Keresés

Részletes keresés

Arcadio Creative Commons License 2007.02.27 0 0 375
Nem ilyen értelemben értettem, bocsi. Nem volt tiszta a megfogalmazásom: az első osztályban pályára lépett játékosok közül ki született a legkorábban (gondolom valamikor a 19. században). Gabrowitz Emil, 1875-ben született, ő a válogatott labdarúgók körelnöke. Schlosser pedig a legidősebb játékos, aki válogatottban pályára lépett: 1889-ben született és 1927-ben még szerepelt válogatott meccsen (ergo 38 éve). (BOzsik Józsefnél 1927 és 1962 a két dátum).
Előzmény: lg23 (373)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.02.27 0 0 374
Pár éve a Diósgyőrbe beállt Veréb védeni. Azt hiszem, közel volt az ötvenhez.
Előzmény: lg23 (373)
lg23 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 373
Sajna ötletem sincsen :( a "nagyok" közül szerintem mindenképpen a 37 éves Szusza és a 38 éves Schlosser volt a legöregebb. De ki tudja, hogy 1936-ban egy Kerület - Somogy meccsen játszott-e egy meccs erejéig egy 50 éves ember, vagy sem...
Előzmény: Arcadio (370)
Raul Creative Commons License 2007.02.27 0 0 372
Hello!

Szekszárdi labdarúgó klubról nincs esetleg valami infód?
Előzmény: Törölt nick (369)
lg23 Creative Commons License 2007.02.27 0 0 371
van benne valami!
Előzmény: Törölt nick (369)
Arcadio Creative Commons License 2007.02.27 0 0 370
Esetleg tudod, ki lehet az első osztályban pályára lépett játékosok abszolút korelnöke?
Előzmény: lg23 (358)
Emen Creative Commons License 2007.02.27 0 0 368

Tudomásom szerint semmi,a Turul önálló egyesület volt,hatalmas szakosztályokkal,a KAC pedig egyike a legrégebbi somogyi sportegyesületeknek.Valamikor az elsö vhb elött alakult,polgári réteg tömörült köré.1927-ben egyesült a Cseri Petőfi Testedző Egyesülettel(Cser egyik "külvárosa"Kaposvárnak)és felvette a Kaposvári Petőfi Atletikai Club nevet.(KPAC).Ez a KPAC fuzionál a KRSC-vel és ebböl 1935-ben a KRAC.

 

a fuzio is érdekes,mert a KPAC akkoriban az amatör elsö osztályt vezeti(?) ill.nagyon jól szerepel,de pénze nincs.A Rákóczi ugyahogy stabil.A fuzio ellen mindkét klub tagsága ellenkezik,komoly ellenállás van,de mivel a városi bankok,gyárak,stb csak a fuzio után hajlandok pénzt adni,megtörténik.

Ebben az években szintén a pénz miatt vérzik el a város profi csapata,a Somogy FC.Bár ez utobbit sokan nem kedvelték mert sok játékost vitt el a kis kluboktól,kb 10 évet létezett és katasztrofális pénzügye miatt oszlott fel.A játékosai hiába igyekeztek vissza kis egyesületeikbe,egy akkori szabály szerint,aki lefelé igazolt,annak egy évet ki kellett hagyni. 

Előzmény: Törölt nick (367)
Emen Creative Commons License 2007.02.27 0 0 365

Igen,a volt Táncsics pályán jelenleg a Rákóczi utánpótlásbázis van,a Bene Ferenc Akadémia.

 

Volt egy nagyon nagy egyesület is a városban,a Turul,amit a háború után központilag a hatalom betiltott.A napokban megyek a levéltárba,rákeresek a z adataira,nagyon érdekes klub,ha tmegtudok valamit hétvégén feldobom.

 

Továbbra is keresek csapatképeket(a legtutibb ha nevekkel van) a háboru elötti bajnokságokból,különös tekintettel az elcsatolt területek illetve történelmi nevet viselő csapatokról.(Kassa,szabadka,Nagyvárad ill Attila,bocskay,stb)

Előzmény: Törölt nick (360)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.02.27 0 0 362
Persze ha tudnék linkelni, akkor megtudnátok, mit találtam. Így nem.
Előzmény: Tempó Vasutas! (361)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.02.27 0 0 361
Névről ismerős mind, ifjúkori emlékeket ébresztenek.
Disznó módon rákerestem a google-on, de egyáltalán nem bántam meg.
Itt van róluk egy kis összeállítás:
http://www.honvedelem.hu/hirek/kiadvanyok/honved_altiszti_folyoirat/a_honved_labdarugo_csapatok_a_nemzeti_bajnoksagban_2
Előzmény: Törölt nick (360)
lg23 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 359
egyszerűen fantasztikus vagy, nagyon szépen köszönöm!
Előzmény: Emen (346)
lg23 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 358
Ááá, "csak" 43 volt :)
Előzmény: Arcadio (348)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.02.26 0 0 356
OFF
Szombat reggel óta nagyjából ugyanannyi bejegyzés volt (kb. 125), mint 2002. április, és 2007. február között összesen.
Dübörög a topic.:)
Arcadio Creative Commons License 2007.02.26 0 0 355
"Még egy fotót is láttam róla!"

Jó Neked! :)
Előzmény: lg23 (340)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 354
Nincs véletlenül képed a profi ill az nb1-es Gamma csapatokról?
Előzmény: Törölt nick (337)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 353

Ilyen volt pl amikor számomra is meglepő módon,a volt ferencvárosi kapus,Háda is felbukkant a Rákóczi edzöjeként..

Azért érdekelnek ezek a régi dolgok,mert a föleg háboru elötti csapatokat "gyüjtök" gombfocihoz és...ez tök jó szerintem:))

Előzmény: Emen (352)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 352
A könyvböl,de mivel sürün járok a helyi levéltárba,a többségét olvastam eredetiben is és ha épp volt még az adott cikkekben olyan adat amit érdekesnek vagy feljegyzésre méltónak tartottam azt kigyüjtöttem.
Előzmény: Tempó Vasutas! (351)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.02.26 0 0 351
Emen,
pl. ez az adat - meg úgy általában a többi - a Rákóczi-történeti könyvből származik, vagy esetleg vannak saját jegyzeteid/kutatásaid is?
Előzmény: Emen (350)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 350

Meg is találtam...

1951

Kaposvári Kinizsi-Kaposvári Vasas 2:0 gólszerző Ditroi,Avar-ez megyei bajnokság és ezt a meccset késöbb megövta a Vasas Avar jogosulatlan játéka miatt...:)

ki tudja,lehet az öregnek elege lett a bénázásbol,beállt,rugott egy gölt...:)erre megóvják:)

Előzmény: Arcadio (348)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 349

Van egy korabeli cikk(forrás:Somogyi néplap,1954."Miért nincs NB 2-es csapata Kaposvárnak?"-ebben a cikksorozatban Avar leirja,hogy szerinte mik az okai ennek,pl a rendszeres,intenziv edzések hiánya,a játékoselvándorlás,kifogásolja,hogy a szurkolok néhány idösebb játékossal türelmetlenek már,fiatalokat akarnak látni,,holott ő(Avar) még 45 éves korában is játszott.

Azt hiszem 1951-es meccsen még golt is rugott.

Előzmény: Arcadio (348)
Arcadio Creative Commons License 2007.02.26 0 0 348
Kemény. Avar 1948-ban 43-44 éves lehetett.
Előzmény: Emen (346)
Arcadio Creative Commons License 2007.02.26 0 0 347
Nagyon köszönöm mindkét összefoglalót!

Zakariás József ezek szerint mindkét budafoki csapatban megfordult: "A Budafoki MTE, a Kábelgyár SC, a Gamma FC, a Budai Barátság SE, a Budai MSE, a MATEOSZ Munkás SE, a Teherfuvar SE, a Budapesti Előre, a Budapesti Bástya és a Budapesti Vörös Lobogó balfedezte." (sportmuzeum.hu)
Különben Csordás Lajos is budafoki, itt van eltemetve. Azt sajnos nem tudom, hogy ő játszott e a Budafok csapatában.
Előzmény: Törölt nick (337)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 346

Nagyvonalakban..

48-ban ahogy hazatér azonnal ö lesz az edző,söt valószinüleg játszik is,mert vannak ilyen meccs tudositások:Paks-Rákóczi 0:9 gólszerzök:Avar(4),stb...

Aztán a különbözö kieröszakolt fúziók alatt is ö az edzö(KDSK,ÉDOSZ,Kinizsi)..

(egy konkrét adat a könyvböl:1951 február 25.Avar Istvánt és 75 társa Otsb határozat alapján szakoktató lesz.-igazából nem nagyon tudom ez mit jelenthet,de szvsz amolyan "licenc" lehetett mint most..?)

És egy másik érdekesség.."1951 októberében barátságos mérközésre a városba érkezik a Bp.Kinizsi.(..)A Lázár tanár úr vezényelte fradisták fittyet hányva az akkori "etikettre",zöld-fehér szinekben játszanak."

Akkor a KRAC is már Kinizsi és piros-fehérre változtatja a hatalom a nevet és a szint.

 

Avar 1954-ben a kaposvári Dózsa edzöje,ez önálló klub,nem a KRAC késöbbi fuziói,átnevezései.1956-ban a forradalom idején a Kinizsi visszaveszi a Rákóczi nevet és a zöld szint ,kirugják az edzöt és ujra Avar vezeti a csapatot.57-ben ujra névváltást eröszakol ki a hatalom,és egy nem tul fényes szezon után Avar felmentését kéri.59-ben ismét ö az edző,60-ban már nem.

Előzmény: lg23 (345)
lg23 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 345
1948 és 1977 között volt valami funkciója? Edző, sokadedző, utánpótlás edző, vagy valami?
Előzmény: Emen (343)
Tempó Vasutas! Creative Commons License 2007.02.26 0 0 344
Így már stimmel. Csak úgy vettem ki, hogy tulajdonképpen a bajnoki címről döntött a meccs, és ha 43-ban volt, akkor itt a 42-43-as bajnokságról van szó.
A 43/44-es idényben négycsoportos volt a másodosztály. Itt a Nyugati csoport végeredménye:

1. MÁVAG
2. Győri ETO
3. Haladás Vasutas SE
4. Kaposvári RAC
5. Alba Regia AK (Székesfehérvár)
6. Soproni VSE
7. Pápai PSC
8. Tatabányai SC
9. URAK
10. MOVE Érsekújvári SE
11. Komáromi AC
12. Pécsi DVAC (Dunagőzhajózási RT és Villanytelepi AC)
13. Felten SC
14. Szombathelyi FC
15. Magyar Pamut SE
16. Tokodi ÜSC
Előzmény: Emen (342)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 343
1941-ben érkezik,az emlitett napon.Az idekerüléséröl csak annyi van,hogy megjelent a korabeli Sportban egy kis hir,miszerint Avar visszatért Budapestre(gondolom a bukaresti Rapidból)és a KRAC akkori szakosztályvezetöje többszöri levélváltás után aláirja vele a szerzödést.Az egész családjával leköltözik,lakást kap a cukorgyártól és főállásban ott helyezkedik el.Játékos-edzöként vállalt szerepet.43-ban bevonul és utána nem tudnak róla semmit,késöbb 5 év fogság után,48 öszén jön haza.1977 október 15-én hunyt el.
Előzmény: lg23 (341)
Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 342

 

Amiröl irsz az valoszinü egy évvel korábbi,mert igy ir a Krónika:

"Az együttest a déliböl a nyugati csoportba sorolják át.A bajnoki cimért meg kell küzdeni a Szombathelyi Haladás,Győri ETO,Szombathely FC,Érsekujvár,ARAK,Mávag Bp.,Tokodi USC,Pápai SC,Soproni VSE,DVAC,Magyar Pamut,Tatabányai SC,Komáromi AC,URAK,FSC csapataival."

A bizonyos györi meccs idöpontja pedig 1943 november.A pontos napot nem tudom,de Schlosser november 6-án érkezik Kaposvárra.

Előzmény: Tempó Vasutas! (335)
lg23 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 341

A válaszok mindig kérdést szülnek :)

 

Melyik évben került oda Avar?

Hogyan került Kaposvárra, mikor korábban semmilyen kötődése nem volt a városhoz?

Játékos volt, edző, vagy mindkettő?

Meddig és milyen poziícióban vett részt aktívan a kaposvári labdarúgásban?

Előzmény: Emen (339)
lg23 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 340

Ha minden igaz, akkor valamikor 1927 körül jött létre a Budafok jelenleg is meglévő, Promotor utcai pályája. Ha jól emlékszem a korabeli Nemzeti Sportra, a pályavatón a Ferencváros volt a Budafok ellenfele (talán MK meccs volt?), és 10 ezren zsúfolódtak össze a lelátón. A fából készült részek azonban nem bírták a terhelést, és a lelátó egy része leszakadt. Sokan megsérültek, de senki sem halt meg.

 

Még egy fotót is láttam róla!

Emen Creative Commons License 2007.02.26 0 0 339

Avarról rengeteg dolog van benne..Többek közt a pontos pillanata is érkezésének.

"Február 14-én,este fél 9-kor mély csend üli meg a Rákóczi öltözöjét,mikor a vezetökkel megjelenik minden idők legnagyobb bombázója,a legenda,Avar Ricsi."

 

Nagyon megszerették itt és ő is maradt élete végéig,az 5 éves hadifogságból is a pályára jött meg..Volt a Fő utcán egy bördiszmüves boltja is,meg dolgozott a helyi cukorgyárban is mint müszaki rajzoló.

 

És a Solymosi ideigazolásához is van avar történet...

Hanga János emlékezik:

"Valamennyiünk átköltözése(ti.Nagyváradi AC-böl jött a Rákóczihoz egyszerre Solymosi,Kovács,Záborszky,Hanga,Horotán,Fényes,Szöllösi,) Avar Ricsi ötlete volt.Ö beszélte rá a csapat mecénását,Graumann viktort hogy Nagyváradról erösitsék meg a csapatot.Akkoriban a NAC volt a legjobb magyar csapat,40-50 labdarugóval.Ennyi játékost a háborus odökben nem tudott eltartani a klub,ezért elengedtek minket Kaposvárra.Jómagam Nagybányáról kerültem Nagyváradra,a bajnokcsapatban fél szezont játszottam.De mivel korábban a Nagybánya nem adott ki,fél évre eltiltottak.Ekkor jött Graumann és azt ajánlotta,felmentet,ha aláirok.Igy jöttem a többiek után.Kaposvárról akkor annyit tudtam,valahol Dél-Dunántulon van..De azota ez az otthonom.A nagyváradiak közül csak Solymosi és Kovács béla nem telepedett le itt."

Előzmény: lg23 (333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!