Keresés

Részletes keresés

Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.18 0 0 97982

Ha a százalékok (beépítési %, zöldterületi mutató stb.) megengedik akkor lehet bővíteni a házat úgy is, hogy építek egy másik házat és a kettőt összekötöm egy tetővel, ami alatt el lehet járni. Ekkora teleknél a telekmegosztásban nem hiszek.  Nem ismerem a telek méreteit, de ha nem négyzet (vagy ahhoz közelálló) alakú, akkor lehet 2 béna telek az eredmény.

Előzmény: europass24 (97979)
-carcass- Creative Commons License 2021.02.18 0 0 97981

Na igen, ebből egyértelműen látszik, hogy ez nem biztosítós eset. Nem a lapok törtek el, hanem befeszültek (Jenő jól mondja), se a ragasztó, se a fugázás nem volt kellően rugalmas. Eddig bírta.

Előzmény: triker (97977)
-carcass- Creative Commons License 2021.02.18 0 0 97980

Meg kellene nézni, hogy a HÉSZ mekkora minimális telekterületet ír elő. A 800m2 elég karcsú, így a megosztás szerintem nem fog működni. Ettől eltekintve egy másik házikó lehet, hogy felépíthető, de ezzel még futni kell egy kört a hatóságnál és rendeleti szinten is.

Előzmény: europass24 (97979)
europass24 Creative Commons License 2021.02.18 0 0 97979

Lenne egy kerdesem ami nem biztos hogy ide tartozik, ha nem ide kerlek irjatok meg melyik topicba rakjam.

Adott egy kertes csaladi haz, telek kb 800m2 rajta egy ket szintes kb 120m2 haz. Szuleimmel ill tesommal lakunk itt. Van rajta meg jelzalog kb 8m, ingatlan piaci erteke kb 30-40m

Amit szeretnenk: a telket kette valasztani kulon kozmuvek, es vagy eladni, vagy tesom epitene maganak hazat (meg nem tudjuk). A lenyeg hogy hivatalosan szeretnenk megcsinalni hogy kulon haz szam legyen stb. Pl xy utca 34A, es xz utca 34B. ez jarhato ut? Ha igen kb mennyi ido es penz? Milyen hivatalokba kellene erdeklodnom? Mi a folyamat neve? Mivel jelzalog van rajta a bank mennyire tehet keresztbe?

Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97978

Hőmérséklet-változás hatására minden kitágul és/vagy összehúzódik. Attól függően, hogy milyen hőmérsékleten készült. Ezért nagyon fontos, hogy a semleges (max. min. között félúton) hőmérsékletnél készüljön. Így csak kicsit tágul, kicsit húzódik  össze.  Ha hidegben vagy nyári melegben készül akkor csak egy irányú mozgás lesz, de kárpótlásul jó nagy. Mindig van némi mozgás, de ha az ágyazó/ragasztó réteg rugalmassága a hőtágulásnál (összehúzódásnál) nagyobb mozgást tesz lehetővé akkor később fog följönni a járólap. Türelmetlenebbek csinálhatják nagyobb lapokból is. Minél nagyobb a lap, annál hamarabb láthatja azt hogy a ragasztó elengedi. A lapot. Minden lap előbb-utóbb elválik az aljzattól, de a nagyobb hamarabb. Minél jobban eltér az építéskori hőmérséklet a semlegestől annál gyorsabb eredményre számíthatunk. A kettőtől együtt tud igazán gyorsan feljönni, ha még a rossz kivitelezés is előfordul akkor még az előzőnél is gyorsabban.

Előzmény: triker (97977)
triker Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97977

Pára nedvesség kizárva. Ezt a kárfelvevő is mondta. Szerinte 1,5-2 méterenként dilatációs fugát (szilikonnal) kellet volna hagyni.

Gyanakodtam a korábbi földrengésre (itt mozgott rendesen), hogy akkor elengedte és most rásütött a nap és erre jött fel.

Elmentem otthonról és egy óra múlva mikor visszajöttem már így nézett ki:

Tavasszal lesz mit csinálni.

 

Előzmény: -carcass- (97976)
-carcass- Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97976

Sajnos a biztosító - a Groupama egyébként velünk mindig korrekt volt, évekig ott volt az összes biztosításunk és nem, semmi más közöm nincs hozzájuk :-) - szóval sajnos a szerződésben, amit sokan nem olvasnak végig, leírja, hogy az ügyfél feladata a kármegelőzés. Sajnos ebbe elég sok minden belefér.

A hibás munkáért meg nyilván a burkoló felel, bár annak tényleg előbb ki kellett volna jönnie.

Egyébként nem lehet, hogy a bentről távozó pára összegyúlt, lecsapódott és felnyomta a burkolólapot? Esetleg mozog a ház, a lap befeszült és eltört? Fényképed nincs véletlenül?

Előzmény: triker (97969)
triker Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97975

Köszönöm a válaszokat. Én is hasonlóan gondoltam, hogy amit szükséges azt az ember menet közben cseréli, felújítja. Ha az ember a saját házát rendszeresen karban tartja nem kell 20-30 évente  cserélni, vagy nagy felújításban gondolkodni.

Természetesen más, ha a mázas járólap színe mintája már nem tetszik, akkor kicserélem, a fürdőre úgyszintén érvényes. 

Pár éve vettük az akkor 19 éves házat. Gondolom a ház eredeti tulaja sem úgy építette, hogy 30 év után nagy felújítást akart volna végezni. Azért így is akadt sok minden amit már cseréltünk, felújítottunk

De azt kijelenteni, hogy egy jól lerakott járólap 15 év után cserélendő?

Kérdeztem a kárfelvevőt, hogy mi a szakmája. Mondta "építész". OK, de milyen, építész mérnök, technikus stb? "Mérnök" , de ezt olyan csendesen mondta, hogy talán ő maga sem hitte el. Rögtön hozzáfűzte, hogy kivitelező volt sőt vállalkozása is volt.       Manapság egy becsületes  vállalkozó tisztességesen meg tud élni az építőiparban. Erről ennyit...

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97974

  Megelőztél.  

 A villanyt viszont kihagytam. Ingoványos talaj.

 

 Az egyik házban van a falban mindenféle vezeték és van legalább  50 db.   un. dobozos kötés. Különféle technológiákkal.

 

 Sokszor megkörnyékeznek a biztosítási   ügyfél vadászok, hogy kitűnő ajánlataik lennének.  Csak nekem,  csak most.

 Néha belemegyek a mókába. Elém raknak hol  30,   hol 58 lapos biztosítási szerződést.

 Mindig megkérdezem nekem is szabad   é valamit javasolni , igen.  De csak szóban.  Pedig csak annyi a kívánságom, hogy az elektromos tűznél függetlenül, hogy szakszerű vagy nem szakszerű,   mindig fizetnének.

 Ráírni persze soha sem engednek semmit... így szerződés sem jön köztünk létre.

 

 Ja kicseréltethetném az összes elektromos vezetéket... lenne legalább  1 - 1, 2 milla. Odáig nem jutottam.

 Így inkább az égieket kérem, hogy kíméljenek.... na meg nem terhelem túl a hálózatot.

Előzmény: Csokis (97972)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97973

  Sok mindennel foglalkozom.  Így lakások bérbeadásával is .

 Jönnek az érdeklődők a mustrára. Nézelődnek, kérdeznek, majd némelyik hogy   benfentesnek /hozzáértőnek  tűnjön,  elkezdi sorolni, hogy mi mindent kell.

 

 Mondta az egyik, hogy  azt a falat  le kell lambériázni, a másik hogy  az egyik sarokban a parketta  3 mm-t lejt. Nem   3 -at hanem legalább 5 -öt, ha nem többet.

 Meg minden  egyéb  ötlet, hogy mit kellene.

 Nos egy használt lakásban  sok mindent lehet, de hogy mi kell,  azt azért másképpen  kell értelmezni. Nagyjából a  balesetveszélyes dolgokat kell elhárítani, amúgy pedig a végtelenségig lehet  felújítani, pótolni cserélni.

 

 

 Mondjuk a festést   8 -10 évente meg lehet ismételni, ha vigyáznak rá,  néha  el lehet  nézni akár 15 évig is.

 

 A mázolás.... a fa felületek /jobbára külső és belső nyílászárók / festését nevezik így. Nos  azokat akár 25 évig is lehet használni.  Mármint a festést, magát a nyílászárókat akár 100 évig is.

 

 Csempe burkolatok ? Hát idővel divatja múltak lesznek, de amúgy   akár 40 évet is kibírnak.

 

 Padlóburkolatok.  Belső és külső.   Nekem vannak parkettáim, több helyiségben is   tölgyfa   88 éves és  120 éves közöttiek.

 Ha jó az alap,   az ágyazás  még sokáig tarthatnak. Tény hogy a lakkozás a felületükön lekopott,    általában  40 évesek, lehetne lakkozni, de nem kell. Kell az energia és a pénz másra.

 Van még laminált is több felületen is. Hát ezek tízen valahány évesek még nem kell  azokat cserélni- van szőnyegpadló... nem cserélem pedig  25 - 27 éves, van un. műa.  vizespadló... graboplaszt, nos  25 év után rátettem egy másikat.

 

 

 Vagy az egyik fürdőszobában... van 3 is.Nos az egyikben volt, dugulás, roncsolásos helyreállítással.  A szép kerámia padlót helyre állítani nem lehetett... tettem rá egy műa.  burkolatot.

 

 

 Kint. Az egyik háznál  30 év alatt tönkre ment a vakolat. Ronda málló volt,  Újra vakolták. Mivel  szar munkát végeztek,  újabb 30 év és újra kellett vakolni.

 Csupán annyi, hogy kispórolták, sőt volt ahol kilopták a cementet a vakolóanyagból. A 3. vakolásnál  több cement, megfelelő --mosott folyami és nem bánya homok     és egy vakolat tart akár  60 - 70 évig is.

 Igaz  néhol elkoszolódik, de azt a felületet   már nem vakolni kell, hanem  lehet  festeni. Kitűnő külső falfestékek léteznek... 25 - 30 évente.

 A tető bádogos szerkezetek,  ereszcsat, lefolyók, kémény szegélyek, vápák stb.

 

 Ha  rossz anyagból van,  35 -40 év alatt tönkre megy, ha jó akkor tart akár 60 évig is . Az előbbit ki kell cserélni, az utóbbit  lehet pl.  30 évente egyszer lefesteni.

 

 Réz  bádogosszerkezetet ne tegyetek fel... igaz tartana a végtelenségi, de 10 éven belül ellopják.

 Na mi van még  ?

  Hát a tető. Igen gondolja Móricka, hogy azt  mondjuk 50 évente kell cserélni. igen kell ha rossz.

 

 Egy jó tetó azért különféle szerkezeti egységekbőll áll.

 Az ácsszerkezet... ha jó tart akár 150 évig is .   lécezés és a héjalás már nem ennyi. Egy lécezést és az  alatta lévő lécezést szerencsés esetben   80 -90 évente kell 

 cserélni.

 a 88 évs házamnál remélem  még 12 kibír a pala és aléc.... a 120 évesnél tavaly lett cserélve a lécezés és a cserepezés   + némi bádog.

 a kémények reparálása. Amikor  esedékes 

  Ja van nekem külső padozat burkolatom is több is.

 

 Az egyik metlach...  misungban  - cementes homokba pacserolta a mester  talán 35 éve.  26 nm. metlachi semmi baja. .  A pacserolás  a cementes homokba csapkodják a burkolatot valami nagy fával. Elavult technológia.

 Egy másik kisebb teraszt  én ragasztottam  fagyálló ragasztóvak, 20 éve... Semmi baja.

 

 

 És így tovább a végtelenségig.

 Sok mindent lehet csinálni egy háznál, de csak azt kell megcsinálni ami baleset veszélyes, netán tönkre megy.

Csokis Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97972

Sok minden függ attól, mikor kezdődött az a 30 év. :) De viccen kívül: szerintem a rendesen megszerelt alapvezetékezés (legyen az villany, víz, vagy gáz) simán kibír többet is, de például az alu MTK kábel begipszelve a falba, megtoldva rézzel már rövidebb idő alatt is az "akut életveszély" kategóriába sorolandó (Vagy át kell nevezni falfűtésnek. :-) ). A burkolatok inkább esztétikai okból avulnak el. Szín, minta, forma előbb kimegy a divatból, minthogy a csempe-járólap ténylegesen elkopna , de azért 20-25 év fölött azzal nem számolnék. Kivéve egy jól lerakott keményfa parketta, az örök élet, meg két nap. Anyáméké 80+ éves, igaz, nem lakkozott, így nem kopik olyan látványosan, és emeleti, így a vakpadló sem ereszkedett meg/korhadt el alatta. Aki engedte, hogy 1968-ban, a tatarozáskor az IKV lecserélje, annak már kuka lett. (Ezért mondtam, nem mindegy, honnan kezdődik az a 30 év.) De nagynénémék hasonló korú lakkozottja is jól bírja egy belvárosi lakásban. (Az a ház van vagy 120 éves, de 1935-ben fel lett újítva, gondolom akkor kaphatott új parkettát. 10-15 évenként újra lakkozzák, még kitart.)

Előzmény: triker (97969)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97971

Hát illik felújítani 15 évenként a fogyasztói társadalomban, másképp felkopik az álla sokaknak, és Maldív-szigetekre sem jutnak el sokan:)

Előzmény: triker (97969)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97970

 

 

 

 "egy háznál 15-20 évenként felújítást kell végezni és ez a járólap arra már megérett. 30 évenként egy háznál teljes felújítás illendő. "

 

 

 Véli Móricka !

triker Creative Commons License 2021.02.17 0 0 97969

Sziasztok!

Korábban említettem, hogy felpúposodott a nappaliban egyik napról a másikra a járólap.

Most ugyanez történt a tetővel fedett teraszon. Éjszakai hideg után rásütött a nap és a bordó színű lap feljött. Előjele nem volt, sem üreges hangja, sem elválás nem volt, 20 éve épült épület. Kihívtam a Groupama kárszakértőjét, hogy bejelentsem a kárt. Aki azt mondta ez nem káresemény. Fagyásra nem fizetnek, valamint egy háznál 15-20 évenként felújítást kell végezni és ez a járólap arra már megérett. 30 évenként egy háznál teljes felújítás illendő. A dilatáció hiányzik, mondta. A terasz kb 2,5x7m és csak 2 oldalon határolja fal. A lapon kopás fellazulás nem volt. Eszem ágában sem volt cserélni.

Leesett az állam amikor ezt hallottam. 

Vajon akik a fórumon itt házat terveznek, építenek, építettnek ugyan ezt vallják, hogy 15-20 évenként felújítás ajánlott? 30 évenként nagy felújítás?

 

quckyy Creative Commons License 2021.02.15 0 0 97968

15 centi tömörített kavicságy lett betervezve, 3 soros tömörítéssel. Ti milyen követ használtok? Van aki 8-16-os osztályozott kavicsot, más 11/22-es zúzott bazaltot, megint más 20/55-ös murvát ajánlott.

Előzmény: sr1 (97962)
quckyy Creative Commons License 2021.02.15 0 0 97967

A polifoam csík mindenkinél benne van.

A helikopterezés azért kel, hogy tökéletesen sík legyen az aljzat? 

 

Igen, ez felújítás. 3x5cm szigetelés lesz, rétegenként eltolással, ezt mi fogjuk lerakni. Alsó 5 centiből lesz kivágva az összes cső, a csövek köré homok vagy purhab lesz, ezt még kitalálom. 

Előzmény: sr1 (97960)
Csokis Creative Commons License 2021.02.15 0 1 97966

A teleknek mi a beépítési szabálya? Szabadonálló, zártsorú, vagy oldalhatáron álló? Én elővenném a HÉSZ-t, és megnézném, egyáltalán mit lehet oda építeni, mert az ő tervezője is abból fog dolgozni. Megkeresed az övezeti térképen a telket, megnézed az övezeti besorolást, azt kikeresed a HÉSZ-ben (előtte azért nézd meg az általános részt is), és tudni fogod. A HÉSZ és a hozzá tartozó övezeti térkép is mindig fent van az önkormányzat honalapján.

Előzmény: stukov1 (97957)
sr1 Creative Commons License 2021.02.15 0 0 97965

Attól függ miből van a födém.

A téglaboltíves födémeket meg kell terhelni. Pár munkánál, meg kellett javítani a födémeket (a geometriája már nem volt rendben), aláducoltuk és kinyomtuk a hibákat - kvázi megrepesztettük alúlról és kicseréltük a sérült téglákat és kikapartuk a régi maltert, aztán jött rá egy 4-5 cm aljzat, benne egy üvegszálas halóval, az szépen összefogta, arra duzzasztótt agyagot tettünk tőltésnek. Utánna XPS és aljzatbeton.  

Fémgerendásnál (téglabetéttel) is érdemes valamennyi mosott kavicsot szerelni.

Az XPS helyett érdemes habosított betont önteni, kb. ugyanaz az ára és gyorsan megy, arra lehet aztán szerelni mindent és jöhet rá egy aljzat. A lefolyókat a habosított beton elött fektettük le.

A habosított beton köbmétere 200-250 kiló, nincs benne egyeltalán homok. 

 

 

Előzmény: C20NE (97963)
-carcass- Creative Commons License 2021.02.14 0 1 97964

Minden településen van hatályos építési szabályzat. Ez szabályozza az egyes területi egységeken, hogy a telek milyen építési móddal beépíthető. Ha az utcában minden ház azon a telekhatáron van, mint a tiéd (ez az un oldalhatáron álló), akkor kb 0% az esélye,hogy a szomszéd építhet közvetlenül melléd.

Ha minden szomszédos telek zártsorúan beépített és az a kerítés csak ideiglenes már vagy 10-15 éve, akkor elvileg építhet melléd, de annak is megvannak a feltételei. Jó lenne egy utcakép...

Ettől függetlenül ha építenek a telken valamit, arról értesíteni fognak. Ha valami nem tetszik, akkor mint minden mással, most már ezzel is a területileg illetékes kormányhivatal építési osztályához kell fordulnod.

Ezt megteheted, amikor értesítést kapsz a tervezett projektről, ha viszont jogerős lesz a történet, akkor már késő.

Egyébként a települési honlapon magad is meg tudod nézni, hogy a HÉSZ mit enged és mit nem.

 

Előzmény: stukov1 (97955)
C20NE Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97963

Én amikor felújítottam egyáltalán nem kavicsoztam. Tükörsima felületre 2x10cm XPS, arra fólia és jött a vasalt szerelőbeton. Arra mentek a villany, fűtés, víz csövek, (a lefolyó az egész alá le lett ásva) majd 5cm lépésálló kinépművészkedve a csöveket, habbal rögzítve hézagkitöltve, arra 10cm lépésálló. Ahol tudtam, hogy lesz súly ott mindenhol XPS lett. Rá fólia, 8-as vasháló, padlófűtéscső és aljzatbeton. Az elmúlt 10 év azt mutatja működik, a talajpárát az XPS+fólia szépen megfogja.

Előzmény: sr1 (97962)
sr1 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97962

új épületnél nem szokás. Jobb, ha egybe van az a szigetelés, egy fázis, a réseket kihabozod... Mi ezt csináljuk a felújításoknál, ha teljesen kidobjuk a padló rétegrendjét ( de azért is, hogy ne kelllen anyi mosott kavicsot betermelni, mind amennyit kiástunk).  

Előzmény: C20NE (97961)
C20NE Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97961

3x5 vagy 5+10 ben rakják átfedéssel. A legalsó rétegben kihagyják a csövek helyét.

Előzmény: sr1 (97960)
sr1 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97960

Vertex háló jó cucc,  40x40 -es az az alzjatba való. De a 10x10-est  lehet használni cement nélküli vakolatba is, rabic háló helyett. 

Akkor legalább azt szereljék be a padlófűtésnek. 

A helikopterezést kérdezd meg, mert nélküle önterülőt is fog kelleni önteni. 

A falak mellé is kell polfoam csík, másképp nem lesz úszó. 

 

Elég érdekes a rétegrend... ez egy régi ház?

A csöveknél majd kivágják a 15cm szigetelést?

Vagy esetleg 5cm lapokat használnak, azokat fogják vagdalni és rá jön még 10?

 

 

 

 

Előzmény: quckyy (97954)
Wilbur2 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97959

köszönöm!!

Előzmény: -carcass- (97951)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97958

A Tervezők és a Hatóság az érvényes rendeleteket veszi figyelembe. Elsősorban. Másodsorban (ha lehet) a helyi szokásokat. Megtámadni csak a szabálytalan építkezést lehet. Ha a Hatóság szabályellenesen engedélyezte akkor is megtámadható.

Előzmény: stukov1 (97957)
stukov1 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97957

Ez csak feltételezés... még nincs semmi konkrétum a tervekről, vagy, hogy mit akarnak...

Szerintem fogunk tudni beszélni értelmesen.

 

Csakhogy szoktak-e ilyet? Van olyan tervező, vagy engedélyező aki nem veszi figyelembe a szomszéd házát és a helyi viszonyokat?

Töck Jenő Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97956

Ha a házad nem a telekhatáron áll akkor egyszerűbb az eset. Itt nálunk legalább fél méterrel távolabb lehet építkezni a telekhatártól. Ha a te telkedre épít lerombolhatod, lesz ami lesz. Ha hagy némi távolságot akkor tegyen egy vízelvezető vályút a két épület közé.

 

Nem műszaki kérdés, de miért ilyen jó a viszonyotok? Sokkal olcsóbban és egyszerűbben lehetne megoldani, ha nem abból indulnátok ki, hogy a másik milyen szemét.

Előzmény: stukov1 (97955)
stukov1 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97955

Sziasztok! Részben jogi, építésügyi kérdésben kérnék segítséget.

 

Adott a képen látható ház (ami a miénk, majd fel lesz újítva...)

 

 

Kb 100 éves, vastag falú, régi tömör téglából építve. Dongaboltozatos pincével, sőt, még a födém (plafon) is több apró kupola téglából kirakva...!! Rendes ácsolt tetővel...

A fakerítés meg a zöldes drótos kapu a bal oldali szomszéd (ha szemből nézzük).

Erre a telekre néz a mi házunk falán egy működő gázkonvektor parapetje, valamint két pinceszellőző nyílás a falon.

 

A probléma: Mi módon építkezhet ide a szomszéd, úgy, hogy a mi házunkban ne tegyen kárt? Pl alapásás, szellőzők eltömése, parapet megszüntetése....stb...

Egyáltalán nem szeretnénk, ha mondjuk nekinyomna egy nagy tűzfalat a falunknak, ami felnyúlna magasra...

Egyáltalán lehet ilyen?  (esővíz elvezetés? hó felhalmozódás? beázás?)

 

   

Engem szükséges értesíteni bármilyen háztervről? Előfordulhat, hogy elmegyek nyaralni, és mire hazajövök már ássák a házam oldalát, meg nyomják a betont?

 

A legjobb az lenne, hogy a zöld kapu utánra terveznék a kocsibeállót...

Az utcában (egy régi óvárosi rész) van szabadon álló ház, zárt soros is, meg kapualjjal a szomszédhoz csatlakozó is.

 

Ha nekem nem tetszik valami, milyen hatósághoz fordulhatok? Egyáltalán foglalkoznának a kívánságaimmal?

 

Várom a hozzászólásaitokat! ..

 

( az a nagy kémény egyébként a padlásról indul ki, (alul egy falcsatlakozás lehet alatta) és füstölőként szolgált ! :)

quckyy Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97954

Igen lesz, 15 centi szigetelés a padlófűtés nélküli részen, ahol meg lesz, ott 15 centi plusz a rendszerlemez.

A villany a hőszigetelés alatt lesz elvíve a gépészeti csövekkel együtt, így nem lesz kötözve semmi a hálóra.

A padlófűtéses és nélküli részek, ajtókkal lesznek elválasztva burkolat váltóval. Oda mindegyik cég azt mondta, hogy 1cm széles polifom csíkkal választanák el.

A helikopterezésről nem esett szó. 

De akkor ha jól értem háló mindenképpen ajánlott bele. Erről a Vertex hálóról még sosem hallottam, ez is jó vagy csak látszat dolog? 

Előzmény: sr1 (97953)
sr1 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 97953

A padlófűtéses részen már lesz és gondolom, hogy az anélküli részre is lesz szerelve valamennyi hőszigetelés. 

Az előnye a hegesztett halónak az, hogy a villanyszerelők rá tudják kötni a csöveiket- azon kivül, hogy elvileg meggátolja a repedéseket.

Nagyon oda kell figyelni a padlófútéses rész és az anélküli diletálásánál. 

De a 8-as háló értelmetlen, elég egy 5-ös haló. Ha helikopereve is lesz, akkor inkább a 0-4 homok és abba is kell üvegszál örlemény, hogy szépen csúszon rajta a gép.  

Szóval: az egyik sem... :)

Előzmény: quckyy (97952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!