Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

matchbox Creative Commons License 2007.01.16 0 0 238

Megtudnád mondani milyen könyv az, mert én ilyet nem ismerek.

Szerintem dobozost, blisterben:-)

Előzmény: AB FLIRT (237)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.01.16 0 0 237
Köszönöm a gyors választ,de az e-bay hez nem árt tudni valami idegen nyelvet,mert ugye licitálni kell. Bár én az e-bay.com oldalon keresgéltem szinte minden megtalálható rajta de tényleg lehet,hogy az automania boltban előbb,és olcsobban beszerzik majd a keresett modelleket nekem. Megmondom öszintén van már egy sokkal nagyobb kihívásom a vasútmodellezés ami sokkal többe kerül. Én csak arra gondoltam,hogy jóvolna beszerezni a 1-75 modell sorozatból régi kedvenceimet emlékeimet. Az A6-os kiadvány az KÖNYV, oldalanként 2 db. autóval 500 oldalon az összes szinnel,és típussal de csak az angol MATCHBOX-ok vannak benne 1953-1982-ig. Kérdés dobozost,vagy blister csomagolást válasszak?
Előzmény: Hattori Hanzo69 (235)
matchbox Creative Commons License 2007.01.16 0 0 236
3000 körül inkább a 70es évek végéből vannak modellek.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (232)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.16 0 0 235

Hát bizony ez egy nagy "kihívás":-) és egyben egy nagy betegség kezdete ;-) Az eBay-en akár Te is regisztrálhatsz, (nem nagy "cucc"), vagy keresgélhetsz a magyar Vaterán is, ahol egyre szélesebb a választék. Katalógus(ok), könyv(ek) is vannak fent, - jelenleg is. Más kontójára eBayezni elég rizikós; Kevesen fognak rá a nevedben vállalkozni, mert mindig éppen az a csomag, az a pénz kallódik el legjobban, amit más nevében küldenek. Ilyenkor rövid a barátság... Jobb, ha mindenki a saját szakállára eBayezik. A postaktsg. miatt ez nem olcsó mulattság.

 

Előzmény: AB FLIRT (233)
matchbox Creative Commons License 2007.01.16 0 0 234
A katalogusok évente kerültek kiadásra csak az aktuális év kinálata található meg bennük. Szerezz inkább egy könyvet abban benne van minden.
Előzmény: AB FLIRT (233)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.01.15 0 0 233

Nemrég találtam erre a topikra,és egy kérdésem ill. kérésem lenne beszeretném szerezni gyermekkorom Matchboxait. Kérdésem a Matchbox cégnek van egy katalógusa A6-os kivitelben ezt hol lehetne beszerezni?  Kérésem pedig az szeretném felvenni a kapcsolatot olyan személlyel aki regisztrálva van az e-bay en vásárlás céljából,információkat előre is köszönöm.Tisztelettel :AB FLIRT     E-mail címem:mss500citromail.hu

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 232

Most is tele van velük a Vatera. GoTo: Vatera, kereső, matchbox dobozos/ dobozzal/ stb. Nem is számolom meg, de tucatjával adja ki 3000 körüli villámáron. Pláne , ha valaki megelégszik egy kicsit viseltesebb dobozkával... Na jó, innen a leggyakoribb Hovercraftok, Fork Lift Truck-ok, Lila alapon sárga pöttyös buggy-k, Saab Sonettek, stb. indulnak. De hát valahol el kell kezdeni a gyűjtőszenvedélyt.

 

Igen a sárga Miura az finoman szólva "nem ez a kategória". A kis zöldség Austin (? vagy mi a szösz) talán még ennek is fölébe ment, - ha jól emlékszem.

Előzmény: matchbox (230)
Augabi Creative Commons License 2007.01.11 0 0 231
Köszönöm a linket!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (229)
matchbox Creative Commons License 2007.01.11 0 0 230

Ha tudsz 3000ért dobozos matchboxot a 70-es évek elejéből azonnal megveszem. Bármennyit.

Amit betettél sárga Miura december 14.én 100 Łért kelt el.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (228)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 229
Előzmény: Augabi (225)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 228

Nagy a szórás, mert vannak igen ritka darabok. Amikkel mi játszottunk a '70-es évek elején-közepén, azok 3.000, inkább 3.500-nál kezdődnek 4.000-ért már nagyon szívhezszólóak vannak, az igazi sikerdarabok 5-6-7E max. Efelett már a ritkaságok kezdődnek és már inkább USD-ben lehet nézelődni. 130-150 USD-os darabok sem ritkák az eBay-en.

Előzmény: Maxxrally (226)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 227
Matchbox-ból szinte teljesen kizárt, de a Tomica, ami nagyon hasonló és japán, szinte az összes japcsi márkát kihozta már. Majd keresgélek mindjárt.
Előzmény: Augabi (225)
Maxxrally Creative Commons License 2007.01.10 0 0 226

Sziasztok!

 

A gyerekkorom jutott eszembe,mikor megláttam a fképeken a régi "mecsókat" a dobozával együtt!

Valamikor nagyon nagy szó volt ha a fater vett a játékboltban,vagy az összekuporgatott kis pénzünkből/husvéti locsolás/ kaptunk,vettünk kemény 28 forintért,mert sokáig ennyibe került egy mecsó,egy szép példányt!

És emlékszem az iskolában büszkén mutogattuk egymásnak,kinek van szebb-jobb mecsója,és főleg kinek a verdája rugózik jobban!

És most,hogy látok pár régi eredeti mecsót,mennyire sajnálom,hogy elkótyavetyéltem a szép autókat!

 

Milyen áron lehet mostanság hozzájutni egy kb.1970 környéki példányhoz,eredeti dobozában?

Augabi Creative Commons License 2007.01.10 0 0 225

Sziasztok!

Van egy kérdésem.

Létezik-e Mazda5-ös matchbox, vagy modell?

 

 

Előzmény: K. Shiraishi (223)
souris Creative Commons License 2007.01.09 0 0 224

Köszönöm a kimerítő tájékoztatást,

 

-a kártya kék hátuljú, de ha igazán kell tényleg oda tudom adni.

Előzmény: K. Shiraishi (223)
K. Shiraishi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 223
Én úgy látom a katalógusban, hogy 1975 tájékán egyszercsak megváltoztatták ugyanannak a szériának a nevét. Függetlenül a versenyautós mivoltuktól. Párhuzamosan nem látom a Super- és SpeedKings neveket, de ha lesz időm pontosabban is megnézem.
Előzmény: matchbox (222)
matchbox Creative Commons License 2007.01.09 0 0 222
A méretarány ugyanaz. A Speedkings voltak a versenyautók, a Superkings az egyéb.
Előzmény: souris (220)
K. Shiraishi Creative Commons License 2007.01.09 0 0 221

Hát tényleg szépen pörög a topic :-)

 

A kártyával az volt a baj, hogy nem azt kerestem.

 

Asszem Neked valamelyik ezek közül van meg (piros, vagy kék hátú).

 

Nekem pedig ez kellet volna (vagy kellene) Sárga hátú. Létezik zöld hátoldallal is, eléggé gagyi grafikával; Az is érdekelne.

 

A kérdésedre:

 

Ha jól tudom, akkor nem a méret a különbség, hanem a kerekek típusa. A SuperKings-nél a Superfast mintájára vékonyabb "acéltűs", ruganyos tengelyeket alkalmaztak. Ezek természetesen a későbbi típusok. Volt, amit mindkét típusban kiadtak (mind2 fajta kerékkel) pl. MB Binz Ambulance (majd 1x csatolok be képet, megvan nekem mind a kettő fajta - gyönyörűek) , vagy pl. a Lamborghini Miura, stb. Elméletileg a Super... kerekek sokkal jobbak, de a korábbi kerekek sokszor "lengéscsillapítósak" voltak és kanyarodtak is, "gumiabroncsuk" élethűbb volt !!! Tehát tk. egyszerűsítettek. Kétségtelen, hogy gyerekjátéknak a későbbiek alkalmasabbak, mert suhanva gurulnak, mint a "szél".  Gyűjtőknek ez a tulajdonságuk mellékes.

 

Na most, hogy ilyen szépen leírtam, látom, hogy hülyeséget írok. A fentebb leírt különbség a KING SIZE és a SUPERKINGS modellekre vonatkozik. A SPEEDKINGS egyszerű névváltoztatás, ahogy a katalógusban látom olyan 1975/76 tájékán.

 

Egyébként a KING size itt is és pl. a cigarettáknál is arra utal, hogy állítólag a szabvány versenysakkban pont ilyen hosszú a király (mint bábu). (?!) Persze pl. a Marlboro King Size-ból 100.000.000 db is lehet egységes hosszúságú, a mecsók meg mind különböznek, de valami alapja biztosan van.

 

Előzmény: souris (220)
souris Creative Commons License 2007.01.08 0 0 220

Hello,

 

 

 

-ezek szerint átlag (másfél?)évente kérdezek vmit.. :)

 

Szóval új kérdés a Nagytudású Spillerekhez:

 

-mi a különbség a Speedkings és a Superkings között? Méret?

 

 

 

 

...ja és megvan ám még a kártya... :)

 

 

 

MazdaGazda Creative Commons License 2006.12.03 0 0 219

Új Sikuim itt láthatóak... a Duna Plazába megérkezett a várva várt 2006-os kollekció. Bugatti, wow... (csak kedvcsinálónak...)



http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9148660
MazdaGazda Creative Commons License 2006.12.03 0 0 218
És: Játékudvar, Ferenc krt. (a Mester utcai villamosmegálló közelében... talán 8-as szám?)
Előzmény: K. Shiraishi (216)
MazdaGazda Creative Commons License 2006.12.03 0 0 217
És eladó??? :)
Előzmény: NGA (212)
K. Shiraishi Creative Commons License 2006.11.12 0 0 216
Lelőhely: eBay, néha a Vatera.hu, továbbá Autómánia bolt Bp. Ferenciek tere aluljáró, ill. talán a Regiment játékbolt (itt még nem voltam, de a neten megtalálható). A Pontiacból egyébként asszem talán nekem is van egy eladó példányom, de meg kell pontosan néznem...
Előzmény: nex10 (207)
K. Shiraishi Creative Commons License 2006.11.12 0 0 215
Szia! Az eBay aukciós oldalon szokott felbukkanni. Mindjárt meg is nézem Neked; Ha találok valamit, szólok.
Előzmény: NGA (214)
NGA Creative Commons License 2006.11.09 0 0 214
Elnézést, hogy igy ismeretlenül megszólitalak, de azt a jobb alsót hol lehetne beszerezni? Van már belőle régi verzióm, de szeretnék egy ilyen újat is. Ez a 137-es rajtszámű bogár.
Előzmény: K. Shiraishi (37)
NGA Creative Commons License 2006.11.09 0 0 213

Vaterán próbáltad?

Ott mndig van fent ilyen.

Előzmény: nex10 (207)
NGA Creative Commons License 2006.11.09 0 0 212
Ebből volt rendőrségi változat is, nekem az van meg. Igaz az is kopottas, de ennél jobb.
Előzmény: MazdaGazda (166)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.11.03 0 0 211
"Még most is úgy tudok örülöni egy-egy darabnak mint anno 26-27"
ne is mondd! :-)

már a többieknek elmeséltem a sztorit: a múltkor fel kellett mérnem egy családi házat.
a földszintet csak nagyjából,a gyerekszobát szinte egyáltalán nem, mégis ott ragadtam ...ami nem csoda, a Megbízó srácról kiderült hogy egyke volt, így a gyerekkori mecsáinak nagy részét szinte hibátlanul megőrizte és adta oda a fiának!

órákig el tudtam volna nézni őket, sőt egy óvatlan pillanatban "jól megfogdostam"
egy már ránézésre is súlyos példányt, ez a "Personal Carrier" nevű páncélozott csapatszállító volt... :-)
Előzmény: nex10 (210)
nex10 Creative Commons License 2006.11.03 0 0 210
Üdv!Igen a marzal nálam is valami óvonénis mahináció áldozata lett ,nálunk is betiltották a mecsó behordást az oviba,de nem baj majd keresgélek,ha már így rámjött a nosztalgiaroham.Még most is úgy tudok örülöni egy-egy darabnak mint anno 26-27 éve:oooo))))
Előzmény: ÁdidiGaga (209)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2006.11.03 0 0 209
szia!

előrebocsátom,sajnos nem tudok ilyen forrásról itt a keleti végen :-(
(azt már nem is mondom,hogy mennyire elfogadnám én is ezeket! :-)

gyönyörűek,na!... :-o

a Marzal-t anno nem láttam a környezetemben,de így nagyon bejön már a színezése is...
a Firebird-ről egy ovis nap ugrik be: az ellenőrizhetetlen csere-bere miatt az óvó-nénik bojkottálták a mecsa-hurcolást.
ha valaki mégis vitt valamit és meglátták, felficcent a jó magas szekrényre a hazamenésig.
ezen a bizonyos napon egy ovis cimborától egy ilyen kék gyönyörűséget "koboztak el".
egy másik sráccal egész nap pattogtunk,mint egy gumilabda a szekrény előtt...
minden realítást félretéve csak arra koncentráltunk,hogy ha mégis...
...valahogy valamilyen csoda folytán elérnénk a polcot,akkor AZ a miénk lehetne!!! :-D
Előzmény: nex10 (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!