Keresés

Részletes keresés

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.03 0 0 1236
Szerintem kell neki 24 óra. Sokkoló klórozást lehet közben. Legalábbis én így csináltam és működött.
Előzmény: joco13 (1235)
joco13 Creative Commons License 2006.08.03 0 0 1235

Sziasztok!

 

Az algaölő mennyi idő alatt végzi el a dolgát?

Most ugyan nincs fürdőidő, de regnap leponyváztam a medencét és észrevettem, hogy a fala csúszós, nyálkás.

Adtam neki algaölőt a víztérfogatnak megfelelő mennyiségben és járattam egy pár órát a vízkeringetőt. Reggel kiváncsian tapogattam a medence falát, de sajna még mindig nyálkás.

Sokkoló gyorsklórozást is tervezek. Szerintetek azt ma már lehet vagy holnap?

 

Köszi!

 

Jocó

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.03 0 0 1234

Szép darab:) Nem tudom mi legyen. A fürdőtó végülis nem sürgős téma. Csak filózok az alternatív megoldásokon. Kis tavat amúgy is szeretnék. És ha az elégséges a tisztításhoz, akkor a fürdőtó részt kell már "csak" elkészíteni.

Én nem vagyok annyira finnyás, belemennék egy fürdőtóba;)

Előzmény: Törölt nick (1233)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.03 0 0 1233

Nézz meg pár kisebb tavat, abból tudsz leginkább tapasztalatot szerezni. Szerintem egyikhez sem lesz gusztusod, hogy belemenj. Egy kis tó erre szvsz nem alkalmas. A nagyobbak jók lehetnek, de ahhoz már hely kell, és az nem két forint. Ráadásul engedélyköteles a nagy vízmennyiség miatt...

 

A másik, hogy a tavat nem lehet vegyszerezni, vagyis ha algás lesz -és néha az lesz-, akkor az is marad addig, amíg magától ki nem tisztul. Beavatkozni vegyszerrel nem lehet! Szűréssel lehet segíteni, de az se mindíg 100%-kos.

A tóban számítani kell mindefélére, mert tele van élettel, élőlényekkel, és itt nem csak a halakra kell gondolni -nekem pl. a napokban jelent meg benne egy ilyen :

 

 

Cirka 1,2 méteres :-))

Előzmény: szenyor Lopez (1231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.03 0 0 1232

szerintem megoldható,csak itt Mo-n még nem igazán álltak rá,

 

Megoldható, de szvsz nem csak itt nem álltak rá, hanem szinte sehol. Jobb helyeken, milliomosoknál is inkább profi medencéket láthatsz, nem fürdőtavakat. Ez annak lehet jó, akinek van 1 hektár földje -telke-, és tud csinálni egy rendes nagy tavat, ami már kellően öntisztul. Egy kis tavacska is képes beállni biológiailag, de attól ne várjatok olyan víztisztaságot mint a Balaton. Itt a szomszédban van egy kb. 100nm-es tó, a legprofibb felszereléssel, és szakemberek gondozzák. Nos, én abba se mennék bele, pedig relatíve tiszta a vize. Bár lehet, hogy csak én vagyok finnyás.

 

A másik: egy ekkora tó szvsz annyiba kerül mint egy normális pool...

 

A puhafalút mindenesetre én is elvetettem, ez nem egy értelmes megoldás.

Előzmény: cserella (1230)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.03 0 0 1231
Vannak szép fürdőtavak. Csak az nem világos, hogy mekkora mérettől érdemes nekiállni. Nagyot bukni nem szeretnék, márpedig ha ki van ásva a tó, le van fóliázva, be van telepítve és utána derül ki, hogy mégsem jó, az naaagy gáz:)
cserella Creative Commons License 2006.08.02 0 0 1230
én is ezen agyalok egy ideje,
szerintem megoldható,csak itt Mo-n még nem igazán álltak rá,
inkább a medence megy még
40 nm-es tóhoz tudak szűrőt,akkor jövőre lehet hogy lesz 20 nm-eshez is.
Előzmény: szenyor Lopez (1227)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.02 0 0 1229

Nekem van tavam, bár nem elég nagy fürdéshez. De nagyon szép tiszta a vizem, mióta profi biológiai szűrést alkalmazok. Ugyanakkor, én fürdési céllal nem mennék bele. Ez persze csak a saját szubjektív véleményem. Tele van mindenfélével, főként mindenféle "vizibogarakkal", amik az alján lévő iszaposabb, kavicsosabb részben tömegével hemzsegnek, ezenkívül méretes csíborokkal is. Ez mind nem fertőző vagy ilyesmi, ettől mondjuk nem tartok. De gusztusom sincs belemenni.

Ugyanakkor ha tényleg van elég hely, és egy méretes tó építhető akkor ezzel arányosan a helyzet egyre jobb lesz, vagyis nem kizárt, hogy fürdésre is alkalmas lehet.

Egyébként a tó csak akkor vesződség, ha nincs beállva. Nekem pl. idén még szinte hozzá se kellett érnem, pedig kánikulában az algásodás rohamosan beindul. De ehhez kellett 3 év, mire szépen beállt. Eleinte sokszor volt zavaros a víz.

Előzmény: szenyor Lopez (1227)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.02 0 0 1228
Ehhez még egy kérdés: mennyire kell komolyan venni az építési engedélyt 10m3 fölött? Egy medence annyira nem vészes, az könnyen elbontható, de egy tó nem...
Előzmény: szenyor Lopez (1227)
szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.02 0 0 1227

Felmerült az ötlet, hogy szenvedtünk már eleget a medencével, építenénk egy fürdőtavat. Elég ellentmondásos infokat találtam arról, hogy mi a minimális méret. Nemigen férne el egy 4x8m-esnél nagyobb. De ez is már a felső határ. Két részből állna: egy nagyobb kavicsos, ahol lehetne fürdeni és egy kisebb, ahol a biológiai egyensúly;) megteremtődne.

Ért valaki ehhez itt? Több vesződség a tó?

szenyor Lopez Creative Commons License 2006.08.02 0 0 1226
Na úgy néz ki sikerült megoldanom a szintezős problémámat. Kocsibejáró építés miatt lebontottam a medencét és most újra összeraktam. Szereztem egy füvesítéshez való betonhengert (bazinehéz) és azzal hengereltem le a frissen szétszórt földet (volt némi udvarrendezés), majd rajta a homokot. Most úgy tűnik, hogy ezt nem tudja elnyomni a medence tömege. Áll, mint Katiban a gyerek:) Úgyhogy Gergő ha van fölösleges földed és hozzá tudsz jutni egy ilyen hengerhez, hajrá! Nem reménytelen.
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1225

Nekem nem kombi van, lehet hogy a sima lassabban oldódik.

 

Tegnap a részleges vízcsere után tettem bele 35 gr gyorsklórt így reggelre lett benne 1,5 mg/l klórszint, úgy hogy éjszaka végig benne volt az úszóadagoló. Most szépen hagyom visszamenni a klórszintet a szokásos 0,4 körülire.

Előzmény: Törölt nick (1222)
joco13 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1224
na, ez jó hír! :-)
Előzmény: Laudat (1218)
cserella Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1223
hali,
jó kérdés :(
lehet,hogy reggelre nem spriccel
Előzmény: atv72 (1221)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1222

Van benne egy uszó adagoló, ami egy 200 gr-os tablettát enged bele, 2 hét alatt fogy el. Ez nem mérhető szintet ad, de folyamatos klóradagolást.

 

Egyébként érdekes, de nekem most több mint egy hete csak ez a kombi tabletta van benne egy adagolóban, és ma mértem, de a mérő majdnem 3g/ml értéket mutat, vagyis közel sokkoló klór értéket. :-) Pedig csak ez a tabletta úszkál a vízben. Most ki is vettem a fenébe. Az adagolót kisebbre már nem tudom venni, úgyhogy fogalmam nincs, nekem miért ilyen magas a klórszintem.? Talán a sok takarás miatt nem tud elpárologni? 

Előzmény: Blue_Sky_007 (1203)
atv72 Creative Commons License 2006.08.01 0 0 1221
haho,

eszrevettem az egyik varras aljan egy kis lukat, amibl spriccel a viz. mivel nem egyenesen lett felallitva a medence (- az alfoldon:( ), pont az ellentets oldalon jelent meg. talan a szethuzas az allando ugralasban?
nomost mit kell csinalni a kb. 3 honapos medencevel (bestway metrobol)? visszavinni vagy ragasztani?

koszi

pedig vegre rendesen bemertem, gyonyoru es meleg a viz - a fene
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1220

Vennék én, még magamnak is tartalékba, de nincs.

 

Ma lecseréltem a víz kb 5 %-át, szépen kilocsoltam a fűre.

Előzmény: weinmaker (1215)
freyya Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1219
Akkor fogod a pénzt, amit visszakapsz, és veszel vele egy másik fajta vízforgatót. Nekünk is már a harmadik fajta van.
Előzmény: joco13 (1217)
Laudat Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1218
Hát még 30-án elmentem a motorral az Auchanba.
Infó: sajnos a 3 hónapos motort , már nem tudnak cserélni, de
amúgy is csak komplet cserélnék( medence ,motor ,fólia stb.)
adtak egy telefonszámot ,hogy hívjam fel.
Ma felhívtam Intex servicét, itt közölték hogy 17h-ig vigyem be.
A nejem bevitte ,és itt minden zokszó nélkül kicserélték
plusz adtak egy új szűrőt bele!

Bravó Intex, ezt igy kell korekten elíntézni.

Laudat
joco13 Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1217

Szia,

 

gondolom, a Hyper-ekben működik így a cseregarancia.

Nincs is azzal baj egész addig, amíg még van mire cserélni. De mi van akkor, ha az aruházban közben kifogy a készlet? money back? A pénz nem boldogít...

az nem vonja ki a vízbűűű a szennyeződést :-)

 

Üdv!

Előzmény: freyya (1209)
pal.o Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1216
Megmondanád, hogy ezt a belógatós szűröt hol vettétek? meg kb mennyi, mert mi is kínlódunk a döglődővel..
:)
kösz

Előzmény: AliceCsodaországban (17)
weinmaker Creative Commons License 2006.07.31 0 0 1215
Skimmer nem volt véletlen? Tudod ha látsz vegyél nyugodtan! Köszi! :)
Előzmény: Blue_Sky_007 (1211)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1214

Ez igaz. Ugyanakkor, ezt hetente kétszer mégsem játszanám el -eredeti kérdés ebből indult ki-. Már azt is untam, amikor egyszer le kellett engedni a vizet, majd újból feltölteni. Közel 1 nap elment vele.

Előzmény: sjohn (1212)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1213

Ha így nézed, olcsóbb mintha az Adriára mennék, még sem ugyan az. Nem szabad összehasonlítani a strandot a kerti medencével, sem a balcsival.

Ebben max pancsolok, de úszni nem tudok, és nem olyan a feeling. Szóval más kaliber. Nem összehasonlítható, sem az ára, sem az érzés.

De szerintem más is így van vele.

Előzmény: sjohn (1212)
sjohn Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1212
Max. egy ezres!
Egy strandbelépő többe kerü:))
Előzmény: Törölt nick (1210)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1211
Akit érdekel, van az osanban, budaörsön blue medence 4,x  x 1,x méretű, elektromos melegítővel, valami 67 ezerért.   :-))
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1210

Ha úgyis csapvízzel töltitek fel a medencét, akkor mi értelme jéghideggel, hogy utána lehessen várni a felmelegedésére

 

Egyrészt kerticsapból töltjük, amiben nincs melegvíz. :-) Másrészt, 5m3 vizet gázzal felmelegíteni, nem a legolcsóbb megoldás. Inkább kivvárom azt a 2napot. ;-)

Előzmény: freyya (1181)
freyya Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1209

Annyira azért nem eszik forrón a kását. Mi is megöltünk anno egy szegény vízforgatót, Isten nyugosztalja, és vagy egy hétig nem volt semmi a medencében, mert a családban senkinek nem volt kedve Pestre menni bevásárolni. A vegyszerek tisztán tartják a vizet, a vízforgató tulajdonképpen csak a szemetet szűri ki belőle, az meg leszedhető hálós lapáttal is.

Garanciális dolgokat egyébként szó nélkül ki szoktak cserélni. Nekem a mikrómban purcant ki valami tavaly, és kaptam egy vadiújat, pedig már 10 hónapja használtam.

Előzmény: Laudat (1207)
sjohn Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1208
Igazad van villanybojlerrel nem az igazi.
Gázbojlerrel viszont még hetente sem lenne drága ,ugyanis egy strandbelépő többe kerül legalább is itt pesten.
Előzmény: Blue_Sky_007 (1204)
Laudat Creative Commons License 2006.07.30 0 0 1207
Sajnos a mai nappal végleg eltávozott !!
az Intex 457x122-es medenciém keringető szivattyúja.
Élt ( működött) 3, azaz három hónapot.



Most leszek nagyon kiváncsi , hogy mit lépnek pl:( csere készülék)
Gondolom nem hatódnak meg attól ,hogy a medensziém víze Késsz!
Ja a garancia egy év, de gondolom majd azt mondják hogy
nem rendeltetésszerűen használtam, és igy nincs garancia rá
Már nem hiszek a csodákban!
Addig minden órában bemegyek és, körbe-körbe járkálok
az asszony a tészta szürővel , meg szüri a vízet!

Üdv Laudat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!