Keresés

Részletes keresés

efemm Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68086
Átgyalogolsz mondjuk Királyrétről, lezuhanyozol, aztán frissen nekivágsz a Börzsöny-bércnek? :)
Előzmény: sétáLós bácsi (68085)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68085
Figyelmetlen voltam. Már csak a túra előtti zuhanyzási lehetőség érdekel; ugyanis a hegység mások oldaláról gyalog szeretném megközelíteni a rajtot.
Előzmény: sétáLós bácsi (68084)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68084

hallgatoozoo!

 

1-2 kapcsolódó vélemény:

-Dömösön addig nem is fognak sokan kempingezni, amíg (bicikli vagy autó nélkül) csak reggel 4.56-os indulással lehet Zebegénybe jutni, méghozzá úgy is csak a módosított rajt utánra. A 36-os útvonala Dömösi indulással nekem nem derül ki a kiírásból. Én akkor már inkább aludnék a Hegyes-tetői kilátóban (ingyen); az sokkal egyszerűbb. És a csomagszállítás/megőrzés sincs meghirdeteve, de nyilván nem emiatt kepingeztek kevesen. Én hosszabb időt töltöttem a Dunakanyarban, ugyanis vasárnap reggel kb 7-től délutánig még Nagymaroson voltam; még egy misét is végigkómáztam.

-Ne keseredj el, hogy nem érdeklődtek az 5 hegység tököse kapcsán. Ebből még nem érdemes túl sok következtetést levonni. (Más kérdés, hogy az 60-ason indulók száma eléggé behatárolja a lehetséges teljesítők számát.)

-Akármennyire is környezetbarát lett a túra; a meglátásom szerint érdemes lett volna elfogadni a felajánlott autót.

 

A Börzsöny-bérc előtt van-e zuhanyzási lehetőség (az ifjúsági táborokban szokott lenni)? Ugye ott van csomagmegőrzés?

Előzmény: hallgatoozoo (68081)
wainnalahulahafizun Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68083

Én mint az egyik pontőr külön büszke vagyok a Dunakanyarra, a tájra.

A felhőkre, melyek alacsonyabban úsztak el, mint a Remete-barlang.

A Dunára, mely a kompot viszi az egyik partról a másikra.

Ezen kívül azokra, akik már az Égett-hárson is bírtak már a pilismaróti bélyegzővel.

Előzmény: hallgatoozoo (68081)
bajnai Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68082

 

Ha a kiírásban az szerepel, hogy esős idő estén vasárnap kerül megrendezésre a túra, és egész pénteken délután esik az eső, a főrendező pedig nem érhető el egész péntek délután, akkor nehéz dönteni a szombati túra mellett.

Persze mondhatod, hogy előnevezni kellett volna, akkor bezzeg ...

Szóval így kötöttem ki Pákozdon és vettem részt a Velence 35-ön.

Előzmény: hallgatoozoo (68081)
hallgatoozoo Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68081
***dunakanyar teljesítménytúra
rendezői önkritika

Amikre kiváltképpen büszke vagyok:
-Arra, hogy 100% környezetbarát módon került megrendezésre az egész túra. Egyetlen autó, egyetlen szemét sem terhelte a környezetet és a természetet.* Közlekedéshez (sőt még csomagszállításhoz is) kerékpárt használtam, a túrán termett kevéske szemetet szelektív gyűjtőkbe helyeztem.
(*sajnos viszont páran még mindig autóval jöttek a túrára)
-Hogy szinte egyedül, egy kerékpárral és egy 50 literes hátizsákkal rendeztem meg a túrát. (mindemellet köszönöm a három segítőm pontőrködését) Különösen nagy brahi volt a 60-asok rajtjából Zebegényről feltekerni a Nagy-Villámi pontra és onnan legurulni Dömösre a célba! :)
-Végül a túrázók véleményére a célban. Sok túrázónak nagyon tetszett a túra, és a kitüző is mindenkinek tetszett.

És amiket kimondottan kudarcként könyvelek el:
-Az, hogy a tavalyi 200 fölötti résztvevőszám után idén 100 alatti (sőt 70 alatti) volt a létszám. (ez mindamellett is kudarc, hogy sokkal több konkurens túra volt idén mint tavaly, és hogy tavaly két rövidebb táv is volt a túrán)
-Hogy idén sem sikerült "rávenni" a túrázókat hogy Dömösön kempingezzenek, vagyis hosszabb időt töltsenek a Dunakanyarban... :(  (kreatív ötleteket kérnék erre!)
-Valamint hogy kevesen érdeklődtek az 5 hegység TÖKÖSE c. díj iránt. (ez talán nem annyira a túrának a kudarca..)
-Arra, hogy a természetvédelmi felhívás ellenére ilyen kevesen jöttek el, sőt a tavalyi résztvevők közül is kevesen jöttek el.

Alapvetően nem vagyok büszke rá, hogy ilyen kevés segítséget tudok összeszedni a rendezéshez. Sőt! Nagyobb létszámnál a mostani tapasztalat alapján már biztosan szükség lenne segítőre a célban ill. a rajtban.
Hát ennyi.
tzh Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68080
Tavaly voltam a túrán, és elmondhatom, hogy nem is a jelzések voltak a gondom, hanem az adminisztráció lassúsága (a Dunakanyaron is ugyancsak). Ha ebben segítség okán előremozdul ott a dolog, akkor az akár látványos javulást is okozhat ;)
Előzmény: Zete (68079)
Zete Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68079

El, mert volt egy "kültag", aki felhívta rá a figyelmemet.

Viszont én nem bejárást/szalagozást vállaltam, hanem szerkesztést. Mondjuk, itt is érhetnek meglepetések, de fel vagyok rá készülve :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (68078)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68078
A felajánlásod előtt elolvastad Larzen élménybeszámolóját? :-)
Előzmény: Zete (68076)
Zöld Ági Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68077
Megy még valamelyik forrás???
Előzmény: efemm (68075)
Zete Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68076

hallgatoozoo Úr!

 

Küldtem neked egy mailt az itt megadott címedre, de visszapattant.

 

Ezért beírom ide a dolgot:

 

Börzsöny Bérc túra

 

Múlt évben részt vettem a túrán, egy haverommal. láttam, hogy csinálod.
Maradjunk annyiban, hogy bőven lenne mit javítani, a múlt megszépül
idővel, ugye...

A túra helyszínére tekintettel, ezért idénre az alábbi segítséget ajánlom neked:

 

Csinálok az indulók számára egy túrafüzetet, amelyben
lesz rendes túraútvonal leírás, fényképek az útvonalról, néhány
egyéb leírás, sőt még a teljesítők névsora is ott lesz, ha elküldöd.

Úgy, ahogy minimum kellett volna lennie a múltkor is.

Mindezt természetesen grátisz, de sokszorosítani csak korlátozottan tudok.


Döntsd el, élsz-e a lehetőséggel:
lehetőleg minél előbb, mert egy nap alatt nem tudom ezt megcsinálni!!!

Továbbá:

Érdekel, hogy a Dunakanyar túrára hirdetett autómentes dolog elérte-e vajon a célját? Megkérdezted a résztvevőket, hányan hagyták otthon a járgányt?

 

Zete

Előzmény: hallgatoozoo (68041)
efemm Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68075
Ha egy túra elmarad vagy módosul, azt jelzik (és jelezték is!) a rendezők a TTT felé (vagy konkrétan nekem), és én ki is teszem azonnal a hírt a TTT honlapra. Feleslegesnek érzem a kérdezősködést az elmaradásról, ha nincs megelőző _konkrét_ infód. Az teljesen rendben van, hogy most -aktuális rendezői telefonra hivatkozva- beírtad, hogy meg lesz tartva.
A szolgáltatási díjról valamennyien tudunk, de arról is (a hírt szintén olvashattad a TTT honlapon is), hogy május 1-ével kedvezően módosult a jogszabály.
Jó túrázást a hétvégére! Az időszakos források tényleg csodásak. :)
Előzmény: Zöld Ági (68074)
Zöld Ági Creative Commons License 2006.05.24 0 0 68074

Év elején maradtak el túrák, a Bükkben külön műsor volt, azért kérdeztem meg.
DE TEGNAP VISSZAHÍVOTT A SZERVEZŐ: A TÚRA OKÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ.

Nagyon sajnálom, de nem érzem bűnösnek magam.
Előzmény: efemm (68072)
Joeyline Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68073
Részemről már régen.

Nem én hoztam fel.
Előzmény: zsotyek (68067)
efemm Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68072
Csak azért bátorkodtam megjegyzést tenni, mert -gondolom- Te sem szeretnéd, ha a mondjuk a Te túrád kapcsán terjedne olyan információ -még akkor is, ha kérdés formájában tetted fel-, hogy esetleg elmarad. Szóval legközelebb jobban gondold át, hogy mit kérdezel!
Hol láttál eddig olyan infót, hogy az előttünk álló hétvégén bármely bükki túra megrendezése kétséges lenne??
Előzmény: Zöld Ági (68070)
Zöld Ági Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68071
:-))
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (68065)
Zöld Ági Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68070
Bükkkkkk
Az a Bükkenő, hogy nem veszik fel a telefont:-)

Kedvelem, ahogy szemtelenkedtek velem:-))
40 fölötti csajokkal már nem mernek általánban szemtelenkedni, nagyon élvezem:-))
Ha mégis tudtok valamit, osszátok meg velem
( Amúgy meg teljesen azt hittem, hogy itt csak úgy bátran lehet kérdezősködni...)
Miután megnéztükaz ideiglenes forrásokat, nagyon vágyom újra arrafelé.
Jön valaki???
Előzmény: efemm (68066)
wainnalahulahafizun Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68069
A legfrankóbb egyesület az, amelyiknek nincs tagsága és vezetősége sem!
Előzmény: puszi nyuszi (68059)
pygmea Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68068
Különösen, ha folyton a világcsúcsára, valamint a többi verseneredményére hivatkozva mondja meg futásügyben a frankót...
Előzmény: zsotyek (68067)
zsotyek Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68067

Ígérem, ez az utolsó hozzászólásom a témában.

 

Mi is nagyon szerettük volna elérni a 8:45-ös kompot, mert este a Gyapjaszsákra mentünk, és nekünk sem volt mindegy, mikorra érünk be, mégsem fordult meg a fejünkben, hogy rövidítsünk.

 

A másik témáról meg csak annyit, hogy ha a 100 m-es síkfutás világcsúcstartóját egy későbbi versenyen doppingoláson kapják, akkor bennem bizony felmerül, hogy vajon a világcsúcsot "tisztán" futotta-e. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen gyarló, sajnálom.

 

Részemről a téma lezárva.

Előzmény: Joeyline (68053)
efemm Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68066
Ha bármilyen túrával kapcsolatban kérdésed vagy kétséged van, talán kérdezd meg telefonon a rendezőket...
Előzmény: Zöld Ági (68064)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68065
Zöldágira vergődni? :-PPPP
Bocs, magas labda volt. :-)
Előzmény: Zöld Ági (68064)
Zöld Ági Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68064
Szevasztok!
Szombaton a Bükkbe szeretnék menni. Tudtok valamit, sikerült a Nemzeti Parkosokkal zöldágra vergődni???
Ugye meglesz a ttúra???
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68063
Szeretem az ilyet, gyártottál jóelőre egy nicket hogy majd egyszer megmondod a frankót? A rejtélyeskedés helyett, betehettél volna egy linket!
"20-án 19 óra 52-kor az 1-es pontban":o). Ez vicc.
Előzmény: puszi nyuszi (68059)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68062
Efemm és vajonmerre válaszolt neked, de egyébként még az idézőjel is feltűnhetett.
Előzmény: puszi nyuszi (68059)
vajonmerre Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68061
Nem egyértelmű a hsz. előzményéből ? Fura vagy.
Előzmény: puszi nyuszi (68059)
efemm Creative Commons License 2006.05.23 0 0 68060
Nem kell mindenre ugrani, nyuszi! Nem biztos, hogy neked szól... :)
Előzmény: puszi nyuszi (68059)
puszi nyuszi Creative Commons License 2006.05.22 0 0 68059

Tisztelettel köszöntök mindenkit!
Nagyon Sokan ismertek de nem fedem fel magam.
Majd idővel rájöttök, hogy ki vagyok .
Mindenkinek további jó túrázást.
üdv mindenkinek !

                         puszi nyuszi

 

Kérdésem lenne Sánta kutyához, hogy melyik egyesületre gondolt amikor 20-án 19 óra 52-kor az 1-es pontban írt. Amelyikre nem akar elmenni.

padler Creative Commons License 2006.05.22 0 0 68058
Almamellék 25 beszámoló és képek (2006.05.13.).
(budai-)H.G. Creative Commons License 2006.05.22 0 0 68057

Három hegység, három túra..., avagy az elmúlt hétvége képekben (és képek híján szavakban)

 

Baranya-Tolna 60 - túra a Mecsekben, nagyrészt ot. Ibolya, ot. Bogi, ot. Miki és ot. Vili társaságában. A rajtban csatlakoztak hozzánk gudluking és sétáló sporttársak, illetve az első felén találkoztunk időnként irottkoékkal is. A fényképezőgép akkumulátora a Vörösfenyő kulcsosháznál sajnos lemerült, így a túra második felén nem tudtam fotózni, így pl. a vadregényes Csepegő-árokban sem, ahol az alsó úton, a patakmederben mentünk.

 

Sajnos a Gyapjaszsákon sem tudtam fotózni, ahol ot. Ibolya és ot. Bogi társaságában kerestünk fel 10 csúcsot. 0:30-kor indultunk el az óramutató járásával ellenkező irányban, a tavaly Optika vezetésével megismert útvonalon: Géczi-hegy, Gyapjaszsák, Új-hegy, Bence-hegy (ahol az alapellátáson, vagyis a zsíros, házi vegyes lekváros kenyeren és üdítőn kívül csipkebogyó-befőttet is kóstolhattunk ot. Zsuzsa pontőrnek köszönhetően :o), Ősjegy, Meleg-hegy, Likas-kő (találkozás heroberto és groba. topiktársakkal), Sor-hegy, Pákozdvár (csoki ot. Robi pontőrtől, Gádé-hegy érintésével. A célba kis késéssel, 5:15-kor sikerült beérni, ahol read-only Lajoson és szervezőgárdáján, valamint a már takarítani készülő gondnoknénin kívül bőséges, de korlátozott mennyiségű virsli és üdítő várt.

 

A Gyapiról hazamenve egy kis időt otthon töltöttem fürdéssel, reggelizéssel, ezalatt az akkumulátor is feltöltődött. Így a Hármashatár-hegy 20 túrán már ismét tudtam fényképezni. A rajtba tartó 11-es buszon találkoztam Sir Dan topiktárssal és reménykedtem benne, hogy így nem kell majd egyedül mennem, de kiderült, hogy a busz felső végállomásánál várakozó sancimanóval futást terveznek. A rajtban összetalálkoztam még read-only Lajossal, aki az előző nap Böheimkirchenben teljesített egy maratont, majd egy éjszakai ttúrát rendezett a Velencei-hegységben, így ő szintén eléggé meg volt viselődve. Ám ő a tájékozódási versenyen indult, így végül kénytelen voltam egyedül útra kelni. A túrát sajnos a fáradtság miatt nem igazán tudtam élvezni, pedig viszonylag érdekes volt az útvonal. A Tábor-hegyi barlangnál értem utol ot. István túratársat, akivel a célig együtt tudtam haladni. A barlangnál találkoztam ismét read-only Lajossal, mint kiderült, a verseny egyik érintőpontja is volt a barlang egyúttal. A célban még sikerült találkozni Tibettel és VadMalaccal, illetve zsotyekkel, aki szerintem nálam sokkal kevésbé látszott fáradtnak. Pedig neki ez már a 4. és 5. ttúrája volt ezen a hétvégén!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!