Keresés

Részletes keresés

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3993

Köszi. Hát igen, már én is csak erre tudok gondolni, amit írtál.

Pont úgy vagyok vele, mint Te, én sem hiszek a (kizárólag) lelki okokban, de a kórház teljesen érthető. Idegen hely, kaja, WC, én inkább azokon csodálkozok, akik bárhol, bármikor tudnak....XD

Előzmény: Evicke (3991)
H_G Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3992

A "Dr. Atkins's Diet Revolution" első kiadása 1972.

 

 

Előzmény: solymi papa (3990)
Evicke Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3991

Igen, pont ezt írtam. :-)

És pl. amilyen keveset te eszel, sztem az is közrejátszhat a székrekedésben, mert mondjuk a szervezet így is tartalékolni akar.... + lelki okok.

Én egyébként nem hiszek a betegségek lelki okában (max. akut, vegetatív idegrendszeri szinten, pl. ha izgulsz, szívdobogás, gyakori vizelési inget, hasmenés stb.), de egyszer, mikor kórházban voltam, vagy 5 napig nem jött ki semmi, amin nagyon meglepődtem, mert se előtte, se utána nem volt soha székrekedésem. A kórházat viszont nagyon-nagyon utáltam, nagyrészt gyerekkori élmények + akkori erős szeparációs szorongás miatt.

Előzmény: tyúkanyó48 (3988)
solymi papa Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3990

Milyen érdekes mit hall  meg az ember. Most láttam úgy 50.-ik alkalommal egy kalambót, ahol egy sportszergyáros a rossz fiú, aki sportos, fiatalos, és kalambót répalével itatja. És  most hallottam meg először a tanácsát: a sok mozgás mellett azt mondja kevés szénhidrát! És ez 1974-es évadból van. Ha én erre akkor felfigyelek!

tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3989

 

Ja, értem, mire akartál kilyukadni. Ez a kutatás legalább a zsírt felmenti az eddigi ördögi szerepe alól, és ez jó :), valamint felhívja a figyelmet a szénhidrátra.

És valóban, hátha nem hagyják figyelmen kívül ezeket a kutatókat.

Előzmény: szomi_szomi (3986)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3988

Köszi, értem, de mondjuk ha valakinek emésztési zavarai vannak (a szorulás idetartozik?), akkor az lehet ÁBSZ nélkül is, ugye?

Előzmény: Evicke (3978)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3987

 

:)) Igazad van!

Előzmény: Törölt nick (3976)
szomi_szomi Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3986

"Az meg a másik, hogy az amiláz enzim, amivel a keményítőfogyasztáshoz való alkalmazkodást próbálják igazolni, tényleg termelődik, van akinek több is, a kutatás szerint, de ez még nem igazolja szerintem, mert keményítő a gyökerekben is van, mi van, ha csak azért alakult ki, hogy gumókat, gyökereket együnk, de nem a gabonához?"

 

Tökéletesen értem. Amit leírtál az egy elfogadható magyarázat arra, hogy ez az adaptáció nem elég a gabonafogyasztáshoz.

 

Az igazi jelentősége az inkább szerintem, hogy megint itt van egy új kutatási adat, ami a szénhidrát felé mutat. Nem egy zsírlebontó enzim genetikája függ össze az elhízással, hanem egy szénhidrát lebontó enzimé. Szénhidrát, szénhidrát, szénhidrát. Rengeteg adat ebbe az irányba mutat. Remélhetőleg ez a kutatás is rámutat, hogy ezt az irányt nagyon komolyan kell venni.

 

És ezek a kutatók valószínűleg nem "elvetemült" paleósok, ami miatt jól figyelmen kívül lehet hagyni őket, ha úgy tartja kedvünk...

Előzmény: tyúkanyó48 (3971)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3985

Sziasztok! Köszi én is mindenkinek a tanácsokat!!! Le is ülünk ezt a lakás témát megbeszélni, nehogy gáz legyen belőle... még jó azért, hogy nem vagyok otthon ülő típus.

Előzmény: Törölt nick (3983)
Boldogságkutató Creative Commons License 2014.04.09 0 0 3984

köszönöm mindkettőtöknek!

Előzmény: Evicke (3982)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3983

Hát igen, azért linkeltem be a lámpát, mert gondoltam, hogy egy ilyen lakásügy nem megy csak úgy máról holnapra és addig is kell valami megoldás, ha már az ember ilyen állapotba került. Most jó, mert itt a jóidő és őszig tudsz menni természetes fényre. Sajnos az említett lámpa nem olcsó, de talán lehet venni a télre használtan vagy egy helyet találni, ahol van ilyen, ha muszáj lenne. Lassan úgy gondolom, hogy lépésről lépésre valahogy közelebb kerülünk a problémáid megoldásának a lehetőségéhez.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3980)
Evicke Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3982

a paleó nem szétválasztásos. :-)

de a magokban (és így persze a maglisztekben is) sok a fitát (fitiinsav), ami akadályozza a velük együtt elfogyasztott tápanyagok felszívódását, ezért célszerű külön enni a főétkezésektől.

egyébként a gyümölcsöket szintén nem jó együtt a húsokkal, zsíros kajákkal, mert azoknak sokkal több idő kell az emésztésükhöz, mint a gyümölcsöknek, így azok erjedni kezdenek, mielőtt áthaladnának a bélrendszeren (-->puffadás, rossz bélflóra).

 

Előzmény: Boldogságkutató (3979)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3981

Üdv Boldogság! Örülök az új érdeklődőknek! Én fél éve paleozom, de a kenyér témához nem tudok hozzá szólni, mert nekem olyan bonyololult, és emellett sosem voltam kenyeres, így inkább a sült zöldsébet választom hús mellé, vagy savanyúságot!

Előzmény: Boldogságkutató (3979)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3980

Hát legjobb esetben 2 éven belül tudnánk elmenni innen, kertesbe.... addig ki kell bírni! Egyébként azt vettem észre, hogy van itthon infra lámpánk és eskü annyira jól esik az előtt napozni. Tudom, hogy nem az igazi, de akkor is nagyon jót tesz. Meg menekülök kifele kutyával, gyerekkel, mindegy hogy, csak kint legyek. Erre a férjem azt mondja, hogy hát van, aki jobban bírja nálam. 12 év után mondja ezt? Igen ő jobban bírja, mert ő napi 10 órát nincs itthon, én pedig heti max 3x6 órát (ennyit dolgozok). 

Na bocs, csak kijött belőlem.

Előzmény: Törölt nick (3977)
Boldogságkutató Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3979

Jó estét kívánok!

 

Most kezdtem el a paleo táplálkozást és kérdezni szeretnék.

Sütöttem lenmaglisztből kenyeret. Ezt ehetem a húsokhoz, vagy a paleo szétválasztásos is?

A kenyérben csak lenmagliszt van, semmi más lisztféle.

 

1 szelet húshoz zöldségeket ettem(retek, uborka nyersen és egy savanyú is, cukkini szeletelve, sózva.) A kaja nagyon finom volt, de jól jött volna mellé egy kis lenmagkenyér.    

 

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Evicke (3978)
Evicke Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3978

nem hinném, hogy akinek rendben van a bele, annak autoimmunja lenne. erről szól a paleó.

de ettől még lehet beteg, más okból (epe, más, hasnyálmirigy stb.) is lehetnek emésztési zavarai, felszívódási zavarai. de sztem szervi ok nélkül is, pl. túlevés, kevés gyomorsav stb. miatt felborul a bélflóra. ez egyébként paleó mellett is simán előfordulhat.

akinek jók a belei, azok nyilván le tudják bontani az összetett cukrokat.

Előzmény: tyúkanyó48 (3974)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3977

Szia! Az is egy megoldás, de ha nem sikerülne belátható időn belül, itt van egy másik lehetőség. 

 

http://www.origo.hu/egeszseg/20110121-tippek-teli-depresszioval-kuzdoknek.html

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3975)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3976

Szia! Igaz, de ez esetben megvan az esélye, hogy ha kinyitod az ablakot, akkor rád tud sütni a nap.

Előzmény: tyúkanyó48 (3973)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3975

Az a fura nekem is, hogy 12 évig nem éreztem ennyire borzalmasnak. MOst meg egyre inkább. Ezek szerint összegyűlhet. Basszus meg kell szabadulni ettől a lakástól. 

Előzmény: tyúkanyó48 (3973)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3974

És a nem autoimmunosoknak is lehet áteresztő a belük, erről nem volt szó?

Miből lehet azt tudni annál, aki nem autoimmunos?

Vagy ők le tudják bontani az összetett cukrokat?

Előzmény: Evicke (3962)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3973

 

 

Szia! Jó, bocsi, azért ha a lakásban verőfény van és tök világos, akkor is súlyos D vitaminhiányt lehet kapni, ha ki se mozdulunk :D.

Ha csak nem szedünk D vitamint.

A depresszió viszont igaz.

Előzmény: Törölt nick (3969)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3972

Á, én meg is őrülnék, ha sötétben kéne lennem. Teljesen normális. Az a fura inkább, eddig hogy bírtad? :))

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3965)
tyúkanyó48 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3971

Értem én, persze, valamennyire lehet hasznos, csak hát azt sugallja a kutatás eredménye, és a népek megnyugszanak, hogy "lám, lám, mégis csak alkalmazkodtunk a szénhidrátfogyasztáshoz, lehet enni bátran" - na de milyen formában pontosan? (Napi fél kiló gabona? Mert simán lemegy, ahogy láttam a pékség előtt kígyózó sort ma is. )

Azt már nem vizsgálták.

Az meg a másik, hogy az amiláz enzim, amivel a keményítőfogyasztáshoz való alkalmazkodást próbálják igazolni, tényleg termelődik, van akinek több is, a kutatás szerint, de ez még nem igazolja szerintem, mert keményítő a gyökerekben is van, mi van, ha csak azért alakult ki, hogy gumókat, gyökereket együnk, de nem a gabonához?

Ááá, a fogalmazásom.....siralmas, de biztos értitek :)

Előzmény: szomi_szomi (3963)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3970

És hogy lehet, hogy 12 évig bírtam, de most mintha betelt volna a pohár? VAgy ez össze tud gyűlni, mint az alváshiány?

Előzmény: Törölt nick (3969)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3969

Szia! Nappal semmiképpen nem normális a sötétség. Attól súlyos D-vitaminhiányt és depressziót lehet kapni.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3965)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3968

Szia! A cikkben nincs szó gabonáról, de ott van, hogy mely országok népét vizsgálták "people from the UK, France, Sweden and Singapore".  Ezek minden bizonnyal nem yamgyökéren, édesburgonyán és tapiókán élnek, hanem a krumpli mellett gabonából származik a keményítőbevitelük döntő hányada. Egyedül Singapurban nem esznek annyi búzalisztet, mint Európában, de a rizs is gabona.

Előzmény: szomi_szomi (3963)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3967

Tehát akkor nem velem van a baj, hogy nem bírom a sötétséget????

Előzmény: pucros (3966)
pucros Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3966

Persze hogy normális. Főleg nappal.

Előzmény: szvétyitszolnyísko (3965)
szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3965

A másik kérdésem! Szerintetek normális dolog az, ha valaki nagyon nem bírja a sötét lakást? De kb olyan sötét, hogy nappal, ha nincsen felgyújtva semmi, akkor felgyullad a mozgásérzékelős lámpa.

szvétyitszolnyísko Creative Commons License 2014.04.08 0 0 3964

Sziasztok! Az egyik ismerősöm sclerosisos... rajta is segítene a paleo. De természetesen hagyományos étrenden van. És sajnos mindenkinél mindent jobban tud. 

Erről jut eszembe! Szerintetek meddig lehet életben maradni (tudom erre nem lehet normális választ adni, de akkor is) annak az embernek, aki KIZÁRÓLAG zabpelyhet eszik tehéntejjel? Komolyan kérdezem. Van ilyen ismerősöm. Annyit tudok, hogy már évek óta ezt eszi csak. Gáz tünetei vannak már. sebek vannak rajta és nincsen hangja sem már! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!