Keresés

Részletes keresés

viktor9511 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 875

Sziasztok !

 

 

Első sorban mindenkinek  Kellemes Húsvétot kívánok !

Sok tojást ! :D

 

 

 

Lenne egy kérdésem.

 Tudja - e valaki ( leginkább azokra gondolok akik városi közlekedéssel foglalkoznak )

, mert még 2 éve nem sikerült rájönnöm, hogy miért van az, hogy megyek a pályán ( KT8D5 ) , és egy idő után a villamos olyan hangot ad, mint mikor  a  " gázt adó kart " elindítom, vagy benyomok egy gombot. Akkor van egy kis kattanás , ami rendben van. Viszont mikor megyek a villamossal van olyan mikor automatikusan elindul , és jó hangosan egy  kattogás van, mint,ha beakadt volna valami.

 

Na most nem tudom,hogy ez telepítési hiba lenne - e , de már próbáltam a villamost újra beletenni a játékba, ( persze ugyan ez volt ) .

 

 

 

Köszönettel

Viktor.

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 874

Szia!

 

Ha linkelsz egy képet, hogy milyen szeretnél, akkor esetlegesen jobban tudnánk segíteni. Google-be beírva pontosítani kellene, hogy milyen kellene, mert az általan említett állomást nem ismerem, így nehéz.

Várom válaszod, hogy segíthessünk!

 

Üdv,

Ákos

Előzmény: cornelius92 (873)
cornelius92 Creative Commons License 2011.04.17 0 0 873

Segítséget kérnék... Saját fantáziapályát építek.

a DECIN ZASTAVKA nevű állomásépülethez tudok ugyanolyan peront tenni, mint amilyen az alapépület mellé jár, vagy nem? Több helyen jártam már így, hogy volt az állomásépülethez peron, de külön nem találtam olyan fajta peront amilyen kéne.

Tudna segíteni nekem valaki?

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.14 0 0 872

A nem látható jelzők alatt azt értem, hogy tételezzük fel vagy egy MÁV vonalatok megtalálható 4f jelződ, ami pálya építő modban látható, de mikor teszteled a pályát akkor nem látható, de a jelzőnek megfelelően fog videlkedni. Ennek azért van jelentősége, mert az ember tudja, hogy ott kell megállni, illetve nem okoz balasetet (városi pályánál pláne), de az AI buta, így meg lehet tanítani a jó modorra, hogy ott álljon meg speciel.

 

Remélem így érthető volt :)

Előzmény: Robancs684 (869)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 871

Viktor!

 

Köszi szépen a dicséredet. :)

A villamosokat direkt mentek össze, mert már agyamra megy, hogy ha az egyik leáll, akkor a többi is leál amiatt az egy miatt. :)

 

Nem láttam, mi történt a Városháztérnél, de komoly lehetett. :)

Előzmény: viktor9511 (870)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 870

Robancs  !

 

 

Nagyon szépen köszönöm, nagyon jól esett amit írtál :-)

 Hozzá kell tennem, a te pályád is nagyon szépen halad, és fejlődik :-)

A képek is tetszenek, habár ott szegény villamos(ok) szépen "eléintézted" őket... :-( :-)

 

Ma képzeld el a Városháztéren volt balhé, nem tudom hány rendőrautó kijött , mert kitört a verekdés a megállóban, vagy a villamoson , ezt pontosan nem tudom.

 

Sajnos előfordul...

 

 

 

 

Viktor.

Robancs684 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 869

Köszi a segítséget.

 

Akkor jól sejtettem, hogy a piros az valami megállás, tiltás lehet, emiatt álnak meg a villamosok. :(

Ki is szedem a pályámról az összes piros nyilat. :) A sárga az az írányt mutatja, hogy egy várgány milyen írányú. :)  Erre rájöttem. :)

A trainz oldalon olvasgattam, ezekről a jelekről, de még jobban belebonyolodtam.

 

A nem látható jelzők alatt mit értesz, mert nem tudom, most pontosan mire gondolsz?

 

 

Előzmény: Akos1985 (868)
Akos1985 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 868

Ezekre van egy jó leírás a szokásos oldalon, amit szoktam linkelni.

Zöld T formájú a triggel a piros "nyilacska" ha jól tudom megállási pontot lehet menetrend szerűen megállítani, de mondom hülyeséget nem akarok mondani, mivel menetrendig még nem jutottam el a pályám miatt.

Vannak olyan segítségek, mint például a nem látható jelzők. Ezzel meg lehet azt csinálni, hogy biztonsági réseket hagyhatsz a pálya szakaszokon. Ergo végállomásra is be fog tudni hajtani, ha esetleg jelző lenne előtte.

Előzmény: Robancs684 (867)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 867

Lenne egy kérdésem.

Az lenne, hogy nem tudom, hogy mire képesek ezek a Trackmark-ok.

4 fajta van, a sárga, lila, piros dulaháromszög alakuak, és egy T alaku zöld izé.

Olvastam róluk, de nem értem. :(

 

És még azt szeretném kérdezni, hogy a jelzőlámpák mér mutatnak mindig pirosat, ezt hogyan lehet beállitani, hogy normálisan müködjenek, a villamosoknál okoz fennakadást.:(

 

Előre is köszi a választ, és a segítséget. :)

Robancs684 Creative Commons License 2011.04.13 0 0 866

Viktor!

 

Ez nagyon szép munka, ismét sak gratulálni tudok.

 

Még az avasi kilálót is látni, nagyon szép munka. :)

 

 

Én most jelen pillanat a villamosokkal vagyok gondban, mert valamikor túlhaladnak, vagy meg sem állnak az egyas megállóknál. :(

Most is a 2-es villamossal van gondom, mivel megy 1 megállót és utána a következő megállónál teljesen leáll, de nem tudom mi miatt. :(

 

Pár kép:

 

Lézerpont felé, a másik pedig az Újgyőri Főtér:

 

Felső-Majláth:

 

Kilián vr (VÁ):

 

Egy kis baleset a Soltész N. K. u. megállónál:

Előzmény: viktor9511 (865)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 865

A képek :

viktor9511 Creative Commons License 2011.04.11 0 0 864

Próbálgatom hasonlítani a pályámat a valósághoz :-)

 

 

 

Az igazat megvallva, én nagyon sok dolgot várok el a játéktól.

Rengeteg plussz lehetőség, és az egész játék tökéletes, de amit elbírnék képlezni a grafikai változás.

Milyen jó lenne, mint a valóságban megyünk a villamossal a főutcán, és a nap úgy süt, az árnyékok is úgy esnek, mint akár élőben a belvárosban ... :-)

 

Május 1. :  Átadom a pályán a Thököly u - Tiszai Pu. Szakaszt beleértve...

Két kép összehasonlítás ! :-)

Illetve még pár kép, az eddig kész szakaszokról ...

 

 

 

A miskolci képet nem én készítettem.

 

laszlovecsei Creative Commons License 2011.04.09 0 0 863

Feltettem pár új Taurust az oldalamra

 

jó játékot!

 

http://nyvkv.atw.hu

 

 

 

 

 

alajo Creative Commons License 2011.04.09 0 0 862

a http://cdgalaxis.hu/ oldalon van 2.000 ft-ér Trainz 2009-es magyar nyelven. enyit a bolondnak is megér. igaz ennél újabb létezik csak az már nem magyarúl van aztem és ott nincs ebből. házhoz is szállítanak, ha interneten megrendeled kapsz 200 ft kedvezményt. http://portal.virtualtransport.eu/ -nál többfélét kapsz, de drágább is. vigyázz, nem vagyok járatos a Trainzban hogy melyik változat mennyit ér, de azt olvastam hogy a 2009-es jobban optimalizált mint a 2004-es és két különböző főverzió. aki tud többet, biztosabbat az javítson.

Előzmény: mk48 2001 (844)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 861

Bzmot!

 

Innen tudod letölteni a Tátrát: http://trainzpedro.cz/

Előzmény: Bzmot332 (860)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.09 0 0 860

És a csuklós Tátrát (nem tudom pontosan, mi a neve) lelehet valahonnan tölteni, vagy az is saját alkotásod?

Előzmény: viktor9511 (859)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 859

Robancs !

 

 

Köszönöm szépen, dícsérő szavaidat :)

 

- Valóban variálnak össze-vissza, viszont szerintem a legegyszerűbb az lenne,hogy felújítják a sínpályát, azonban az eredeti  villamos állomás megmarad...

 

Én a játékban úgy fogom hagyni :)  ( Csak már lennék ott )  Huh , hihetetlenül nehéz, hiszen, ugye kis mértékben ,de igyekszek a legjobb hasonlósággal dolgozni :-)

 

 - Igen valóban nehéz lesz a vasúti átjáró alatt történő pályaszakasz kiépítése, de valahogy meg fogom oldani :) ...

 

 

 

 

Most pedig pár képet összeválogattam ( Esti képek ) egy-kettő nappali...

 

 a képeken :  Városház tér, Szinvapark , Katalin u. , Szent Anna tér , Erzsébet tér, és a kiépülő CENTRUM szakasza :-)

 

 

 

 

Kellemes hétvégét !

Viktor.

 

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.08 0 0 858

A felsorolt kuid:9999:21000 és kuid:9999:21003 nem található, de mivel tudom, hogy a trainz.hu csapata a 9999 számú kuid számozást lefoglalta magának, így tudjuk ki a készítője a hiányzó dolgoknak.

A második számsorból ki derül mi is hiányzik nekik, s megtudhatjuk hol is keressük, mert általánosan így vannak kitalálva a második számsor értékei. 21000-től 21999-ig Textura fájlokkal van gondja. Sőt lejjebb a textúra alfájára, forgóvázra, éjszakai texturákra is valami hibát ír. Esetlegesen szedd le újra a "kaszniját" s tedd fel újra, hát ha hibásan jött le.

Ha nem megy készítőhőz fordul!

Előzmény: Bzmot332 (855)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 857

Viktor!

 

Én is szeretem nézegetni mások pálya épitéseit, legfőképp a tiedet jelen pillanatban, mert a miskolci villamos pályát épited. :)

És meddig jutottál el, a Selyemrétig már eljutottál???  Ha lehetne én is szeretnék pár képet látni tőled, mivel nagyon szépen, és pontosan dolgozol.

 

Igen, ezt tudtam, de mégis kiviszik Felső-Majláthig, erről döntöttek, ezt kb olyan augusztus folyamán kezdik el, emiatt bontottam el a Diósgyőri végállomást, és vittem fel a Felső-Majláthig a villamospályát. :)

 

Amire büszke vagyok a pályámban, az a Tiszai pályaudvar, Újgyőri Főtér, Vasgyár és a Diósgyőr--Felső-Majláthi szakaszra. Az én szememben ezek a részek sikerültek a legjobban, és a legélethübben a pályámon. :)

 

Neked is kivánok jó, és minőségi szerkesztést, pályaépitést, és sokkal több képet kérek, ha nem gond, én is kiváncsi vagyok, hogy hogyan haladsz.  Eléggé nehéz résznek tartom, a Soltész, és a Selyemrét közti szakaszt, a lejtő miatt. :(

 

 

Előzmény: viktor9511 (856)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 856

Robancs !

 

 

Egyáltalán nem gond, hiszen én szeretem nézegetni más tervező képeit, és gyönyörködni bennük.

 Jó lesz, viszont a valóságban tudtad-e,hogy vita van arról,hogy megmaradjon az eredeti Diósgyőri állomás, vagy,hogy kivigyék-e a Majláthig ... ? !

 

 

További jó szerkesztést ! 

 

 

 

Ákos !

 

 

Utólag !

 

Köszönöm a lényegretörő válaszodat !

Igazából, elolvastam a szabályzatot.  Valószínűleg nem alkalmaztam a szabályt, azért mert igyekeztem gyors reakciót írni egy érdeklődő személynek, amiért ez esetben ellnézést kérek a topik vezetőjétől.

 

Valóban helytelenül tüntettem fel oldalakat ...

Legközelebb, lassan ,de biztosan fogok válaszolni :)

 

 

 

üdvözlettel

Viktor.

Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 855

Hát, én a HÉV-et Br120 oldaláról szedtem le és ugyan nem írja, hogy működik-e a TS2009-en, az ugyanonnan letöltött FAV működik, tehát gondolom ennek is kéne működnie. De egyébként ezeket a hibákat adja a "view errors":

 

Warning: 'BR120' is not a valid value for tag 'category-region'.  This tag is now empty and a new value must be selected.
Error: No selection for tag 'category-region' in 'traincar'.
Warning: Tag 'icon0' in the container 'traincar' is obsolete.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21000>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21000>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21000>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21003>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21003>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Warning: The kuid '<kuid:9999:21003>' is not in the database, and could not be found in any known location, ensure that this is a valid asset.
Error: The primary and alpha texture are not the same size for 'D:TS2009/local/hash-ACcontent 9p2achf549arnyek-kapfeny.texture.txt'
Error: Unable to load mesh file: 'content 9p2achf549mav_bdt_bodymav_bdt_nightwindows.im'
Error: Unable to load mesh file: 'content 9p2achf549mav_bdt_shadowmav_bdt_shadow.im'

 

Mondjuk én nem tudom, hogy miért kéne a bdt egyik textjét használni, de gondolom nem azért van így, hogy megnehezítse a dolgomat :) Amúgy van hozzá hang is, amit amúgy leszedtem már. Konkrétan mit kéne csinálnom? Előbb azt és utána az MXA-t, vagy mi?

Előzmény: Akos1985 (852)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 854

Viktor!

 

Az Újgyőri Főtéren vannak a buszok, és ott van készitve a 6-os busz kép. :)

A 9-es képe pedig a Tatárdomb, és a Fokaj Ferenc utca végállomáson készült.

 

A villamos végállomás (1A-s villamosé) pedig a Kilián vr.

 

Ajánlom neked nézegetni a zöld nyíl honlapját. :) Sok dolgot találsz a pályafelújitással, és hosszabítással kapcsolatosan. :)

 

 

Tegnapelőtt megcsináltam a Felső-Majláthi szakaszig a villamospályát, és igy elbontottam a Diósgyőri végállomást, már csak egy szép emlék marad a pályámon, és lassan a való életben is. :)

 

Diósgyőri végállomás, még régebben:

 

Diósgyőri megállóhely:

 

Bölcs utca megállóhely:

 

Köln utca megállóhely:

 

Felső-Majláth végállomás:

Még nincsen róla normális képem, de majd hozok. :)

 

A peronok sem a jók még, mivel a projekt szerint nem ilyenek lesznek, csak méág nem találtam ahoz megfelelőt. :)

A pálya felső része (Diósgyőrtől fentebb) még csak a sín, és az út+járda van meg, amit a képen még nem láthattok. :)

 

Remélem nem gond, hogy hozok pár képet mindig. :)

 

Előzmény: viktor9511 (853)
viktor9511 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 853

Robancs !

 

 

Jók a képek, szép a pálya !

 

Viszon melyik állomásról is beszélünk ? :D :D

Miskolcon ilyen állomástervek vannak ?  Jó tudni... :-)

 

 

 

 

Üdvözlet !

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.07 0 0 852

Úgyan úgy, mint a TRS sorozat összes tagjába. cdp fájlokat elindítod és telepíted.

 

Cheak list:

1. Biztos leszedted az összes hozzája tartozó cdp fájlt hozzá?

2. Biztos működik TRS2009 alatt?

 

Amennyiben a fenti két lehetőség közül bármelyik lehetséges, talán, biztos vagy nem akkor csekkold át mégegyszer, hogy az összes KUID meg van e hozzá, amit feltüntettek, s nem kell e külön TRS DLS-ről leszedni valamit.

Amennyiben a 2. lehetőségre, ezek után is kérdőjeles, akkor a készítőhőz érdemes emailben fordulni, mivel lehetségesen nem is fut vagy valami oknál fogva nem fut TRS2009 alatt.

 

Ennél érdemibb választ nem tudok adni TRS2009-hez, mivel TRS2004 SP4 fut nálam elég aktívan a HÉV pályám miatt. TRS2009-et nyár elején akarom "párhúzamosan" futtatni a régivel.

Előzmény: Bzmot332 (851)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 851

TRS2009-ben hogy lehet járművet berakni? Mert én már össze vissza szenvedek vele, csak a kisföldalatti hajlandó működni. Se a T5C5, se a KCSV, se a HÉV, se a Bzmot...Amúgy nem igazán regisztráltam még sehova sem (kivéve a trainz.hu-t)

Akos1985 Creative Commons License 2011.04.06 0 0 850

TRS2009-hez elméletileg jó a TRS2006 és a TRS2004-es cucc is. Hol jó hozzá hol nem, ha jól vettem ki a dolgokat, akkor a config.txt fájlától függ.

A metrókkat meg nem adták ki semmilyen formában sem. Se jármű, se pálya. Képek vannak, de ennyi még sajnos.

openBVE-hez már régóta vannak metrók, így ezen hajlamomat azon élem ki :)

Előzmény: Bzmot332 (848)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 849

És attól függetlenül, hogy a 2-es és 3-as metró nincs kiadva, metrókat lehet letölteni valahonnan, vagy azokat sem?

Előzmény: Bzmot332 (848)
Bzmot332 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 848

És a TRS mennyire "elnéző" a más programverziókhoz készült kiegészítőkkel kapcsolatban? Tehát pl. a TRS2009 mennyire képes vinni egy TRS2004-es pályát? Ugyanez a kérdésem a modellekkel kapcsolatban is.

Előzmény: Akos1985 (845)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 847

Egy képet lehagytam a Kiliáni vágállomásról kapcsolatosan, az összkép:

Előzmény: Robancs684 (846)
Robancs684 Creative Commons License 2011.04.05 0 0 846

Kész is lett az új 1A-s villamos végálomás, a KIlián városrészen. Elméletileg igy kll ki néznie a tervek szerint. :)

 

Egy 6-os és pár kép a 9-es busz :)

A képeken látni, a troli felzővezetéket, amit lassan eltüntetek, mivel megtaláltam a buszokhoz használható piros útat. :)

 

És pár egyéb kép:

 

Szivesen várom a véleményeiteket. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!