Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.31 0 0 4639

Szerintem ellened fordult a frontin, amit tolerancia elvonásnak - tolerancia withdrawalnak - neveznek angolul. Azért így írom, mert nekem igen csekély ismeretem volt ezen a területen, de mivel frontin lerakásban vagyok benne, sokat olvasok róla angolul, így magyarul fogalmam sincs, hogyan neveznek pontosan egyes dolgokat ezen a területen. Elég kevés magyar anyagot lehet találni a benzókról a neten. Tehát szerintem elvonási tüneteid vannak anélkül, hogy egy kis darabot is csökkentettél volna a gyógyszeredből. Célszerű lenne megszabadulni tőle lassan, fokozatosan. Én 1,75 mg frontinon voltam. Eredendően 3X 0,25 mg-ot szedtem, de 2 hét használat után toleranciába kerültem vele. Akkor még fogalmam sem volt, hogy az mi, és azzal sem, hogy mi játszódik le bennem, az orvos meg azt mondta, hogy az a baj, hogy kevés gyógyszert szedek, emeljünk az adagon. Így lett belőle ilyen magas adag. Miután ezzel a magasabb adaggal is toleranciába kerültem januárban, nagyon rosszul voltam folyamatosan, és képtelen lettem a csökkentésre. Kerestem, nagy nehezen találtam egy addiktológust, aki 0,5 mg alprazolamot lecserélt diazepamra. Azóta megint képes vagyok csökkenteni, mert lecsökkentek a toleranciából fakadó tüneteim. Jelenleg 5 mg diazepamon és 0,625 mg frontinon vagyok. 2 hetente csökkentettem eddig az adagomon. Félek tőle, hogy gyorsan haladok a csökkentéssel, mások sokkal lassabban csökkentenek, de az orvosom szerint lassú vagyok...így magam sem tudom, hogy jól csinálom-e...De mindenestre folyamatosan csökkentgetek...

Előzmény: gyurmy40 (4636)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.31 -1 0 4638

Ha tudsz angolul, célszerű ezt elolvasni: https://www.benzo.org.uk/manual/ vagy ezt a magyar oldalt átolvasni. http://nyugtato.gportal.hu/  A lényeg, hogy 5, max 10%-ot csökkents 2-4 hetente az adagodból, ne többet. Ha régóta szeded, lehet hogy az 5%-os csökkentés havonta kényelmesebb lesz, kevesebb elvonási tüneteid lesznek, jobban meg tudsz birkózni a feladattal. Az első csökkentés után legalább 3 hetet várj. Tapasztald ki, hogyan reagál a szervezeted. Ha 2 hét után stabilnak érzed magad, lecsendesedtek az elvonási tünetek, akkor lehet, hogy a következő csökkentést követően már 2 héttel újra végezhetsz csökkentést. A Facebookon vannak benzo csoportok, amelyekben leszokásról egymást támogatók vannak jelen, az is nagy segítség lehet, hogy megbirkózz a feladattal. Ha el kezdesz csökkenteni, fontos, hogy az 5-10%-ot mindig abból az adagból számítsd, amit éppen beveszel, tehát ne az eredeti - legmagasabb dózisból. Egy csökkentés után nem érdemed 4, max 6 hétnél többet várni az újabb csökkentéssel, mert könnyen tolerancia elvonásba - tolerancia withdrawal - kerülhetsz, ami nagyon megnehezítheti a gyógyszerlerakást. De ez csökkentés nélkül is bekövetkezhet, így jobb minél előbb szabadulni a benzóktól, míg ellened nem fordulnak...

Előzmény: sneeblejack (4635)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 4637

Még annyit elmentem a kardiológushoz, Ekg, és terheléses Ekg is rendben volt, hasi UH is rendben. Ha valakinek volt hasonló érzése, panasza vagy ötlete szívesen veszem. Fogalmam sincs hova forduljak vele. Egy Alzheimer kórhoz azért fiatal vagyok 46 éves:)

Előzmény: gyurmy40 (4636)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 4636

szervusztok. Mostanában én sem vagyok jól. Több mint 10 éve szedek xanaxot. Először csak alváshoz napi 1 szem aztán 2-3 éve jöttek  ahasi panaszaim és fogyás nem találtak semmit nosza azt mondták pszhiésen van felemelték napi 3x 0.25 frontinra.  Abban az időben sokat rágódtam meg rohangáltam orvoshoz ,azt hittem rákos vagyok ,ideges is lettem így jól jött a frontin. A fogyásom nem állt meg kb 2 éve volt egy fej CT hasi CT meg MRI vérvétel hegyek de semmit nem találtak. Idén elmúlt majd a hasfájás megint előjött de nem tőrődtem vele. Viszont kb. 2 hónapja elkezdtem szédülni? Inkább azt mondom bizonytalanul állni és mindig úgy érzem elborulok le kell üllnöm. Otthon sem múlik el nehezemre esik néha egy vacsora elkészitése is a bizonytalanság miatt. Ülve fekve is érzem igaz nem annyira. Néha a tarkómnál érzek fájdalmat , húzást ahogy a bal lábam is sokszor fáj főleg vezetés közben olyan mintha nem lenne erőm a pedált taposni és a belső combizom fáj. A fejem nem fáj viszont. Viszont sokszor nyugalmi helyzetben begörcsölnek a lábujjaim , s néha az egyik kezem. nagyon zavar ez a bizonytalanság. 1 hónapja csak pár óráig tartott aztán elmúlt 2 hete már 1-2 napot és elmúlt most tegnap óta egyfolytában van. Azt gondoltam talán a frontin hozzászókása ,de nem ha beveszek egy szemet időn kivül pluszban sem múlik el. Ha lefekszem néha érzem remeg a fejem belül és mostanában a nyelvem is "bizsereg sokat". A szám körül is remegést érzek főleg ha kicsit többet dolgozom. Pedig nem sokat dolgozom ,fizikai munkát se nagyon végzek. Mi lehet ez? meg vagyok most ijedve,,

sneeblejack Creative Commons License 2018.05.29 0 0 4635

sziasztok!  Én új beteg vagyok itt közöttetek,ellenben nagyon örülök hogy itt lehetek -:))  Segítségeteket szeretném kérni,gyógyszerelhagyással kapcsolatban.  Hosszú évek óta szedek Zoloft 50mg/reggel és Rivotril 2 mg/este.                  Azt gondolom most már ennyi év után hogy ezek a szerek már nem is hatnak !!    Ezt még anno pánikbetegségte kaptam,és valahogy ragaszkodnak hozzám ..  Abban kérném a segítségeteket,hogy az esetleges gyógyszerelhagyást milyen szisztémával kezdjem el ?  Gondozóba nem járok,így saját akaratomból nem

merem abba hagyni,nehogy bajt csináljak magamnak ! Minden támogatást szívesen fogadok -:))

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.05.28 -3 0 4634

Jesszus be ne szedd.......Hacsak nem akarsz úgy járni mint orbánviktor, az is épül le tőle szépen

Előzmény: Piskóta01 (4633)
Piskóta01 Creative Commons License 2018.05.27 0 0 4633

Sziasztok!

Valaki kapott már lamotrigin hatóanyagú gyógyszert a terápia részeként? Mik a tapasztalatok?

Mivel nálam úgy tűnik egyik SSRI sem hat kellően önmagában, ezért most lamotriginnel (pl. lamolep) próbálnánk kiegészíteni a kezelést. Kicsit tartok tőle, mert olvastam rosszakat is a szedéséről.

zorka22 Creative Commons License 2018.05.26 0 0 4632

Szia! Anyunak váltottam ki márciusban, de sajnos elhúnyt. :( Majdnem egy teljes doboz megmaradt. 2 szem hiányzik belőle. Ha nagy fájdalmad van, ezt oda tudom adni.

Előzmény: kriszti760400 (4630)
gombóc63 Creative Commons License 2018.05.26 -1 0 4631

Contramal? Tramadol függő vagy? Opioid készítmény...

Előzmény: kriszti760400 (4630)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.24 0 0 4629

Beszéltme a pszichiáteremmel ma is azt mondta kezdjem el szedni nem okoz függőséget , depresszó miatt vagyok rosszul. Tényleg olyan tüneteim vannak már hogy borzasztó.. Gyengeség fáradtság mintha beteg lennék hullámzó pánik szerű kimerültség.. Ugyhogy elkezdtem elvileg 10-14 nap után hat. Hát ezvan.

Előzmény: running wild 42 (4628)
running wild 42 Creative Commons License 2018.05.24 0 1 4628

A választ szívesen. Minden pszichés gyógyszer tud függőséget okozni, de azt már embere válogatja, hogy milyen mértékben és milyen gyorsan. A benzodiazepinek (xanax, frontin, rivotril)a legkutyábbak. Az antidepresszánsok általában több idő után okoznak függőséget, és könnyebb letenni őket, mint a nyugtatókat. Azt kell mérlegelned, hogy inkább elviseled a szorongást/depressziót gyógyszer nélkül, vagy szedsz valamit, amitől jobban vagy, de esetleg hozzászoksz. Amúgy a gyógyszerfüggőség sem 2 nap alatt alakul ki, általában kell neki pár hónap.

Előzmény: Törölt nick (4627)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.23 0 0 4627

Köszönöm a választ. Ma voltam pszichiáternél aneptinex 12,5 mg -ot irt ki 1 hónapra antidepresszáns. Én félek tőle , függőség csöbörből vödörbe , de azt mondta ez nem okoz függőséget. Valaki tud tapasztalatot megosztani róla?

running wild 42 Creative Commons License 2018.05.23 0 0 4626

3-4 hét után már nem lehet kimutatni a vérből. A nagyobb probléma, hogy  (ugyanúgy, mint az alkohol) a nyugtatók is megváltoztatják az agyi receptorok működését. Ezek maguktól visszaállnak az eredeti, normál helyzetbe, de ehhez hónapok, nem ritkán évek is kellenek.

Előzmény: Törölt nick (4623)
Mankaandi Creative Commons License 2018.05.21 0 0 4625

Sziasztok azt szeretném kérdezni,hogy a kedélyjavítoról is csökkentéssel lehet leállni vagy le lehet tenni egyből?Mirtazapin orion 15mg-ről lenne szó.

Mankaandi Creative Commons License 2018.05.20 0 0 4624

Szia.Én már csak délbe felet,este felet veszek be.Szedek aranygyökér kapszulát,sokkal nyugodtabb vagyok.Hétfön megfelezzem a déli felet.Amúgy a pszihológusra értettem hogy nem haladunk mert ötször aludt el míg bent voltam nála.

Előzmény: zorka22 (4621)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.20 0 0 4623

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne hogy a xanax mennyi idő alatt "ürül" ki teljesen kb? Én mindig össze vissza szedtem max 0,75 mg -ig. Idén januárban 2x 0,5 ,  februárban kb 15 nap  0,5 -0,75 , március áprilisban 2,3 x 0,5 kb . 1 hónapja semmit nem vettem be éreztem hogy kezdenék ráfüggni lassan. Aludni legtöbbször jól tudok  mostmár , inkább altatónak használtam , bár már tudom hogy nem az . Utóbbi 2-3 évben igy szedtem volt hogy 3 -4 hónapig semmi aztán pár napokig megint vagy max 1 hétig és utana szünet. Viszont pár napja elég levert álmos nyugtalan vagyok. Ez lehet még ennek  a mellékhatása?

Amit tudni kell , alkoholista vagyok , a józanodásom előtt még képes voltam keverni is alkohollal , hálistennek 9 hónapja nem kelett innom se , de a xanax még kelett. Kisebb szorongásom van néha , de inkább ez a álmosság "betegségérzet" csinal ki mostanaban. Jövőhéten megyek elsőnek pszichologushoz :)

Válaszokat köszönöm előre is :)

zorka22 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 4621

Szia Andi! Megy ez, csak nagyon lassan. Én is szenvedek vele február eleje óta. 3 szem benzó altatót szedtem és most tartok 1 és egy negyednél. Ezt simán kiírja a háziorvos is, már nem is járok pszichiáterhez. 1/4 tablettával csökkentem 2-3 hetente. Ahogy érzem. A lényeg az, hogy SOHA NE NÖVELD AZ ADAGOD!!! 

Sikerülni fog neked is, csak ne add fel! Egyébként agyban dől el ez is, mint sokminden más is.

Előzmény: Mankaandi (4620)
Mankaandi Creative Commons License 2018.05.18 0 0 4620

Én is azt érzem hogy nem haladunk igazából elöre.Ennél többet beszélgetek rokonokkal barátokkal.Ha legközelebb megyek meg is mondom neki,hogy már nem járnék hozzá.

Előzmény: gombóc63 (4612)
Vivi500 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 4618

Sziasztok!

Nekem a Tialera(Coaxil) gyenge, de legalább a hangulatomat nem hagyja ingadozni. Mást  meg nem tudok szedni, mert

akkor a libidóm nulla lesz. Végigpróbáltam az összes hatóanyagot, de csak ez nem bántja a libidót. Pedig jó lenne valami

hatásosabb, mert a szorongásos tüneteket a Tialera nem csökkenti. Most elkezdtem álombogyót(Withania somnifera) szedni.

Ez van a Brandenburg neuróban(20 mg) is, csak az enyém 920 mg-os. Kiváncsi leszek hogyan hat. Pár nap után még

semmi változást nem érzek. Frontint csak alkalomszerűen szedek, mert nem akarok hozzászokni. 

Shatzi Creative Commons License 2018.05.13 0 0 4617

Üdv!

Én is beállok a sorba.Nekem is küldheted a kérdéseket.Határidő van?

Email:retroluxus77@freemail.hu

Előzmény: twiggy86 (4613)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.05.12 0 0 4616

Nagyon dicséretes törekvés, csak üdvözölni lehet. Küldheted nekem is! huzianeva@gmail.com

Előzmény: twiggy86 (4609)
twiggy86 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4615

Köszönöm! holnap elküldöm ímélben a kérdéseimet!

Előzmény: gombóc63 (4614)
gombóc63 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4614

Írj nekem, talán segíthetek!

Előzmény: twiggy86 (4613)
twiggy86 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4613

Ha valaki vállalná, hogy mesél kicsit a történetéről, akkor ímélben küldenék néhány kérdést a témában. Ez egy relatív átfogó anyag lesz, pszichológus, háziorvos és érintett megszólalókkal. Mint korábban írtam, név nélkül. Nagyon megköszönném, ha lenne jelentkező!

Előzmény: zorka22 (4610)
gombóc63 Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4612

Megértelek, de akkor meg pláne felesleges időtöltés. Nem foglalkozik veled érdemben.

Előzmény: Mankaandi (4611)
Mankaandi Creative Commons License 2018.05.08 0 0 4611

Szia sajnos muszály vagyok ehhez járni mert négy gyerköc mellett nincs felesleges pénzem magán pszihologushoz.Ez meg ingyenes.

Előzmény: gombóc63 (4608)
zorka22 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 4610

Szia!

Itt csak olyanok vannak, akik már szedtek, vagy épp leszokóban vannak a benzóról. Miben tudunk segíteni?

Előzmény: twiggy86 (4609)
twiggy86 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 4609

sziasztok, 

egy egészségügyi magazinnál dolgozom és egy készülő cikkhez keresnék megszólalót xanax (vagy egyéb benzodiazepin hatóanyagú nyugtató) függőség témájában. akár olyan valakit, aki jelenleg is szed ilyen jellegű gyógyszereket, akár olyat, aki már leszokott róla. az interjú írásban lenne és teljes anonimitást biztosítanánk a cikkben. fontos lenne, hogy edukáljuk az embereket a témában, úgyhogy örülnék, ha lenne jelentkező. 

gombóc63 Creative Commons License 2018.05.08 -1 0 4608

Remek:-( ez az ember biztos fog rajtad segíteni. Miért pazarlod rá az időd? A fejem nekem is egyfolytában fáj. Tegnap migrénnel megfűszerezve.

Előzmény: Mankaandi (4606)
Mankaandi Creative Commons License 2018.05.07 0 0 4606

Még mindig fáj a fejem bár ez a szél miatt van.Borzalmas hogy a széltől milyen erös fejfájásom van.Egy hete szorongok pedig nincs okom rá.A gyomrom is fáj.Ma voltam a pszihologusnál azt mondta még nem tisztáztam le magamban az eseményeket.Igaz a 45 perc alatt míg bent voltam 5-ször aludt el.Így amig ilyen rosszul vagyok nem merek csökkenteni.Ki hogy van megint eltünt mindenki.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!