikus hangulatot teremtenek, Ronaldo és társai angyali nyugalommal és duzzadó önbizalommal készülnek a holnapi bemutatkozásra. Carlos Alberto Parreira szövetségi kapitány együttese elsőként máris a csoport legnehezebb ellenfelével, Horvátországgal néz farkasszemet. A játékos tréning után a brazilok igazolták, miért is tartják őket nagyra a magánéletben is, készségesen beszélgettek a sajtó képviselőivel.

- Rengeteg erős válogatott érkezett a vb-re, számomra csupán az az egyetlen nyitott kérdés, Ronaldo hány találattal lesz a gólkirály - nyilatkozta lapunk esélyeket firtató kérdésére Ronaldinho, aki divatos hajkendőjével alaposan felizgatta a több száz méterre feltartott német tinilányokat.

- Ez itt teljesen más világ, szeretjük, élvezzük a játékot, minden labdaérintés olyan örömet szerez, mint amikor megismerkedtünk a lasztival. Sajnálom, hogy több olasz barátom is belekeveredett minden idők legnagyobb olasz vesztegetési botrányába.
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1929
Max. tapasztalatot .-))
Előzmény: Piri (1927)
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1928
F-CSOPORT. Carlos Alberto Parreira kapitány Ronaldót tartja a leghatékonyabb fegyvernek. A horvátok felkészülhetnek a cselviharra
A brazil sikerek titka a laza készülődés

Nemzeti Sport Napilap 2006-06-13 02:15 Utolsó módosítás: 2006-06-13 02:39
Vasárnap este a brazil válogatott königsteini edzőtáborából átköltözött Berlinbe, ahol kedden Horvátország ellen játszik. Az első mérkőzések tapasztalatai aggasztják Carlos Alberto Parreira szövetségi kapitányt, szerinte elharapódzott a durvaság, Mario Zagallo szerint azonban a minőség diadalmaskodik, és Brazília lesz
a világbajnok.




A Königsteinhez legközelebb lévő repülőtérről, Frankfurtból negyvenöt percet vett igénybe a légi út a német fővárosig. Amikor vasárnap este 22.25 órakor megérkezett az ötszörös világbajnok együttest szállító autóbusz a Bristol-Kempinskihez, mintegy száz honfitársuk várta Ronaldóékat, a legkülönfélébb zeneszerszámokat nyekergetve.

Az utolsó königsteini edzésen a szövetségi kapitány, Carlos Alberto Parreira a következő taktikai variációt gyakoroltatta a támadó alakzattal: fellőtték a labdát a védők között helyezkedő Ronaldónak, ő azonban nem fordult vele kapura, hanem visszapasszolta Kakának vagy Ronaldinhónak, s ugyanabban a tempóban beindult az ellenfél két középső védője irányába. Így a labdát - amelyet a játékostárs kapásból visszalőtt - immár lendületből vehette át, s vezethette be a két bekk között tátongó résbe.

"Ronaldo olyan fürge, hogy nincs, aki meg tudná állítani ilyen akció közben. Ez lesz a leghatékonyabb fegyverünk a világbajnokságon" - magyarázott Carlos Alberto Parreira a tátott szájjal figyelő újságíróknak.

A tréning befejeztével röpke sajtóértekezletet tartottak a brazilok. A találkozón a szövetségi kapitány keserűen beszélt a világbajnokság eddigi mérkőzéseinek tapasztalatairól.

"Roppant kemény, sőt durva védekezés jellemzi a csapatokat, különösen a levegőben, fejjáték közben - mondta a brazil mester. - Azt gondolom, a tizennyolcadik az egészség világbajnoksága lesz, vagyis az a válogatott nyeri meg a trófeát, amelyik a legtöbb csillagát tudja épen, egészségesen megőrizni a végküzdelmekre."
Hétfőre végképp elárasztották a brazil szurkolók a német fővárost. Sokan az esti járattal érkeztek Frankfurtból, de rengetegen jöttek, jönnek gépkocsival is. Az élcsapat az ötvenhárom tagú, dobokkal, fúvós hangszerekkel felszerelkezett gigantikus zenekar, amely a Bristol-Kempinskinél is szórakoztatta kedvenceit, no meg a látványosságra vágyó berlinieket.

Berlinbe érkezett Brazília kétszeres virtuális futballbajnoka, a videojátékok felkent mestere, Eduardo Crus is. A 25 éves fiatalember június 29. és július 3. között képviseli hazáját a videojátékok Világkupáján, Franciaországban. Crus dicsérte kivételes tudása miatt - és itt most videojáték-tudására gondolunk - Robinhót, a brazil válogatott legfiatalabb tagját.

"Robinho világszínvonalon űzi ezt a roppant komplikált játékot, s még jobb lehetne, ha ügyesebben használná a manuális kapust. Most még olykor buta gólokat kap, de ha ezeket elkerüli, minden akadály elhárul a fejlődése elől"- hangsúlyozta a ProEvolution Soccer nevű játék nagymestere. A Világkupán egyébként a földgolyó minden zugából indulnak játékosok, a tavalyi viadalt a Louvre-ban rendezték.

Zé Roberto: futball a börtön helyett

A 18. világbajnokságon Zé Roberto, a brazil válogatott középpályása olyan világhírességek oldalán játszik, mint Ronaldo, Ronaldinho, Kaká, Robinho vagy éppen Adriano. A 32. születésnapját július 6-án ünneplő fedezet azonban nem mindig állt reflektorfényben, sőt halmozottan hátrányos körülmények között kezdte pályafutását. Maga is gyermekbűnöző volt; akikkel huszonöt évvel ezelőtt együtt indult, már csak kevesen élnek közülük: gyilkosság áldozatai lettek, vagy éppen kivégezték őket. A "szerencsésebbek" pedig szabadságvesztésüket töltik…

"A futballnak köszönhetem, hogy egyáltalán élek, s megmenekültem abból a kilátástalan környezetből, amelyikbe beleszülettem" - emlékezik Zé Roberto "Um sonho para a vida" ("Életem egy álom jegyében") című önéletrajzi könyvében, amelynek most jelent meg harmadik németországi kiadása, s amelyet a világbajnokság alkalmából éppen a mostani ellenfél hazájában, Horvátországban és Lengyelországban is megjelentettek: "A riói utcákon ismerkedtem meg a labdarúgással. Akikkel együtt rúgtam a bőrt, szinte kivétel nélkül belesodródtak a bűnözésbe, és sokan közülük már nincsenek az élők sorában. Szerencsére engem a futball kiragadott ebből a közegből, habár óriási volt a kísértés, hogy magam is a bűn útjára lépjek. Első klubom a Pequeninos de Jockey, egy hagyományos riói utánpótlás-nevelő klub volt, majd hamarosan profi futballista lett belőlem."

Igen ám, csakhogy a Pequeninos de Jockey olyan klub, amelybe a felső tízezer gyerekei kerülnek be. Zé Roberto azonban minden volt, csak nem a felső tízezer tagja…

"Édesanyám takarítónőként dolgozott egy gazdag családnál. Munkaadói megtudták, mennyire tehetséges vagyok, ők segítettek bejutni. Csak a hétvégéken jártam edzésekre, mert nem volt pénzem villamosra. Visszagondolva, nem is tudom, miként merítettem erőt ahhoz, hogy végigjárjam ezt a rögös utat. Ma már tudom, a hit segített benne. Mindent Istennek köszönhetek."

Ahol nem csinálnak titkot a taktikából

Ha Brazília megnyeri a vb-t, immár "hexacampeon", azaz hatszoros világbajnok lesz. Vajon ki állíthatja meg a selecaót?

"Senki - adott tömör választ Zé Roberto. - Argentína, Anglia és Németország számít még esélyesnek, de egyik csapat sem tud annyit, mint mi. Az az érzésem, kevés gól esik majd, és ezen a világbajnokságon az a csapat győz, amelyik értelemszerűen keveset hibázik."

Zé Robertónak kulcsszerepe van a középpálya brazil "rombuszában". Persze kérdés, mi ez a kulcsszerep.

"Emberfogás, labdaszerzés a feladatom, illetve a megszerzett labdák pontos megjátszása - mondta a Bayern München labdarúgója. - Ebben Emersonnal osztjuk meg a terheket, s tesszük lehetővé, hogy a többiek - Ronaldinho, Kaká, és ha játszik, Robinho inkább a támadással törődjön."

A berlini Olimpiai Stadion nem ismeretlen Zé Roberto előtt: "Már négy Német Kupa-döntőt játszottam itt, és hármat meg is nyertünk, mindhármat a Bayern Münchennel: kétezer-háromban, kétezer-ötben és az idén. A Bayer Leverkusennel pedig kétezer-kettőben döntősök voltunk, úgyhogy számomra ebben a stadionban minden fűszál azt súgja, hogy sikeres lehetek."

A brazilokhoz kapcsolódó hír, hogy az olasz főügyészség tíz hónapos börtönbüntetést kért Cafúra, mert 2001-ben hamis igazolással jutott olasz útlevélhez.



Írhatják azt Ronaldóról, hogy kövér, mégis ô húzta a legmesszebbre a gumikötelet

Piri Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1927
szerintem este nyernek a horvátok
Steffi21 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1926
Ez a kicsi Juan kisbabája!


Steffi21 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1925
Senki sem lehet tökéletes...
Előzmény: bigacsiga2003 (1921)
CaRl_OS Creative Commons License 2006.06.13 0 0 1924
Szerintem csak a csehek,az olaszok az nagyon eros tulzas.Maximum azert tunhet ugy,mert az elso fel oraban meglepoen jok voltak onmagukhoz kepest,de utana leult a meccs.Valoban szimpatikusabbak voltak,mert tamadobb szellemben nyomtak.Mondjuk teljesen mas a szitu,h Ghananak befujjak a tiziket.Az olaszok vedelmen a Ghanaiak konnyen atjutottak,vagyis inkabb a kozeppalyan jottek at konnyebben,altalaban Ghana a befejezesnel hibazott mindig,latszott,h technikailag kepzetlenek.Nyilvan nekunk ez konnyebben menne,de az olaszok biztos javulni fognak,ezzel jo hangulatot teremtettek maguknak. A csehek prul jarhatnak a serulesekkel,de nagyon tetszettek,igaz USA is tobbet tud,de nem bantam,h ma ilyen gyengek voltak.
Előzmény: bigacsiga2003 (1923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!