Keresés

Részletes keresés

shubi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1195
Ki kellene próbálni;-)))) Persze nem tömény sós vízre gondoltam, hanem megfelelő hígításúra. Csak hogy fiziológiás töménységű legyen!!!!!!!
Előzmény: freyya (1194)
freyya Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1194

"Ha a gyerekem leveri magát, fürdésnél a horzsolást, sebet mindig egy csipet sima sóval "ízesített" vízzel mosom le először, hogy ne csípje a víz."

 

Na persze, mert a sós víz annyira marja, hogy utána már a sima vizet meg sem érzi. Elképesztő ötleteid vannak.:))

Előzmény: shubi (1190)
shubi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1193
Gondoltam, hogy túl egyszerű ahhoz, hogy jó legyen:(((
Előzmény: freyya (1192)
freyya Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1192
A só már csak azért sem lehet elég, mert a tengervizes medencéket is vegyszerezik. Egy barátnőm dolgozott delfináriumban, tőle tudom.
freyya Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1191

Most hallottam, hogy a nagy melegtől algásodik az Adria, pedig az eléggé sós.

Gondolom, ha sózod a medencét, akkor tengeri algák lesznek benne.:))

Előzmény: shubi (1190)
shubi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1190

Sziasztok!

 

Lehet, előbb vagy utóbb kiutáltok innen, de mááá megint gondolkodtam ;)))) vegyszerezés ügyben.

 

Azt ugye minden akvarista, és néhány kerti medencés is ;-)) tudja, hogy az alga sokkal könnyebben jön le, ha sóba mártott szivaccsal töröljük, mintha csak úgy simán súrolásznánk.

 

Meg azt is tudjuk, hogy a könnyünk- testnedveink egészen sósak: az ozmotikus koncentráció fiziológiás értéke: 290-300 mosm/l. Ez az érték 0,9 térfogat-százalékos konyhasóoldat ozmotikus koncentrációjának felel meg. Ha a gyerekem leveri magát, fürdésnél a horzsolást, sebet mindig egy csipet sima sóval "ízesített" vízzel mosom le először, hogy ne csípje a víz.

 

Következtetés: Az algák utálják a konyhasót, nekünk viszont kifejezetten jót tenne a vízben oldva.

 

Valami sántít, igaz? De mi??? A sÓs vizi akváriumok is algásodnak vajon?

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1189

Ja, csak onnan indultunk, hogy nem kell vegyszerezni a vizet, mert ha elkoszolódik, majd frissel föl lesz töltve. Erre reagáltunk többen, hogy nem biztos, hogy megéri, egyrészt a várakozás amíg nem tudod használni, mert hideg, másrészt a koszos (algás) víz élvezeti értéke miatt.

 

Nem vagyok már jó fizikából, de valaki kiszámolhatná, hogy mennyi meleg víz kell egy 5,3 m3-es medencébe, hogy min 25 fokos legyen ha az induló vízhőfok mondjuk 15 fok.

Előzmény: freyya (1188)
freyya Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1188
Isten ments, azt tényleg nem lehetne győzni pénztárcával. De ez később nem is volt szükséges, csak a legelső feltöltésnél, mert mi is nyár közepén vettük a medencét, és a nagy melegben azonnal fürdeni akartunk, és csak annyi meleg vizet kevertünk hozzá, hogy a hőmérséklete huszonegynéhány fok legyen, ne 10 fokos csapvíz. A következő évben már tavasz végén beüzemeltük, és mire használni kezdtük, már rég felmelegedett benne a víz, pedig akkor még nem is volt meg a solar szőnyeg. Mondjuk ízlés és hőérzet kérdése is, én 20 fokos vízhőmérsékletnél már boldogan lubickolok benne, míg pl. az unokatesóm 30 fok alatt reszket.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1187)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1187
Egyszer lehet, de itt arról volt szó, hogy hetente friss melegvízzel a bolylerből, már bocsi, de erre nekem nincs pénzem.
Előzmény: freyya (1186)
freyya Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1186
Mikor megvettük, mi is langyos vízzel töltöttük fel, és nem lettek tőle lényegesen magasabbak a számlák.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1182)
Maharadzsa Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1185
pár ezerért lehet kapni már búvárszivattyút, az meggyorsíthatja a víz leengedését, nem kell kivárni, míg lecsordogál. Ha locsolót kötsz a végire, még a kertre is locsolhatod, ha nem túl vegyszeres a vized.
Előzmény: Törölt nick (1180)
Maharadzsa Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1184
az előbb nem ment át ahttp://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/3/6/1/THM_0001798361.jpg
medence-tavam képmedence-tavammedence-tavam
Előzmény: Maharadzsa (1183)
Maharadzsa Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1183
a tó is egy fóliázott medence, csak tettem bele kavicsot, meg pár csigát, növénykét, ennyi. Nem rohad be
Előzmény: Törölt nick (1168)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1182

5 m3 meleg víz? A csapból?

Na akkor lenne csak energiaszámlája.

Bár lehet(ett) kapni (az osanban adták) valami melegítő aparáttal a medencéket ha jól olvastam 2 kw-os átfolyó rendszerű elektromos melegítő volt.

 

 

Előzmény: freyya (1181)
freyya Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1181
Ha úgyis csapvízzel töltitek fel a medencét, akkor mi értelme jéghideggel, hogy utána lehessen várni a felmelegedésére? Csapból jön langyos víz is, csak be kell állítani.:))
Előzmény: Törölt nick (1180)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1180
Az sem utolsó dolog -és ezt sokan elfelejtik, amikor cserélgetni akarnak vizet-, hogy ekkora vízmennyiség még ebben a melegben sem melegszik fel 2óra alatt. Legalább 2 nap kell neki, főleg, ha 4,5-ös az a medence. A másik, a leeresztés. Egy havernak van egy fémvázas Intex, 4,5x90-es azt hiszem. Bealgásodott neki, ezért le kellett eresztenie. Több mint fél napig tartott a művelet. A másik fél nap pedig az újratöltés. Nem jó az, ha ott álltok a kánikulában egy medencével, amit ahelyett hogy hasznánátok, csak töltögettek. Majd vártok újabb 1-2 napot, mire a jéghideg csapvíz felmelegszik. A hét fele elmegy, közben nem tudtok fürdeni.
Előzmény: putyi (1178)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1179

Egyetértek.

Most én is kitakartam a medencét, mert már elviselhetetlenül meleg volt a víz. Le is kellett cserélnem egy részét.

Előzmény: Blue_Sky_007 (1177)
putyi Creative Commons License 2006.07.29 0 0 1178

Köszi a segítséget nektek... Talán rá bírom venni az asszonyt a dologra, ha mégsem, majd rájön, ha véletlen bedzsuvásodik a medence...

 

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1177

Valahol igazad van. Én azt szoktam mondani:

 

OFF a gyerek egyen meg egy kiló koszt egy évben, csak ne egyszerre tegye ON

 

Vannak dolgok, amik szerintem minimálisan fontosak, de nem szabad túldimenzionálni őket. Én sem szeretem a klórfürdőt, de megértem, hogy valami féle fertőtlenítés kell. Ebben a kurv@ melegben a medence egész nap nyitva, a szűrő tele van nap mint nap döglött bogarakkal, a madárürülékről, ami ugyi beleesik, nem is beszélve (madár-nátha veszély :-D ) szóval ezzel azért kell csinálni valamit, azért itt bomló fehérje, meg miegymás van.

Előzmény: Törölt nick (1174)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1176

Vegyél bele egy kombi tablettát, abban van klór, algaölő, és pelyhesítő. Beteszed az adagolóba és annyi. kb. 2hetente pótolod ha elolvadt.

Egy vízelemzőt érdemes venni, azzal tudod mérni a klórszintet. Én azt szoktam csinálni, hogyha tudom, hogy aznap használva lesz a medence, akkor már kora reggel kiszedem az adagolót a medencéből, így a klórszint kicsit lecsökken a fürdés idejére. Vagyis a gyerek alig találkozik vegyszerrel. Aztán estefelé benyomok egy adag gyorsklórt, és megy vissza a tabletta is. Éjszaka ez szépen fertőtlenít, és a szűrőt is járatom egész éjjel.

Előzmény: putyi (1173)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1175

Ha nem akarsz vele vacakolni, és persze a semminél az is több, kell venni kombi tablettát. Ebben van lassú klór, van flokkoláló, és van algaölő, persze minimális koncentrációban. Ezt bele az úszó adagolóba, és naponta kimosod a skoda szűrődet. Ekkor elmondhatod, hogy minimálisan tettél valamit.

 

 

Ha vacakolni akarsz, veszel klórgranulátumot, lassú klórtablettát, és Ph minuszt, valamint mérő cuccot (pl tesztcsíkot).

 

Ph-t beállítod 3 naponta, a lassú klór bele az adagolóba, és imádkozol a zöldalgák ellen. Néha feloldassz egy kis klórgraulátumot, és belekevered.

Arra azért figyelj, hogy azzal, hogy csak klórt adsz bele, még nem fogod tudni teljesen "lekezelni" a vizet. A fonálalgák azok megint más tészta, állítólag túlélik a klórt.

Előzmény: putyi (1173)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1174
Egyébként érdekes, de most, hogy az emberek saját maguk bajlódnak egy medenceszerűséggel, mennyire ki vannak akadva a vegyszerektől -velem az élen-. A vicc az egészben az, hogy közben meg évekig gond nélkül jártak strandra, vagy nyaraláskor se sokan kérdezik meg szvsz, hogy a szálloda trópusi kertjében lévő égszínkék óriásmedence vizét mivel kezelik :-)) Én is döglöttem szállodai medencékben már párszor, csak éppen fingom nem volt róla, hogy mitől olyan szép "tiszta" a víz. Amíg az emberek nem tudják mi fán terem az adott dolog, addig meg sem fordul a fejükben, hogy születésük óta napi kapcsolatban vannak brutális vegyszerekkel. OFF, de ugyanez megy a kajákkal, mosószerekkel stb. Ha sokan tudnák, mi minden van ezekben is. A reklámban oly szép virágillatú felmosószer valójában kb. egy enyhébb verziós Ciklon-B-nek is felfogható..:-) ON
Előzmény: Blue_Sky_007 (1170)
putyi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1173

Szóval... Klórt nyomok bele az elég, ha nem algásodik????

 

Tablettába lehet kapni??? Vagy hogyan?

 

Adtak az 1 Ft-os medencéhez 2 db víz tetején lebegő adagolót is...

Előzmény: Blue_Sky_007 (1170)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1172
Még annyit, hogy ha olcsó a víz, akkor lehet cserélgetni, nálunk 765 forint egy köbméter víz csatorna díjjal együtt. A 3,6-osba 5377 liter fér bele. Ha kezelés nélkül cserélgetném mondjuk hetente, lehet számolni!
Előzmény: putyi (1167)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1171

Én nem raktam bele semmi vegyszert, mert én inkább mászkálok algás vízbe, mint vegyszeresbe! Az alga szerintem nem káros!

 

:-)) Akkor otthon se fürödj csapvízzel, mert abban is van klór! :-) A strandról, uszodáról, szállodai medencékről, Jakuzzikról nem is beszélve...:-) Egyébként én is utálom a vegyszereket, éppen ezért próbálkoztam mindenféle alternatív szerrel is.  De ha sikerül sóbontóhoz jutni, én attól remélek végső, vegyszermentes megoldást.

 

Egyébként az alga önmagában tényleg nem káros, csak épp undorítóan nyálkás. Abban nem fürödnék. Továbbá egy bealgásodott medence szaga se utolsó :-) Ha majd látsz közelről algás medencét, beszéljünk újra :-)))

Előzmény: putyi (1164)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1170

Én is félek a vegyszerektől, de jobban félek a fertőzésektől. (három kölyköm van, mindhárom fogékony a vesemedence gyulladásra, vagyis a hugyuti fertőzésre) Tehát én sem játszom az ilyenekkel.

 

Vannak alternatív megoldások is, UV-C, oxigén, bróm. A Hypót én sem raknám bele, bár az ivóvíz amit iszol, abban is van ám!!!!!! (Egy ismerős vízművestől kaptuk régen a családi hypót.)

 

 

Az biztos, hogy a gyerekemet nem tenném bele egy kezeletlen medencébe, de vegyszerben sem fürdetném, ezért is vettem UV lámpát, és tartom az aktív klórszintet a minimumon, de kell a klór.

 

34 fokos a víz, szerintünk kristálytiszta, és a gyerekeimet nem lehet kiszedni belőle. Egy hónapja nyitott szemmel uszkálnak búvárkodnak benne napi több órát, sehol egy szemcsípés, sehol egy kötőhártya gyuszi. Ezidáig elégedett vagyok.

Előzmény: putyi (1167)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1169

Szia!

 

A nagyszerű! Köszönöm előre is! 

Mail: BMW7er kukac freemail.hu

Előzmény: CsomóBill (1161)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1168
Nekem is van tavam, de a kettőt -medence/tó- még csak 1 lapon sem lehet említeni. Próbálj meg egy medencét esővízzel feltölteni, majd mindeféle kezelés nélkül hagyni. Nemhogy 3 évig, még 3 napig sem húzná.:-)
Előzmény: Maharadzsa (1162)
putyi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1167

Ok, megnézem...

 

Kis medencénk volt  (van)... Korábban abba lubickoltunk... Szóval, abba volt, hogy két hétig nem cseréltük a vizet és semmi alga... Max belehullot piszok...

 

Én tartok a vegyszerektől... A feleségem méginkább tart a vegyszerektől...

Egy haver hypot öntött a medencéjébe... Kicsit padlóztam... Gyerek is belemegy, belekortyól, mert ez óhatatlan... Akkor mi van???

 

Szóval, amíg jónak ítélem meg a vízet, biztos nem rakok bele semmit.

 

Amúgy télleg 1 Ft-ért kaptam egy ismerőstől... Ők megunták....

 

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (1166)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.28 0 0 1166
Mérd le, menj el egy autósboltba, és nézz körül, állítólag a régi skoda légszűrő kompatibilis.
Előzmény: putyi (1164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!