Keresés

Részletes keresés

linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2559
Nem túl jól látszik, de szerintem valami leveles tészta lapon TOJÁSos vaníliás krém lehet, és mintha látnék ott mandulaszeleteket is... Fornalha, csatlakozom, én sem kapkodnék ezekért a sütikért.
Előzmény: papa_maci (2554)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2558

Azért helyzeti előnyben vagy.Te otthon vagy.

Én meg leginkább kiváncsiságból ettem ilyeneket.

Na nem ennék megint mindből.De azért voltak közöttük finomak.

És a gyümölcskenyér is finom volt amit Aveiróban flamóztam.

De legközelebb ha kimegyek, letanyázok a Belémnél mert az volt a legfincsibb.

Előzmény: Törölt nick (2556)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2557
Pontosan erre gondoltam én is mikor olvastam papa mcai megjegyzését...
Előzmény: quilla (2555)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2556
Igen, a Benfica stadion mellett van :-)
Fujj, en ezekbol a sutikbol nem ennek egyet sem :-P Valahogy nem tetszenek mar kivulrol sem. De latom azert nektek bejott :-)))
Fogalmam sincs mi a felso sarokban levo... :)
Akkor en is rakok fel kepeket, Lisszabon, keremszepen...





Előzmény: papa_maci (2554)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2555
Imadom en a makos gubat is, de ahoz mar kiflit is kene behoznom, nem csak makot :)
Előzmény: papa_maci (2554)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2554

Ez a Colombo van a Benfica pálya mellet?

Mi abba rendesen eltévedtünk :)))) Viszont tetszett belülről.

Egyébbként most hogy igy dumcsiztok a sütikről, és hogy már egy hónapja itthon vagyunk, feldobok képeket.

Nem mondom meg melyiket ettem, de kiváncsi vagyok a véleményekre!

 

Az első kép valahol a Torre de Clerigos mellet készült.

A második képen a doboz balfelső sarkában lévő süti érdekelne, hogy miből van?

A harmadik kép Aveiróból. Zavarba ejtő bőség.

Ide nekem az összes sütit.

A mákos guba is finom, nem csak a mákos tészta.

 

1.

   

 

2.

 

 

3.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2553)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2553
Pontosan, a "szulinapi torta" nevu remseg egyszeruen egy ... szornyeteg :-)) Es allandoan az van, felraknak valami etelfestekkel nyomtatott kepet ra, alatta meg ott lapul a sima tortalap es tojasos vanilias krem. Persze a vaniliat nem viszik tulzasba..
Az en szulinapomon nemregen nem engedtem hogy vegyenek tortat, bementem a Colombo-ba es vettem egy brigadeiro tortat.. Nagyot neztek a csaladban hogy "fuu, szulinapi tortanak brigadiero tortat..."
Egyebkent a kremes akarmik valoban szinte allandoan tojasosak, es egyetertek linha-val a tevenyallal kapcsolatban... :-) En ugy vagyok vele, hogyha suti van kilatasban akkor inkabb gyorsan osszeutok egy "joghurtos sutit", vagy ha sok penzem van akkor esetleg aranygaluskat (mert a dio iszonyatosan draga)..
Nemreg csinaltam egy kis gyumolcslevest, mar annyi gyumolcsunk volt otthon hogy nem lehetett hova tenni. Hat, a fogadtatas egeszen vicces volt, mondta valaki hogy "fogorvos" ize van (a szegfuszeg miatt, mondjuk en meg sosem ettem fogorvost, hehe), aztan volt hogy kertek a receptet...
Egyebkent ha mar a tippeknel tartunk, hogy mit hol lehet kapni: mezes sutit (ami nekunk van, a cukormazas mezes suti), Vegetat lehet kapni az ukran boltokban. Igaz most voltunk bent a parommal, minden ukranul van irva ami olyan mint az orosz szoval garantaltan nem ert senki semmit, az elado meg a "nao percebi, senhor"-t hajtogatta folyamatosan szoval sokra nem jutottunk... Mindenesetre ott makot is lehet kapni, 1 euro egy 25 dkg-s pakk, es az van rairva hogy MAK. :) Ez a szo a szlav nyelvbol szarmazik mint a "cica"... :-)
Rakok meg kepet fel Sintra-rol ha mar itt tartunk... Ez a Sintra-i kozepkori vasaron keszult... Mi mar csak ilyenek vagyunk, allandoan megyunk kozepkori vasarokra.. :-P
De senki ne ugy nezze a ket vasari kepet mint "jellegzetes portugal", mert (sajna) szinte alig lehetett portugal nyelvet hallani, minden vasaros spanyol volt. Egy db. edesseges stand volt (pao de lo es mindenfele TOJASOS sutemenyek) ami portugal volt, hehe..



spanyolok
Előzmény: quilla (2550)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2552
En meg magam szoktam sutni, finom csokisat. Meg az ovi igazgatonoje is jott, hogy ezt hogy csinaltam, keri a receptet :) Pedig semmi extra nem volt, de ugy latszik nekik ujdonsag :)
Előzmény: linha (2551)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2551
Ezért szoktunk mi inkább mandulás tortát venni szülinapra, nincs benne krém és a tetején karamellás mandulaszletek vannak, nagyon finom.
Előzmény: quilla (2550)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2550

Igen, ha a krem nem lenne benne meg eheto is lenne talan :) Ja, van meg egy eeto, de annak nincs koze a kremekhez, a broa de mel... na az meg finom, de az inkabb olyasmi, mint odahaza a keksztekercs.

A kremes sutiktol menekulok, foleg az egyen szulinapi tortaktol, mindegyik barna cukormazas es piskota vanilia kremmel. (lehet, hogy a csalad veszi csak egy helyrol es azert, de mind egyforma es ronda, meg ha friss is :))

Előzmény: linha (2549)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2549

Ja igen,  a bolo de berlim, bolinha, mindenki kedvence, olyasmi mint otthon a szalagos fánk, csak épp el van rontva azzal a krémmel benne meg a zsíros kristálycukorral rajta... Ennek ellenére azt hiszem, van jónéhány ember itt, aki azon gazdagszik meg, annyit lehet eladni belöle. Mellesleg a belémi pastelböl is szerintem napi több tízezer eurót árulnak, és azt nem csak túrista szezonban.

Előzmény: quilla (2548)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2548
En mondjuk szeretem a tojassargat, de ami itt megy ebben a temaban az nekem is sok (sokk). A tojaspudingot azt imadom, de azon tul tartozkodom mindentol amiben sarga szinu krem van, mert parszor bementem mar a malnasba :) (bolo de berlim... bloooaaa... mar nekem :) )
Előzmény: linha (2546)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2547
En is otthonrol hoztam, na de nalunk csak en eszem, a tobbiek tul portugalok, hogy mergezzek magukat vele :DD Ugyhogy evi egy csomag is sok nekem a makostesztamhoz :) (emberem meg rosszul van ha olyankor hozom mikor o is velem van, mert tuti le fognak kapcsolni a vamosok :DDD)
Előzmény: Törölt nick (2545)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2546

Édes az mind a kettö, és fahéjas, legalábbis a sajtos.

Valaki emlegette a sok tojást a sütikben, erröl jut eszembe a baba de camelo nevü édesség. Magyarul tevenyál, és hát tényleg hasonlít rá, mármint kinézetre. én csak egyszer ettem, lelkesen rendelték nekem, hogy majd biztos nagyon ízlik, hát az tuti, hogy többet nem fogok olyat enni. Azt hiszem, egyszerüen tojás sárgája csurgatva megfözve vagy sütve(?), amitöl olyan, mint egy fonál, egy maréknyi tömény, kemény, édes tojássárga... brr...

Előzmény: papa_maci (2541)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2545
ja, bekaphattyak... :-( Inkabb hozok otthonrol...
Amugy eleg sok helyen lehet kapni, de sajnos ilyen arban mozog...
Előzmény: quilla (2544)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2544

Egy info (masodkezbol) a fovarosban eloknek, hatha hasznos lehet, hol lehet kapni makot :DD

avenida oscar monteiro torres 15 B (biobolt) a campo pequenohoz kozel

250 g asszem 1.99 euro

quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2543

Elobb irtam is a pastel de natat, csak elszallott az eterben. Itt is van es az igy nez ki (belemeshez meg nem volt szerencsem).

(tegnap gyerekemet attettek portugal oltasi rendre, ennek oromere egy percen belul kapott harom szurit is. Valahogy nem volt tul lelkes, de legalabb tul vagyunk rajta :))

Előzmény: Törölt nick (2540)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2542
A babos edes. isteni!! :o)) imadom.
Előzmény: papa_maci (2541)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2541

Én nem tudom ,de az is ilyen vanilia /vagy csak majdnem az? / krémmel volt töltve.

Feltételezem a sajtos meg a babos az inkább sós mint édes.

Vagy hülyeséget mondok?

 

Előzmény: linha (2539)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2540
Hat amugy mindenhol lehet kapni, csak annak a neve Pastel de nata (tejszines suti).. A Pastel de Belem csak a Belem-nel.
Viszont Sintraban is van egy nagyon finom dolog, csak annyira edes mint az allat. De azt is ugy lehet venni hogy dobozban, tuzforron.. :-)
Felrakom a kepet a cukraszda utcajarol. Itt lehet kapni. A neve a sutinek: Travesseiros.


ebben az utcaban, Sintra
Előzmény: papa_maci (2538)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2539
Az nem lehet, hogy queijada volt? Sintrában az a menö süti. Az sajttal készül és kissé keményebb, tömörebb. Van még egy hasonló, a pastel de fejão, az meg babbal készül. A legjobb azért mégis a belémi.
Előzmény: papa_maci (2538)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2538

Sziasztok!

Mi ilyen sütit Sintrába is ettünk. a Palácio Nacionál de Sintrával szemben van egy cuki? vagy pékség? nem is tudom. De az nem volt az igazi. Más volt az íze azzal eggyütt,hogy finom volt.  

linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2537

Az Única Fábrica dos Pastéis de Belém ( vagyis az Egyetlen Pastéis de Belém Gyár ) a Jeromos Kolostor és a köztársasági elnöki palota ( az a szép nagy rózsaszín épület ) között van Belém városrészben és tényleg nem lehet eltéveszteni, kék-fehér, kívül-belül. Maga a hely is érdekesség, nem csak a bejáratnál lévö pultnál lehet pastéis-t venni, hanem le is lehet ülni a millió asztal egyikénél. Érdemes elindulni befelé és felfedezni, hogy mennyi helyiség van, illetve magát a konyhát is meg lehet nézni és azt ahogyan éppen készül a pastéis. Szabad fényképezni is, hozzá vannak szokva. A folyosón még kisebb vitrinek is vannak bennük régi eszközökkel, van ott egy régi pénztárgép is.

A bejáratnál elöre csomagolva árulják a pastéis-t elvitelre, 6 db van egy csomagban, ára 4.80€. Ha kéred, elég azt mondani um pacote, máris értik, hogy mit akarsz és kapsz egy csomaggal, maga a csomagolás is nagyon helyes, és adják hozzá a porcukrot és a fahéjat is, amivel feltétlen, meg kell szórni öket! Hogy mi is a pastel de Belém? ( egy darab az pastel, több pastéis ). Egy kis tésztából készült forma, benne vaníliás tejszínkrémmel és mindez kicsit megkapatva barnásra sütve.  Isteni! És igaz, hogy midenfelé készítenek ilyet, de ez az igazi és az egyetlen!

Hogy mit igyál hozzá? Szerintem ízlés kérdése, gyümölcslé jó hozzá, vagy amit szeretsz.

Kukkants be a lentebb említett weboldalra, érdemes.

Előzmény: blaze73 (2535)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2536
hehe... Egyfele van, 6-osaval aruljak dobozban. :) Nyugodtan menjetek a pulthoz, aztan probaljatok felvenni a szemkontaktot egy eladoval, es kerni a "Pasteis de Belem"-et. Ha hatot, akkor "seis Pasteis de Belem POR FAVOR", ha meg tizenkettot akkor "uma duzia" :) A "por favor"-t legyszi alkalmazni mindenhol :)) Barmilyen bunko is egy portugal, megha vki anyukajat szidja akkor is "por favor"-ral megy :D

Egyfele van de 2 "topping"-ot adnak hozza kis zacsiban, orolt fahejat illetve cukrot. Es azon a honlapon amit adtal biztos van kep rola.

Előzmény: blaze73 (2535)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2535
ok akkor azt majd meglessuk mi is.. sorba akkor ne nagyon alljunk hanem furakodjunk be es nyomuljunk be ?

mi is ez a dolog pontosan? valami kremmel toltott kis edesseg ?
egy vagy tobb fele van? van valami ajanlasod ? melyik tipust ha tobb fele is van...
illetve mivel kell - illik fogyasztani? kave, tea, forro csoki ilyesmi.... es mennyibe kerul hehe jo sok kerdes tudom :)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2534

Tied a pontos megfogalmazás!

A tömeg nagy de az állandóan. Én először nemtudtam mire vélni a dolgot,

de aztán miután "felmértem" a helyzetet egy csöppet sem csodálkoztam. :))

 

Előzmény: Törölt nick (2533)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2533
Nem tudom megfigyelted-e, de csak a turistak allnak sorba, mert valojaban sor az nincs, csak nagy tomeg .. :-)) Mi mindig odamegyunk, befurakodunk a tomegbe..
Igen blaze, a website az... :)
Előzmény: papa_maci (2531)
blaze73 Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2532
gondolom ez az : http://www.pasteisdebelem.pt/index.htm
papa_maci Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2531

Szia Fornalha!

Az nem a kocsimuzeum környékén van?

Mert ha igen, még eltéveszteni se lehet. Olyan sorbanállás van ott mint Pesten az Angol kilós ruhaüzleteknél mikor új áru érkezik :)) 

Előzmény: Törölt nick (2530)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.05 0 0 2530
Vinho verde, nekem a "Gatão" ízlik a legjobban, a Gazela-t annyira nem szeretem. De akkor már ha az ínyencségeknél tartunk, nézzük mit ajánlok még:

- vinho verde, valóban (zöld szinu bor, mint mondtam a Gatão márka egy cicával az üvegen, ami amúgy nem mindennapi üveg hanem eléggé kerekded)

- brigadeiro(s) (torta vagy kis csokolade golyocskak, Lisszabonban legfokeppen a Suíça cukraszdaban a Rossio-n, a téren) Vigyazat, ha megkostoljatok, rogton keritek a receptet, hehehehehe...
Es komolyan mondom ez a "pasteis de Belem"-en kivul az az edesseg itt Portugaliaban amit szeretek.. a tobbi mind gáz.. brr.. A portugalok mindenbe "doce de ovo"-t raknak, azaz tele van minden tojassal. Egy jo vanilias croassaint-ot nem lehet enni mert ami vanilianak nez ki az valojaban tojaskrem... Ezen kivul van ezerfele tojaskremes cucc, es akkor mar ha itt vagyunk:

- pão de ló - tojáskremmel toltott egyszeru tortalap. Kivulrol tenyleg egyszeruen egy tortalapnak nez ki, vastagabb mondjuk, es a magyar ember azt gondolna hogy "na, akkor ezt otthon meg el kell kesziteni" de nem.. :) Belul tojaskremmel van toltve, az en nagymamam csinalt ilyen kremet regen: tojassargaja + hatalmas adag cukor. Ezt a portugalok nagyon imadjak...

- filhós - langos, de vigyazat mert edes. :) Vegulis a mialtalunk ismert langos kisebb, erosen kristalycukrozott fajtaja... de nem rossz.

- Pastel de Belém - ezt csak és kizarolag egy helyen keszitik, a krem mar evtizedek (van vagy 100 eve mar) ota egy csalad feltve orzott titka. Lisszabonban lehet kapni a Belém környékén. Kovesd a sok sok sok embert... :)

A tobbit fedezzetek fel magatok :-))
Előzmény: jázminapja (2527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!