Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.03.28 0 0 358
Igen; Nagyon megragadtad a lényeget! Ez az álmodozás (sőt mondhatnám a fantázia) hiányzik a mai gyerekekből. Pontosabban nem hiányozna, csak igyekeznek belőlük kiölni. Mindent készen kapnak: a mesék(ben) addig és annyit ordítoznak, hogy nincs idejük a saját gondolataikra figyelni. A játékok is nagyon direktek. Még a LEGO is... Összerakod belőle az aktuális csillagrombolót, vagy  markolót, oszt csókolom.... Sokat lehetne erről filózni.
Előzmény: kopiteki (356)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 357

Én arra emlékszem,hogy a katalógust bámultuk állandóan, és annyira jó lett volna egy két cucc belőle,de itthon nem lehetett kapni belőle semmit. Én még a katalógustól is boldog voltam. Most harminchat éves vagyok és a gyüjteményem kb. ezer darabos. De ez nem mind matchbox. Most lehet kapni. De az igényes dolgokat csak ritkán és egy két helyen.

Hát ez van.

Előzmény: kopiteki (356)
kopiteki Creative Commons License 2007.03.27 0 0 356

Igen, de gyerekkorunk nagy szerelme volt ez. A mai gyerekek nem nagyon játszanak már mecsivel, inkább számítógépeznek.

 

Emlékszem anno órákat töltöttem álmodozással, kezemben az épp aktuális kedvenc. :o)

Előzmény: hotwheels71 (354)
matchbox Creative Commons License 2007.03.27 0 0 355
mert kevesen gyüjtenek matchboxot:-(
Előzmény: hotwheels71 (354)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 354

És még egy.

Nem nagyon dübörög ez a fórum....

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.26 0 0 353
szia dobozos! ;-)
Előzmény: hotwheels71 (352)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 352
Egy Új szerzemény
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 351
Küldj egy mailt   hotwheels@citromail.hu
Előzmény: ÁdidiGaga (349)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 350

Én inkább cserélek mint eladok. ha van originált hot wheels-ed akkor cserélhetünk.

az a baj az eladással,hogy mire a postaköltséget is beleszámolom már mindgyárt egy ezres.

üdv.

Előzmény: ÁdidiGaga (349)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.20 0 0 349
szia!

...és nem eladó véletlenül az a teher???? ;-)
ha igen,egy mailt dobhatnál az agabiATchelloDOThu-ra

igen,vannak a Sparban "hottie"-k is,én onnan veszem őket.
kissé idétlen,hogy egy nagy plexihengerben vannak,de legalább nem zavarok senkit
a válogatással,.
Itt Miskolcon egyébként a HW jobban nyomul, MB szinte csak a Sparban van. Ezen kívül van 1-2 játékbolt,ahol szintén van friss HW.
Előzmény: hotwheels71 (348)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 348
Amúgy az intersparban van hot wheels is vagy csak matchbox?
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 347

Helló!

Igen nyitható a hátulja. Nekem van belőle originált,több darab is.

üdv hotwheels71

Előzmény: ÁdidiGaga (346)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.20 0 0 346
sziasztok!

Nincs valakinek elfekvőben (vagy tud lelőhelyet) egy sárga DHL-es dobozos teher a tavalyi MB 1-75 kollekcióból?
Vagy fél éven át Dunát (vagyis: Szinvát! :-) lehetett volna rekeszteni velül,annyi hánykolódott az Intersparban,de én nem vettem ,mert gyűjteménybe azért nem
való (tömör fekete ablak,csálé raktér,stb..)

erre most az inas meg van veszve érte! (pontosabban: egy nyitható-dobozos teherautóért, de hirtelen ez ugrott be...
az "ihlető" amúgy egy '84 körüli Dodge teher volt, "Kellogs" felirattal,amivel a tesómnál játszik)

erről lenne szó (ugye jól tudom,hogy ennek nyitható a doboza hátul??)


matchbox Creative Commons License 2007.03.18 0 0 345
A Code Red a 82/83 USA katalogusban van benne. A németben nincs.
Előzmény: AB FLIRT (344)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.03.17 0 0 344

Igen ez a Matchbox akár minden darabhoz külön történet kötődik,és ezért is szeretik az egész világon annyira.

Természetesen azt hogy egy típusból hány fajta van azt ugyebár már inkább felnőtt fejjel követjük nyomon aki gyüjti,de még őt is érheti meglepetés az ilyen-olyan kiadásokból.

Érdeklődnék,hogy a Code Red sorozat milyen kiadás,mikor adták ki stb.

Előzmény: ÁdidiGaga (343)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.17 0 0 343
ja, régebben már 1x végigböngésztem azt az oldalt ,akkor csak az tűnt fel, hogy hányféle szín - meg festésvariáns létezik....
de hogy még nyithatós meg nem nyithatós is ugyanabból... :-)

pár évvel később, 82-83 körül jelent egy Pro Stock Amx nagy földig érő első spoilerrel,van is 1 nekem ,na az csak nem nyithatóban létezett

ez a széria Amx Javelin nekem is nagyon kedves,az első mecsáim egyike volt (kommersz zöldben) ,pontosabban egyszerre kaptam olyan '78 Karácsonya körül
(4,5 évesen) egy ilyesmi szettet:
- Blue Shark ; Turbo Fury
- Articulated Truck ; Beach Hopper
- Amx Javelin ; Fire Chief

sajnos az Amx,sőt Amx-ek eltűntek ,ugyanis a nyolcvanas évek elején 1x mutter hazahozott melóból még egyet (egy Fire Chief-el együtt).
Valamelyik akkori kolléganőjének a fia összesen ezzel a 2 kisautóval húzta ki a gyermekkorát (most őszintén: ember az ilyen??? :-DDDDDD
szóval már nem kellett neki, így lett kettő, nekem viszont ebből sikerült valahogy 0-át csinálni :-(
Előzmény: Hattori Hanzo69 (341)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.03.17 0 0 342

Köszönöm a választ,akkor mégsem kérdeztem hülyeséget.

Én ezen az oldalon néztem meg.

http://www.mboxcommunity.com/cfalkens/Matchbox/Catalog/Ls/Ls01-39/LS09b/ChF-LS09b.htm

Még egyszer köszönöm a válaszokat.

Előzmény: matchbox (340)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 341

Nyílik az, csak kombinéfogó kérdése :-)

 

(Megleptél, hogy van leheggesztett verzió is.)

Előzmény: ÁdidiGaga (339)
matchbox Creative Commons License 2007.03.17 0 0 340
A rajtszámos nem nyitható ajtós. A sima kékből van mindkét variáció.
Előzmény: AB FLIRT (335)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.17 0 0 339
AB FLIRT!
helyesbítek: ne nézd meg,mert a'zindex összetöpörítette! :-(

nézd meg inkább az eredeti helyén:

http://www.automodely.sk/superfast/superfastA2.htm

ha szépen kinagyítod (klikk az amx javelin képre az oldalon + nagyítás)
láthatod,ami engem is meglepett: van nyitható és "lehegesztett" ajtós is...

a csíkos-1es rajtszámos nagyon úgy néz ki,hogy nem nyitható!

(még 1 kísérlet,hátha az előbb a kisebbet töltöttem fel)

Előzmény: ÁdidiGaga (338)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.03.17 0 0 338
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY - KORTÁRS KISAUTÓK IRÁNT (IS) ÉRDEKLŐDŐKNEK !

a www.matchbox.de - n felkerült az 2007-es 1-75 széria !!!

hajnalban belekukkantottam, akadnak jó megoldások...
különösen tetszik,
hogy jó pár olyan kisgép lesz idén festetlen lámpákkal kiadva ,amit korábban is kiadtak és elcseszték a lámpák igénytelen festegetésével.

AB FLIRT!

azért mielőtt kifeszgetnéd,nézd meg ezt a képet: (automodely.sk-ról van)

Előzmény: AB FLIRT (337)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.03.15 0 0 337

Köszönöm a rendkívül gyors választ!

Az igaz,hogy a hátulja meg van ültetve de nem tudtam miért.Nekem az a kék AMX Javelinem van meg amelyiken egy fehér csík van az autón hosszában,és az oldalán egy egyes szám van felfestve.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (336)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 336
A kéknek is nyílnia kell ! Nekem van kibontott kékem (azt hiszem lószállítót vontató Twin Pack) és biztosan nyílik... Viszont a hátsó tengelye ültetett, mert különben ledobná magáról a vontatmányt. A zöld Javelinhez nem is nagyon lehet hozzácsatlakoztatni a lószállítót.
Előzmény: AB FLIRT (335)
AB FLIRT Creative Commons License 2007.03.15 0 0 335

Üdvözlet mindenkinek!

 

Elöljáróban megemlítem,hogy sikerült megszereznem az A-6-os Matchbox könyvet Németországból. /Majd teszek fel belőle képeket/

A gyüjtéssel meg a helyzet a következő egy-két bliszter teljesen elvarázsolt így hát blisztert gyüjtök bár van azért már egy pár dobozos is.

A kérdésem a következő vettem egy kék AMX Javelint,és olyan tökéletesen festették a karosszériát,hogy egyszerüen nem lehet rájönni hogy az ajtaja nyílik-e ?

Azt tudom,hogy a zöld AMX ajtaja nyílik és a két karosszéria megegyezik de ezen nincs olyan kis rés .

Persze van egy egyszerü megoldás a kicsomagolás,dehát ez így szép.

Válaszokat előre is köszönöm.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.13 0 0 334

De végül is milyen méretarányú teherautót keresel?

1/87-1/64-1/50?

Előzmény: JumboJet (331)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.11 0 0 333

Szia Jumbo Jet!

Én két helyet tudok pesten. Az egyik a mester utca és a körút ugymond kereszteződésénél van a 6-os villamos megálójánál, a másik a ferenciek terén az aluljáróban. De készísd a pénztárcád,mert horror árak vannak.

üdv. hotwheels71

Előzmény: JumboJet (332)
JumboJet Creative Commons License 2007.03.10 0 0 332

Biztos ismeritek ezt az oldalt! Én most nézegetem újra ezen a témán felbuzdúlva a medzsos oldalakat. Pár db megis van innen csak sajna nem ilyen gyári kiadásban:-))))

 

http://www.bamca.org/cgi-bin/manno.cgi

JumboJet Creative Commons License 2007.03.10 0 0 331

Sziasztok!!

 

Most barangoltam erre az oldalra!! Én is gyerekként kaptam az első medzsómat. Imádom őket!! A legtöbb még megis van. Sosem gyűjtöttem őket komolyan. De mindig lett innen-onnan pár darab. Sajna a legtöbb erősen használt állapotban van. Kedvenceim a Super King-ek. Azokon belül is a teherjárművek!! De persze az autók is jöhetnek. 1:64-ben meg a Rolls-Royce/Bentleyk-ok a szenvedélyem az Ikarus busszal együtt. Ha meglátok egyet megveszem. Ha megvan,ha nincs. Persze a ritkább sportautók medzsó változatait sem vetem meg.

 

Hol lehet kapni Bp-en régebbi/használt medzsókat??? Kopottat is érdekel!!! A PeCsában a bolhán milyen a felhozatal?? Érdemes ez ügyben kimenni oda???

hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 330
Több KépMatchboxvitrin 1vitrin 2hot wheels 2
hotwheels71 Creative Commons License 2007.03.10 0 0 329
Az elöbb nem ment el a kép.Hot wheels1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!