Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

keoma76 Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2425
Sziasztok!!!
Nekem egy öreg scorpiom van, tomasetto rendszerrel. Milyen időközönként kell szűrőt cserélni és mi az előnye. Honnan is veszem észre, hogy már tényleg nem ártana ez a megoldás :)))
LPGFanatic... Megtudnád nekem adni a "kisöreg" elérhetőségét? Ritka a korrekt ember. Engem anno amikor megvettem gázosan a szekerem, nem egyszerűen húztak le. Szerintem a homlokomra volt írva :BALEK
Előre is köszi... Sziasztok :)
PITTA Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2424
Üdv. Nekem is Landi Renzo Omegas rendszerem van a Fábiámban.
Nagyon ritkán kicsullad a lámpa, de aztán el is alszik.
Előzmény: petyarider (2422)
byo Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2423
Ez a kritikus pont, ha a lambda szondád tipusát nem támogatja a lpgs ecu akkor bizony lehet ilyen, de ált nem xokx gond lenni.
Előzmény: petyarider (2422)
petyarider Creative Commons License 2007.06.29 0 0 2422

Most kérdeztem meg Kaposváron, hogy milyen rendszert javasolnának a citroenembe és valami szekvenciális Omegát mondtak. Tudtok róla valamit?

Még azt is mondta, hogy elképzelhető hogy városban a motor check lámpa néha fel fog villanni. Ez normális dolog vagy ez a rendszer sz.r?

garajo Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2421
Ugyanolyan. http://www.tankadapter.de
Előzmény: mocoria (2420)
mocoria Creative Commons License 2007.06.28 0 0 2420
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata, hogy Lengyelországban ugyanolyan méretű autógáz csatlakozó van-e a kutaknál, mint itthon?
hbzsolt Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2419

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki véleményt mondani a Molnár Autógáz Szervízről Páhiban?

Érdemes velük beszereltetni az autóba a gázrendszert?

Kezdő vagyok még a témában.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

byo Creative Commons License 2007.06.27 0 0 2418
Nem akarok kötekedni, de olyan hogy félszintetikus nem nagyon van (helyesen rész szinti). Magyarországon meg full szinti olajat nem nagyon lehet (van azért de ...) venni (ált a krak olajokat árulják full szinti ként, de a kettő nem ugyanaz !!! Szal HC, MC stb olajok azok nem full szinti)

Vagyis olcsó olajok (2-3e huf/liter) nem full szint.
Előzmény: kendtamas (2412)
fel4elni Creative Commons License 2007.06.26 0 0 2417
Atmoszférikus nyomáson -és az olajteknő gyakorlatilag az- nem.
Előzmény: kendtamas (2413)
byo Creative Commons License 2007.06.26 0 0 2416
Ha ECUs akkor csak laptoppal :D
Előzmény: silver25 (2414)
LPGFanatic Creative Commons License 2007.06.26 0 0 2415
Elvileg lehet állítani hogy mennyi üzemanyagot kapjon a motor. Nekem van erre egy csavar a gázcsőben ami a motorba megy, és a reduktoron is lehet alapjáraot is állítani, elvileg ha ez a kettő szinkorban van, akkor optimálisan eszik a gép.
silver25 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2414

Sziasztok!

 

A fogyasztáson tudok manuálisan állítani keverőfejes lovato rendszernél?

 

ÜDv

 

 

kendtamas Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2413
Még ami szerintem fontos, hogy a gáz is higítja az olajat és rontja a paramétereit, hiába légnemű, hiszen el lehet nyeletni folyadékban, olajban is.
Előzmény: kendtamas (2412)
kendtamas Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2412
Ez autómárka függő dolog, mármint, hogy kell vagy nem pótolni.
Német autóknál tipikusan 0KM-s motoroknak is előírt olajfogyasztása van!
Japán márkák esetében meg nincs, sem előírt max határ, sem valós fogyasztás.

Szintetikus olajat szerintem két okból érdemes használni:
- annak aki évente keveset meg, tehát 1év alatt fut max 1-2olajcserét
- aki teljesítményorientált és nyomja neki, mivel a szintetikus olaj a terhelés hatására nem öregszik.

Aki sokat megy, annak költség szempontból bőven jó egy félszintetikus olaj, amennyiben régi a moci akkor meg az ásványi...


Ami a lényeg, hogy mindig feleljen meg a járműgyártó által megadott specifikációnak az olaj! (ami a dobozon az API....vagy DIN....vagy a járműgyártó tanusítványa MB12.220 v BMW LL-04....)
Előzmény: byo (2411)
byo Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2411
őő

nem fogy?

Benzines üzemmódban 1 kis benzin kerül az olajba ezért ugy tünhet hogy nem fogy de lpgnél nem kerül benya a olajba ezért az a normális ha ugy tünik hogy jobban fogy az olaj lpg alatt, illetve a korom szennyeződés is az olaj térfogatát növeli xal pont benzin melett kell ugy látnod hogy nem fogy holott lehet jobban fogy.
csalóka.

Egyébként jó állapotu motornak nem kell utánnaönteni akár lpgs akár benzines.

Én régi opelembe (93as astra 8szelep közinjektor)
10e kmként cserélem az olajat, ha tovább huzom hamarabb elszál a szelepfedő tömités :D. (utánna önteni az elmult 5 évben mióta nállam van, még nem kelett, pedig néha 6e fordulat fölé cammog és sok a rövid ut (20km alatti) ami köztudottan olajgyilkos)
Előzmény: dos48 (2410)
dos48 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2410

 

                Sőt.  Gázos autónál, mivel nem fogy az olaj, még az utántöltés frissítő hatása sem érvényesül. Viszont, mivel nem kell rátölteni, gazdaságos a szintetikus olara átállni.  Öreg VW golfnál pl. elég  15 ezrenként cserélni.

  

Előzmény: byo (2409)
byo Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2409
Az olajnak van legalább 14 paramétere ami befolyásolja minőségét és használat közben ezek a paraméterek változnak ergo elöregszik az olaj. A korom (szennyeződés az olajaban) az max 1 paraméter :D.
Viszont lpg üzemben nagyobb az olaj hőfoka is, igy elég sok paramétere az olajnak gyorsan változik (gyengül, a nyírás miatt).

Az olajcsere megnyujtásának ne higyetek (ahol megy ott benyával is megy).
Előzmény: PITTA (2406)
byo Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2408
Tuti vannak különbségek autók és autók között HF tekintetében. De tuti a magasabb hőfoku égés nem lassitja a tömitések elöregedését.
Előzmény: kendtamas (2405)
dos48 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2407

 

               Az olajjal kapcsolatban az tetszik a legjobban, hogy alíg van olajfogyasztás, mert a gáz nem mossa úgy le az olajat a henger faláról, mint a benya. ( Különösen hidegindításkor, a dúsítás miatt ).

 

              A hengerfej tömítés valóban lehet rövidebb életű, autószerelők véleménye, hogy gázos kocsiknál gyakrabb valamivel a tömítés átégése.

 

              A hátsó kipufogódob életét a lecsapódó kondenzvíz lényegesen lerövidíti. De ez csak a rozsdásodó (elsősorban utángyártott) kipufogókra érvényes.

Többet ér egy bontóban vett gyári használt korróziómentes, mint egy új utángyártott.

                                                                                                         

Előzmény: PITTA (2406)
PITTA Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2406
Ez az olajkérdés érdekes, mert sok helyen azt írják, hogy az olajcsere periódus megnyúlhat, mert pl. nem kerülnek koromszemcsék az olajba....
Előzmény: byo (2403)
kendtamas Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2405
Ezek a godok elég érdekesek, mert ugye nállam a futás már most is tekintélyes.
És a hf-tömítés is pl a gyári eredeti mindkét oldalon.

Viszont a BMW gyártott gázost eredetileg (518-ast), ill 7er-ben is volt V8-as csak nem került ki piacra...
Lehet írni kellene nekik?
Előzmény: byo (2403)
freex Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2404
Hát akkor ezt alaposan beszívtam. Ugyanis náluk szereltettem be.
Az ok az volt, hogy 20-30 ezerrel olcsóbbat mondtak, mint mások. Aztán amikor fizetni kellett, mégis 15 ezrrel többet fizettettek ki. Én meg a hülye fejemmel ki is fizettem.

Ma jöttünk dolgozni, eddig olyan 550 km-nél fogyott ki a gáz, most (mióta a szervízben jártam múlt héten,) 460 km-nél kifogyott.
Nem tudom mitévő legyek, csak úgy felugrálni BP-re 140 km-ről nem olcsó mulatság. És persze megint valamit be akarnának magyarázni, meg hogy szar az autó, esetleg megint átállítanák még ennél is szarabbra.
Előzmény: LPGFanatic (2390)
byo Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2403
A tömitések hamarabb fogynak, az lpg égésterméke kicsit savasitja az olajat, kb 30% al bir kevesebbet. HF tömitsénél a 150e km helyett csak 120 pl. (lehet ezen segitene a lpgs olaj pl agip 10-40es HC olaj aszem "gas engine oil" a neve náluk)

Ez igaz a kipufogóra is, főleg a hátsóra, de más miatt.
Előzmény: CharlieNK (2396)
golfdva Creative Commons License 2007.06.25 0 0 2402

Nem tudom,hogy segithetek vele de volt egy Grand Vagoneerem ami 5900 cm3 (benzin) és 2040  lg.Azt egy hatvani pék vette meg és begázosította.Talán vele is konzultálhatnál,hogy miként is alakultak a dolgok!Igaz az a vas karbis volt és csak 160 paci.Nem tudom kivel csináltatta,de párszor láttam közlekedni vele!Sajnáltam is a drágámat.

 

Előzmény: kendtamas (2401)
kendtamas Creative Commons License 2007.06.24 0 0 2401
Járok gyöngyösre is néhanapján :-)
Majd egyeztetek Boti-ékkal, mert szeretnék velük is beszélni a dologról.

A hexacoop-os tulajjal baráti a kapcsolatom, Ő azt javasolta, hogy legyen kész és vizsgázott a rendszer, megkapok tőlük minden technikai támogatást és utánna olyan vezérlőegységet fejleszthetek amilyen nekem szimpi....

Hát igen, ennyi paci nem olyan rossz dolog, de azt azért vedd figyelembe, hogy 2.1tonna az önsúly, amit azért mozgatni kell, így nem fogok lemondani egyről sem.
Adott nyomatékpad, és akár ott be is lehet lőni a dolgot egész pontosan szerintem, igaz sok munkával.

Olvasom, hogy a fogyi körül sok a beállítási probléma, szerintem ez ahhoz hasonló ill ugyanaz a gond, hogy csinálnak valamit, húzogatják a befecsi térképet, de valójában nincs ellenörzés, akár a chip-tuning esetében legtöbbször.
Így szerintem lehetetlen pontosan és megfelelően beállítani egy motort, hiába tudnak belenyúlni a paraméterekbe.
Előzmény: golfdva (2400)
golfdva Creative Commons License 2007.06.24 0 0 2400

:))....erre kiváncsi leszek,mármint a végeredményre!!!

Mindenesetre olyanhoz ne vidd aki rögtön rávágja,hogy..persze,természetesen akár holnap is!A megtérüléssel kapcsolatban maximálisan igazad van,pedig nem lesz egy olcsó mulatság!Ja,és abból a 286 paciból mindre szükséged van?Az én kb.50 kiscsikómhoz adhatnál egy párat!:))

A ceglédieket nem isemerem,de onnan nincs messze Gyöngyös,ott Botiékat keresd,ha gondolod adhatok tel.számot!

Előzmény: kendtamas (2391)
LPGFanatic Creative Commons License 2007.06.24 0 0 2399
http://poliauto.fw.hu/

Hogy az általkad említett típussal foglalkozik-e nem tudom, és azt sem mit kell a gépeden csinálni, de eggyet tudok. Avégletekig korrekt volt velem a kisöreg. Saját garázsában szerelgeti az LPG-t a kocsikba, ahogy levettem ért is hozzá. De a legfontosabb: ENNYIRE KORREKT SZERELŐVEL MÉG NEM TALÁLKOZTAM!!!!!!!
Nem lehúzzós mint a köcsög kovácsék. Amikor csinálja az autót, TANÍT! Megmutogatja mit miért csinál. Csak egy-két példa; lerobbant az autóm, nem akart gázzal menni. Telefonon segített, el,magyarázta hogyan tudom megoldani. Végülis sikerült, de utánna VISSZAVHÍVOTT, hogy sikerült-e? Nem az volt az első mondata, hogy hozd be, és százezerér kicserléem még a gömbcsuklókat is, mint a szemétláda kovácsék!!!
Először úgy találtam rá, hogy a keverőfejem elveszett a légszűrő alól. Erre a Kovácsék azt mondtaák, rendelni kell 20ezerért, mert ez régi rendszer. Utánna visszamentem másnap, hogy nem rendelek, mondják meg a típusát, keresgetek neten, hátha van valakinek elfekvőben. NEM MONDTÁK MEG!!!
A kisöreget ekkor hívtam fel először. Ő már a telefonba azt mondta, nem kell elkeseredni, találunk megoldást, ha nincs is ilyen keverőfeeje megoldjuk a dolgok valahogy. Volt keverőfeje, amit fillérekért bele is rakott. Mivel akkor épp egy autóba szerelt egy komplett rendszert, nem igazán volt ideje átnézegetni a kocsit, de mégis a keverőfejet beszerelte nekem, úgy hogy nem is volt megbeszélve hogy odamegyek, csak átmentem hozzá, szinte kész tények elé állítva.

Nem a pénzre hajt, hanem h korrekt munkát adjon ki a kezéből.

Én ezentúl csak hozzá!!!!!

Kovácsékat meg felgyújtani!!!!
petyarider Creative Commons License 2007.06.24 0 0 2398
Köszi!!
Előzmény: CharlieNK (2396)
PITTA Creative Commons License 2007.06.24 0 0 2397
Hali! Én pont most kaptam meg a címüket, hogy mennyek oda, mert amit eredetileg ajánlottak azok nem foglalkoznak Landi Renzo Omegassal csak Lovatoval. :-(
Hova a túróba vigyem BP-n? Köszi, Pitta
Előzmény: LPGFanatic (2390)
CharlieNK Creative Commons License 2007.06.24 0 0 2396

Akkor csak röviden:

1. Nem tudom, mit értesz a kérdésen pontosan, de nincs benne kiritkus dolog, nem ég el a szelep stb.

2. Nem.

3. Igen.

4. A gyári olaj tökéletesen megteszi.

5. Nem somogyi vagyok.

6. Attól függ, mire kell. Nálam okosabbak ajánlanak egy-két jó fajtát. Én csak keverős használok.

7. Igen. Ha megvan minden papírja, nem túl öreg és nem futott túl sokat.

 

Előzmény: petyarider (2395)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!