Keresés

Részletes keresés

ducikenyér Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 747

Igen.

Előzmény: van_Persil (746)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.26 -2 0 746

A "nagymami" még ott van a keretben?

Előzmény: Trombozis2 (744)
hatosfalat Creative Commons License 2020.11.26 -2 1 745

Elek Gabi ki fogja hozni ami bennük van, az elég lesz. Átlövő poszton ha minden jól megy, akkor ez most a mi versenyünk lesz.

Védelmet meg Danyi úgy összerántja, hogy rá sem fogunk ismerni :) De B verziónak még mindig ott van az eggyel többet lövünk alternatíva.

Előzmény: Tonio 2.0 (743)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 744

A spanyolokra kíváncsi leszek, Barbosa nélkül mire mennek. Náluk tényleg benne van a pakliban bármi. A dánoknak sok jó játékosa van, de igazi klasszisuk nincs. Azért a sok jó játékosból ki lehet hozni egy jó eredményt, de kell majd egy csipetnyi szerencse is. Szerintem a franciák be fognak masírozni az elődöntőbe.

Előzmény: hatosfalat (741)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 743

A tavalyi vb óta óvatosabb vagyok, de irigylem az optimizmusodat. :-D

Szerintem a szélső és talán a kapus poszt kivételével mindenhol problémáink vannak.

Előzmény: hatosfalat (740)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 742

"Mi meg mindkettőt verni fogjuk és bejutunk a négybe."

Nanana! Ennyire optimista azért ne legyél így elöre, anélkül, hogy láttál volna akaár csak egy ellenfelünket is.

Előzmény: hatosfalat (740)
hatosfalat Creative Commons License 2020.11.26 0 0 741

Dánok évek óta vesztes csapat (érdekes korábban ez mennyire elképzelhetetlen volt). Hiába voltak extra erős up válogatottjaik, vannak jó játékosaik, kiemelkedő bajnokságuk, nem sikerül átlendülniük. Persze most hazai pálya, meg új edző, meg meggyengült oroszok, padlón lévő Montenegro, Barbosa nélküli spanyolok. Ha most nem jutnak négybe, akkor soha.

Előzmény: szabopalesz (739)
hatosfalat Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 740

Szerintem a szerb-holland meccs sem lefutott. Polman nélkül a hollandok sokkal sebezhetőbbek. Mi meg mindkettőt verni fogjuk és bejutunk a négybe.

szabopalesz Creative Commons License 2020.11.26 0 0 739

Én is sokat várok a dánoktól. Ráadásul őket nem nagyon érintette a járvány sem, sem a légiósokat, sem a többieket. Brutális látvány ránézni a bajnoki tabellájukra, majd a magyarra...

Előzmény: Tonio 2.0 (736)
mijmij Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 738

Az olimpia főleg a 4 évenkénti rendezés és a  korlátozott indulók (sportágak/nemzetek) száma miatt a csúcs.
Nem vitás, a sportolók álma, ellenben nagyon sok sportban nem a legerősebb megmérettetés.

Előzmény: van_Persil (733)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 737

Az biztos, hogy a másik ágon az oroszokat nagyon érzékenyen érintették a sérülések, talán a 3 legjobb játékosuk esett ki és ez lehetőséget adhat az ellenfeleknek. Azért így is jók lesznek. Mellettük a franciák be fognak jelentlezni a 4-be kerülésért. Nekik a vb nagyon nem jött össze és sorozatban 2 blama nem fér bele. A dánoknak az említetteken keresztül vezet út az elődöntőbe.

Előzmény: Tonio 2.0 (736)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 736

Be fog indulni a jósolgatás, és nyilván én is részt fogok venni benne, de ezúttal a szokottnál is kevesebb értelme lesz. :)

Én azt mondom, várjuk meg az Eb-t + az első néhány napot, hogy TALÁN sikerült -e kialakítani egy jól működő buborékot, és azt is megláthatjuk, ki milyen formában van, mert erről nagyon kevés támpontunk van most.

Ezzel együtt, hogy máris megcáfoljam magamat, és én is jósoljak valamit: ez a másik ág, de szerintem a dánok sok év után megint elmehetnek akár a legjobb 4-ig is, elég masszív keretük van, és a korábbinál jobb edzőjük.

Előzmény: Trombozis2 (735)
Trombozis2 Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 735

Az águnkról a horvátoknál, lengyeleknél sokkal jobb játékerőben a magyar válogatott. Én úgy gondolom, hogy a szerbeknél, románoknál is. Persze biztosra nem mehetünk ellenük, de 10 meccsből többször nyernénk mi, mint ők. Meg kell őket futtatni és akkor jó esély van a győzelemre. A németeket én nagyon jó ellenfélnek tartom, az elmúlt években csak nüanszokon múlott, hogy nem jutottak elődöntőbe. A hollandok is ez a szint, nem véletlenül lettek világbajnokok, ugyanakkor Polman nélkül nem tűnnek legyőzhetetlennek (a vb-n sem voltak legyőzhetetlenek). Jelenleg az águnkon a legerősebbnek a norvégok tűnnek.

Előzmény: szabopalesz (732)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.11.26 0 1 734

Sehol nem írtam olyat, hogy CSAK a magyar a sikersportágaknál lenne az olimpia a csúcs.

Egyébként az atlétika - OK, főleg a nehézatlétika része - kifejezetten magyar sikersportágnak számít.

Olimpiai programból való kikerülés: az okot és okozatot szerintem összekevered.

Nem azért lesz kevésbé népszerű egy sportág, mert kikerül, hanem azért kerül ki, mert kevésbé népszerű.

Előzmény: van_Persil (730)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 733

Amikor a Fradi Uruguayban legyőzte a hazaiakat, az azért volt világraszóló diadal, mert az olimpiai címvédőt verte meg, akik világbajnokság híján a világ akkori legjobb csapata voltak. Az, hogy fodbalban a VB-t előbbre sorolják az olimpiánál, kizárólag a FIFA erélyének köszönhető, akik nem akartak konkurenciát a VB-nek, ezért előbb azokat zárta ki az olimpiáról, akik már játszottak VB-n, majd korhatáros utánpótlástornává silányította. Attól még az olimpia a sport csúcsa és az is marad, amíg lesz, aki megrendezi.

Előzmény: codi1993 (731)
szabopalesz Creative Commons License 2020.11.26 0 1 732

Mivel a Podravkánál is többször voltak fertőzöttek+Kapitanovic sérült, ezért a horvátokat ütni kell. A szerbeknél nem lesz Cvijic, ez azért mindennél jobb esély. Ha 2. helyről mennénk tovább, akkor meg lehet a 8. Egyébként a Polman és Amega nélküli hollandokkal is partiban kellene lenni, de fene tudja jelen helyzetben. Az ágról csak a norvégok azok, akik ellen nincs esélyünk.

Előzmény: Tonio 2.0 (728)
codi1993 Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 731

Én mint focin felnövő nem tudja ezt hova tenni. Én valami olyat tudnék elképzelni hogy egyénisport olimpia a csúcs csapatsportnál viszont Vb Eb Olimpia. 

Előzmény: van_Persil (722)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.26 0 1 730

Öplabda, gyeplabda, de nézd meg a "Csoda a jégen"-t pl. Síelés, pályakerékpár, asztalitenisz, atlétika, mind-mind magyar sikersportág, mi? Nem véletlen, hogy várólista van azon sportágaknak, amik be akarnak kerülni, amik meg bent vannak, foggal-körömmel ragaszkodnak a pozíciójukhoz, mert az a sportág, ami kikerül, jóval kevésbé lesz népszerű.

Előzmény: Tonio 2.0 (728)
Süni2 Creative Commons License 2020.11.26 0 1 729

Egyetértek.

 

1. célkitűzés: senki se sérüljön meg.

2. célkitűzés: mindenki egészségesen érkezzen majd haza.

 

Ha a két évvel ezelőtti eredményünket meg tudnánk ismételni, az k. jó lenne. Hab a tortán.

Előzmény: Tonio 2.0 (728)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.11.26 -1 1 728

A nem olimpiai sportágakban biztos nem. ;)

De nem az olimpia a csúcs a focin kívül a teniszben (grand slam tornák), szerintem a golfban sem, vagy a bringában, box esetében max az amatőr boxban. És hát a box csúcsa a profi box. Kosárlabda, jéghoki: a legjobbak az NBA-ből, NHL-ből gyakran el sem mennek... És még lehetne sorolni.

A hagyományos magyar sikersportágakban persze az olimpia a csúcs.

...

Egyébként a "nincs célkitűzés"-sel nem értek egyet, de mi amúgy is nyomás nélkül szoktunk jobban teljesíteni, így ez bejöhet.

A "Tonio-féle célkitűzés" a továbbjutás a csoportból, és ha megússzuk egészségesen, akkor a legjobb 8 közé kerülés.

Előzmény: van_Persil (722)
szabopalesz Creative Commons License 2020.11.26 0 0 727

Nem csoda, azért alapvetően mindenkit megvisel ez a helyzet. 

 

1 millió dollár lett volna a veszteség, ha nincs EB.

Előzmény: nicko (726)
nicko Creative Commons License 2020.11.26 0 0 726

Ezen a sajtotajekoztaton mindenkibol csak ugy sugarzott a felhotlen orom es boldogsag.

nicko Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 725

Orszaguti bicajosknal a sorrend:

1. TDF

2. VB

3. Olimpia

 

Meg csak 2. helyen sincs az ertekrendjukben.

Előzmény: van_Persil (722)
szabopalesz Creative Commons License 2020.11.26 0 0 723

Ráadásul élménynek sem utolsó, hogy a többi sportág nagyjaival lehetsz együtt, ott vagy az olimpiai faluban, mehetsz szurkolni a többi magyarnak, stb. 

 

Épp emiatt is szerintem óriási csalódás lehet majd a mieinknek, ha a kézilabdát elviszik Párizsból Lill-be a 2024-es játékokra (tegnapi hír volt). Mert azzal kb. az olimpiai élményt a kézilabdázóknak keresztbe vágják, mégha a szakmai presztizse meg is marad.

Előzmény: van_Persil (722)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.26 0 0 722

Kb minden sportban a fodbalt kivéve az olimpia a csúcs, nem csak azért, mert négy évente van. Sokkal nehezebb rá kijutni, nem sportágspecifikus rendezvény, a sportolók olimpiai ciklusokban gondolkodnak, etc.

Előzmény: codi1993 (720)
van_Persil Creative Commons License 2020.11.26 0 0 721

Ki mondta, hogy nem megy ki mind a 19? De a meccseken csak 16 játékos nevezhezhető.

Én inkább azt nem értem, hogy miért nem viszünk még magunkal három játékost (egy-egy szélsőt és Kiss N.-t)  a 19-en felül, ha már van lehetőség 6-ot cserélni. Ok. a Gyør balszélsői nem biztos, hogy bevethető állapotban vannak, ahogy Kovácsot is megviselte a koronavírus, Kissről meg szintén nem tudom, hogy bevethető-e. A 19 játékos megelőlegezi a visszacseréket.

Előzmény: Bamberg58 (714)
codi1993 Creative Commons License 2020.11.26 -1 0 720

Én kiegyeznék vele. Továbbra sem értem kéziben hogy miért ekkora volumenű az Olimpia. Vb és az Eb is négy évente kellene rendezni és akkor ez átfordulna. 

Előzmény: Bamberg58 (715)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 719

Pontosabban én még Vámost 20.-nak vinném. Igaz így egy kicsit sok lenne az irányító.

Előzmény: Bamberg58 (718)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 718

Akkor oké, ezt nem tudtam. Ha mind mennek Dániába az teljesen rendben. Ez a legjobb keret!

Előzmény: szabopalesz (716)
Süni2 Creative Commons License 2020.11.26 0 0 717

A mecskeretről beszélt Persil. Mind a 19 játékos kiutazik.

Előzmény: Bamberg58 (714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!