Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Denzo Creative Commons License 2006.10.13 0 0 204
MazdaGazda, Te gyűjtöd kifejezetten a Mazdákat ebben a méretarányban?
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.10.10 0 0 203
sziasztok!

bocs, most már SuperKing méretben vagyunk? :-)
Denzo Creative Commons License 2006.10.09 0 0 202
Szia Peter!

A 38-as hsz-ben is van egy Mustang (ha jól látom), tehát olyat keresel? Mert ami a sárgát illeti itt alant, aminek "kilóg" a motorja, nos abból volt fekete is. Nekem is van egy, bár el van ásva, de remélem nem tévedek, hogy az ugyanez a Mustang :) Vszeg egyszerűbb lesz venni vmi Anniversary Edition-t, mint egy régit beszerezni.
Előzmény: Péter_skype (195)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 201
Előzmény: Péter_skype (197)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 200
nem biztos, hogy nem az....
Előzmény: matchbox (198)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2006.10.09 0 0 199
Előzmény: Péter_skype (197)
matchbox Creative Commons License 2006.10.09 0 0 198
Ez nem matchbox.
Előzmény: Péter_skype (197)
Péter_skype Creative Commons License 2006.10.09 0 0 197

Szia!

Igen, de inkább erre.. :)

 

Ford Mustang Boss 302

Előzmény: matchbox (196)
matchbox Creative Commons License 2006.10.09 0 0 196

Erre gondolsz?

 

Előzmény: Péter_skype (195)
Péter_skype Creative Commons License 2006.10.09 0 0 195
Sziasztok!

 

A segítségetekre lenne szükségem, mert én már felhagytam ezzel a szokásommal, az idő rohamos elteltével. Már idejét sem tudom annak, amikor a bátyámmal megszállottan matchboxoztunk, és két polcunk is tele volt a különbnél különb autócsodákkal. Volt a bátyámnak egy fekete (szerintem) 1970-es Ford Mustangja Boss 302-je. És történt egyszer, hogy én elvittem titokban az iskolába, és persze jól el is veszítettem..

Ő azt mondta nekem a napokban, hogy utoljára akkor haragudott rám. Én persze, az elvesztés óta cipelem ezt a nagy terhet magammal, és most szeretném jóvátenni neki a történteket, és beszerezni ezt a modellt újra, hogy bebizonyítsam, milyen jó testvér is vagyok. ;)

 

Tud valaki nekem tippet adni abban, hogy hol lehetne ennyire specifikusan beszerezni ezt a modellt? - persze a színtől eltekinthetünk

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Péter

ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.10.08 0 0 194
na akkor megint "leadok két figyelmeztetőt" !

az 1. egy Hot Wheels, még valamennyire az előző bevásárláshoz tartozik.
DIESELBOY a neve és a Chrysler meg az "áttetsző" mellé néztem ki, csak otthagytam mert rengeteg szép példány volt még belőle , aztán persze nemsoká' visszatértem a tett helyszínére.
Közelebbről nézve volt egy két gyenge pontja mindegyiknek (fülkeüveg öntési csöcs + a szép fekete fényezésen minden kis súrlódás nyomot hagy) végül ez lett a nyerő:








érdemes megfigyelni a festés és az ablak összehozását,nemt'om mért nem lehet mindegyik HW ilyen! :-(

a második kisverda egy nyugodt tesco-villámlátogatás eredménye. Mikor először jártam ott MB-nézőben, tele volt a polc jobbnál-jobb 2004-es gépekkel. Sajna már elvitték őket, de ezúttal egy olyanra akadtam, amire nem számítottam.
Egy FESTETLEN Merci kabrió, még a hűtőrács is a belső tér és az alváz fekete műanyagából van. Az összes nyomat rajta a h.rendszám és egy Merci-csillag.
A kissé túlzó flitterezüst festés mellé nem is kell több :-)








(később derült ki,hogy a szélvédő kicsit csálé,de nem volt szívem feszegetni és amúgy is csak szemből vehető észre :-)
Előzmény: ÁdidiGaga (193)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.10.01 0 0 193
Szia!

semmi gáz,mindkettő igaz!
sőt a "KÉP" még jobb is lehetne,ha nem ragaszkodnék az "akadályfotózáshoz"..
vagyis lusta vagyok az autót ideális helyre tenni, marad a polcon és inkább szenvedek
a géppel.
a felülnézet pl. úgy készült,hogy a fentebbi polchoz alulról felszorítottam a gépet :-)

az a gáz,hogy ezzel a géppel nem lehet elég közel menni a kisverdához és nagylátószöggel fasza perpektíven összemenő autót fotózni :-(
Előzmény: MazdaGazda (192)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.10.01 0 0 192
A kép is szép, de kéket akartam írni...
Csak már előre röhögtem a sikus poénomon és félrenyúltam :))))
Előzmény: MazdaGazda (191)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.10.01 0 0 191
Az a kép igen szép!!!
Akár Siku is lehetne :)))
Előzmény: ÁdidiGaga (190)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.10.01 0 0 190
Sziasztok!

a polizia 156-ot láttam Miskolcon 1 játéknagykerben. Két autó van egy dobozban,asszem mindkettő olasz rendőr, csak másféle színezéssel.

na,ha senki többet,folytatom a szerzemények c. bloggomat :-)
(nyugi,nem sok van hátra, azaz "nem kell félni ,nem fog fájni!" :-)

szóval Spar, következő HW szállítmány ; átvizsgálás utáni eredmény: érdekes, hogy bizonyos autók szinte mind hibásak, de vannak olyanok, amikből szinte bármelyik példány kifogástalan...
viszont volt 1 kisgép, ami elsőre nagyon megfogott:

Chrysler Firepower Concept ; már anno az MB-knél is bejött a "kocsival 1színű ablak",
főleg krómbelsővel. Ez meg ugye kortárs koncepcióautó,jó sok üvegfelülettel.
Ez az autó meghozta az áttörést "abban" is :-)

talán az a nyitja,hogy egyrészt szép kivitelű az a hátsólámpa, másrészt pedig maga az egész kocsi teljesen dísztelen, leszámítva a kétoldali , szintén szépen kivitelezett "Firepower" feliratot... ; hát igen, ezt is megértük... :-)

kapott egy párt is, ami szintén érdekes

teljesen műanyag, sőt áttetsző műa. a kasztni de hibátlan kivitelű!
ez azért is dícséretes, mert néha azt az 1-2 kisebb műanyagelemet sem tudják szépen megcsinálni, és a legszebb vasautókat is ügyesen hazavágják vele :-(
Előzmény: ÁdidiGaga (189)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.09.27 0 0 189
hát igen,elvileg az 1:87 (H0) és az 1:43 között az 1:64 lenne a szabványlépték...
asszem a Welly csinál ilyet...
Alfa 156-ot (Polizia) meg Polystil gyártmányút láttam kb.ekkorában,echte kínai,de nem is volt rossz...
Boltban még nem találkoztam vele,de érdekelne forrás reá.
Ezt a bizonyosat anyósom hozta haza a bölcsiből,ahol dolgozik,miután hónapok óta nem kereste senki :-)

az idevágó 1-75 Matchboxról meg gondolom mindenki tudja ,hogy nem a lépték a fix,hanem a méret.
tény,hogy a személyautók pont az általad leírt léptéktartományba esnek.
a bogárhátú vagy Opel Frogster pl. 1:55
a legnagyobbak gondolom a motorkerékpárok,az olyan 1:30 körül lehet
egy teherautó,mint a Volvo az pont 1:87
a legkisebb,amit láttam az 1:110-es Leyland Titan emeletesbusz

de a típusválaszték szerintem is érdekes...
jónéhány nagy klasszikus kimaradt anno a sorból,miközben tizesével jelentek meg
olyan rettenet-hotrodok,amikről el nem bírom képzelni,hogy valóságban is léteznek :-)
vagy pl.ez a gép,ami nekem is megvan:

ez vajon milyen típus civilben,amellett hogy Tűo.Pk.Gk.?
vagy csak koncepcióautó lehet?
esetleg csak olyan poénversenyautó,mint a "School Bus" felépítményű dragster?
(gondolom a youtube-on megvan)
Előzmény: Denzo (188)
Denzo Creative Commons License 2006.09.27 0 0 188
Ebben a mérettartományban (kb. 1:50-1:66) olyan sok modellt meg lehetne (meg kellene) még csinálni!! Mazda Xedos6-tól Alfa 156-ig.. Persze lehet, hogy valahol valakik megcsinálták, de csodálkozom, hogy nem szállnak rá jobban a témára. Nekem sokkal szimpatikusabb mérettartomány, mint az 1:43, és mégis csak abból csinálnak meg mindent :( Sőt -horribile dictu- még 1:87-ben is több modell van. Alul-felül jobb a helyzet :(
Akár a Siku indíthatna egy Best Of DDR sorozatot, Wartburggal, Trabival, Barkassal, Ifákkal, tuti nagy sikere lenne. Írjunk nekik petíciót (úgy hallottam, az ma divat). Ha kell, majd tüntetünk, meg iesmi.. :)
Egyszóval, véleményem szerint nincsenek kellőképpen kiaknázva a mérettartományból adódó lehetőségek.
És Ti mit gondoltok erről?
matchbox Creative Commons License 2006.09.27 0 0 187

Tudom én, csak igyekszem 'nevelni' a népet:-))

Nem csak angol, lehet távol-keleti is, sajna mostmár csak az van.

A Gyöngyösi útnál van a Duna Plaza. De már elég régi a Maisto trabi, nem tudom van e még nekik.

Előzmény: MazdaGazda (185)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2006.09.27 0 0 186

Hát ez sajnos üzleti titok. De kb. 1,5-2 év kutatás, rengeteg idő és a végén a q. nagy szerencse. (Feleségem barátnőjének a munkatársa véletlenül hozta fel a pinecéből...az ország másik felében. Nem is ezt akarta felhozni... A többi - kalandos történet.)

Különben tényleg kifogástalan állapotú. Mostmár csak dobozka kellene hozzá.

Előzmény: ÁdidiGaga (175)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.27 0 0 185

Sokan matchboxnak nevezik az összes, 1:50-1:66 méretarány közötti kisautót.

Mint Siku-gyűjtő, a kedvencem a "Siku gyártmányú német matchbox eladó" típusú vaterás hirdetés :))

De mint a nickname-edből látom, Te a Matchbox gyártmányú angol sikukat gyűjtöd :))

 

Szóval, a kedves olvtársunk nyilván a játékboltokban nagy tételben kapható picike Trabantra célzott.

Javasolom a Játék Box nevű üzlet felkeresését a Duna Plazában (Bp. XIII. ker. Váci út külső részén, asszem a Gyöngyösi utca metrómegállónál, de lehet, hogy Forgách utca - igyekszem autóval járni mindenhova, hogy a főpolgármesterjelölt urak megértsék, nem autóból van sok, hanem útból és parkolóból kevés)

Előzmény: matchbox (178)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.09.27 0 0 184

www.ladabolt.hu/modellek.htm

 

www.modellauto.hu

 

Egyébként pedig pontosan 1:43-asok, és bár a kidolgozási minőség változó, alapvetően egész jók.

 

Nekem sajnos csak az alábbiak vannak meg (most nem panaszkodom, hanem dicsekszem!!!):

 

Aleko (Moszkvics 2141) (bézs)

Csajka GAZ-13 (fekete)

Csajka GAZ-14 (fekete)

IZS (piros)

Lada 1200 (2101) 2 db. (egy utcai + egy sárga "Milicija")

Lada 1200 Kombi (2102) (világoskék)

Lada 2105 2 db. (egy világoskék + egy bordó)

Lada Samara 3a. (2108) (zöld) és 5a. (2109) (sötétkék)

Lada 2110 (kék)

Lada Niva (2121) (zöld)

Latvija kisbusz (zöld)

Moszkvics 403 (fehér-kék)

Moszkvics 408 (világoskék taxi)

Moszkvics 412 2 db. (egy bordó + egy fehér)

Moszkvics 426 (kombi) (zöld postai)

UAZ 469 (katonai zöld)

UAZ 452 kisbusz (katonai zöld)

Volga M24 (világoskék taxi)

Volga M24 kombi (2402) 2 db. (egy világoskék utcai + egy mentőautó)

Volga 3102 (fekete)

 

Üdv:

 

MG

Előzmény: ÁdidiGaga (181)
vivvencs Creative Commons License 2006.09.27 0 0 183

Köszönöm a választ a Trabantos kérdésre, remélem, egy érdekes témát indítottam el vele itt a fórumon. :)

 

ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.09.26 0 0 182
na ilyen,csak zöldben! :-)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.09.26 0 0 181
Ez a Maisto-Trabi nekem is rémlik,illetve én is úgy tudom,a Skoda meg az Ikarus volt a MB öszes keleti modellje.

De egyből eszembe is jutott valami:
emlékszik valaki a 70-es évek végén, 80-as évek elején kapható szovjet gyártmányú és szovjet autókat modellező sorozatra?

olyan 1-43 körüliek voltak és egész igényesen kidolgozva,
(pl.:a nyitható ajtón a keret is rajta volt, ezt ma sem nagyon csinálják meg,pedig ekkorában már illene odafigyelni)

nekem egy Lada 1200-asom volt, de úgy rémlik volt Volga (GAZ-24), meg többféle Moszkvics ,pl. az a trapézlemez-oldalburkolatú furgon változat,amit akkor a Posta is használt...
Előzmény: Denzo (179)
matchbox Creative Commons License 2006.09.26 0 0 180
A Loerő Shop bezárt:-(
Előzmény: Denzo (179)
Denzo Creative Commons License 2006.09.26 0 0 179
Szia!

Ha jól emlékszem, a Maisto gyárt Matchbox-méretű Trabit. Amúgy iesmit lehet kapni azt hiszem a Szoborparknál (mint "kelet-európai relikviák"), legalábbis egy szórólapjukon láttam iet. Valamint, talán a Lóerő shop-ban is van Trabi, de szerintem találni a játékboltokban is :)
Előzmény: vivvencs (176)
matchbox Creative Commons License 2006.09.26 0 0 178
A Matchbox sosem csinált Trabantot. A keleti autók közül a Skoda 130LR és a Ikarus Bus ami van matchbox-ból.
Előzmény: vivvencs (176)
vivvencs Creative Commons License 2006.09.26 0 0 177
Matchboxot, bocsánat.
vivvencs Creative Commons License 2006.09.26 0 0 176
Sziasztok! Én csak segítségkérés erejéig léptem be. A kérdésem: Hol lehet Trabant metchboxot kapni, illetve egyéb keleti modelleket? Ha lehet, nem többezer forintért. üdv, Vivvencs 
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.09.25 0 0 175
tyűű,de szép állapotú!
gratula!
amúgy honnan "jött meg"?
Előzmény: Hattori Hanzo69 (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!