Keresés

Részletes keresés

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.21 0 0 906

10 naponta? Ha 366-os medencétek van, akkor napi 700 liter ugrik ki belőle? Ugye nem gondolod komolyan? :)

Megaztán az sem úgy működik, hogy kicserélődik a víz, hanem folyamatosan hígul a benne lévő "anyag". Teljesen kicserélődni nyilván nem fog. És ez akkor gáz, ha olyan vegyszert teszel bele, aminek káros hatásai vannak...

Előzmény: freyya (904)
baluzoli Creative Commons License 2006.07.21 0 0 905
1 hónapja feltöltött medence
m1
Előzmény: baluzoli (902)
freyya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 904

"A vizet ugye nem engedjük le hetente, tehát a kipróbált szer akár hónapokig benne maradhat a medencében."

 

Egyszer kiszámoltuk: átlagosan 10 naponta cserélődik a víz a kipancsolások, újratöltések miatt. Mert hogy ugye ezek nem feszített víztükrű medencék.:)

Előzmény: szenyor Lopez (880)
freyya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 903
Örülj neki! Én most 15 fokos vízre vágyom, de nálunk már 30 fölött van a vízhőmérséklet.
Előzmény: Sri. Gergő (899)
baluzoli Creative Commons License 2006.07.21 0 0 902
Amit leírtam nem kísérletezés, hanem a való élet. Két különböző strandon is utána kérdeztem a dolgoknak: hogyan tartják az úszómedencét tisztán. Lent voltam a strand gépházában és ott mutatták a három alap adagolót: ipari hypó, sósav és aluminium-szulfát. A rézgálicot nagyon-nagyon ritkán használják ( szinte sosem), ugyanis, ha a klór szint megfelelő a víz nem algásodik. Az időszakos részleges vízcsere is segíti a víz frissülését. + az időszakos porszívózás.
Ezek után használom az otthoni medencémben az ipari hypót és az aluminium-szulfátot. Ennek köszönhetően a klór szint és a ph érték rendben van.
Természetesen mindenki olyan vegyszert használ, amilyet akar. Én csak saját tapasztalatomat írtam le. Nem én kísérleteztem ki, hanem megkérdeztem az évek óta strandot ill. uszodát üzemeltetőket.
Előzmény: szenyor Lopez (884)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 901
javítotam a pár hozászólásal ezelőt feltüntetett képet:
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 900

ti vettetek hőmérőt a medencébe?

Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 899
mindenki fürdik a  kis medencében... énis tennmém de a 15 fokosba belefagynék:D
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 898
legjobb a gyári vegyszerek...sztem...:D
Előzmény: eftava (896)
shubi Creative Commons License 2006.07.21 0 0 897

Na így higgyetek egy nőnek, ha azt monja, most már nem szólal meg;-)))

 

"kíváncsi vagyok más érveire, cáfolataira. ;-)"  Hát cáfolat, az volt bőven;-)))

 

Valóban, miután felhívtad a figyelmemet a mészre, engem pl kifejezetten érdekelne, hogy a vízkövön kívül, mit csinál még a vízben...............

Előzmény: eftava (896)
eftava Creative Commons License 2006.07.21 0 0 896
csak azért feszegetem a témát, mert szeretnék pontosabban látni, kíváncsi vagyok más érveire, cáfolataira. ;-)
Előzmény: shubi (895)
shubi Creative Commons License 2006.07.21 0 0 895

"a klómész klórtartalma kb 35%,"

 

Akkor ezek szerint, tényleg a minimumon van a vegyszerszint a vizemben..............

 

 

"a rezes dolgokról pedig én is azt hallottam, vízben mérgező."

 

Nem is mondtam, hogy rakjatok a medence vizébe, csak annyit írtam, a férjem halas tavaink kezelésére használja a megjelölt dózisban. 

 

Na jól van részemről befejezettnek tekintem a témát. Meggyőztetek:-))). Elnézést kérek tőletek, ha valakit is félrevettek a hozzászólásaim. Remélem senki nem úgy érezte, hogy arra akarom rábeszélni, hogy ne a gyári szereket használja, pusztán a tapasztalataimat íratam le, vagy felvetésre válaszoltam.

Előzmény: eftava (887)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 894
ennyire ált módomban slagvizmértékel mértem... ennyire pontosan tuddtam...egyik fala van a legmagasaban...a töbi alacsonaban...uh három odalán nagyobb a terhelés mint a negyediken...
Előzmény: szenyor Lopez (892)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 893

nah megmértem mérőszalagal meg vízmértékel... 3-4cm közötti vizszint eltérés jött ki... úgy csináltam hogy lenyomtam a medence aljára a mérőszalag elejét kihúztam a medence karikájának a tetejére tetem a vízmértéket és beálítotam azt a pontot a mérőszalagon amivel vizszintbe van a mednece:

 

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.21 0 0 892
Szerintem túlaggódod. Használd így, ha nem tudod megoldani a vízszintezést, nem hiszem hogy hamar tönkremenne. Ha meg mégis meg tudod oldani, akkor hajrá;)
Előzmény: Sri. Gergő (891)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 891
én most fordítotam rajta 90 fokot...az oldalai neked mennyire egyenesek vagy befelé hajlók? hja...ha megdöglik én garosan visszaviszem...:D De ne adja Isten h ez bekövetkezzen... remélem h még sokáig jó lessz ez a medence...és mindenkinek legyen jó még sokáig.!
Előzmény: Blue_Sky_007 (885)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 890
és szerinted mikor fog megdögelni neked mióta van meg?
Előzmény: Blue_Sky_007 (885)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 889

köszi! sztem nekem sincs 8cm csak olyan 4-5 és a medencém két szemköszti oldala nem annyira befelé ivelő mint a másik 2ő...pedig nem arra lejt...

Volt akinek tönkrement medencéje mert nem volt teljesen vizszintes a talaj? előre is thx

Előzmény: szenyor Lopez (880)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 888

A vegyszerezésről:

 

Igazat adok annak aki azt mondja, hogy idegen anyaggal nem etikus kísérletezni, főleg nem a saját (vagy a szomszéd) gyerekén.

 

A szereket azért találták ki, hogy megóvjanak minket.

 

Amit lehet, és én ezt csinálom, a vegyszerek mennyiségét minimumon tartani, és más nem kémiai eljárással fokozni a tisztító hatást.

Én UV-C lámpával, és a szűrő napi tisztításával teszem ezt.

Hozzá kell tennem, hogy 2 naponta mérem a Ph-t, átlag 7,4, a klórszint 0,6-0,8 között (1-1,5 helyett) és ennek ellenére kristálytisztának tűnik a víz. (van itthon orvosi vizelet ellenőrző teszt csík, azzal is megszoktam nézni, az is rendben találja (Ph-t, vért, baktériumra utaló nyomokat meg mifene tudja miket tud mérni))

eftava Creative Commons License 2006.07.21 0 0 887
"Ez a zsák klórmész 16 000 Ft volt pesten az Azúrban. => remélem:-)))) 1 gr 0,32 Ft."

a klómész klórtartalma kb 35%, tehát 1 gr klór kb 1 ft.

azonban a mész ott marad, és szerintem vízkövesít. s mint írtam, nincs benne stabilizátor, így gyorsan lebomlik.

a rezes dolgokról pedig én is azt hallottam, vízben mérgező.
Előzmény: shubi (871)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 886

Ez nekem is megfordult a fejemben, és az igazság az, hogy csak anyagi kérdés a dolog, mert hely, kedv lenne a besűlyesztetthez.

Nálam is a kölykök versenyt úsznak , persze mindíg ugyanabba az irányba, triviális, hogy a medencében arra mozdul el a víz.

Előzmény: Törölt nick (858)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 885

Most nem fog megdögleni, de megfog. :-(

Nekem is van szintezési problémám, pedig fakeretet ástam le, és annak a széleihez töltöttem fel a homokot, és az egyik oldala így is függőleges lett a medencének, és kb 4 centi a vízszinteltérés a mérőszalag szerint.

Ma mivel úgyis le van fejtve a víz, szintezek még egy kicsit (arra gondoltam, hogy egy homorú katlant csinálok a medencének, ahol a közepe lejjebb van), és fordítok is rajta.

Előzmény: Sri. Gergő (857)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.21 0 0 884

"OK értem ;-) "

 

Bocs, ha kioktatásnak tűnt. Az is volt :)))

 

"rezet nem látott a medencénk, és nem is fog."

 

Mindenki azzal kísérletezik, amivel akar:) Csak tudomásul kell venni, hogy egy topicot általában sokkal többen olvasnak, mint amennyien írnak bele. És elég, ha csak egyvalaki kipróbál egy kósza ötletet... Ha valakinek vannak ötletei alternatív vízkezelésre, ne fogja vissza magát továbbra sem, de azért felelősséggel;) No most nem a nagy okoskodó szerepében szeretnék tündökölni, úgyhogy abba is hagyom;)

Előzmény: shubi (883)
shubi Creative Commons License 2006.07.21 0 0 883

OK értem ;-)

 

Csak halkan teszem hozzá, /mint ahogyan azt már sokszor leírtam/ rezet nem látott a medencénk, és nem is fog. Akkor inkább vizet cserélek. Ezzel kapcsolatban kérdésre válaszoltam inkább csak.

Előzmény: szenyor Lopez (880)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.21 0 0 882
A medence alján lévő gyűrődésekről: én úgy szoktam tenni, hogy amikor töltöm és van már benne kb.5cm víz, akkor jó erősen megmarkolva az alját, meg lehet rángatni és kisimulnak a ráncok. Akkro már van benne annyi víz, hogy a többi résznél fogja, nem fog felgyűrődni máshol. Üresen ugye ez a gond: hiába húzod ki valahol, a másik oldalon gyűrődik. Sajnos a legutóbbi töltésnél nem figyeltem eléggé, maradt is pár hajtás. De nem nagyon érdekel:)
Előzmény: Sri. Gergő (852)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.21 0 0 881
Ráteheted. Mi vettünk takarófóliát, arra az volt írva -ha jól emlékszem- , hogy +/- 12cm átmérőig jó.
Előzmény: munkaügy (845)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.07.21 0 0 880

Sri.Gergő: a 8cm-s szintkülönbség szvsz sok, de párszor már leírtam ezt;) Nekem sem sikerült -sokadik próbálkozásra sem- tökéletesen sík alapot készíteni a medencének, meg is látszik rajta. Igaz, nem 8cm a különbség, csak kb. 2-3, de jól látszik a vízen, hogy biza nem egyenesen áll a medence. Az egyik oldalfal így folyamatosan terhelve van. Az űrtartalom számítás korrekt, de szerintem nyugodtan lehet számolni 7m3-el, mert 70cm víz biztos van benne. Namost gondolj bele: 7tonna nyomja ezt a rugalmas anyagot egy oldalon. Hmmm... Nem kis erőhatás. Nekünk akkor borult ki a medence, amikor egy nagyobb vihar volt. Gondolom megtáncoltatta a vizet és huss kiment az egész:) Azóta mintha mindegy lenne a vízszintezés, úgy tűnik hogy a medence azon fele kinyúlott és nem lesz olyan szépen befelé hajló, mint a képeken, hanem függőleges. De egyelőre bírja, addig nem dobom ki, amíg használható.

 

Vegyszerezés: nem értem ezt a klórmeszes és rézgálicos dolgot. Rendben, hogy kísérletező kedvű az ember, de nem a gyerekein és saját magán. A klórtabletta, pelyhesítő, ph csökkentő és egy teszter együtt megvan max.10ezer Ft-ból (valszeg olcsóbban is) és két szezont lazán kiszolgál (366-os medencében biztos). Tesztelt és engedélyezett anyagokról beszélünk ismeretlen mellékhatások nélkül (persze normál használat mellett). A vizet ugye nem engedjük le hetente, tehát a kipróbált szer akár hónapokig benne maradhat a medencében. És ha kiderül, hogy rossz??? Én inkább a kereskedelemben kapható medencéhez való dolgokat használom, minthogy valami visszafordíthatatlan kárt okozzak.

 

Konkrétan a rézgálicról itt találtam forrást: http://www.lakaskultura.hu/new/index.php?apps=cikk&cikk=1233

"Rézgálic (réz-szulfát): kék színű kristályos anyag, mérgező, óvatosan bánjunk vele! "

Persze a klór is mérgező, ha valaki benyel egy klórtablettát, tutira nem köszöni meg, de az legalább pontosan szabályozható (a teszterrel) és azért felelősséget vállal a gyártó/forgalmazó!

 

A klórmeszet tudtommal fehérítésre, fertőtlenítésre használják. Lehet, hogy higítva megfelelő a medencébe is, de én megintcsak nem kísérletenék vele.

 

Szóval nem értem mi a célja a kísérletező kedvű egyéneknek. Ha a spórolás, akkor abszolút nem tudok vele egyetérteni, évi 5000Ft szvsz nem éri meg a kockázatot. Ha valami kevésbé egészségtelen anyag alkalmazása a cél, akkor megértem az okot, de szvsz felelőtlenség a megfelelő háttér tudás nélkül.

Bocs, ha valakit megbántottam ezzel, de kikívánkozott.

shubi Creative Commons License 2006.07.21 0 0 879

Szia én csak ezt tudom ajánlani:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=60&na_step=30&t=9097176&na_order  808, és 809 hsz.

Az én elképzelésemben, a szolárfólia uszik a víz szinén, a takaró fólia pedig a medence tetjére van feszítve, és a perem alatt rögzítve.

 

Előzmény: Exom (848)
shubi Creative Commons License 2006.07.21 0 0 878

Köszönöm neked is az ötleteket:-)))

 

Teljesen egyetértünk a medence/ tó kezelés különbözőségét illetően. Szerencsére az az egyszeri klórmeszezés nekünk egyenlőre elég volt, azóta se kellett belerakni semmit a vízbe. Bár a benne maradó? mész valóban izgatja a csőrömet kicsit.

 

Baluzoli! Köszi a strandbácsis :-))) infot neked is.

Előzmény: Törölt nick (877)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.21 0 0 877

Ha jót akarsz olcsón, akkor veszel a Bricoban egy 4x5m-es építőipari takaróponyvát (900Ft). Ez ránézésre pont olyan anyagból van, mint a drága takarófólia, sőt, még fémkarikák is vannak az oldalán, amivel szépen rögzíhető. Én még kaptam takarófóliát, de a medence alá én is ezt tettem.

Aztán a másik olcsó lehetőség a medence alá, a parkettaalátét szivacs, vagy mi. Ezt fehér/kék színben láttam, 3mm vastag, kb, olyasmi mint a polifoam, és egy 25m-es tekercs a Baumaxban 3000Ft. Én két tekercset vettem, így jó vastagon van a medence alatt. Nagyon kellemes rajta járni, sokkal jobb, mint a homok!

 

Egyébként, a tóban használatos szerek általában nem jók medencébe. Pl. a kertitóba eszkábáltam magamnak egy bioszűrőt fillérekből, amiben van pl. zeolit is. Ez a kőzet nekem nagyon bejött, mióta ezt alkalmazom gyakorlatilag nincs alga a vízben, és idén először tófenékig lelátok a nagy hőség ellenére. De a medencések azt mondták, hogy a zeolit fürdőmedencéhez nem jó, mert szétszárítja a bőrt, és egyéb okokból sem ajánlott.

A medence vize tulajdonképpen egy full mesterséges, természetellenes dolog, a maga agyonvegyszerezett állagával, de itt más módja sajnos nincs a tisztántartásnak. Nyilván önmagában nem a baktériumokkal van baj, hiszen pl. a Balatont vagy a tengereket sem klórozzák -még jó-, de mivel egy medencében nincsenek növények és egyéb életformák, nincs ami lebontsa a káros vegyületeket. Marad a méreg.

Előzmény: shubi (871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!