Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.23 0 0 239

Tegnap én is bent voltam a helyi márkaszervizben és megkérdeztem az 1 éves szervizt és a CarGarantie hosszabbítást is.

 

1 éves szerviz: Az ügyfélszolgálatos kötötte az ebet a karóhoz, hogy kötelező, ha nem akarok garanciavesztést. Mutatom neki a szervizkönyvet, hogy az én Merivám Z14XEP típusú, és emiatt az ECOszerviz-Flex átvizsgálási terv vonatkozik rá. Itt fekete-fehéren le van írva, hogy 2 év vagy 30ezer km, ill ezen határokon belül a komputer jelzése döntõ a szerviz időpontja tekintetében (jelenleg 28ezer km-t mutat a szervizig). Szerinte akkor is kötelező most megcsináltatni ha nem akarok garit bukni. Olajat, olajszűrőt, légszűrőt, pollenszűrőt stb-t cserélnének, és mindezt csekély 30ezer Ft-ért. Ja az autómban 6700km van, június elején lesz 1 éves, és múlt ősszel csináltattam kiegészítő olajcserét. A lényeg, hogy kölcsönösen nem tudtuk meggyőzni egymást, ezért hazaérve telefonáltam a központi GM-Opel központba állásfoglalásért. Bekérték az alváz és motorszámot, úgy hogy most várom a válaszukat. Olajat egyébként évente mindenképpen fogok cseréltetni, de nem szeretném ha feleslegesen lehúznák rólam a pénzt (mert úgy sem fogják lecserélni pl a pollenszűrőt 7000km-nél, csak leszámláznák).

 

CarGarantie: Mint kiderült a GM-Opel központtal való beszélgetéskor, ezt a fajta garanciahosszabbítást nem minden kereskedő köti meg, mert erre sokan nem akartak szerződni. Ők (nem részletezett okokból) csak a hagyományos és drágább Garancia+ -ban érdekeltek. Köztük a mi helyi kereskedőnk sem köt ilyet. Találtunk viszont közösen egy közeli településen olyan márkakereskedőt, aki foglalkozik vele. Felvettem velük a kapcsolatot, és megkértem őket, küldjék el nekem a szerződési feltételeket. Erre ígéretet kaptam, úgy hogy ha meglesz, valamilyen úton módon közzéteszem, hogy Ti is elolvashassátok.

akicoj Creative Commons License 2006.05.23 0 0 238

Üdv mindenkinek.

Megkérdeztem a local szervizt garancia ügyben én is ha már ott jártam.

Nos az 1 éves szerviz kötelező.Elmulasztása a garancia elvesztésével jár.

A plussz garanciát nem az Opel nyujtja hanem az alant emlitett cég és valóban nem egyenértékű az Opel gyáriéval.

Squash74 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 237
Pénteken átestem az 1 éves szervízen. Egészen korrektnek tűnik a dolog. 22.000 Ft-ot fizettem, ebben benne volt:
- olaj,
- olajszűrő,
- légszűrő csere,
- és egy futómű alkatrész csere, amiről már nem tudom pontosan, hogy mi az, de volt egy zörgésem elöl a kormányműről, ami ezzel megszűnt,
- valamint mindezek munkadíja.
Ja, és egy mosás is benne volt az árban.

Ami nem annyira tetszett, hogy az előre megbeszélt bő 1,5 óra helyett 2,5 órát várakoztam.
velcsi80 Creative Commons License 2006.05.20 0 0 236
Eladó Opel Meriva rádiókeret szürke színben, Opel Meriva szürke színű konzol, valamint JVC KD-G312 JVC cd, mp3 lejátszó. Együtt és külön-külön is!

Árak:

- rádiókeret: 3000 Ft

- konzol: 5500 Ft

- CD: 25.000 Ft.

A termékek hibátlanok, egy karcolás sincs rajtuk!

Együtt: 30.000 Ft.

 

LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 235

Én is érdeklődtem a CarGarantie szerződéssel kapcsolatban. Elég vegyes a kép, mert sok helyen nem is hallottak róla. Az Opel Gombos ügyfélszolgálata pl azt mondta, tudnak erről a lehetőségről de nem kötnek ilyet. Megpróbálom röviden idézni az ügyfélszolgálatos hölgy által mondottakat:

"Ismerjük, de nem kötünk ilyen típusú szerződést, mert a Magyar Opel Kereskedők Szövetsége nem írta alá ezt a fajta szerződést. Ez amúgy is konkurenciája lenne az eddig is forgalmazott garanciahosszabbításnak, ami valóban drágább, mint a CarGarantie.”

 

Ezzel szemben a budapesti Maxabo és a Schiller-től is kaptam visszahívást, és ott tudnak róla, kötnek is ilyen szerződést, bár telefonon nem tudtak a részletekről felvilágosítást adni. Arra kértek személyesen fáradjak be. Ez egy kicsit messze van nekem, ezért a jövő héten teszek egy újabb próbát a háztáji márkaképviseleten, hátha addigra már tudnak valamit. Azért ha valaki többet megtud, ne tartsa magába :-)

Előzmény: kraftwerk (234)
kraftwerk Creative Commons License 2006.05.18 0 0 234
Amit en irtam az Garancia+ ez sztem gyari garancia a Plusz Opel Garancia meg vmi hasonlo :-) A lenyeg a "A gyarihoz hasonlo de azzal tartalmilag nem azonos" kifejezesben rejlik. De teny, hogy az ara kedvezobb, mar csak az a kerdes, h mit kapunk erte. Majd ezt is jol megerdeklodom.
LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 233

Bocs az előző levelem végén lévő “zagyvalékért”, de úgy látom az index fórummotorja nem eszi meg a normál kép linkeket (máshol ez jól működik).

LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 232

Köszönöm szépen Kraftwerk, hogy leírtad az infóidat a garanciáról. Ebben csak az a fura, hogy az újságban nem ilyen árak voltak: http://www.opel.hu/site/campaign/akcio4.html Itt a Merivára a harmadik évre 28200Ft-ot írtak. A Te általad beidézett táblázatban a díj a bruttó listaár 1,3%-a, azaz 3.200.000 Ft-os Fantasy esetén 41600Ft+ÁFA azaz Br 52000Ft lenne. Ez szerintem a normál kiterjesztett garancia, és nem az új GM CarGarantie konstrukció. Az általad leírt garancia árakat már korábban is ajánlották nekem az Opelnél, de engem inkább ez az olcsóbb verzió érdekelne, persze csak akkor, ha az összes feltétellel tisztában leszek.

[url=http://www.kepfeltoltes.hu/view/060518/Opel_gari_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060518/Opel_gari_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

Előzmény: kraftwerk (231)
kraftwerk Creative Commons License 2006.05.18 0 0 231

Garancia+

motor, turbom huto, uzemanyag rendszer, kuplung, sebvalto, kardantegely, diffi, elektromos berendezesek, kormanymu, fekrendszer, tomitesek, felfuggesztesek, abs, kozponti zar, klima es szellozo berendezesek (kiveve a termeszetes elhasznalodas)

 

Egy evesek:            Netto dij az extrakkal novelt brutto listaar szazalekaban
3. eves korara (100e km-ig)               1,3 %
4. eves korara (100e km-ig)               1,9 %
5. eves korara (150e km-ig)               2,6 %
 
Ket evesek:
3. es 4. eves korara (100e km-ig)      3,0 %
4. es 5. eves korara (150e km-ig)      4,3 %
 
Harom evesek:
3., 4. es 5. eves korara (100e km-ig)  5,0 %
 
Most beszeltem a szervizzel telefonon es azt mondta, h 1 eves kora elott 4,3 % 3+4+5 evre osszevontan. Nekem kb. 150 rugo lenne, meg alszom ra.

 

A kotelezo szervizre pedig, h 2 ev v. 30e km.

Ettol fuggetlenul jovo heten bemegyek es szemelyesen is megkerdezem.

 

kraftwerk Creative Commons License 2006.05.18 0 0 230

Diesel Astra H volt nalam nehany napig, ugyanaz a motor, sulyra is azonosak: alacsony fordulaton (<2000) kicsit nehezen indul el de utana mintha "seggbe rugtak" volna. Pesti forgalomban ha a savok kozott akarsz "ugralni" akkor jobban kell figyelni mint a benzinesnel, hogy ne essen le a fordulatszam.  De 2000-tol jobban huz mint a benzines. Mar lehet, h en is dieselt vennek.

Előzmény: Jobson (229)
Jobson Creative Commons License 2006.05.17 0 0 229
dízel merivról senki nem tud semmit? 1.7 cdti
LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 228

kraftwerk írta: En kaptam egy kis papirt a garanciahosszabbitasrol amin van egy tablazat a dijakrol: Egy eves kora elott +3 evre a brutto vetelar 0.026% a dij es minel kesobb kotod meg annal jobban emelkedik. A tobbire nem emlekszem de holnap felhozom a kocsibol es begepelem ha vkit erdekel. Meg annyi, h nem teljeskoru a gari hanem fel van sorolva, h mire vonatkozik. Jovo heten bemegyek a szervizbe es megkerdezem ezt is es az 1 eves szervizt is.

 

Engem érdekel, úgy hogy előre is köszönöm!

Előzmény: kraftwerk (226)
buszmágusz Creative Commons License 2006.05.17 0 0 227
Nalunk augusztusban lesz 1 eves a meriva. Most 15e km van benne. Motorja 1.8-as, orszaguton 7.1-8 kozott eszik, 140-et tartva, ami atlagabn kb. 110-120-nak felel meg. Ilyenkor 3500-3700 korul forog a motor, az 5-ik nagyon hosszu, ezert nem is erezodik gyorsnak az auto 120 alatt. Varosban, ha nem porgetem 3000 fele, akkor ugyanennyi a fogyi. Amit imadok rajta, a varialhatosag es meretek meg ilyesmi mellett, az a kipufogo hangja.
Nyari melegben lehuzott ablakkal 1-2 ora menet utan olyan ercesen szep, hogy mar kezdi kozeliteni egy Hondaet (esi).
Amugy kicsit zavar, hogy a muanyagok nem tul igenyesek, gumiszeru a valto es hogy billeg a kanyarban. Es azert le lehet tolni vele par f@szt, aki nem nezi semmibe...
A kvetkezo egy opc lesz...
kraftwerk Creative Commons License 2006.05.17 0 0 226

En kaptam egy kis papirt a garanciahosszabbitasrol amin van egy tablazat a dijakrol: Egy eves kora elott +3 evre a brutto vetelar 0.026% a dij es minel kesobb kotod meg annal jobban emelkedik. A tobbire nem emlekszem de holnap felhozom a kocsibol es begepelem ha vkit erdekel. Meg annyi, h nem teljeskoru a gari hanem fel van sorolva, h mire vonatkozik.

Jovo heten bemegyek a szervizbe es megkerdezem ezt is es az 1 eves szervizt is.

LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 225
Köszönöm szépen a válaszokat az 1 éves garanciális szervizzel kapcsolatban. Azért nem tiszta nekem a dolog, mert a szervizkönyv sem fogalmaz egyértelműen, bár a 2 év vagy a 30e km a hangsúlyos. Mindig az ECOSzerviz-FLEX-re hivatkozik, az pedig az én értelmezésemben 2 év vagy 30e Km. A szervizben vásárláskor 1 évet mondtak, de ott korábban már sajnos többször megpróbáltak átverni. Most legutóbb pl lehurrogták a „gyári” előírt német olajat amit belerakattam, mondván hogy az még egy évig sem nagyon jó. Csak az az érdekes, hogy akkor a gyár hogyan ad rá 2 év vagy kb 30e km futásteljesítményt?! A lényeg, hogy a  garanciát nem szeretném elbukni, de feleslegesen nem szeretnék súlyos ezreseket sem fizetni.

 

Kérdeztem a garanciahosszabbítást a szervizekben. Évenként kb 53e Ft, és 5 éves korig köthető. Aki viszont olvasta az Opel Magazin legutóbbi számát, az biztos látta a GM CarGarantie akcióját, ahol a Merivára 28200Ft a 3. évre, és 4 éves koráig vagy 100e Km-ig köthető. "Ez a gyárihoz hasonló, de azzal tartalmilag nem azonos Opel Szervízgarancia, és egész Európára érvényes.”  Érdeklődtem ez után több szervizben is, de konkrétumot senki sem tudott, sőt volt olyan szerviz, ahol nem is hallottak róla. Az Opel központot felhívtam, és kiderült, hogy csak a hónap vége, jövő hónap eleje körül kötnek szerződést a szervizekkel. Konkrétumokat nem is tudtak mondani. Esetleg ha valaki megtud róla valamit, az közkincsé tehetné. Ennyi pénzt talán megérne a plusz gari.
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.16 0 0 224
Az egy éves szerviz kötelező a garancia miatt. Az 5 ezres olajcsere csak javasolt. Az enyém novemberben múl egy éves, cseréltettem az olajat 5 ezernél és cserélték novemberben is, akkor 12 ezer volt bent. Átnézték az autót kívül belül, bemértek mindent , számítógépre kötötték, fékpadra vitték. Fizettem 24 ezret. Plusz garanciában megszüntették a müszerfal felöli ciripelést. A kormányoszlopon van valami nem bontható alkatrész azt cserélték, a ciripekés megszünt. Az autó 1,4-es.
Előzmény: akicoj (221)
kraftwerk Creative Commons License 2006.05.16 0 0 223
Vagyis inkabb 6 szamjegyu lehet az ara.
Előzmény: kraftwerk (222)
kraftwerk Creative Commons License 2006.05.16 0 0 222

Mivel 2 ev v. 30e km a szervizperiodus sztem nem kell 1 eves szervizre vinni. Az enyem is szuk egy honap mulva lesz 1 eves es 13e km van benne. En meg idaig nem csereltettem benne olajat ezert most meg fogom tenni de nem biztos, hogy hivatalos szervizbe viszem, inkabb ismeroshoz. Olajfogyas idaig nem volt. Legszuro, polenszuro is csereerett mar sztem a jo poros utjaink miatt.

Nekem amikor vettem az autot ajanlgattak, h lehet hozza venni +1-2-3 ev garanciat. Ezen viszont erosen gondolkodom. Nektek mi errol a velemenyetek?

Nekem 1 honapos koraban elromlott a belso levego keringeto kapcsoloja es csak az egesz hutes-futes panel cserejevel tudtak orvosolni. Nem tudom mennyi 1 ilyen eszkoz de biztos, h az ara 7 szamjegy kozeleben lehet.

akicoj Creative Commons License 2006.05.16 0 0 221

Szerintem mindenképp el kell vinned az 1 éves szervizre mert ugy tudom ellenkező esetben bukod a garanciát.

Enyém szintén 1.4 XEP-s de csak 5 ezres szervizen voltam eddig.(Olajcsere a bejáratás miatt.)

Tavaly augusztusban vettem és most van benne olyan 14 ezer km.

Eddig semmi gondom nem volt vele.Illetve valami köcsög megkarcolta az egyik ajtó tetején a fényezést.De műszakilag okés.A műszerfal sem nyekereg bár mások már panaszkodtak itten rá.Olajat sem eszi.

A gép sátor helyett is kiváló ketten simán elaludtunk benne kényelmesen lehajtott ülésekkel.:-)))

Előzmény: LG RH7500 (220)
LG RH7500 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 220
Sziasztok!

 

Nekem egy 1,4 XEP-s Merivám van. Most lesz 1 éves júniusban, és ne nevessetek ki, de csak 6000 km van benne. Olajcserém volt 1000 km-nél. Így is kötelező elvinni 1 éves szervizre, vagy csak ha a 30e km-t teljesítem, ill ha 1 éves lesz az olaj? (Bár a gyár azt írja, hogy az eredeti „gyári” szintetikus 5W30-at elég 2évente cserélni, ha nem lépi át a futáskilométert, vagy nem jelez a komputer.) Ha el kell vinni, mit csinálnak vele?
Előzmény: Squash74 (218)
velcsi80 Creative Commons License 2006.05.15 0 0 219

Sziasztok!

 

Május 18-án lesz egy éve, hogy Merivám van. Megérdemelné, hogy megünnepeljük, mert ezalatt az idő alatt semmi probléma nem adódott. (kopp-kopp).

2005 február végén lett megrendelve az autó, mint 1.4 Meriva Euro. Ez a felszereltség klímát, állítható vezetőülést, állítható kormányt, elektromos ablakokat (elől) takar. JVC mp3 lejátszót kaptunk hozzá ajándékba. Szumma 3.390.000 Ft-ot fizettünk ki érte.

Jómagam 190 cm-esre nőttem, nagyon szeretek barátnőmmel kirándulgatni (autós túrák) így igényeimnek tökéletes választás volt. 90 LE-s gépről van szó, addig tényleg megfelelő még be nem ülsz nagyobb erőforrás hajtotta gépbe. Voltunk vele Horvátországban is, egy baráti párral. A 2 nő ült hátul, középső ülést lehajtottuk, 2 szélsőt hátrébb küldtük, máris király(nő)i helyük volt a csajoknak. Nem is panaszkodtak. Autópályán 150-160-al tudtam vele közlekedni, ennél feljebb nem is nagyon tud menni. Eddig 18.800 km-t vezettem bele átlgyfogyira 7,5 liter jött ki sacc/kb.

Egyetlen egy negatívumot tudok említeni vele kapcsolatban: A oszlop. Iszonyú nagy teret tud kitakarni, ezért kereszteződésekben kétszer kell körülnézni, hogy biztos nincs-e autó a közelben. Botrányos.

AutoBild-ben olvastam, hogy nem is oly régen még értékállósági díjat kapott a Meriva. Ezen felbuzdulva próbaképpen 1/2 évesen kértem az Opeltől egy Eurotax árat rá: 2.500.000 Ft. Nézőpont kérdése, hogy ez értékálló-e, bár azt mondják, hogyha kihozod a szalonból az ára 10-20%-ot rögötn leesik.

 

Összességében azt tudom mondani, hogy csak akkor vegyetek Merivát, ha kényelmes, családi autóra vágytok és semmi különleges igényetek nincsen. Ez egy egyszerű, praktikus autó nem pedig versenygép.

 

Zárszóként annyit: 1,8-as Merivát szívesen kipróbálnék.

 

Üdv!

Squash74 Creative Commons License 2006.05.14 0 0 218
Sziasztok!

Hamarosan sort kell kerítenem a Merivám 1 éves kötelező szervízére. Szívesen olvasnék az ilyen jellegű tapasztalataitokról...az árak különösen érdekelnének. Az autó 20.000 km-t futott és 1.4-es, úgy tudom ez is számít.

Köszi előre is a hozzászólásokat.
Jobson Creative Commons License 2006.05.01 0 0 217

Sziasztok!

Van valakinek 1.7 cdti merivája? Most szeretnénk egy ilyet venni 1- 2 éves között. Minden tapasztalatnak örülnék.

akicoj Creative Commons License 2006.04.28 0 0 216

Cd 30-om van de sajna fekete.Vadiuj, azonnal ki lett szerelve az autóból a megvétel után.(másikat tettem be mert nem tudja az mp3-at))

Ha érdekel dobj mail-t akicoj@freemail.hu-ra.

 

 

Előzmény: velcsi80 (215)
velcsi80 Creative Commons License 2006.04.27 0 0 215

Sziasztok!

 

Merivámba keresek:

- cd30 szürke színű cd,mp3 lejátszót

- műszerfalhoz krómgyűrűt

- travel assistant tárolómestert.

 

Bárki, bármiben tud segíteni, annak nagyon örülnék!

 

Elérhetőségem:

velcsi80@vipmail.hu

Kredenc Ferenc Creative Commons License 2006.04.12 0 0 214
Hogyan kezelted  a nyiszogást és zörgést?
Előzmény: Agave (210)
karesz2 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 213

Nekem is nagyon hasonló gondolataim vannak az autókkal. Végül Ignisnél maradtam, az alapkivitel. Az extrásabb kivitel ára közelíti a Meriva árát. Az akkor úgy emlékszem, 3m körül volt és 1.6-os, ignis 2,7 vagy akár több is, azt sztem nem érte meg. Itt gondoltam, hogy némileg lenne 1.4-es, igaz nem versenygép, s némileg olcsóbb, konkurense lenne Suz-nak. Nos lett1,4 es, csak drágábban. Most meg SX4, borzasztó annak A oszlopa, tesztvezetés nélkül nem szabad megvenni...

Ami érdekes, nejemnek annyira teccik a magasabb ülés, hogy valszeg már csak egyterűt vehetünk ezentúl. Merivából alig van, de szerintem 2-3 százezren múlik...amennyire ismerem, tényleg praktikus.

Előzmény: akicoj (172)
velcsi80 Creative Commons License 2006.04.08 0 0 212

Sziasztok!

 

Villámezüst színű Merivámhoz keresek díszléceket az ajtókra. Mindegy, hogy ezüst színű vagy fekete.

 

Ha vki tud segíteni légyszíves e-mail címre írjon (fénykép, ár)! Köszi!

 

Jobson Creative Commons License 2006.03.22 0 0 211

Szia !

Had kérdezzem, meg a board compiter mit tud? Köszi

Agave Creative Commons License 2006.03.21 0 0 210

Sziasztok,

nem tudom, hogy él-e még a fórum, az új Merivával kapcsolatban feltett és fel nem tett kérdésekre szeretnék reagálni.

2005.november végén rendeltük meg az autót, mivel az akciós "Optima" nem igazán tetszett (Essentia+extrák, de nem rendelhető hozzá tetszés szerinti opció, pl. fűthető tükrök, ködlámpa stb.) Ezért döntöttünk a gyári rendelés mellett, Meriva Cosmo 1.4XEP + DeLux csomag és Board Computer.

Már akkor lehetett a gyárból 2006-os modellt kérni, "természetesen" azt választottuk, február 24-én vehettük át az autót.

Gyakorlatilag a ráncfelvarrás az első lökhárító formáját, hűtőrácsot, a hátsó ajtót (króm léc), az alufelniket és a kárpitot érintette, + a Cosmoban bőrkormány és könyöklő alapáron.

A ráncfelvarrás nem érintette a műszerfal nyiszogását és ciripelését, de viszonylag kezelhető a dolog. Most 2 000 km körül járunk, átlagfogyasztás 7,5-7,9 l. sok várossal. A hétvégén M7-M3 útvonalon kb.600km. oda vissza simán 8.5 l átlag. 140-nél kb 9,5-10 l-t eszik.

Alapvetően kis autót szerettünk volna (női, második autó, munkábajárásra), de viszonylag praktikus pakolhatósággal, ezt a kritériumot teljes mértékben kimeríti. Nejem igen erősen vonzódott a Honda Jazzhez, de a lemezvastagság(hiánya), valamint a "megfelelő" kivitel ára miatt a Meriva győzött. Természetesen ehhez hozzájárult az Opel által adott több mint 500ezer orvoskedvezmény is.

Egyébként nem bántuk meg, az árat tartották, igaz egy hónapot állt a kereskedésben, mivel valami papírok hiányoztak.. Egyébként még egy darabot sem láttam a miénken kívül az utakon, valamint az általános Opeles hozzállás tapasztalható ahogy tavaly a "lesz akciós Meriva, de még nem tudjuk, nincs ára stb." esetében, szerintem nagyon sok első gen. modell van még raktáron, és nem igazán szellőztetik a faceliftest. Mindazonáltal gyári rendelésből szerintem már csak új van.

Az autó nagyon dögös, a fekete szín + a sötétített ablakok és szép kerekek sokat dobnak rajta.

Képek a http://kep.tar.hu/drkristof címen vannak fent.

Bocs, ha hosszú volt, természetesen további kérdések esetén állunk rendelkezésre.

Agave

 

Előzmény: Jobson (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!