Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 266

Sajnos nincs. De, ha a leltározás után valamiből mégis 2 lenne, majd visítok.

Csere a Subarura ? ;-)

(Vagy nem innen van az sti nick ?)

 

Előzmény: sti (265)
sti Creative Commons License 2007.01.20 0 0 265
Nincs eladó modelled?
Előzmény: Hattori Hanzo69 (264)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 264
Nem tudom, miért ilyen hüjén törte az oldalt ?! A LandRover Fire-nél van az elválasztás. A felett "I have", alatta "I'd like..."
Előzmény: Hattori Hanzo69 (263)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 263

 

 

Nagyon jó az ízlésed !!!

Nem akarom a szívedet fájdítani, de ezek már itt figyelnek nálam :-) bibibí

(a fehér VW-nek, fehér a doboza, - nem mint a képen/ a RR-ról majd holnap csinálok képeket)

 

 

Nálam pedig ezek a "Most Wanted !!!" darabok: (a Playart és a Schuco is a szívem csücske; A Land Rover-ből jöhet az arany-színű is / a tűzoltónál viszont kimondottan erre a keréktípusra vadászom...)

 

Előzmény: sti (262)
sti Creative Commons License 2007.01.19 0 0 262

Bele sem merek gondolni, vettem az e-bayen kb. 100 db-ot, egy harmad fizetésem... Persze lesznek duplikátumok, amikből majd megpróbálok eladni. Amit nagyon keresek:

 

 

Előzmény: ÁdidiGaga (255)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 261

Ez kimaradt:

 

Előzmény: Hattori Hanzo69 (260)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 260

És néhány Kyosho Lamborghini:

 

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.19 0 0 259

Azt mondtad, hogy "íííííígyáááá!", és én ittam... Még csak most tértem magamhoz. ;-)

 

Ez a kép még a gyűjtői korszakom legelején készült. Csakúgy, mint az alábbi. Majd hvg-n csinálok frissebbet. A Grifo sajnos nem eladó (mert nem ugyanolyanok), de láttam fent a vaterán. Különben nekem is az egyik kedvencem.

Előzmény: ÁdidiGaga (258)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.18 0 0 258
íííííígyáááá!
:-o
mit is mondhatnék?
a "most" annyira nem zsánerol,de az "akkor" eccerűen "bekaka"...
az egyik Grifo nem eladó (a kommerszebb ,persze!: )
Előzmény: Hattori Hanzo69 (257)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 257

Akkor és most ...

 

Előzmény: sti (254)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.18 0 0 256
Előzmény: ÁdidiGaga (251)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.18 0 0 255
Ez ígéretesen hangzik! ;-)
Csupán keresgélésről van szó,vagy már találtál is ezt-azt?
Előzmény: sti (254)
sti Creative Commons License 2007.01.18 0 0 254

Üdv mindenkinek!

 

A karácsonyi szünetben az egyik fiam elkérte a régi, gyerekkori matchboxaimat játszani, és valami bekattant az agyamba, és elkezdtem újra keresgetni a 60-70-80-as évekbeli példányokat. Első menetben azokat, amelyek nekem megvoltak, de leszanálódtak, elvesztek. Aztán vérszemet kaptam és most már mindenfélét keresgélek.

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.18 0 0 253
AB FLIRT!

nekem műdödik...
fent az abc-nél lehet lapot váltani, a lapon belül meg a képre kell kattintani!
így sem OK?
Előzmény: AB FLIRT (252)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.01.17 0 0 252

Helló ÁdidiGaga !

 

Köszönöm az általad küldött oldal linkjét, de a baj az,hogy a többi oldalra nem tudok belépni. A modellek neve fel van sorolva,csak nem sikerült megnézegetni az autókat.

Örülök,hogy rajta vagy az ügyön,csak azért akartam az e-bay-röl rendelni mert ott egyhelyről is lehet több kifogásolatlan autót vásárolni (olcsobban?).

Előzmény: ÁdidiGaga (247)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.17 0 0 251
matchbox!

van is áruk rendesen! :-O
egyébként meg kell mondjam, ha van egy autóból klasszikus színű is elérhető áron,kell a francnak jó drágán egy különleges változat, (ami esetleg nem is tetszik), csak ezért mert ritka...
Nekem semmi bajom egy Sonett-tel,csak hibátlan állapotban legyen!

hattori!
akkor jól vágtam! ;-)
A Gran Torino-t kaptam újonnan, (a Batmobil amcsi rokonok ajándéka volt, az Espritet meg a tesóm kapta jóval később) és rémlett egy táblázatszerű a blister hátoldalán,onnan vágtam,hogy Kojak gépe is megjelent... Meg hogy így mondod,valahol azt is olvastam,hogy Buickja volt.
A Torino-ról viszont kérek egy képet!!!! (már nincs meg :-(

A Corgik annyira nem voltak becsben anno,pedig nem voltak rosszak: volt egy gyöngyházsárga Citroen Dyane-em motorcsónakszállító utánfutóval, bár meglenne!

Előzmény: Hattori Hanzo69 (250)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 250

Igen ez az; Az általad említett Corgi Juniors sorozatból való ez is. Nagyon szép ugyanennek a kék/fehér NYPD-s változata is. Arra még vadászom.

A típus egyébként Buick Regal. A Starsky-s Gran Torino is itt figyel nálam a Kojak mellett. :-)

Előzmény: ÁdidiGaga (245)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 249

Szia ! A 8C az Kyosho 1:64-es.

A vonat 25 körül van, ha újszerű. A szórás nagy, mert a fizetőképes itthoni kereslet - ki tudja miért - csökken (pang a piac, ld. pl. Vatera)

Előzmény: Denzo (243)
matchbox Creative Commons License 2007.01.17 0 0 248
Előzmény: ÁdidiGaga (247)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.17 0 0 247
szia AB FLIRT!

örülök hogy ilyen empatikus voltam :-) de főleg hogy segíteni tudtam.
és hogy tovább fényezzem magam:
az előbb megszállt az ihlet és néhány próbából sikerült ráakadnom arra a szlovák
oldalra,ami a verziókat taglalja:

(a főoldalról az életben nem találsz rá a képekre,úgyhogy)
a legelső (abc sorrend!)
oldal linkje:
http://www.automodely.sk/superfast/superfastA1.htm

ha egy kisgép variációi után kutatsz,ez sem lesz kevésbé szuper! ;-)
legelső Superfast-jaim egyike volt az AMX Javelin, emlékeztem rá, hogy zöld volt,
gondoltam ha látom egyből felismerem.
aztán mikor megláttam ezt,azt se tudtam mi van :-)



az ebay-t még csak pedzegetem.
jó fél éve kb.én is úgy kezdtem,mint te:
-először is ugyanígy rámjött (az amúgy korábban is párévenként ismétlődő) rendszerezési vágy
-utánanézve kiderült, hogy a neten már vannak erre források
-ezzel párhuzamosan elkezdtem a kortárs kollekcióból szemezgetni,errefelé a Matchbox/Hot Wheels ami kapható igazán.
az egykori mecsák beszerzésére nem is gondoltam, ráfogtam hogy vagy nincs vagy drága...
Aztán Matchbox topiktárs meghirdette,és vettem a bontatlan blisteres autóiból hirtelen vagy 5-öt ,na akkor jöttem rá,hogy nem veszett fejsze nyele ez a bizonyos
"rekollekció".
Azóta néha nézegetem az ebayt ,lehetne "mezgerelni" csak pont a postaköltség az, ami nekem is ismeretlen
:-(
De azért rajta vagyok az ügyön! ;-)
Előzmény: AB FLIRT (246)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.01.17 0 0 246

Szevasz ÁdidiGaga kolega!

 

Köszönöm neked is a segítséget a dolgot jól látod,csak adatbázisként kellene az a kiadvány. Érdekes könyv oldalanként 2 db autó képével,dobozával leírással.

Probálom kideríteni a beszerzési helyet,és majd jelzem felétek.

Az általad említett oldal egyszerüen szuper,és korrekt.

Szoktál vásárolni az e-bay-ről az érdekelne mennyivl jön ki többre az autó ára a szállítási költséggel.

Köszönettel.AB FLIRT

Előzmény: ÁdidiGaga (244)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.17 0 0 245
Hattori!

a 8c alatti villogós usa sedan milyen gép?

elsőre Kojak autójának tűnik, de a kereke meg elég Matchbox-szerű.
Anno a Corgi Juniors adott ki "sztárautók" sorozatot, nekem megvolt a régi (50-es évekbeli amcsi verdára hasonlító) Batmobil, a kétéltű 007-es Esprit és a nagy kedvenc
Starsky AND Hutch' s Ford Gran Torino.
Rémlik ez utóbbi blisterének hátoldaláról a teljes sorozat rajzolva, Simon Templar Jag' XJS és Kojak autója,de arról csak a név ugrik be...
Ez lenne talán?
Előzmény: Hattori Hanzo69 (241)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.17 0 0 244
Szevasztok és BÚÉK!

Üdv köreinkben,kedves AB FLIRT kartárs.

lehet hogy félreértelek,de ha ezt a bizonyos katalógust(könyvet) nem gyűjteménybe szánod, hanem egy képes adatbázisra vágysz (és van neted) akkor íme 1 és fél ajánlat:

http://www.matchbox1-75.com

ott "Model database"
onnan év szerint és...
hajrá! ('69-től indul)

nincs minden színváltozat benne,de ha végignézed egy autó évenkénti példányait,
a legelterjedtebb (feltételezem neked is ilyenek voltak) színváltozatokat megtalálod.

volt még egy szlovák v. cseh srác ,az ő oldalán típusok szerint rendezve, ún tablóképeken (egy kép egy autó összes variációját bemutatja, van ahol több tabló is tartozik egy kocsihoz) lehetett tobzódni a színváltozatok közt,de nem találok rá sajna... :-(
Előzmény: AB FLIRT (237)
Denzo Creative Commons License 2007.01.17 0 0 243
Szia!

A 8C is Tomica?
Ez a vonat modell nekem is megvan, nemtod mennyit er ujszeru allapotban? csak kivancsisagbol :)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (242)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 242
 :-)
Előzmény: AB FLIRT (237)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 241

Néhány szépség, csak úgy össze-vissza.

Előzmény: matchbox (240)
matchbox Creative Commons License 2007.01.16 0 0 240
Nagyon tetszik a Tomica, de nemhogy itthon még europában sincs.:-( A Konami a másik ami nekem is tetszik. Sőt mostanában a Greenlight-al szemeztem.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (239)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.16 0 0 239

http://www.vatera.hu/matchbox_superfast_no_6_mercedes_350sl_dobozzal_17997410.html

 

http://www.vatera.hu/matchbox_suferfast_dobozos_18106152.html

 

Nem vitázni akarok Veled, Kedves Gyűjtőtárs és tudom is, hogy tényleg magasabb az átlagár, de arról volt szó, hogy honnan indulnak az árak. Matekórán annak idején úgy mondták nekem, hogy ha egyetlen kivételt is találok a szabályra, az onnantól nem axióma többé. Márpedig van '72-es, '73-as MB, dobozzal, 3000 környékéről. Mint ahogy zsiráf nevű állat is létezik. Bár nem a hosszú nyak az általános. :-)

A múltkor még több ilyen dobozos mecsó jött elő a keresőre, csak lusta voltam linkelgetni. Biztosan el is kapkodták. (pl. Hovercraft 3000-ért 1972-ből, stb.)

 

Beszéljünk inkább a gyönyörű gyűjteményedről, asszem Te csatoltál be ide a múltkor fantasztikus képeket.

Nekem néhány Battle Kings és a teljes Fanta promo matchbox sorozat a legújabb szerzeményem.

 

Mi a véleményed a Tomica-ról ? A legújabból állati klassz Rendőr motorosaim vannak + 1-2 ínyencség (pl. csak egy Japán áruházláncnak kiadott rózsaszín/lila Mitsuoka Le Seyde, vagy Subaru Legacy Ambulance - japán közlekedési táblával (ugyancsak limited ed.)

 

A Konaminak meg 1szerűen gyönyörű 1:64-es sorozatai vannak. (A Lambo. a kedvencem...)

 

este próbálok képeket csatolni

Előzmény: matchbox (236)
matchbox Creative Commons License 2007.01.16 0 0 238

Megtudnád mondani milyen könyv az, mert én ilyet nem ismerek.

Szerintem dobozost, blisterben:-)

Előzmény: AB FLIRT (237)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.01.16 0 0 237
Köszönöm a gyors választ,de az e-bay hez nem árt tudni valami idegen nyelvet,mert ugye licitálni kell. Bár én az e-bay.com oldalon keresgéltem szinte minden megtalálható rajta de tényleg lehet,hogy az automania boltban előbb,és olcsobban beszerzik majd a keresett modelleket nekem. Megmondom öszintén van már egy sokkal nagyobb kihívásom a vasútmodellezés ami sokkal többe kerül. Én csak arra gondoltam,hogy jóvolna beszerezni a 1-75 modell sorozatból régi kedvenceimet emlékeimet. Az A6-os kiadvány az KÖNYV, oldalanként 2 db. autóval 500 oldalon az összes szinnel,és típussal de csak az angol MATCHBOX-ok vannak benne 1953-1982-ig. Kérdés dobozost,vagy blister csomagolást válasszak?
Előzmény: Hattori Hanzo69 (235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!