Keresés

Részletes keresés

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 955

Amit én hozzá tennék, hogy a kiömlő nyílásba tegyél egy 35-ös 90 fokos lefolyó könyököt, és az szépen megtekeri a vizet. Nekem egy 1500 forintos rátehető skimmerem van, az szépen összeszedi a szemetet a tetejéről, a könyök meg az aljáról felzavarja, és szépen kiszűrésre kerül minden.

 

Csináltam képet, mutatom:

 

 

 

 

Itt látható, egy kicsit lefele hajlítottam, így szépen felkeveri a trutyit.

Onnan is látni, hogy forog, mozog a víz, hogy a klóadagoló folyamatosan kering a medencében. Nekem mondjuk egy 680 gallonos kb 3000 lter/órás szűrőszivattyúm van, az elégnek tünik.

Előzmény: atv72 (952)
freyya Creative Commons License 2006.07.22 0 0 954
Szerintem ez egyszerűen alga. Azt meg porszívózással nem tudod eltüntetni, mert elég, ha egy ici-pici darabka benne marad, és boldogan szaporodik tovább. Próbáld meg jóval erősebben vegyszerezni egy pár napig (addig ne használjátok), de az egyetlen biztos módszer, ha ettől a víztől megszabadulsz, vegyszerrel alaposan átmosod a fóliát, és tiszta vizet töltesz bele.
Előzmény: atv72 (952)
freyya Creative Commons License 2006.07.22 0 0 953
Mikor cseréltetek benne vizet utoljára? Lehet, hogy érdemes lenne leengedni, kitakarítani és úgy újratölteni. Ha végképp nem tudjátok kitisztítani, akkor meg esetleg fóliát cserélni.
Előzmény: atv72 (952)
atv72 Creative Commons License 2006.07.22 0 0 952
haho,

3,66-os kerti medence. gyakorlatilag hetek ota alig furdunk benne. rendszeresen takarom, pht igyekszem rendben tartani, klort is, algaolt locsolom bele. megis a mellekelt kepen lathato 'hordalek', barnas, gyorsan felkeveredo anyag van az aljan. amikor felkeveredik, opalos lesz a viz. neha a keringetobe tolt slaggal felporszivozom, de napokon belul visszajon. es raadasul nem tul szapora ez a porszivozas.
mi lehet ez? otlet?
ja es az 1000 liternel elig erosebb keringeto nem tunik nekem hatasosnak,plane a fenekre lerakodott cuccnal...
koszi elore is,

m2m
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.22 0 0 951
de neked merevfalu...na mind1 próbálok rá vigyázni aki nem azt kitiltom belőle...de kösi mindent...
Előzmény: freyya (950)
freyya Creative Commons License 2006.07.22 0 0 950
Meg aztán nincs is ezeken a medencéken semmi, ami nem pótolható vagy javítható. Épp a héten kellett vennünk egy erősebb szivattyút, mert amikor nem voltunk a közelben, egy vendégünknek útban volt a klóradagoló, és egy laza mozdulattal betette a vízforgatóba. Mire észrevettük, feloldotta a vízforgató műanyag tetejének egy részét, ami apró gumipelyhekként aztán bekerült a solar melegítő rendszerbe és eldugította a csöveket. Volt öröm. Szerencsére egy erősebb szivattyúval sikerült áttisztítani a rendszert, így nem kellett az egészet lecserélni. De pl. maga a vízforgató is már a harmadik, amióta megvan. Az elsőt rögtön az első napokban tönkrevágtuk, mert abba tettük bele a klórt.:)
Előzmény: freyya (949)
freyya Creative Commons License 2006.07.22 0 0 949
Feleslegesen aggódsz. Annak idején, amikor kész lett a medence, mi is rettegve néztük, mit csinálnak a kölykök benne. De hát végül is a medence van értünk, nem mi a medencéért. És ilyen melegben pont a kicsiket kihagyni a jóból igazán nem lenne szép dolog. Négy év tapasztalat alapján elmondhatom, hogy ezek a pancsolók sok mindent kibírnak. Hidd el, aki megtervezte őket, valószínűleg látott már gyereket. Ugra-bugrától kutya baja nem lesz, csak azt tiltsd meg nekik, hogy bármilyen éles tárgyat bevigyenek játszani. Akkor nem lesz semmi baj.:)
Előzmény: Sri. Gergő (947)
cserella Creative Commons License 2006.07.22 0 0 948
mindent ragaszt,
szagra ugyanolyan,mint a kis tubusos medenceragasztó
de azért csodát ne várj ettól se,és csinálj előtte próbát is,én a merevfalú fóliáját ragasztottam vele,arra jó
ezek a medencék eléggé ragaszthatatlan anyagból készülnek
szerintem a legjobb ragasztója a medencéknek a pávertép,még a színe is ugyanolyan,üvegszövet is van benne,egy hónapot simán kibír
vagy az átlátszó tapasz
Előzmény: Vikusz (945)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.22 0 0 947
ááá! jönnek holnap rokon gyereke...hütöm a mednece vizét h nehogy beengedje a kerestanyám őket...mert azok ahogy tudnak ökörködni...azoknak lehet beszélni...ráugranak simán a falára...ha mégis belemennek akkor az első durvábra kiparancsolom őket...
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.22 0 0 946
án egy felfujható medencét ragasztotam vel naon ó volt birta moostis jó még...csak már a 3.66osat használom...
Előzmény: Vikusz (944)
Vikusz Creative Commons License 2006.07.22 0 0 945

Az nem kemény PVC-hez való?Ha nem jön be a sziló lehet hogy megpróbálom.Kösz a tippet!

Vikusz

Előzmény: cserella (940)
Vikusz Creative Commons License 2006.07.22 0 0 944

Kösz, én is úgy gondoltam hogy folt nélkül, viszonylag vastagon kívül-belül beszilózom a luknál, viszonylag nagy felületen(előtte alkohollal megtisztítom).

A tiéd hol lukadt ki?Tapadt hozzá a sziló rendesen?Nem vált le egy idő után?

Remélem nekem is beválik, mert nem akarok költeni idén már a medencére.

Jövőre meg talán veszek egy 3.6-ost(a mostani 3méteres)

Vikusz

Előzmény: Sri. Gergő (941)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.22 0 0 943
jóéjt mindenkinek!
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.22 0 0 942
cserella miklósi vagyM?
Előzmény: cserella (940)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.22 0 0 941
Sziló...én azt használtam a mésik medencémhez..folt nélkül rákentem 4-6mm vastagon...naon jó volt...
Előzmény: Vikusz (938)
cserella Creative Commons License 2006.07.21 0 0 940
hi!
szaladj be egy vízvezeték-csatorna szerelvény üzletbe,ott van jófajta pvc-ragasztó
Előzmény: Vikusz (938)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.21 0 0 939

Ideális egy megfelelő méretű, élő tó lenne. Abban nincs alga, viszont vegyszer sem. :) Persze ehhez már nem telek kellene, hanem birtok.

Másik optimális megoldás, a saját ház egy tengerparton. Garantált hűsölés, no vegyszer. De sajnos a mesterséges medencéknél marad a klór és a többi méreg. Ez van. Másként nem lehet tisztántartani egy ilyen medencét.

 

Én mindenesetre lehet, hogy most jól megmérgeztem magam ezzel a peroxidos hülyeséggel. Benne rohadtam két napig. Még az sem kizárt, hogy beperelem a forgalmazót, mivel az előírt adagolás mellett a H2O2 koncentráció extrém magas volt. A határértékeket pedig sehol sem írták le, így a mérési eredményt a hajamra kenhettem. 

 

Egyébként egy sajnálatos friss hír, hogy Tiszaújvárosban klórmérgezést kapott jópár gyerek a thermál fürdőben. Nem egy életbiztosítás ez a vegyszerezés.

Előzmény: freyya (937)
Vikusz Creative Commons License 2006.07.21 0 0 938

Kösz a részletes leírást!

Sajnos nekem az eredeti javítókészlet  eltűnt.

Talán ha bőségesen beszilózom az is megfogja.Csak a fene tudja ragasztja-e ezt a sziló(nem tapad az se mindenhez).

Palmatexem van, de ezen a helyen nem tudnám megszorítózni, annak meg nagy préserő kell.Ráadásul a felfújható peremet már ragasztottam azzal, és nem igazán jó rá(kézzel le tudnám simán szedni a foltot).

Na majd meglátom.

Vikusz

Előzmény: Blue_Sky_007 (936)
freyya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 937

"A mai válunkban sajnos sok mindent bizonyos árukapcsolás alapján készítenek. Így példul a medencét is, amibe vegyszereket kell tenni ahhoz, hogy tiszta legyen a víz."

 

Ez nem árukapcsolás, nem a medencét gyártják úgy, hogy kelljen hozzá a vegyszer, hanem az alga természetes tulajdonsága, hogy túl jól érzi magát vegyszermentes vízben, és elszaporodik. Persze ez csak gusztus dolga; ha valaki szeret nyálkás, zöld vízben lubickolni, hanyagolhatja az összes vegyszer használatát. Ha belegondolok, a kozmetikában is egy vagyont fizet az ember az algakezelésért.:))

Előzmény: Fürtöske (920)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.21 0 0 936

Hát én a saját javítókészletével, meg egy kis segítséggel csináltam meg.

 

Bellülről tettem a dobozban található kör alakú átlátszó foltot, melyet kivágtam úgy, hogy a leeresztő dugóra ne érjen rá. Ezt szépen belűlről ráragasztottam megerősítésként a csonkra. Ezután egy éjszakát állt, és száradt. Majd reggel még a biztonság kedvéért a rátett foltot körbe sziloplasztoztam, és a leeresztő csonkot is beszilóztam, úgyse használom.

Ezután kívülről tettem a lyukra egy kis foltot, melyet pálma tex-el ráragasztottam, majd egy ugyanolyan kör alakú foltot tettem (közepe kivágva, hogy a leeresztő dugóra ráférjen) kívülre is, amit pálma texxel ragasztottam (a gyári ragacs elfogyott).

Ezidáig rendben van, majd jelzem, ha nem lenne jó. Az biztos, hogy hamar le kell engedni, mert nyílik a lyuk rendesen, a nyomás tépi szét (mivel hegesztési varrat).

Előzmény: Vikusz (921)
freyya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 935
A fémvázas-fóliást nem lehet téliesíteni, hanem kell. A használati utasítása szerint nem vállalnak rá garanciát, ha télre szétszedjük. Mondjuk szóba se jött, mivel le van ásva.
Előzmény: Sri. Gergő (929)
baluzoli Creative Commons License 2006.07.21 0 0 934
Nagyon igényesen megcsináltad a medencédet. Jövőre én is hasonlóan szeretném megcsinálni. A létra alá én is tettem "papucsot".
Előzmény: Fürtöske (923)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 933
oké köszi!
ez a 2-3 szezon ez szivenütött.....remélem többet ki fog bírni...
Előzmény: Törölt nick (932)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.21 0 0 932

Bocs, de csupa olyan kérdést teszel fel, ami szépen le van írva a neten. Pl. az aqualing.hu-n.

Azért válaszolok :-)

Puhafalú medence nem téliesíthető. Le kell ereszteni, megszárítani, és eltenni fagymentes helyre. Tavasszal reinstall. Ez csak az átlagosnál erősebb PVC cucc, sokat azért ne várj tőle. mx. 2-3 szezont bír szvsz.

A fémfalú medencékben viszont van olyan, amit lehet vízzel telve téliesíteni.

Előzmény: Sri. Gergő (927)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.21 0 0 931

Azért írtam, hogy a bolti szerekkel nem fürödhetsz be (hogy stílszerű legyek;) ), mert azok kifejezetten erre a célra lettek kitalálva.

 

Jelentem, ez sem egyértelmű ahogy tapasztalom. Én a hidrogén-peroxidos alternatív vízkezeléssel is próbálkoztam, pont azért, mert nem szívesen fürösztöm a gyereket klórban. Természetesen, csak gyári vegyszerrel, amit az aqualing-nál vettem, aquaMAX néven fut.. A mese szerint ez azért nevezhető alternatív szernek, mivel állítólag kevéssé káros, pl. gyermekmedencékbe is ezt ajánlják. Biológiailag lebomlik, és bomlásakor csak oxigén és víz keletkezik. Ennek ellenére, az interneten talált adatok szerint ez a szer kb. a klórral egyszinten mérgező. A dobozon az áll, hogy friss feltöltés esetén 10köbméterhez 1000ml vegyszert kell adagolni, de kültéri használatnál, és nagy melegben ezt az adagot emelni kell. Persze azt már nem írja, hogy mennyivel! Ennek megfelelően, én 500ml-ert tettem a medencébe feltöltés után. Aztán megmértem a vízelemzővel ami olyan szinten besárgult, hogy az az árnyalat már nem is volt a skálán. 50mg/liter felett mutatott. Sem a vegyszer dobozán, sem a vízelemzőn NEM SZEREPEL adat arról, hogy mi az ideális, tartandó szint! Klórnál ezt közzéteszik, itt nem. Az aqualinget 2napig próbáltam hívni, de nem veszik fel a telefont. Egyszer felvették, nem tudtak válaszolni, ezért kapcsolták a vegyszeres kollégát, aki soha nem vette fel a telefont. Utána már az üzletet sem tudtam visszahívni. Weboldalon sincs infó arról, hogy mi az ideális hidrogén-peroxid szint egy medencében. Egy r*hadt mg/liter számadatot nem tudtam kideríteni 2nap alatt. Elég gagyi cég. Namost végül biztonsági okokból szépen leeresztettem a víz 80%-át, és újra lett töltve. Kénytelen leszek klórozni. Pedig szép tiszta volt a víz az aquaMAX-tól, alga vagy egyéb nyálka nyoma sem volt.

Ez tehát egy un. gyári vegyszer, amit szerintem nem lehet biztonságosan használni, mert nincs konkrét leírás, és adatok róla. Csak a megadott adagolást tették közzé, ami viszont a vízelemző szerint magasnak tűnt.

Előzmény: szenyor Lopez (908)
Droopy Creative Commons License 2006.07.21 0 0 930

_paha

 

Mi lett a szunyogirtas eredmenye?

Előzmény: _paha_ (424)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 929
talán még hely is lenne... na komolyan nem lehet télen felálítva hagyni? a fémvázas fóliást meg igen?
Előzmény: freyya (928)
freyya Creative Commons License 2006.07.21 0 0 928
Hát hogyne! Beállítod a nappaliba, és ott fújod fel.:))
Előzmény: Sri. Gergő (927)
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 927
naaa senki nem tud infót hogy lehet e téliesíteni a puhafalu medensziét? eléőre is thx
Sri. Gergő Creative Commons License 2006.07.21 0 0 926
de azért naon naon köszi!
Előzmény: Sri. Gergő (925)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!