Keresés

Részletes keresés

messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 288
a leírás szerint "majdnem belefejeltek a Dunába" ugyanis a híd korlátjánál fényképezkedtek közben... (mi mást csinálhattak volna?) de azért, ha vízbe nem is estek - legfeljebb elkerekedett a szemük ijedtükben :-)
Előzmény: fityfene (283)
DINGO Creative Commons License 2003.01.31 0 0 287
rendben. ezúton elnézést kérek mindenkitől akit zavart a HP jelző!

Látod te is megkaptad kivitől!

látom. :-)

Előzmény: AnnMary (274)
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 286
hasonlóképp Neked is!
Előzmény: AnnMary (285)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 285
Mára búcsúzom, jó hétvégét mindenkinek!
DINGO Creative Commons License 2003.01.31 0 0 284
messengerina #279; fityfene #278

:-))

fityfene Creative Commons License 2003.01.31 0 0 283
légkürt a neve asszem'.........a hangja meg mint a ködkürt....szegény kis sárgák biztos kifehéredtek ijedtükben :))
Előzmény: messengerina (280)
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 282
Én arra eddig csak "főműsoridőn" kívül jártam... az is épp elég volt.
Előzmény: zferke (281)
zferke Creative Commons License 2003.01.31 0 0 281
Szia mindenkinek!
Szerintem a Köbányai úti bringaút a legveszélyesebb.
Mivel az Orczy tértől a Körútig tele van emberkével (kínai piac). Hatalmas dobozokkal, zsákokkal, és kerekes taligával közlekednek, és hiába sípolok, csengetek, üvőltök, táncolok, petárdázok....stb, senki nem vesz észre, de ha esetleg valamilyen csoda történik, és észre vesznek, akkor sem nagyon engednek el. Igyhát néha csak az úttest marad, ami viszont megint nem mindig a legjobb, mert a piac miatt sokan parkolnak, és ilyenkor őket is kerülgetni kell.
Igyhát sok türelemmel, és higgadsággal próbálom átvészelni ezt a szakaszt.
sziasztok.
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 280
:-))))
ennél rosszabb viszont és tényleg az már nem annyira mókás a hangkürt vagy mi a bánat. Olyan flakonból sűrítettlevegőt nyomva üvölt a hang... Na attól asszem leesnék a hídról (mert egy ismerős azzal ijesztgette a kínai túristákat a Lánchídon...)..
Előzmény: fityfene (279)
fityfene Creative Commons License 2003.01.31 0 0 279
emlékszem egy idöben a dudával próbálkoztam mint jelzö berendezéssel, senki nem figyelt rá, csak egyszer egy anyóka kezdett meredezni az égre, hogy: -Milyen madár ad ilyen furcsa hangot?!?!
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 278
Megköszönném! Tényleg kellene. Én is fogok nézgelődni ismét.
Előzmény: AnnMary (277)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 277
Ha nem találom meg az ennyémet akkor én is másik után nézek. Szóljak, ha találok?
Előzmény: messengerina (273)
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 276
Na ez az.
Előzmény: AnnMary (274)
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 275
Annál rosszabbak már csak a budai felsőrakpart megosztott járdái nyári napsütötte délutánokon, turistacsoportokkal és kószáló gyerek- és kutyahadakkal... na ott no kerülgetés.... a Batthyány térig szép lassú szívás... de legalább lehet gyönyörködni fővárosunk szépségeiben... ;-)(már ha nem kell baromira sietni... és általában kell :-|)
Előzmény: DINGO (270)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 274
A jelző miatt is. Én azt írtam volna, hogy nem sok intelligenciával rendelkező fiatal hölgy. :)
Félre a tréfával! Szóval itt mindenki tisztában van azzal, hogy milyen közlekedni a városban bringával és szerintem nem kell felkorbácsolni az indulatokat. Azzal nem megyünk semmire. Én is ahhoz az "állatfajhoz" tartozom, aki nagyon udvariasan megköszönni ha elengednek a gyalogosok a bringaúton. Kiabálással csak azt érjük el, hogy a bringásokat egy sötét bunkónak könyvelik el. Lehetőleg legyünk minnél többen kedvesek! Mert nem vagyunk elegen! (hi-hi)
A másik topicban is nagyon (csunyán kifejezve) leugattak már többeket, akik hanggal és erővel próbáltak meg érvényt szerezni a jogaiknak és ezt megírták.

Látod te is megkaptad kivitől!
(Ha a Retek utcáról van szó, akkor én megértem, hogy kicsit eldurrant az agyad, de ezt már írtam.)

Előzmény: DINGO (262)
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 273
Évek óta vadászom egy nyavalyás sípra, de eddig valahogy nem találtam egy sportboltban sem... nem lenne célszerű a kerékpáros boltokban is árulni? ;-)))
Előzmény: AnnMary (269)
messengerina Creative Commons License 2003.01.31 0 0 272
Persze, nem is mondom, hogy nem köszönöd meg, de néha látok/hallok kerékpárosokat a szerencsétlen (!) járókelőkkel veszekedni, magukat felsőbbrendűnek érezvén és én próbálok kompenzálni, a magam szerény eszközeivel.
Persze ettől nem lesz jobb, az igaz. De legalább nekem, belül... :-)
S bizony ezt szépen mondod: több egyszemélyes játék.
Mindentől és mindekitől függetlenül (még akár szmogtól függetlenül is) szeretek a városban tekeregni :-) azért állítom, hogy megfelelő közlekedési társakkal - lehet jól együttműködni. Vannak pozitív kivételek is, ezt elismerem. Igaz arányaiban kevesebben vannak... de talán lehet változtatni.
És nagyon várok már egy nagy bicajos felvonulást tavasszal :-)))
Előzmény: DINGO (261)
DINGO Creative Commons License 2003.01.31 0 0 271
köszönöm, megnyugodtam! :-)
Előzmény: AnnMary (268)
DINGO Creative Commons License 2003.01.31 0 0 270
Szia Kivi Mester! :-)

pl a retek u.-i határozottan megosztott. még egy bazivastag csík is figyel a járdán, meg ilyesmi :-)

az általad említett útkombókon nem zavar, ha kerülgetni kell.

na jó befelyeztem, mert a végén még arcosabbnak fogok tűnni mint amilyen tényleg vagyok :-)

Előzmény: kivi (267)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 269
Nekem sincs meg már rég a kis pittyegős csengőm, mert hogy s*art sem ért. :)
Viszont a sípomat nem találom, pedig arra tényleg mindenki oda figyel. :(
Előzmény: OpiumPapa (263)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 268
Meeegkaaaptam! :)
Előzmény: DINGO (266)
kivi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 267
ott kell szivesseget kernem ahol elvileg neki semmi keresni valoja

A bp-i kerékpárutak döntő többsége nem megosztott "gyalog- és kerékpárút". Nezéz eldönteni, hogy kinek nincs ott "keresnivalója".

Előzmény: DINGO (261)
DINGO Creative Commons License 2003.01.31 0 0 266
Kiviné kedves!

Írd meg lécci a "rendes" neveteket SMS-ben vagy emilben, hogy rátudjam írni a cipőkre, hogy kié.

elvileg kaptal sms-t. legyszi jelezd hogy igen vagy nem. (csak azert hogy jo szamra kuldtem-e:-) )

Előzmény: AnnMary (257)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 265
:)))
Előzmény: fityfene (260)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 264
Szia lolli!

Én is a védelmembe veszem a KT02 topiclakókat. Egy kicsit más jut eszükbe a bringázásról, de ettől még mindenkit szívesen látnak.
Sejtem, hogy mit érzel. Én is nagyon picinek érzem magam ott néha és van olyan, hogy napokig nem írok semmit, mert nem tudok hozzászólni az írásokhoz.
Ez a topic kicsit nekem is "jobban fekszik", de azokat az embereket is nagyon szeretem.

Ha műszaki kérdésed lenne, akkor azt ott is nyugodtan megkérdezheted, ott rengeteg okos ember van és biztos, hogy válaszol valaki (sőt! aztán győzd olvasni a hozzászólásokat). Lehet, hogy olyan témát dobsz fel, ami elvileg kapcsolódik a bringázáshoz, mégsem ugrik senki a billentyűzetnek (vannak ilyen napok is). De sokszor olyan dolgokról is írnak, ami nem is annyira bringás téma, de nekik könnyű, mert sokan ismerik egymást, rengeteg közös emlékük van és ezért néha az új ember idegennek érezheti magát.
Ezen tudsz változtatni! Irogass oda is és gyere el néhány közös tekerésre. :)

Előzmény: lollipop (237)
OpiumPapa Creative Commons License 2003.01.31 0 0 263
ha a városban tekeregsz jól jöhet, ha van nálad egy síp. Olyan rendes, mint a focibíróké.
Tapasznyalatom szerint a kocsiban ülők is meghallják. De a bringaúton csámborgók ellen általában jáccik. És jó messziről lehet sípozni, és utána nem lehet ugatni, hogy nem vettelek észre. Ráadásul a síp hangja nagyon szokatlan a városban, felkapja a fejit rá a nép.

(szevasz mindenki! Mad, megint költözöm éppen:)))

DINGO Creative Commons License 2003.01.31 0 0 262
Kiviné!

miért akartál leszúrni? a jelző miatt?

Előzmény: AnnMary (257)
DINGO Creative Commons License 2003.01.31 0 0 261
en is mexoktam koszonni ha elengednek, meg akkor is ha a bringautrol mennek le. csak szamomra kicsit furan jon ki, hogy ott kell szivesseget kernem ahol elvileg neki semmi keresni valoja. persze ettol fuggetlenul igyekszem udvarias maradni, es !csak! magamban szoktam "anyaknapjat" tartani

egyebkent teljesen igazad van. ez egy tobb szemelyes jatek es...

na mindegy.

ez van, ezt kell(?) szeretni

Előzmény: messengerina (258)
fityfene Creative Commons License 2003.01.31 0 0 260
Van egy elméletem amit a megosztott, gyalogos/kerékpár utakon állitottam fel, megosztanám veletek.

Tehát adott a helyzet, az úton gyalogos/ok bóklásznak, Te jelzel nekik, reagálnak
1, Egy gyalogos esetében, megbénul majd beugrik eléd.
2, Két gyalogos, bénulás majd gyors helycsere
3, Három gyalogosnál, bénulás, majd a két szélsö helyet cserél miközben a középsö továbbra is bénultan áll
4, Kutya és gazdija. Ha van racsnis vékony póráz akkor az eb tuti az ellenkezö oldalon marad mint a gazdi.
5, Ha nincs póráz akkor a jószág az utolsó pillanatban átrohan elötted a gazdihoz.

Ezek tudatában levontam a konzekvenciát.
Egy adott szélességü utat egy gyalogos is olyan mértékben el tud foglalni mint egy turista csoport...........

Előzmény: messengerina (258)
AnnMary Creative Commons License 2003.01.31 0 0 259
Üdv Többiek!
Támadt egy ötletem! Ha jobb idő lesz, akkor kinek lenne kedve eljönni egy topikos gurulásra?
Mondjuk Bp-Szentendre esetleg Leányfalú?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!