Keresés

Részletes keresés

lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2124

De csak szakmai szemmel...

Azért ahhoz képest, hogy a beharangozója vmi ilyesmi volt "Lőjj gólt Szuszával, cselezz Zsengellérrel, játssz VVK döntőt Benével, éld át az Újpest minden sikerét, ismerd meg a klub történetének minden részletét 600 oldalon". Ehhez képest kaptunk egy statisztikai adathalmazt...

Ráadásul a játékosportrék 99,9%-os egyezést mutatnak az Alberttől Zsákiggal.

Na mindegy, ez is sokkal több, mint a semmi, és sokkal jobb, mint korábban bármi...

Előzmény: sjose (2123)
sjose Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2123
Ez igaz de a tobbihez kepest ez meg mindig a legjobbak kozott van. 
Előzmény: lg23 (2122)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2122

hehe :) az még lesz pár év(tized)... :)

ez az újpesti könyv tényleg jó, de egyrészt 1926 előttről egyetlen ellenfélről sem tudunk meg semmit, 1935 előtt nincsenek edzők, másrészt pedig mi van, ha valaki pont az Újpest ellen nem játszott :)

Előzmény: sjose (2118)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2121

Nem lehet átkonvertálni Dbase-be vagy SQL-be, vagy bármilyen más adatbázis formátumban? De akkor hagyjuk, mindegy. Pedig kíváncsi lettem volna sokmindenre. Kár, hogy ilyen bonyolult :(

Előzmény: Tempó Vasutas! (2117)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2120
En a te Ujpest konyvedre varok :-)

"this is the beginning of a beautiful friendship"
hehe:)
Előzmény: sjose (2118)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2119
Ha klubtörténetre gondolsz, akkor Fodor Henrik 1913-ban megjelent MTK története, illetve Zuber Ferenc 1922-ban megjelent, a MAC 50 éves története a két legjobb munka. Én e két klubtörténettel maximálisan meg voltam elégedve.
Előzmény: lg23 (2114)
sjose Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2118

En a te Ujpest konyvedre varok :-)

Egyebkent az osszes NB I-es meccset tartalmazo Ujpest kotet nekem sokban segit mert kozli az ellenfelek osszeallitasait is s jatekosportrek is vannak benne. Mivel a Soroksar nem jatszott annyi NB I-s meccset en orultem volna ha legalabb azoknak helyet szentel es peldaul kigyujti a statisztikakat.

Most nekem kell helyette :-)

Előzmény: lg23 (2112)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2117
Becs szó, nem tudnál vele mit kezdeni. Közgazdászok, szociológusok, pszichológusok használják, de a normális működtetéshez a statisztikai ismereteken túl sok-sok gyakorlás szükséges. Az egyetemi alapképzés is csak a program minimális ismeretére képesít. Én is csak akkor tanultam meg viszonylag normálisan, amikor egyetem után közvéleménykutatásokkal kezdtem foglalkozni.
Nem vicc.
(lásd Gazsi előző hozzászólását)

A lényeges adatokból egyébként is grafikonok készültek, ezek a magyar futball expanziója cikkemben közlésre is kerültek.
Előzmény: lg23 (2109)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2116

Igen, ugyanaz. Jobb vagy balszélső volt, a Budaiban éppen jobbszélső.

Az MTK-s korszakáról (vmikor 1928 előtt) nincs adatod? Meg születési dátum, külföldi csapatok.... minden érdekelne :D

Előzmény: sjose (2115)
sjose Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2115
A Janda - gondolom ugyanarrol beszelunk - a Budai 11-ben jatszott 37-ben 13 meccsen 1 golt szerzett.
Előzmény: lg23 (2113)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2114
Melyik hazai sportkönyv az, amelyik NEM hagy kívánni valót maga után, szerinted? Csak hogy tisztában legyek az elvárásaiddal :-)
Előzmény: sjose (2110)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2113

Ha már homár...

TV! Janda-Friedmann Sándor pályafutásáról nem tudsz többet a barna könyvnél? Játszott a Bocskayban, az Újpestben, de pl. a Bajnokok Tornáján is - a Séte színeiben. Bármi érdekelne!

lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2112

de pl. ilyen jellegű könyv Újpestről sem jelent meg.... meg nem sok csapatról...

Na majd áttanulmányozom komolyabban is. És főleg úgy, hogy előre felkészülök az Újpest-Soroksár közötti kapcsolatokból, hogy csak azokra a játékosokra/meccsekre koncentrálhassak, ami lila szemüveggel is fontos :)

Előzmény: sjose (2110)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2111
Gondolom ott, ahol most.
Vagy máshol.:)
Előzmény: lg23 (2107)
sjose Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2110

Kar hogy csak reszleteket kozol a szezonbeli meccsekrol. Ketsegtelenul a legjobb munka Soroksarrol de azert hagy maga utan kivanni valot...

Előzmény: lg23 (2108)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2109
Azért megpróbálkoznék vele, ha már a programozáshoz is konyítok egy kevéskét :D
Előzmény: Tempó Vasutas! (2103)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2108
Tényleg, ez az! Köszi! Vélemény?
Előzmény: sjose (2098)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2107
Hol volt ez a pálya, nem tudod véletlenül?
Előzmény: Tempó Vasutas! (2096)
lg23 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2106

75 éves a Tipográfia Testedző Egyesület : (1903-1978)

Ne legyél rá kíváncsi, ugyanis nincs benne semmi. Két mondattal elintézik az 1903-19 közötti történetüket, a továbbiakban pedig tömegsport egyesület volt. Rengeteget írnak pl. a természetjáró szakosztályukról... gyakorlatilag teljesen érdektelen.

A Soroksár könyv címére nem emlékszem pontosan, de kb. "Soroksári futballtörténet 1911-1986" volt a címe, és 1992-ben nyomtatták. A FSzEK Bp. gyűjteményének szabadpolcán van. Minden soroksári csapat (legalábbis amennyire belelestem, volt benne VM Egyetértés, Er-So, Soroksár, meg vmi amatőr csapat, de gondolom még olyanok is, amit nem vettem észre) minden meccse szerepel benne leírással, a legtöbb jegyzőkönyvvel is.

Előzmény: Tempó Vasutas! (2095)
gazsi80 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2105
Mondjuk ez igaz. Kb. egy év tanulás után is vannak még komoly homályos pontok számomra. De sebaj van még két félév. Szóval ma már összesen 4 (!) szemeszteren át gyúrjuk az adatbázisokat. Továbbá Kovács Tanár Úr (KIG - gondolom ismerős) még azt is megmutatja nekünk, hogyan kell ésszerűen felépíteni egy kutatáshoz az adatbázisokat. Vannak perspektívák a programban.
Ebben a félévben az 1944-49 közötti kisgazda parlamenti képviselők életútját kezdtük el felvinni egy adatbázisba (több féléves téma lesz), tehát el tudom képzelni milyen komoly nehézségekkel szembesültél amikor játékosok mozgását próbáltad meg rögzíteni. Minden tiszteletem a tiéd.

A nagy tervem, hogy az 1897(?)-1914 közötti klubvezetéseket (intézők, elnökök, tiszteletbeli elnökök, stb.) szeretném egyszer megcsinálni adatbázisként (igen sok forrást kéne még ahhoz átnyálazni) hátha mutat valamit. A hipotézisem egy elitbéli és egy középosztályi közösség feltárása (elit a tiszteletbeli elnököknél, középréteg (alsó) a többinél). Bárcsak lenne elég időm és elhivatottságom, mert így elég nyögvenyelősen haladok. (A módszer: ha könyvtárazok, akkor két kötelező között pihenésként egy kis tiszticímtár meg hasonló nyalánkságok.)

Mivel nem voltam tisztában az adatbázisoddal, azért javasoltam csak a segédletet, mert egy-két gyakoriság ezek elsajátításával is simán lekérhető. Érdekességnek mindenképp jó. Aztán meg, hátha kedvet kap hozzá, hogy ő is felépítsen egyet (miután elsajátította a programot). :)
Előzmény: Tempó Vasutas! (2104)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2104
Megnéztem, igen hasznos oldal. A jegyzeteket el is mentettem, jól jöhet még.:)
(De aki először, ráadásul segítség nélkül indítja el ezt a programot, annak szerintem kínai:)
Előzmény: gazsi80 (2102)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2103
De ez egy bonyolult tábla, mivel egy játékos sok klubban megfordult mind itthon, mind külföldön (ráadásul az országok is ki vannak gyűjtve), ezért ha másban nem is, a multiple response-ban és a sysmis-ek kezelésében (sok az üres rubrika) nagyon otthon kell lenni...
Az egésznek az a lényege, hogy országonként, illetve ("küldő" és "fogadó") klubonként lehet összesíteni a játékosokat, illetve edzőket, (továbbá év szerinti bontásban vittem be, így compute-tal időintervallumokat is létre lehet hozni). Szóval nem az a lényeg, hogy játékosokra lehet rákeresni, mert arra ott van a könyv.
Nem beszélve arról, hogy program is kell hozzá, amit nem lehet csak úgy letölteni.

(Ne szédítsd lg-t, tudod, hogy SPSS-ből fél év az alapképzés:)))) Nálunk legalábbis annyi volt, 92-ben. Jó kis dos-os SPSS...)
Előzmény: gazsi80 (2102)
gazsi80 Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2102
http://szoc.tarstud.hu/02/spss/

Itt találni alapfeladatokhoz bőven elégséges spss-leírást. Nem egy nagy ördöngősség a program, ha valaki csak alapadatokat akar kinyerni egy adatbázisból.
Előzmény: Tempó Vasutas! (2094)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2101
Kösz!
Előzmény: sjose (2100)
sjose Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2100

Egy kis soroksari focitortenelem:

A soroksári futball története tulajdonképpen több egymáshoz lazán kötödő egyesület története. 1911-ben Soroksári AC néven alakult meg az első ismert labdarúgó csapat az akkor még nem Budapesthez tartozó településen. Az egyesület a KÖLASZ egyik csoportjába nyert besorolást és 1925-ben addigi története legnagyobb sikereként a kerületi bajnoki cimet is elnyerte. 1926-ban Soroksáron is megalakult az akkori divatnak megfelelően egy profi csapat a SAC legjobb játékosaiból, Soroksári FC néven és a profi II. osztályba nyert besorolást mig a SAC továbbra is az amatőrök között szerepelt. 1932-ben sikerült kivivni a feljutást a legjobb profik közé. Ez a siker igazi helyi összefogás eredménye volt amely a bajnoki nyitányra új stadiont is varázsolt Soroksárra. A bennmaradást azonban nem sikerült kiharcolni. A harmincas évek közepén több más kisebb profi csapathoz hasonlóan  Soroksáron is anyagi gondok jelentkeztek. Előszőr Zuglóba költöztettéka csapatot majd a nagy rivális szomszéd Erzsébet profi csapatával egyesitették ER-SO néven. Sajnos ez sem oldotta meg a bajokat és az egyesület 1937-ben megszünt, helyette a SAC néven szereplő  amatőr szekció képviselte a soroksári szineket. 1945-ben mind Erzsébeten mind Soroksárott megalakult a MADISZ amely újra ER-SO néven egyesült és az  első osztályba került rövidesen. Az akkori szokásoknak megfelelően az egyesület támogatását egy helyi gyár nevezetesen a SORTEX vette át. 1957-ben azonban az textilüzem beszüntette a támogatását és bár az Egyetértés csapata használta még a soroksári pályát az igazi soroksári hagyományokat az ujjáalakult SAC és a Soroksári VOSE vitte tovább.

Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2099
Most nézegettem Zuglót (AC SC, VII. ker. stb.) és nekem ez is nagyon zavarosnak tűnik, vagy csak kevés a jegyzetem. Mondhatni: nem értem egy kicsit se.
Előzmény: sjose (2098)
sjose Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2098

Soroksar az egyik nagy rejtely tle fuziokkal koltozssel, ugye ma is van ilyn csapat de annak nem sok koze van az otvnes evekben megszunt Soroksarhoz.

A konyv amit lattal: Körmendi Lajos: Labdarúgás Soroksáron, 1911-1986

Magankiadas.

Előzmény: lg23 (2093)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2097
Most találtam:
BUDAPESTI TESTGYAKROLÓK KÖRE (BTK): 1910-ben alapították a Typographia SC ifjúsági játékosai. Schaffer is az alapítók között volt, de egy meccset sem játszott, mert rögtön Tatabányára ment.
Előzmény: Tempó Vasutas! (2096)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2096
Sorksárhoz még egy kis érdekesség.
Az ő pályájuk volt az első, melyet a profi bajnokságban betiltottak (pedig ilyen súlyos büntetést nem igazán hoztak).
Hogy miért?
1927. márciusában rendezték a Soroksár-Turul másodosztályú profi mérkőzést (a Turul a Fővárosi T. Kör és a Zuglói AC-ból alakult egyébként).
Espersidt Péter, a Soroksár ügyvezető elnöke:
„A mérkőzés után a bíró gyatra meccsvezetésén felbőszült soroksári közönség összeszólalkozott a Turul publikumával. […] A vége ennek ezután az lett, hogy elcsattant néhány egészséges pofon, hol egy soroksári, hol pedig egy Turul-drukker ábrázatán. […] A soroksári állomáson ez a jelenet szinte elölről kezdődött és a amikor a felek jól elagyabugyálták egymást, vége lett az egész zenebonának.”
Steiner Ferenc, a Turul futballigazgatója szerint a pályáról levonuló öt játékosukat verték meg, a mérkőzés után pedig a Turul szertárosát, és Kippel Sándort, a klub elnökét is „tettleg inzultálták”.
(Sporthírlap)

Egy másik lapban a Turul vezetősége nyilatkozott: „A soroksári pálya közönsége már a mérkőzés folyamán verekedést provokált. A bírót és a határbírákat kövekkel dobálta meg, a mérkőzés befejezése után pedig úgy játékosainkat, mint vezetőségi tagjainkat és közönségünk közül többeket súlyosan bántalmaztak. Szertárunkat teljesen szétdúlták és az árokba dobták, labdánkat pedig felhasították, úgy, hogy csak a legnagyobb nehézségek árán tudtunk onnan menekülni.”
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.06.07 0 0 2095
Ja, és a Soroksár + Tipográfia könyvek ponts adatait leírnád majd? Kíváncsi vagyok rájuk.
Előzmény: lg23 (2093)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!