Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.06 0 0 344
Igen, ez igaz. A furcsa az, hogy a Kráterről pedig azt hallottam, hogy egyes helyeken nem az eredeti kézirat szövegét adja vissza, hanem "magyarít". Lehet, hogy ezt a Mentor terjesztette?

Örvendek, hogy előkerültél! ;-))

Előzmény: Gurg (342)
Gurg Creative Commons License 2003.03.06 0 0 343
Neeem, nem süllyedünk.
Mindjárt itt a tavasz.
Tavasszal szeretek W.A.-t olvasni.
Az iniciáló töltet most a rövidebb novelláit összegyűjtő kétkötetes "Hűség bilincsében" lesz. Mindezt most Erdélyben teszem. A jövő hétvégén asszem kimegyünk a 15-re, Bálványosra úgy is felakarok menni, ott egy W.A. regénybe belefeledkezni hihetetlen érzés.
Előzmény: Törölt nick (328)
Gurg Creative Commons License 2003.03.06 0 0 342
Hmmm....
Ez sz*r ügy.
Végül is 2 dolog szólt eddig a Mentor mellett:
- sokkal olcsóbban meg lehet venni Erdélyben
- sokkal szebb a sorozat dizájnja
Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.06 0 0 341
Az előbb lemaradt, forrás itt.
Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.06 0 0 340
Szia Tamerlán,

Nekem ugyan megvan a Mentor által idáig kiadott életmű-sorozat, de most egy kicsit csalódott vagyok az alábbi miatt:

"Annyit mondanék csak röviden, hogy Erdélyben is volt egy kiadó, amely a magáénak követelte a Wass életmű kiadásának jogát. Ez még hagyján, de vissza is élt vele: meghamisította a Wass-életművet. Az egyik regényből például kihagyta a Ceausescuról szóló részt, elhagyta az Ember az országút szélén című regényének utolsó fejezetét, és hasonlók. Hosszadalmas bírósági per lett a dologból..."

Hogy tényleg igaz-e, nem tudom, de sokkoló hatású volt az biztos. :-(
Most tervezem, hogy összehasonlítom a megnevezett két különböző kiadású regényt.

Előzmény: Tamerlán (339)
Tamerlán Creative Commons License 2003.03.05 0 0 339
boraka,

ami engem illet, nem vesztem el.
Kissé csalódott vagyok, mert már azt hittem, meglesz a Mentor-sorozatból a Tizenhárom almafa és az Elvásik a veres csillag. (A Kráter kiadóét könnyű lenne megvenni, de nekem csak azért is a megszokott sorozatból kell.) Egy ismerős ígérte, aztán mégsem hozta meg Romániából.
De úgyis megszerzem.
Gondolom, érdemes elolvasni, mert most is ajánlják a t. topictársak.
Üdv.

monstrosity Creative Commons License 2003.03.05 0 0 338
Hi CYINC!

Az Antikrisztus és a pásztorok,amit olvastam és melegen ajánlom!

Előzmény: CYNIC (329)
Tomek Asru Creative Commons License 2003.03.05 0 0 337
Bár a prózája az, amit imádok, beköszönésként mégis egy verset tennék be, ami szvsz a legszebb vers a honvágyról.

Wass Albert: Mikor a bujdosó az Istennel beszél

Uram én nem tudom az igazságot
miképpen osztogatod ezután,
hogy mindenkinek bár maréknyi jusson.
Annyit tudok csak.esztendeje immár,
hogy végigdúlt a vihar otthonunkon.

Tudnod kell Uram, hisz mindent tudó vagy:
nem akarunk mi semmi, mást csak élni.
Szántani, vetni és remélni.
Szántani, vetni és remélni
jó munkáért vidám aratást.
Nem imádkoztunk sokat, az igaz.
De szerettük a világodat, Uram,
ahogy megadtad: gondokkal telítve,
búval és örömmel fűszerezve,
a tövisek között egy-egy virág...
szép volt Uram, jó volt a világ.

Szerettük a patakodat, mely zengve
selyempartok közt vígan szökdösött.
A szellőt, ahogy hegyeidről este
virágillattal megrakodva jött.
Hajnalodat, amikor bokrétásan
felkacagott az ablakunk alatt.
Szerettünk minden bokrot, fát, virágot,
pillangót, felhőt, madarat...!

Apánk kezét. Anyánk mosolyát.
Kisgyermekünk elsőkacaját.
A csókot, ahogy lányajkon kigyúlt.
A vágyat, mikor fellegekbe nyúlt,
Feléd, Uram akár a jegenye!
Jövendőt kért! Békét és életet!
Mégis a balkezed mozdult elénk
s reánk bocsátottad a végzetet

Most már igazán nme tudom: a sorsot
hogyan s miképpen rendezed.
De bujdosók könnyében s bánatában
nem lelheted Uram a kedvedet.

Uram, nekünk ez a föld idegen.
Az ég sem derít itt sugarat miránk.
Bajor erdőkön bujdosó magyarnak
bogáncsos úton nem terem virág.
Más itt a szél. Másként suhog az erdő.
Más nyelven szólnak a patakok.
Bozót tépi a bújdosó magyart,
kivert, hazátlan, árva és zavart...
Uram, Te ezt így nem akarhatod!

Amerre járunk: köd lepi az erdőt.
Nyögnek a fák és tövisek sebeznek.
Bármerre indul céltalan nyomunk:
még ösvény is átfordul keletnek.

Uram! Rendeld már, hogy hazamehessünk!
Mindegy hogyan és mindegy, milyen áron!
Nem akarunk örökké bujdokolni
ezen a zord, otthontalan világon!
Ha kell gyalog is, éhesen, vacogva,
tépett lélekkel és halálra váltan:
csak otthon legyünk egyszer a hazánkban!

Vert farkas mellé farkasnak beállunk,
vagy koldusnak a templom küszöbére,
rabnak, ha kell testvér-rabok közé:
csak haza jussunk végre!
Hogy beszélhessünk magyarul a földhöz
s megértsük, amit zúgnak a szelek...!

Ha Szodoma láttán kővé változom:
Uram, én akkor is haza megyek!
Nincsen napodnak máshol melege.
Sehol sem olyanok a csillagok.
Ha százszor átkozott is az, aki magyar:
nem lehetek más, ha egyszer az vagyok...!

Add újra látnom apámat, anyámat,
vagy sírjukat bár, ha többet nem lehet...
Hadd roskadjak egy üszkös rom tövébe
eldobva végre a vándorbotot
s úgy súgjam megadással: Miatyánk...
sokat vétettem Ellened s nagyot...
de nézd:
megtörtént a Te akaratod.

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.05 0 0 336
KÖSZI ;-)
Előzmény: CsFeco (335)
CsFeco Creative Commons License 2003.03.05 0 0 335
Kőbányai Gyermek- és Ifjúsági Szabadidő Központ (KÖSZI)

2003. március 26. szerda 18.00
"Maradnak az igazak" - IRODALMI ÖSSZEÁLLÍTÁS WASS ALBERT MŰVEIBŐL

gitana19 Creative Commons License 2003.03.05 0 0 334
Kicsi voltam. Könyvesboltba mentünk. Meglátott édesanyám egy könyvet: Wass Albert: Halálos köd Holtember partján. Azt mondta, megvesszük, mert eddig öt nem lehetett olvasni. Sokáig nem értettem, miért. Aztán tanultam történelmet, felnöttem, és a könyvet is elolvastam. A fele környékén megértettem, miért nem lehetett eddig olvasni. Azóta WA könyvei alatt rogyadozik a könyvespolc.
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.05 0 0 333
Tudtommal nem készült három kötetes önéletrajzi regény :( Esetleg emlékszel a tervezett címekre?
Előzmény: Rolling (332)
Rolling Creative Commons License 2003.03.05 0 0 332
A Magyar örökségünk c) kötetben van egy beszlgetés az íróval. Abban elmondja, hogy szeretné megírni 3 kötetben az önéletrajzi regényét, a címeket is felsorolta.
A beszégetés 8-9 évvel a halála előtt készült. Tudja-e valaki, hogy elkészült-e Wass Albert a könyvekkel, vagy csak sajnálatos módon terv maradt a szándék?
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.05 0 0 331
Szia CYNIC!

Nos, én csak jó Wass Albert könyveket tudnék ajánlani. ;-) Nézzük csak, mindjárt elolvashatnád a Tizenhárom almafa folytatását, az Elvásik a verescsillag c. regényt.
Aztán pedig nézz be ide és válassz ;-)

HotelSzocreál Creative Commons License 2003.03.05 0 0 330
Sziasztok!

Olvasd el az Átoksori kísérteteket. Aztán referálj kérlek :) Én ezt olvastam utoljára, és eddig ez volt a legnagyobb hatással rám.

Üdv,

HotSzoc

CYNIC Creative Commons License 2003.03.04 0 0 329
nicsak...

vegre megtalaltam a topicot:)
csillag meselte hogy van de most vegre meg is talaltam.

valaki tudna ajanlani egy jo wass albert konyvet amit meg nem olvastam? (amiket olvastam es eszember jutnak funtineli boszorkany kard es kasza tizenharom almafa)

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.04 0 0 328
Valóban, talán csak nem süllyedés előtti csend? :-(

Hahó, többiek: agnescsillag, Gurg, gringo, nightwish, CsFeco, Zete, h8, Tamerlán, Nocturnal, Mollly... Hol vagytok? ;-)

Előzmény: Törölt nick (325)
nightwish Creative Commons License 2003.03.03 0 0 327
Végre valami!!!
Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.03 0 0 326

Alternatív Kossuth-díj Wass Albertnek!!!

A díjat a Magyar Kultúra Alapítvány posztumusz Wass Albert írónak ítélte, melyet március 14-én pénteken adnak át.

A kuratórium:
Gyurkovics Tibor
Jankovics Marcell
Makovecz Imre
Melocco Miklós
Schrammel Imre

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.27 0 0 324
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.27 0 0 323
Ne haragudj, de nem látom be, mi értelme az ilyen kiemelgetéseknek. Az rendben van, ha valaki saját magának gyűjtögeti, azonban egy nyilvános topicba beillesztve meglehetősen zagyvaságnak tűnik. (lásd még 225. hozzászólás)
Előzmény: káró katona (322)
káró katona Creative Commons License 2003.02.26 0 0 322
Barikád honlapján találtam ezt a gyűjteményt. Kösz! Remélem mindenkinek tetszeni fog!

Itt idézeteket olvasshatok ennek a nagyszerű székely írónak a műveiből.

Wass Albert

S te mit akarsz csinálni?
Háborút -(…)- Ameddig igazság nincsen ezen a földön, addig csak háborút! Valakiknek pusztulniuk kell!
S ha te leszel az a valaki?
(…)
Akkor a zsidóké, meg az uraké, meg ilyen Durdukás-féléké lesz itt a világ.
(Adjátok vissza a hegyeimet!: 114. old.)

… hogy aki egy uraság szolgálatába elszegődött, és hűséges volt és becsületes: az olyan után, ha meghalt, ház maradt és föld és pénz és jószág, mert az uraságok mellett meggazdagodott a tisztes ember, ha nem is akart. De vajon az irigyek s a lopók, akik felülkerekedtek most az egész világon, vajon azoknak az árnyékában miképpen él majd meg a szegény ember?

(Adjátok vissza a hegyeimet!: 167. old.)

Mert a politika nagyurai csak beszélnek a békéről, de nem akarják a békét, csak beszélnek az emberi jogokról, de félnek az emberi jogoktól. Mert sem a béke, sem az igazság, sem az emberi jogok nem jövedelmeznek nekik semmit, csak az üzletek jövedelmeznek, és egy szegény kis nép igazsága nem üzlet senkinek.

(Adjátok vissza a hegyeimet!: 227. Old.)

Valahol azt olvastam régen, hogy akik az igaz ügyért halnak, föltámadnak megint.(…) S hogy addig és addig támadunk föl, míg végül is győz az igaz ügy. Isten akarata lehet ez, aki nem hagyja veszni a jót, és győzni a gonoszt.

(Magukrahagyottak: Első rész: 63. old.)

Háromféle ember van ebben az országban-(…)- háromféle magyar. Mind a három egyezik abban, hogy elégedetlen a világgal, a kormánnyal, ami ennek a világnak a nyakán ül, a rendszerrel, mindennel. Panaszkodnak, morognak, keseregnek, átkozódnak. Ebben mind egyformák. Aztán egy részük úgy próbálja megoldani a maga bajait, hogy kiszolgálja a hatalmon lévőket. Csatlakozik hozzájuk. Hasán csúszik, farkát csóválja, s ha odalöknek neki egy koncot, s befogadják cselédnek, akkor veszettebb lesz a veszett kutyánál, marósabb a vadfarkasnál, kegyetlenebb az ellenségnél, kommunistább a kommunistánál, csakhogy bebizonyítsa a maga hűségét, és nagyobb koncot kapjon érte. Egy másik részük az ellenkezőjét teszi: feláll a két lábára és verekszik. Védi azt, amiről úgy érzi hogy, az övé. A maga jussát az élethez. A maga jussát a szabadsághoz. A maga jussát ehhez a földhöz, melyen született, s mely a hazája. Verekszik másokért is, mindenkiért. A mások jussáért, a mások szabadságáért. A még csak meg sem születettekért is verekszik. Mindenkiért és mindenki helyett. Aztán van a harmadik csoport, a nagy csoport, amit úgy is nevezhetünk: a nép. Akinek nincsen arca, sem rossz, sem jó. Sem szép, sem csúnya. Se nem hős, se nem áruló. Senki és semmi. Tömeg. Nyáj. Nem tesz se jót, se rosszat. Semmit se tesz. Csak meghúzódik és vár. És mint a fű a rátaposó láb alatt, meghajlik, meggörbed, tűr, mindent eltűr, s amikor tovább lép a nagy láb, akkor lassan felegyenesedik megint. De soha sem egészen. Egy kissé mindég meghajolva marad, készen arra, hogy újra lelapuljon egy másik láb alatt. Érted? Eszébe se jut, hogy tegyen valamit a rátaposó láb ellen, megvágja, megszúrja, küzdjön ellene, kockázatot vállaljon a jussáért, a szabadságért, bármiért… Ez a nagy tömeg. A nagy magyar tömeg. Ez a nép.
(Magukrahagyottak: Harmadik rész: 100. old.)

Ahol szabadság nincs, ott élet sincs
(Magukrahagyottak: Harmadik rész: 103. Old.)

(…) én nem csalok, mert én nem vagyok zsidó.

(Elvásik a veres csillag: 74. Old.)

Látod azt a veres csillagot ott? -(…)
Látom hát-(…)
Hát amiatt fordult föl a világ. Ami ezelőtt a tied volt, az most másé. Ami ezelőtt jó volt, az most rossz. Ami ezelőtt okosság volt, az ma lopás, s ami ezelőtt lopás volt, az most törvény. S mindezt együtt úgy nevezik, hogy szociálizmus.
(Elvásik a veres csillag: 113. Old.)

MAGYAR TESTVÉREM Erdély szomorú földjén! A Te számodra készült ez az írás. Nem regénynek akartam, hitnek, reménynek, nagy, szent bizonyságtevésnek akartam.

Ha nem az lett mégsem, gyarló emberi erőm az oka.

De kérlek, nézd el a gyöngye külsőt s csak önmagadat keressed benne, a csillagfényes úton mindig visszatérő örök feltámadást, Csabát.

Hidd a regét, mint ahogy én hiszem, s szobád falára, szíved falára, életed falára égő nagy betűkkel tűzd fel jelmondatnak a halott költő halhatatlan versét:

“…Így készülünk szelíd háborúra,

mindig magunkért, soha mások ellen,

sót párolunk és vásznakat szövünk,

s míg kisebbítenek, lassan megnövünk!”

Magyar testvérem Erdély szomorú földjén, higgyél Csabában, higgyél önmagadban!

(Csaba: 241. Old.)

Ezek most azt mondják, hogy mi csináljuk a háborút! Hát kérem: kell nekünk háború? Azt mondják, nálunk van a pénz. Hát kérdem én: akinél pénz van, az akarhatja a háborút? Mi? Most tessék megmondani, nem az veszíthet legtöbbet a háborúban, akinek pénze van? Mert kérem! Mit veszíthet ön? Az állatait. Mit veszíthet ön? Az életét. De mi, kérem, az egész vagyonunkat elveszíthetjük.
Márpedig akkor inkább veszítse el maga a vagyonját, mint én az életemet – jegyezte meg az egyik székely az ablaknál.
(Tizenhárom almafa: 169. Old.)

Megérdemeltétek.
Kicsoda? – horkant föl Mózsi.
Ti. Magyarok.
Mózsi elvicsorodott, mint a farkas, úgy nevetett Filimonra.

Tiszta igazad van, hallod-e! Meg kellett volna nyuvasszunk apró korotokban, mint az egereket, akkor nem lenne most semmi baj!
Nana - húzta ki a pakurár a derekát - próbáltátok, de nem sikerült!
Nagyapáink idején kevesen voltatok – adta vissza Mózsi a szót mogorván.
S mért nem tettétek hát, mi?
Mert emberek voltunk. Ez vót a hiba.
(Tizenhárom almafa: 250. Old.)

S akármi is történik körülöttünk, ők tudják, hogy ez a tavasz, közeledőben van már. Mert Isten, aki a kivágott csonkból termőfát tud növeszteni újra, nem hagyja elveszni a népeket sem, akik benne hisznek.

(Tizenhárom almafa: 259. Old.)

Elszoktam a rajongástól, eszményeim nem voltak. Sokat voltam azokban az időkben olyan társaságban, amely nem hitt az eszményekben. Kigúnyolt mindent, amit könyvekből szépnek, jónak, nemesnek ismertem meg, s ezt az eszményekkel való gúnyolódást kezdtem megtanulni. Ez a társaság szerette a nagy embereket apró hibákkal lekicsinyíteni, véletlennek tüntetni fel a nagy tetteket s eszmények hordozóit haszonlesőnek bélyegezni. Abban az időben sokat voltunk zsidókkal együtt, s bár nem vagyok gyűlölője semmiféle fajnak, meg kell állapítsam, hogy a zsidók oltották belénk ezt a minden nagyságot lerántó, minden szépséget kigúnyoló szenvedélyt. Nem jöhetett Petőfi úgy, hogy valaki meg ne állapítsa: ’sze’ nem is volt magyar. Ady részeges disznó. Kossuth csirkefogó. (…) Restellem de, bizony nem egyszer gúnyoltuk az istentiszteletet, s papunkat, szegényt. Azért mondom el mindezt, hogy látni lehessen: az irány, amerre haladtam, cinikus, léha lelki pusztulás felé vitt akkor.

(A titokzatos őzbak: 33. Old)

Az állomáson mérges arcú katonák kiabáltak, lompos tisztviselők futkostak, s én tisztán és világosan láttam, hogy idegenek. Idegenek és nem odatartozók, vendégeskednek csak, és bitorolnak valamit. Futkosnak, kapkodnak, kiabálnak. Lomposak és rendetlenek. Céltalanok és mérgesek. Láttam és megértettem, hogy ez nem is lehet másként, ilyenek kell legyenek, mert idegenek, s mert Erdély nem szolgálja őket. Nem tudnak rendet csinálni, mert nem őket jelölte az Isten, hogy rendet tartsanak. Futkosnak, kapkodnak, mert nem tudják, mihez kezdjenek a hatalommal, ami véletlenül a nyakukba szakadt. Mérgesek és kiabálnak, mert nincs a szavaiknak súlya és tekintélye. Céltalanul élnek és hebehurgyák, mindig csak annak a napnak, amelyikről biztosan tudják, hogy az övék, mert a holnap már ijesztő árnyaktól nyüzsög. Lármáznak, mert félnek a csöndtől, mely a földek felől árad, komoran és roppant súlyosan, félnek a hallgató mezőktől, mert hallgatásuk mélyén ismeretlen fekete törvények lapulnak, múltnak és jövőnek, vérnek és kultúrának törvényei. Félnek a házaktól és az utcák néma csöndjétől is, mert mohos kőfalaikon a történelem betűi komorulnak, törvénybe öntve múltat és jövőt, s nincs tudósuk, ki a rejtelmes betűket megfejtse. Tolakodó vendégek ők csupán, s ezt tudják maguk is, ezért rombolnak, dúlnak, gyaláznak mindent, mert nem lehetnek büszkék reá, hiszen nem az övék itt semmi.

(A titokzatos őzbak: 74-75. Old)

De a zászló az mégis valami más volt. Nemcsak egy ünnepi kellék, egy színes rongy, ami ostoba és felfújt szónoklatok a hátteret adja. A zászló, az valahogy mégis valami szent dolog volt. Egy szimbólum. Annak a múltnak a szimbóluma, amelyiknek a révén én, mint magyar, szabad ember vagyok, egyenlő a többi szabad emberrel, aki ezt a földet lakja és más nyelvet beszél.

(Ember az országút szélén: 36. Old)

A könyvespolcomon volt egy díszkötetes magyar történelemkönyv, azt lapozgattam esténként, de ezer évre visszamenőleg sem találtam ehhez hasonlót. Hogy sok háborút elvesztettünk már évszázadok folyamán, azt megtaláltam benne és gyakran előfordult az is, hogy idegen katonaság dúlta végig az országot. De hogy hozzácsatoljanak egy másik országhoz, amelyikhez semmi közünk sem volt, olyasmit nem találtam feljegyezve abban a könyvben.

(Ember az országút szélén: 35. Old)

A hiba ott van, hogy az emberek munka nélkül szeretnének pénzhez jutni és arra vágynak örökösen, hogy osztozkodhassanak azon, ami másé. (…) Már pedig az emberek nem lelkesednek a becsületes munkáért. Jobban szeretik, ha kevesebb fizetést kapnak, de lophatnak amellett kedvükre.

(Ember az országút szélén: 76. Old)

“a bolsevik egy olyan ember, aki elégedetlen, irigy és tele van gyűlölködéssel. Mindenkit gyűlöl, aki nem úgy gondolkozik, mint ő, mindenkit gyűlöl, aki jobb körülmények között él, mint ő és mindenkit gyűlöl, akinek van valamilye. És akit gyűlöl, azt megöli.”

(Ember az országút szélén: 95. Old)

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.19 0 0 320
"A Politika-Líra-Széppróza irodalmi és kultúrális lap Wass Albertre emlékezett. Az életművet kiadó Turcsány Péter szerint: az utóbbi időben felerősödtek a Wass Albert múltját firtató valótlan rágalmak. Sajnos nem csak az egyik szomszédos országban hanem hazai napilapokban is.

Az amerikában megmaradt, kimentett dokumentumok alapján szeretnék méltó elismeréshez juttatni az emigráns írófejedelmet, legalább halála után. A folyóírat képviselői szerint a tét most több mint egy ember, vagy család ügye: magyar nemzeti kultúránk önbecsülése és az egyetemes igazságszolgáltatásba vetet hit forog kockán. Nemzeti és nemzetközi összefogásra van szükség az ártatlanul halálraítélt és halála után is méltatlanul meghurcolt Wass Albert múltjának tisztázására."

2003.02.19

nightwish Creative Commons License 2003.02.18 0 0 318
Érdekes kérdés. A bolti eladókkal szóba elegyedve, kedvesen elcsevegve talán sikerül valami használható infóhoz jutni.
Előzmény: Rolling (317)
Rolling Creative Commons License 2003.02.17 0 0 317
Egyik hobbim a könyvesboltok látogatása akkor is, ha semmi konkrét vásárlási szándékom sincs. Ha a véletlen valamely városba juttat, és van egy kis időm, akkor bemegyek az utamba kerülő könyvesboltba.
Általános tapasztalat, hogy amennyiben a boltban van kiemelt rész, akkor ott Márai, Hamvas, Esterházy, (a Nobel díj óta) Kertész Imre kötetei mellett Wass Albert kapható könyvei is vannak. Vagyis ezek a legkeresettebb könyvek. Számos könyvesboltban a kirakatban is ott van Wass Albert, ha kapható.
Érdekes módon azonban a különböző eladási sikerlistákon még nem találkoztam Wass Albert könyvvel, pedig rendszeresen nézem azokat. Máraiék könyvei ott vannak a Top listákon.
Ha igazak a Top listák, akkor minek kótyavetélik el a kiemelt helyet a boltok az üzletileg nem sikeres Wass Albert könyvekre? Ha megéri a könyvesboltoknak előtérbe rakni a Wass könyveket, akkor ezt miért nem látszik a listákon?
nightwish Creative Commons License 2003.02.14 0 0 316
Hír a mai Magyar Nemzet 15. oldalán:

"Wass Albertre emlékeznek

Wass Albert halálának ötödik évfordulója alkalmából tartanak emlékünnepséget ma Debrecenben. A rendezvény 12 órakor kezdôdik Debrecen-Pallagon, a Balásházy János Mezôgazdasági Középiskola oldalfalán elhelyezett dombormű felavatásával, valamint az író emléktáblájának megkoszorúzásával.
A program 14 órakor a DAB székházban emlékünnepéllyel folytatódik, amelyen Simó József, a Czegei Wass Alapítvány magyarországi elnöke mond beszédet."

Ha a lap tuiósítót is küldött az eseményre – ami egyáltalán nem biztos –, a holnapi számból kiderül, mi hangzott el.

severina Creative Commons License 2003.02.14 0 0 315
Volt azt hiszem olyanról is szó, h. temetésére nem mentek el a gyermekek...
Előzmény: h8 (311)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.14 0 0 314
fándájk Creative Commons License 2003.02.12 0 0 313
Szerintem námitúló!
Előzmény: Törölt nick (312)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.12 0 0 312
Nyilvános közlemény Wass Albert rehabilitációja érdekében.
Megtalálható a Kráter kiadó honlapján vagy közvetlenül itt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!