Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.07.17 0 0 118
szeva'!

mit kóstál egy ilyen "pakkel"?
ez ugye a "sárgahátú,kisalakú"?

egy rokontól örököltem, nekem is megvolt belőle pár lap - legalábbis így emlékeztem.
aztán egy alfás-cartárs benyögte,hogy neki is van.
el nem adta,de küldött képet a pakliról.
akkor döbbentem rá,hogy: k..va életbe,ez szinte hiánytalanul megVOLT! :-(

(nagyalakú piros és kékhátúm viszont majd' hiánytalanul megvan! :-)
Előzmény: Denzo (117)
Denzo Creative Commons License 2006.07.16 0 0 117
Szia, K. Shiraishi! Keresed még az autós kártyát? Mert láttam a Pecsában tegnap.

Jár amúgy oda valaki a témában? :)
Előzmény: K. Shiraishi (72)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.07.13 0 0 116
te meg véletlenül arra jártál és kihallgattad őket, igaz? :-D
Előzmény: matchbox (115)
matchbox Creative Commons License 2006.07.13 0 0 115
Juniusban volt a Matchbox Show az USÁban, ott mondták a Mattelesek.
Előzmény: ÁdidiGaga (114)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.07.12 0 0 114
no,honnan az infó?
Előzmény: matchbox (113)
matchbox Creative Commons License 2006.07.12 0 0 113
2007-ben a Matchbox kiadja az Alfa GTV-t.
MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.12 0 0 112

Gyárilag fekete. Nekünk volt ilyen, talán öcsémnek még megvan, bár előbányászta nekem a padlásról az összes Sikut (köztük a képen látható Peugeot-t, + Opel Senator, Ford Sierra, VW 1200 bogár, Golf I Cabrio, Ford Granada Turnier motorcsónakkal, Porsche 911, állólámpás Merci rendőrautó... ez mind-mind Selmből, egy Dortmund melletti kisváros játékboltjából, 1984-ből)

Előzmény: ÁdidiGaga (110)
Denzo Creative Commons License 2006.07.12 0 0 111
ehhehe hogy ráharaptál a Montrealra :)
Az egy Siku, gyárilag ien az ajtaja. Innen szedtem a képet, ez jó kis Siku adatbázis:
http://www.sikumodels.com/data/index.html
Nekem nincs meg, de nem is adnám el, ha meglenne ;}
És hogy ,,bearanyozzam" a napodat:
http://www.breithaupts.com/totc604.htm
:D
Előzmény: ÁdidiGaga (110)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.07.12 0 0 110
szia!

a felső kép miatt eltekintek a retorziótól! :-)
jól,látom hogy Alfa Montreal?
merakkor "einstand" :-)
ajtajával mijahejzet?
van,csak fekete? gyárilag?
ez is Siku?

MB-ről hasonló a vélemény,ezért is vágtam bele...
a mélypont a kínai-korszak (de még nem Mattel) volt :-(
Először nekem a Matchbox Hero City téma nagyon nem jött be,afféle "játszodjatok gyerekek, mé'nem játszodtok?" jellegű izzadságszagú próbálkozás, hogy jól foggyanak a verdák. Most már egész bírom őket, jópár jópofa modell (pl. a két csónakom) nem is készült más festéssel.
A Superfast meg először tetszett képről,aztán a valóságban kiábrándultam.
Szerencsére van olyan is,mikor a képhez képest a valóságban előnyére változik valami.
pl. a MB teherautóknál tetszett,hogy jó sötét de még áttetsző ablakaik voltak,így nem zavart senkit,hogy nincs beltér, így is jól nézett ki...
Az újabbaknál viszont sokszor átlátszatlan műanyag az ablak,ami nagyon igénytelen,de
előfordul,hogy a valóságban mégis rendesen megcsinálják,pl. a Land Rover Discovery-m is a katalógus szerint TÖMÖR piros ablakkal készült, de amit vettem,az
átlátszó piros és még a belseje is meg van csinálva :-)
Viszont a DHL -es teherautóé átlátszatlan fekete így lemondtam róla. Pedig ezt is csinálták Duracell-esben rendes ablakkal.

más:
Gorgi Juniors v. Majorette aktuális katalógus van a neten?

üdv

ádidi
Előzmény: Denzo (109)
Denzo Creative Commons License 2006.07.12 0 0 109
Háló

Elnézést az Alfás tévedésért, a kiigazításnak helyt adunk , a felelősöket megbüntetjük.
Alfa Montreal

Szerintem általában nem renderelt, inkább eredeti autót ábrázoló fotót szoktak kitenni a közelgő modellek helyére, persze lehet hogy változó, de régen a Matchbox prospektusokban egy fehér kendővel letakart "valami" volt látható, szerintem az izgibb volt. Ilyen van még ma is a Siku-nál.

Korábban nagyon megharagudtam a "medzsboksz"-ra, mert olyan gagyi játékautókat kezdett gyártani, hogy kb. 5-8 éves korig lehetett csak ajánlani, de úgy látom az újabb katalógusokból, hogy kezdenek visszatérni az élethűséghez, csak ne lenne ilyen műmájer kerekük, szerintem kár dögösködni vele. Persze nekem -talán csak nosztalgiából- leginkább a klasszikus Siku-kerekek tetszenek, melyek fekete-fehér csíkozásúak voltak középről kifelé, és bár az sem éppen élethű, de jó érzéssel tölt el látni egy ilyet :)


Előzmény: ÁdidiGaga (108)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.07.11 0 0 108
sziasztok újfent!

köszi a hsz-okat, pár válasz-gondolat:

Siku-prosihoz a Photoshop-os kerülő nekem is eszembe juthatott volna,ugyanis pont így szoktam megoldani,ha egy háztervhez jó felbontású várostérképet akarok betoldani.Ha Readerrel nyitom meg a Rendezési Terv PDF-et,ugyanígy gagyi szőrös lesz..
de félre OFF! :-)

festetlenség-komplexus:
meglepő? igazából nekem is! :-)
kiskoromban én is azon merengtem, miért nem életzserűbben a mecsák, mért nem áttetsző vagy legalább színes a lámpájuk, festett a hűtőrácsuk stb...
felnőttként viszont - nem utolsósorban mérnökemberként - nem lekicsinyített autóként,
inkább műalkotásként tekintek rájuk. Sokszor az összeszerelésük/ gyártástechnológájuk nyűgöz le, amikor az orr-(vagy far-)rész önálló modulnak tűnik de valójában a belső tér vagy az alváz nyúlványa...

Persze a szép festéssel semmi bajom, a Denzo mutatta Alfa is jöhet (ne).
Nézgetem egy ideje a márkát,de Miskolciában nem hinném hogy szembejön akár egy is :-(
Alfa ügyben 1 kis kiigazítást ha megenged a gyűjtőtárs:
a linkelt modell nem GTV (a zárt kupé) hanem testvérmodellje, a nyitott Spider.
de tényleg pofás, az Alfa GT méginkább az,kár hogy itt is megvan az a hülye modellsiteos szokás,hogy a valódi verda képével vagy renderelt képpel igyekeznek "nyűgözni".
Mondjuk ha megjelenés előtt álló a cucc,akkor valamelyest bocsánatos bűn. Örömmel fedeztem a e témában az angol nyelvű hsz-t, melyben a 2006-os MB-k megjelenési ideje megtudható.
Így most már tudom,hogy a MB honlapon renderelt képen bemutatott halottas Cadillac ősszel várható ,addig kár izgulnom.( legfeljebb azon lehetne, hogy b...szák el :-(

A szerény,de büszke kollekcióm így továbbra is MB/HW alapú marad.


Múlt héten arra jártamban benéztem egy külvárosi játéknagykerbe és rögtön mit láttam: 2005-ös kiadású Alfa B.A.T 9 HW!!!
(egy aerodinamikai prototípust jelöl a mozaikszó, de Denevérautónak is elmenne.
bővebben: http://www.alfaamore.hu/types.php?id=37)
vágtam a kosárba egyből,végül szokás szerint csak visszakerült. Annyi ocsmány hiba
volt a kis gyönyörűségen,ami miatt végül lemondtam róla- persze nem végleg!

helyette megnéztem mi marad a Sparban?
ide pár hónapja töméntelen HW érkezett de agyatlan módon egy alul szűk műanyagballonba tették őket. Ja,és persze a pénztár mellé, minél inkább zavaró legyen valakinek az elmélyült válogatása...
Aztán mikor végre nyitott dobozba került az áttekinthető méretű szállítmány,nyakon öntötték pár kiló jófajta óccsódálykászt autóval,kezdődött előlről a szarakodás...
Azért maradt még ez-az legalul ,így beficcent a kosárba ez a régóta kiszemelt mockos:

érdekes,hogy gyerekkoromban halálra idgesítettek - az azonos hossz miatt legfeltűnőbben aránytalan - motorok,csónakok, most meg veszek meg értük :-)

MATCHBOX:
lista engem is érdekel a 3500-as "zsírmecsákról" :-)

jó olvasást a hétre és üdv minden kollektornak!
matchbox Creative Commons License 2006.07.10 0 0 107
Ott van pl. a 'BTW'. Lehet találgatni!:-)
Előzmény: Denzo (104)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.09 0 0 106
OFF
Persze, pl. YCWIYW
You Can Win If You Want :)
Előzmény: Denzo (104)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.09 0 0 105
OFF
Persze, pl. YCWIYW
You Can If You Want :)
Előzmény: Denzo (104)
Denzo Creative Commons License 2006.07.09 0 0 104
Szóval You Have Mail, köszi, mindig tanul valamit az ember ifa :)
De hogy "Modern Talking-os szleng" ?! Hát ez már bizarr.. És vannak más MT szleng szavak is? Tolvajnyelv? (Bocsi az offolásért, de hát úgyis ül a topik mostanában :)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.09 0 0 103
Aztakutyafáját :)))
Előzmény: matchbox (101)
matchbox Creative Commons License 2006.07.09 0 0 102
You Have Mail.
Előzmény: Denzo (99)
matchbox Creative Commons License 2006.07.09 0 0 101
Én biztos nem. Nekem több van:-)
Előzmény: MazdaGazda (98)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.08 0 0 100
Azt tudom, hogy a YMHYMS moderntalkingos szlengben a You're My Heart, You're My Soul :-)))

YHM talán you have mail?
Előzmény: Denzo (99)
Denzo Creative Commons License 2006.07.08 0 0 99
By the way, what is YHM short for?
Előzmény: matchbox (97)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.07.08 0 0 98
Fogalmam sincs. Talán Te? :)

A Ferenc krt-i boltban meséltek róla. Állítólag igazából TT-s vasútmodelleket gyűjt, és csak úgy by the way van neki 700 medzsó.
Előzmény: matchbox (94)
matchbox Creative Commons License 2006.07.03 0 0 97
YHM
Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 96

Hahóóó én örülnék egy listának

köszi

Előzmény: matchbox (95)
matchbox Creative Commons License 2006.07.03 0 0 95
Eredeti angol matchbox-k bontatlan blisterben eladók. 3500 Ft/db .Kérésre listát küldök.
matchbox Creative Commons License 2006.07.03 0 0 94

Ki lehet az a 'legendás Matchbox gyüjtő'?

Előzmény: MazdaGazda (87)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 93

Itt egy ALFA csak neked

már csak virtuális örömszerzésképp

Előzmény: ÁdidiGaga (91)
Denzo Creative Commons License 2006.07.03 0 0 92
Szia!

A Siku prospektus, ha az oldalukról van, akkor szerintem jó minőségű, csak úgy kell megnyitni, hogy jó legyen - én Photoshoppal nyitottam, és beállítottam a felbontását, így oldalanként 12 mega körüliek a képek ;)
Nézd meg a Vaterán a Majorette és Siku modelleket, vannak szép darabok, köztük ott van 3499-ért a Space Shuttle is a kamionnal, lehet rá gyűjteni ;)
Azt azért furcsállom, hogy neked a festett lámpák nem jönnek be, mert sokunknál -feltételezem- éppen fordítva működik mindez.

A Welly angol, itt az oldala, 1/60-as Alfákkal:
http://www.wellydiecast.com/web/item_list.jsp?gid=1904
Bár ez Neked úgysem fog tetszeni, mert festett a lámpája.. ;]
Lehet kapni iet pl. az Eurocenterben, én ott láttam de nem vettem meg :) De még gondolkozom rajta... Úgy emlékszem, hogy az sárga színű volt, nem piros.
Előzmény: ÁdidiGaga (91)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.07.02 0 0 91
sziasztok!

na,örülök hogy nem inaktív a topik,rajtam nem fog múlni a véleménycsere :-)

közben siku-katalógust leltem, nem rossz,bár a pdf elég szar képminőségű:-(
a kocsik nem rosszak, a Space Shuttle pl. nagyon bejön :-)
bár nálam a festett lámpa kizáró ok, a klasszikus MB stílust szeretem,vagyis amikor a lámpasor elöl vagy hátul egy anyagból és színből van öntve.
a 2005-ös Superfast 1xűen röhej,ahogy szorgos kezek kipingálják valahol Keleten,miközben 2-3 éve festetlenül feleannyiért árulták és az sokkal jobban nézett ki. ha már 1000 ft-ot kell adni érte,inkább a siku

majorette-t ismerem, az oldalát meg is találtam,csak nem nagyon sikerült a nekem való kollekciót megtalálnom.

Denzo!

ez a welly milyen gyártmány?
és a GTV milyen léptékű/méretű...?
képed van róla?
komolyan érdekelne,ugyanis magam is Alfa tulaj vagyok de az oldalunkon nem nagyon értek szót a modellgyűjtő márkatársakkal,ők ugyanis úgy vannak,hogy "csak Alfa Romeo ,de az 1:87 - 1: 1 léptékig" :-D
én meg ugye a 7-8 centis méretben keresem ami szép,jó és érdekes,legyen az bármilyen márka.Viszont csak piszkál,hogy kellene Alfa a gyűjteményembe!
(MB-nél ugye '70 körül Carabo prototípus, '90 körül 155 DTM meg asszem 2000 felé az RZ,azt csók! :-(
Bár félő,hogy nálunk a Welly sem lesz kapható

nálam meg egész érdekes motiváció volt: ha kifizettek egy munkát (vagy ha nem )
egyből zabálni mentem , 2 sajtburger/1 girosz/1 tábla csoki+kiegészítő édességek,stb., kezdtem komolyan rászokni a témára.
na erre mondtam,hogy ha inkább ezek árából 1-1 MB vagy HW verdával meglepem magam,az kevésbé hizlal! :-)

legutóbbi szerzemény a Tescoból, korábban rohadtul nem tetszett ez a 2004-es "poén" alszéria, de mostmár nem hagyhattam ott! :-)


matchbox Creative Commons License 2006.07.02 0 0 90
Tomica-t egész Európában nem árulnak hivatalosan. Börzén lehet csak látni sajnos.
Előzmény: Denzo (89)
Denzo Creative Commons License 2006.07.02 0 0 89
Szia!

Szerintem a gyűjtésben nincs semmi infantilitás! :)

Siku-kat találsz a jobb játékboltokban, valamint itt:
http://www.sikumodels.com/
Ez pedig a jelenlegi kínálat:
http://www.siku.de/

Tomica-val még nem találkoztam, de modellboltban biztos lehet kapni.

Harmadikként megpendíteném még a Majorette-t, aminek szintén vannak szép modelljei, elég megnézni őket a Vaterán. Meg talán a Welly.

Ami a minőséget illeti: tényleg kár hogy egyesek már újkorukban is használtnak néznek ki.. Vettem múltkor egy Welly 1/60-as Lamborghini Murcielagot és kopás van az orrán (persze azon a felén, amit nem látsz a dobozban), valamint én sorjáztam le a felnijét.. Az a vicc hogy emellett baromi aprólékos kidolgozás, és mégis gányul hajigálják össze őket :( Viszont a Welly csak 350HUF, ahhoz képest nagyonis szép példány, meg egyedi a témáválasztás ebben a méretkategóriában (van egyébként Alfa GTV-jük is, ami szintén egyedi szerintem). Szóval a Lambó ezzel együtt is vételre ajánlott ;)

Jah, egyébként én nem is vagyok gyűjtő, inkább csak összegyűltek a darabok, és mostanában nézegetem hogy vannak még szép darabok Siku-ból, esetleg Majorette-ből, amiket magamévá kellene tenni.. =]
Előzmény: ÁdidiGaga (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!