2012-es 1.6 CRDI Ceedem van. Az utóbbi időben amikor hidegen indítom egyenetlenül jár a motor, egyik henger kihagy. De ez elmúlik kb. 1 perc alatt (vagy még annyi sem kell), utána semmi gond. Az EGR pár hónapja volt cserélve, arra gondolok, hogy porlasztó lehet. Azt gondoltam, hogy valószínű valami lerakódás lehet, mert csak hidegen csinálja ezt. Vettem bele üzemanyag rendszer tisztító folyadékot, kifejezetten CRDI-hez valót, egy 5 ezres volt. De nem sok változást éreztem. Néztem, hogy vannak ilyen üzemanyag rendszer tisztítók 2-24 ezer Ft-ig. Érnek ezek valamit? Van valakinek ilyen tapasztalata?
És még egy kérdés. Nem vagyok a motorok szakértője, ezt vegyétek figyelembe, másrészt korábban nem volt dízel autóm, szóval lehet hülyeség a kérdés is. A porlasztót lehet/érdemes tisztíttatni? Ha cserélni kell, akkor lehet csak egyet? Vagy mindenképpen mind a 4-et kell? Mert ahogy nézem elég húzós áron van, kb. 80 ezer Ft. Érdemes felújítottal kísérletezni?
Nem tudod kiiktani, de nem is kell, a probléma nem a kapcsolónál van. Ha a jobb egy zárva marad, miközben a többi kinyit, akkor a jobb egy zárja hibás. Nézesd meg mielőbb, mert egyszer úgy marad, és ha nincs szerencséd, nem zárva, hanem nyitva marad, akkor aztán hogy hagyod ott az utcán, parkolóban, stb.? Nekem tavaly nyáron csinálta, a végén már nyitva is maradt, úgy rémlik, valahol 50-60 között volt a zármodul csere.
A konkrét fordulatszámtól eltekintve, nekem ahány robbanómotoros járművem volt az életemben, hidegindításnál a dúsítás miatt az összesnek magasabb volt kissé az alapjárat, kis melegedés után lassan visszaállt egy alacsonyabb értékre.
A mostani KIA-nál is így van, mondjuk fordulatszámot nem tudok mondani, mert részemről ez annyira megszokott dolog, hogy soha nem nézem a fordulatszámmérőt, mindig fülre használom.
A benzinnel is vannak gondok. Mióta (elvileg) veszteséggel adják az ársapkás benzint, hígítják, amivel csak tudják. A szerelők is azt javasolják újabban mindenkinek, hogy adalékolják a benzint, többen Spurit ajánlanak (nem egy és nem két szerelő). Nekem is volt reggelente túlpörgés, hullámzás, dadogás, mikor áttértem a 95-ösre. (Régen 100-assal jártam, de mikor már 700 körül járt az ára, váltottam.) Az adalék nekem is bevált, egyből erősebb, csendesebb lett, mint ha 100-as lenne benne, és hidegen is szépen járt. Tegnap pl. én is tankoltam igen hitvány benyát (OMV), utána össze-vissza remegett az autó alapjáraton, majdnem lefulladt (G4FA). Aztán otthon én is megküldtem Spurival (lehet, hogy más is jó lett volna, de ezt ismerem és volt otthon), utána rendben járt, reggel is szépen indult.
Nem tudom, mert mikor megvettük a kocsit, ez év áprilisában, nem így működött. Ezt az alapjárat pörgést, ingadozást, kb 1 hónapja csinálja, ha nem is minden hideg motoros indításnál, de nagy százalékban ez a jelenség áll fenn. Ugye az órán is, de hallható is hogy magasabb fordulaton pörög a motor.
Van egy 2017-es Ceed, benzines autóm 134000 km-rel. Amit tapasztalok pár hete, hogy reggel, vagy nappal is indítás után, mikor még hideg a motor, az alapjárat 1500 körüli fordulatszámon pörög, 2-3 perc üresben járatas után visszaáll a normál tartományba, autó csendes, szépen jár, utána sincs gond vele.
Nem tudja valaki, hogy tudom kikapcsolni vagy kiiktani a belső központi zár kapcsolót ? Sokszor zárva marad az anyós ülés felőli ajtó, hiába nyomom be vagy ki !!!
Sokadik nyomogatásra sikerül, hogy az ajtó kinyíljon !!
Fiam Riójában meg a kijelzőn megy a waze vezeték nélküli kapcsolattal. De sokszor egy kalap sz...t sem ér, lefagy, kilép. Ha működik a waze, akkor sokkal jobb, frissebb, gyorsabb infókkal szolgál, de a gyári megbízhatóbb, stabilabb. Régebben szóvá tette valaki, hogy "nem egy sikeres ember, aki gyári navit vesz"...de mivel nekem benne volt a ceedben a felszereltségben, nem volt választás. Fiam Riójába ezért nem is kértük, mert bár a legmagasabb felszereltségű, de a navi 350-ért lett volna még bele.
Jut eszembe...van valakinek ötlete, hogyan lehet Android 11-ben kikapcsolni azt a funkciót, hogy ha vezet az ember, akkor letiltsa a telefonálást? Vezetés közben hiába van összekapcsolva AndroidAuto-val, nem tudja használni a telefont, mert érzékeli, hogy mozgásban van. Elég bugyuta megoldás ez!
üdv. különbözik valamiben a frissítés ha külföldi az autó? Hol találnék információt segítséget akár aki segítene megoldani? Emailem: bodonodon@freemail.hu
Üdv. A szervíz amelyiket kérdeztem azt mondta: van nekik egy amit feltudnak tenni de az nem a legfrissebb és finoman fogalmazva sem felhasználóbarát. hátulról előrefelé kell megadni a címet, akár egy vesző kimarad nem fogja megtalálni.a legfrissebb ami van azt magamnak kéne felrakni / ami nekem magas/ emailba küldenek a tulajnak már nemtudom mit mondtak mit. de mivel külföldi az autó így az nem játszik. Esetleg keressem fel a kia Magyarországot. Annó mikor megvettük az autót kb 4 éve akkor náluk vettem használtan
Nem javaslom kihagyni a keréknyomás szenzorokat. Hosszabb távon, ha az ember nem ellenőrzi rendszeresen a keréknyomást és nem megfelelő a nyomás, az abroncsok idő előtt elkophatnak. Ez már egy olcsó kategóriás guminál is bosszantó, pláne egy prémium márkánál ha a várható élettartamának csak a felét szolgálja ki.
Szia. Még dolgoznak rajta. Elsőnek cseréltek benzintartályt. Hát a teteje elég rozsdás volt. De most sikerült úgy összerakniuk hogy tankoláskor folyik a benzin. Így most újra leszedik. És a betöltő gumi csövet is cserélik. ( Egy szerelőnek semmi sem drága amíg én fizetem.). Lassan ott tartok hogy erősen gondolkodom hogy az anyag árát kifizetem. De a munkadíjat nem. Vagy csak jelképes összegben.
Köszi! Az a fura, hogy volt szerencsém a 2021-es, szintén ilyen felszereltségű, de már 3-as ceed-hez és az egy kisebb emelkedőn is megfogta. Majd kipróbálom egy durvább emelkedőn, hogy mit csinál. Ha úgy sem megy, a következő időszakos szerviznél megemlítem nekik.
Szia. Nekem ilyen autóm van, és van benne visszagurulás gátló. Viszont kisebb emelkedőn nem szokott működésbe lépni, kell hozzá egy bizonyos meredekség.
Lenne egy kérdésem. Nemrég vásároltam egy 2018-as gyártású Silver felszereltségű még 2-es Ceed kombit és úgy gondolom lennie kellene benne alapból HAC-nak (legalábbis a silver felszereltség előtt EX, LX stb.. volt, de sajnos a silvert nem találom meg, csak a Duna autó katalógusa jön elő, ami még az előző felszereltségi szinteket részletezi).
Tudom, hogy max 1-2 mp-ig fogja csak meg a kocsit emelkedőn, de nálam érezhetően nincs ilyen.
A kérdés az, hogy, vigyem be a szervízbe (gagris az autó még 3 évig) és mondjam meg nekik, hogy nézzék már meg, vagy engedjem ezt el, hisz ebben a felszereltségben nincs benne.
Már csak azért is fura ez nekem, mert tolatókamerás, gyári navis, kétzónás autómata klimás a kocsi, így nehezen hiszem el, hogy pont ez maradt ki.
Hali , egyszer cseréltem ezt a légzsák spirál vagy ki hogy hívja, meg a kormányba lévőt ami a gombokat össze köti . Ebből ki indulva gondolok gázpedál hibára . Gombok ki mérve jó , bár ellenállást nem mértem csak szakadást. Motortérből a kábelek , amik be lettek húzva azt is ki mértem és jó 3x átnézve jó helyre van kötve . Esetleg olcsóbb diaggal meg lehet nézni a gázpedált, hogy megfelelő e ?
Ha volt kuplung-kapcsoló, akkor nem kellett cserélni, ugyanis nincs más célja annak a kapcsolónak. Ugyanez igaz a fékre. Az orosz fórumon szerintem az is ott volt, hogy nem kell ECU-t programozni.
Tempomatot szeretnék bele rakni . Kormány kapcsoló kicserélve , kábel kicserélve, kuplung/fék szenzor kicserélve de nem akkar műkődni . Az ECU-hoz kábel bekötve . Esetleg olvastam olyat , hogy a gázpedál is lehet a hunyó . Abba valaki tud segíteni? Ruszki fórumon olvastam 50-50% hogy világít a műszerfal vissza jelzés (be kell forasztani a ledet) nekem az se világít . Vagy esetleg ECU-t kell programozni?
a kocsim nemsokára 3 éves lesz. Szerelnék rá alufelnit, de guminyomás ellenőrző szenzorokat nem nagyon szeretnék venni még 1 garnitúrát. Kérdésem az, hogy ki lehet-e kapcsolni valahogyan a rendszert véglegesen, vagy ez a garancia elvesztését okozza?
Feleségem 2015 1.6 GDI kombi Ceed-ben az USB csatlakozó a középkonzol alján úgy néz ki mintha megroppant volna, van valakinek olyan tippje Pest megyében ahol normális áron, érdemben meg tudják javítani?
Nekem olykor menetközben is előfordult, hogy elkezdte nyomni a hideget a meleg helyett. Egy idő után megint normálisan működött. Egyébként automatában nagyon jól elosztotta a levegőt.
Kezd zavarni, hogy az automata klíma reakciója kivárhatatlanul lassú. Gondolok itt arra, hogy ma az eső miatt hirtelen lecsökkent a hőmérséklet 21 fokra, az általam beállított 23 fok alá ment, tehát fűteni kellett volna. Ehelyett nyomta rám a hideget és még ha 26 fokra állítottam, akkor sem kezdett fűteni. Volt már másnak is hasonló ?
Feltekertem HI állásba, akkor természetesen fűtött, majd vissza le de kb 5 perc volt mire értelmesen kezdett működni.
Van egy kis gomb baloldalt, azzal lehet állítani a műszerfal fényerejét. Illetve a beállításoknál van lehetőség a középkonzol fényének lekapcsolására menetfény esetén.
Sziasztok! Nemrég vettem Cee'd-et, 2010-es generációból. Van egy darab kérdésem, nem tudom tapasztalta-e valaki, hogy ha felkapcsoljátok a világítást akkor a műszerfalon elhalványodnak illetve a középkonzolon kialszanak a fények, de pl. a klíma, rádió közben továbbra is működnek, csak éppen nem látszik a klímán, hogy hány fokra van állítva.
Köszi, nekem a cápauszony antennát erőszakolta, de most bemászott a motortérbe, és megtaláltam a fognyomait egy kábelvédő csövön, meg a sáros lábnyomát az akkun.
A borsot alkalmazni fogom, egy hasonló vacak lesz mellé beszerelve.
Én ilyet használok, mivel nem volt lehetőségem a mélygarázsban áramvételre. Lehet motortérbe is telepíteni, de körültekintően a hőhatás miatt!
4 bébielemmel megy már több, mint egy éve. Önmagában nem 100%-os, mert ciklikus hangadása van, hogy ne szokja meg a nyest. Tehát ha éppen nem ad hangot, a nyest még felmegy az autóra, de utána lemegy, mert nem bírja a frekvenciát. Hogy ne is menjen fel, én körbeszórom tavaszi időszakban az autót őrölt borssal, azt nem bírja. Szerencsére a motortérbe nem ment be eddig, de a tetőn így is megrágta az antennát mielőtt védekezni kezdtem ellene. Nálunk csak tavaszi időszakban jár be a garázsba, mert akkor keres fészekrakó helyet.
Nekem a wifi bejött. Kell a firmware frissítésekhez (és traffipax adatok frissítéséhez ha van), mellette könnyebb a telefonról beállítani a kamerát, mint a picike kijelzőt nézni és a gombokat nyomkodni, pontos idő szinkronizáció is csak egy kattintás. Ha van "esemény", azt is könnyebb rögtön a telefonra tölteni, semmint kivenni a kártyát. De ez csak az én véleményem.
Egyetértek a lentiekkel! Azzal egészíteném még ki, hogy a wifi és Touchscreen csak úri huncutság (felesleges!). Általában beteszi az ember a kocsiba és másnaptól meg is feledkezhetünk róla. Teszi a dolgát és ha nagy ritkán rögzít valamit valami érdekeset, akkor úgyis kiveszi az ember a memória kártyát és kimásol róla.
Külterületen éjszaka, sötétben szerintem egyik sem alkalmas a szembe jövő rendszám leolvasására.
Kérdés még számomra, hogy egy nem várt esemény rögzítésénél kinek hányszor kellett már a rendszám.
Az enyém az, hogy 50-60ezer forint alatt csak gagyi van. 40-50 km/h-s sebességkülönbség mellett már nem lehet rendszámot olvasni az olcsókkal. Ha egy másik autó mögött mész, akkor az olvasható, de ha állsz és elmegy melletted, vagy szemből jön, akkor felejtős. Ehhez kell a 60fps, olyat ne is nézz, ami csak 30 fps-t tud.
A másik tényező a fényerő. Az olcsókat nem túl jó lencsékkel adják, szürkületben és sötétben már nincs értékelhető képük. Arra jó, ha egy esemény után mindenki megállt a helyszínen és vissza lehet nézni, ki-honnan-mikor jött, de ha a felvétel alapján kellene járművet azonosítani, akkor bajban lennénk.
A harmadik, a felbontás. Ráírhatják, hogy 100k, ha az optika és a szenzor gyenge, akkor akárhány-ezer pixelen rögzíti a gyenge minőséget. Csak a tárhely fogy, értéke nincs.
A negyedik a kapcsolódó szolgáltatások. Legyen benne GPS, anélkül nincs sebesség. Valamennyi ADAS is jól tud jönni, parking mód, trafi előrejelző stb.
Az ötödik a nyelv. Ha csak kínaiul beszél, azzal nem leszünk kisegítve. Nem kell, hogy magyarul tudjon, de valamilyen európai nyelv azért jó lenne bele.
Egyre szélesebb körben elterjedt már az autókban az eseményrögzítő kamerák használata. Van valakinek ebben tapasztalata? Melyik lenne az a típus, amelyiknek az ár/érték aránya még elfogadható, viszonylag jó minőségben rögzítené az autó előtt történő eseményeket (ezzel arra gondolok, hogy akár egy rendszám még felismerhető lenne)?
Tudom hogy nem kell mennie folyamatosan, de a belső világításról kötöttem le, az meg állandó. Ez volt a legközelebb nem akartam befűzni a gyári USB kábelt.
Köszönöm társak a válaszokat. Akkor egy helyet ha tudnátok ajánlani ahogy vigyem a részecskeszűrőt tisztítani anyagi szempontok nem számítanak csak becsületes hely legyen. Budapest és környéke lehet jó nekem. Köszönöm.
Hát igen, ez a fórum (is) azért van, hogy ötletet adjunk egymásnak, megosszuk egymással tapasztalatainkat. Azt hiszem, ez bőven megvolt. De senki autóját nem tudjuk megjavítani, még diagnosztizálni sem, arra való a szerviz. (Jobb esetben) ott is megkérdezik, mi volt az előzmény
Ez nem jó hír. 500 km pályától ki kell égnie, még akkor is, ha csak 110-zel mész (ha üzemmeleg a motor és a kipufogórendszer is forró, országúton is simán kiégeti). Sajnos a DPF élettartama (regenerációk száma) nem végtelen, a korom egy része beleég, és valamennyi hamu is visszamarad az égésből, ezért is fontos az alacsony hamutartalmú olaj. Ahogy írtad, kb. 200e km van benne és nem városi autó volt, ez nagyjából az a futásteljesítmény, amikor már gondok lehetnek. Az egyre elhasználódó DPF egyre kevesebb koromtól telítődik és ezért gyakrabban próbál regenerálni (amit sajnos nem jelez vissza a műszerfalon), lehet, hogy éppen dolgozik, mikor leállítod, ezektől pedig a már leírt módon kerül a gázolaj a motorolajba. Hibakód még nincs, mert még regenerál, csak már egyre sűrűbben, ha tényleg nem ír semmit gépen, nem valószínű a befecskendezés hibája. Keress egy DPF-specialista céget, ha tisztítható, megoldják, ha nem, sajnos csere.
Volt benne egy rablás- (lopás?) gátló, 3,5 éve rakták bele. Lényege, hogy gyújtás után gombnyomás - ekkor egy led jelzi a szabad utat -, másképp kisvártatva elveszi az áramot a benzinszivattyútól. Namost megzavarodott a szentem, világító led mellett is lecsapta a szivattyút, gurulás út szélére, szervizállás és menet folytatódik. Ma szakik kivágták a berendezést, mint macskát szrni, és jött az érdekesség.
Komoly formában javult a gyorsulás. Vissza a szervízbe, én vagyok hülye, vagy ez lehet a kütyü miatt. Aszonták simán lehet, hogy már kevesebb voltot eresztett át, mint az igény lett volna (és már kezdték volna számolni a +lóerők miatti tuning árát).
Most hétvégén mentem vele 500 kilométert autópályán 140-150 -nel helyenként 170-180 -nal. Nem figyeltem a regenerálást de gondolom már csak megvolt az optimális körülmény. Ami kérdésem lenne, hogy nem kéne hibakódnak jeleznie a részecskeszűrő eltömődést vagy ezzel kapcsolatos hibakódot ? Mert nem jelez semmit gépre rákötve sem ír semmit. Ráadásul egyéb jel sem utal az eltömődésre. Minden rendben teljesítmény, fogyasztás stb... ezért gondolom, hogy nagy baj ne lehet a szűrővel. Vélemény ?
Ránézésre ez akár gázolajtól felhígult is lehet, meg kell szagolni, érezni, ha tele van gázolajjal. Akár a 30-40 km (vagy több) sem mindig elég a regenerálásra, ha nincs meg az üzemi hőfok. Egy dízel-motor alapjárat közelében pöfögtetve (pl. városi araszoláskor) sose melegszik fel rendesen, terhelésre fog bemelegedni. A DPF regenerációja üzemi hőfokon indul, forró kipufogórendszer esetén, amihez további magas hőmérséklet kell, ezt többlet gázolaj (felesleg) befecskendezéssel érik el, de ez az olajtérbe is bekerül, az el nem égett gázolaj lefolyik a gyűrűk mellett (illetve a dugattyúgyűrű lehúzza a hengerfalról), főleg ha a rendszer próbálkozik a nem elég meleg motorral is, ezért inkább a városi autóknál jellemző az ilyen olajszint növekedés. Mindenképpen vidd ki inkább autópályára és ha ott sem fog regenerálni, akkor eltömődött a DPF. Jobb esetben tisztítható, ha nem csere. És ha így használod, el kell gondolkodni azon, amit dokeee írt, lehet, hogy nem a dízel a Te autód.
Üdv ! A fokozat ajánlás egy motor gyötrő opció, haladj olyan fokozatban, hogy legalább 2000f/p forogjon a motor!:-) Benzinesnek sem Ok, de dieselnek és persze annak perifériáinak (egr,dpf) halálához vezet rövid időn belül! Szerintem.
Előző olaj leengedésekkor is sokkal több volt benne mint kellene. Es már most emelkedett 1300 km után. További info, hogy elvileg tul sokat használom alacsony fordulaton az autot 110 zel a nulláson sokat járok és itt nem kellene 6os fokozatba menni mert épphogy forog 2100 at ilyenkor a motor. 5 ösbe kellene menni és autopályán is legalább 2500 at pörögjön mindíg a motor... tény és való már 70-80 nál 6osban járok vele mert jelez a műszer hogy váltsak (1.6 crdi)
Sok városi használattól szokott megemelkedni az olajszint, ha amúgy a motor rendben van. Olyankor a hengerekből érkező üzemanyag és a levegő páratartalma keveredik az olajjal, ami aztán hosszabb úton szépen kipárolog az olajból.
Ha hengerfejtömítés problémája van, az úgyis kiderül, de annak sincs köze a regeneráláshoz.
A kérdés az, hogyan mérted az olajszintet? Olajcserekor megnézted a nívópálcát, aztán most valamelyik reggel szintén? 0,5-1 centi összejön abból, hogy többet állt a motor, volt ideje lefolyni az olajnak az olajjáratokból, amire nem volt ideje olajcserekor.
3 ezer kilométerrel ezelőtt vettem. Előtte barátom céges autója volt és kimondottan vidékre meg külföldre használta, városi utakra más autót használt. Olvastam sok helyen, hogy a részecskeszűrő probléma (nem regenerál/ eltömődik) megemelheti az olajszintet. Most a szerelő ragaszkodik hozzá, hogy ez a baj és egyébként nincs baja a részecskeszűrőnek mert gépre rákötötték megnézték hanem pusztán nem teremtem meg a regeneráláshoz a körülményeket. KIA szervízben esetleg tudnának segíteni kideríteni mitől emelkedik az olajszint? 1500 km -rel ezelőtt volt olajcsere és már most 0,5-1 cm-re megnőt az olajszint. Semmilyen problémát nem produkál az autó. Motorhang, fogasztás, teljesítmény kiválónak tűnik teljesen hibakódmentes, egyedül indításkor néha az alapjárat picit ugrál de első gázadásra teljesen elmúlik.
Nem kell fél tank, nekem 10 liter üzemanyaggal is elindult a regenerálás. 10 km után szokott elindulni a folyamat, tehát 35-40 kilométeren bőven van ideje rá, max. nem ér véget (ha például pont 30 km-nél indult el).
Tedd át pillanatnyi fogyasztásmérésre a kijelzőt és amikor azt látod, hogy ok nélkül felugrig a fogyasztásod országúton 7 literre, akkor az az. 25-30 km után visszaesik 4,5 literre, akkor van vége.
Félve kérdezem, mi köze a kipufogógáznak az emelkedő olajszinthez?
Az autóban (2015, ,1.6 crdi, kombi, 198 e km.) emelkedik az olajszint. A szerelő szerint nem regenerál a részecskeszűrő mert nem jól használom az autót. Nos az autot 90 % ban országút/autópálya utakon használom igaz max 35-40 kilometert megyek egy huzamba. Szerelő szerint ez a táv nem elegendő illetve minimum fél tank üzemanyagnak kell lennie. Tehát elvileg az én autóm soha nem regenerál mert sosem teremtődnek megfelelő körülmények.(mostanába). Egyenlőre még sosem jelzett a hibakód hogy gond lenne a részecskeszűrővel . Létezhet ezek alapján hogy sosem regenerál pl 1500 km alatt az autó és ez idő alatt a max szint felé megy az olajszint olajcsere után.?
ceed JD, 1.6 crdi 128hp. 99k- val vettem a kocsit, most van benne 124k. Kb 2000 km óta azt csinálja, hogy 1500-2000 fordulat kozott, ha csak tartom a sebességet/ hajszálnyit gyorsítok, elkezd rángatni, hol gyengébben hol erősebben. Hidegen, melegen is. Eddig ott tartunk, hogy dpf pucolva volt, tökéletes állapotú volt, szinte semmi hamu nem volt benne. Injektorokat megnézték, tökéletes gyári értéket hoznak.
Egy szívósor, EGR tisztítás megoldhatja a dolgot? szívesen fogadom az ötleteket :)
Lehet mindenkinek igaza, ha nem lineárisan csal az óra. Te azt látod, amit írtál, a matek szerint meg annyi, amennyinek lennie kellene, csak már a 120 sem 120, inkább csak 115.
Azért annyi szerintem nincs...:-) De lehet alábecsültem kicsit. A 120 az tuti 2000, általában arra állok be pályán. 130-nál asszem olyan 2200-2300 körül van emlékeim szerint. Ezen az alapon valóban olyan 150-160 közötti lehet a 3000-es fordulat. Amikor egy darabig 140 lett a megengedett akkor 1-2 szer arra lőttem be a tempomatot, emlékeim szerint 2500 fölött volt a fordulat.
3000-es fordulaton csak tippelni tudok, olyan 140-150 körül lehet a sebesség. 2000-es fordulaton pont 120 a tempó hatodikban. De nem 115 Le-s az enyém, csak 110 LE.
Jd kombihoz lenne egy eladó Thule tetőcsomagtartóm, és egy 300 literes Hakr tetőboxom. 2-3 alkalommal használtam, most vettünk egy lakóautót, szóval valószínűleg nem is fogom többször.
Nem vagyok szerelő, de másik autómnál volt ilyen. Vezérműtengely helyzetérzékelő okozhat ilyet. Ha nem túl drága szerintem cseréld nyugodtan az érzékelőt.
Ha az a hiba, akkor csak rosszabb lesz időről időre.
Akinek D4FB motorkódos 1.6crdi ceed-je van, a 115 lovas, és 6-os kéziváltó rajta.
Nem tudja a váltó áttételeket?van eltérés ugyanezezen verzió 5ös váltó 5. és 6-os váltó 6-os fokozat között áttételben,vagy a végső fokozatok azonosak?
Vagy 3000-es fordulaton 6.-ban mi a sebesség,akinek 6-os váltós van?
Egy olyan kérdésem lenne, találkozott-e valaki hasonló problémával és ha igen, mi lett rá a megoldás!
1,4-es, benzines, 66 kw-os C'eed-em van, 2012-es évjáratú, 182.000 km-el.
Indításnál olykor (nem mindig) előfordul, hogy kb 2-3-szor annyi ideig forgatja az önindító, mint általában. Olyan még nem volt, hogy nem indul! Tehát van egy nehéz indulás probléma, ami mellé társul, hogy nem működik a fordulatszámmérő, érezhetően csökken a teljesítmény (klímát nem használva) és az alapjáraton járása a motornak hangosabb. Check engine lámpa nem gyullad ki!
Az Exide amit vettem AGM. De mint írtam engem nem zavar hogy városban nem áll le 50-100 méterenként az autó. Mert éppen egy kereszteződésnél kell megállnom. Vagy csak egy gyalogos sunnyog át a két zebra között.
Szia. Az enyémben sem működik. Bár én nem bánom. Szintén Exide akkumulátor csere után. Előtte a réginél. Még töltötségi szinttől függően. Be be kapcsolt.
Nekem ugyanez a bajom. Én egy 2017 februári forgalomba helyezésű (2016 októberi gyártású) 1.6 GDI SW-t vettem 2021. novemberében. Németországból jött szervizkönnyvel, tiszta háttérrel, 72 ezer km-mel. Az idítás után ahogy elkezdi ejteni a fordulatszámot, úgy egy tartományban kb. 1400-től 1200-ig remeg a motor, érztésre egyenetlen a járása. Márkaszervizben erre azt mondták, hogy ez ilyen. Csak próbálgattam, mert eleinte hideg indításnál vettem észre ezt a jelenséget, de igazából szinte minden indítás után csinálja, csak minél melegebb a motor, annál hamarabb ejti vissza a fordulatot alapjáratig, és így jóval rövidebb ideig észlelhető ez a jelenség. Kipróbáltam azt is, hogy üresben megemelem a fordulatot ebbe a tartományba, de elég nehéz ott tartani, mert vagy fölé emelkedik vagy alá esik, de egyértelműen remeg. Olyan, mintha nem menne minden henger. Szóval gáz. Nem tudom, hogy van-e erre gyógyír. Ha ti is tapasztaltátok, akkor kérlek, osszátok meg velem a tapasztalataitókat velem!
Valós probléma, gyakorlatilag az olajba is kerülő korom miatt az egyre emelkedő kopás gallyra vágja a motort. Az E benzin pedig tönkreteszi fúvókákat. Ráadásként a hengerfejtömítésekkel is baj van, ami rásegít. Sem a gyakori olajcsere, sem a dióhéjas tisztítás nem oldja meg csak kitolja a motor idő előtti teljes felújítását. Pár tízezer kilométer után megkameráztuk a hengereket, főleg a harmadiknál már látszik a világos folt. A közvetlen befecskezéses motorok tönremenéséhez a további idióta uniós előírások miatti EGR szelepek minderre csak rásegítenek és könnyen kuka lesz a motor mert ez így környezetkímélő és gazdaságos a sok sötétzöld agyhalott paraszt szerint.
Volt róla szó. Van aki lecserélte a műszerfalat, van aki kivette a műszerfalat és megragasztotta. Én kiszerelés nélkül alányomtam ragasztót. Olvass vissza kb 3-4 évvel ezelőttre.
Kész. Anyag+munkadíj 85ezer. Ebben benne van a lakatolás és a küszöbök színre fújása is. A hátsó hidat le kellett bontani a javításhoz. Néhány évig jó lesz.
Nem kell kivenni a kiegyenlítő tartályt. A bal oldalihoz semmiképpen, de a jobb oldalihoz is elég csak félrehajtani 1-2 csavar oldása után. Még a hűtőfolyadékot sem kell kiönteni.
Több dolo9gnak kell klappolnia, viszont ha az akku indít nem azt jelenti, hogy a helyzet magaslatán van és máris lehet, hogy nem megy miatta a start - stop.
Szia. Néztem kerestem. Idegen nyelvűt találtam. Talán ugyan ez a típus. 2008 -2015 évjárat van. az sem magyar. De több mint a semmi. Én sokat szereltem fölöslegesen. Pl A kiegyenlítő tartályt is ki kellet vennem. Végig kiszedtem a hűtőrács bolháit. És még így is csak nehezen jött ki a helyéről. Végül is ki cseréltem. Csak lehet van egyszerűbb módja is?
Sziasztok. Kerestem de én nem találtam. A Kia Cee'd 1.4 2010-es gépkocsi fényszóró izzó cseréjét. Bár úgy ahogy sok sok kínlódással meg oldottam. De hogy " szakszerűen". Egy szerűbben lehetne e? Erről tud valaki közületek írást vagy videót? ( előre is köszi!)
Lett egy Kia Ceed-em, 2015-ös évjárat, 1.4MPI motorral, a kódja G4LC. 65k km van benne jelenleg. Az érdekelne hogy mik ennek a típusnak a gyengeségei, főleg a motornak. Mire számíthatok, és mire érdemes odafigyelni?
Üdvözlök mindenkit ! Régebben marketplacen láttam egy hirdetést amiben kia és hundyaihoz árult valaki visszajelzőt a regeneráláshoz . Nem tud valaki egy elérhetőséget ?
Érdeklődni szeretnék hogy tud-e valaki segíteni abban hogy egy Kia C'eed ( 2013 JD ) hogyan lehet visszaállítani a műszerfalon a Service In OFF-t ON-ra?
Sajnos bármit nyomkodok nem tudok belépni a szervíz menűben? Ezt gombfunkciókkal lehetséges?
Nem éppen a kérdezett modellről van szó, s nem tudom segít-e a probléma megoldásában? Valami támpontot csak adhat, az viszont biztos, hogy hasonló időjárási körülmények között nem éppen célszerű műanyag alkatrészeket szerelni.
Sziasztok 2011es ceedem a két hátsó ajtó, felső peremén el rozsdásodik a gumi mellet ami tömît. Ezt a gumit ami az ajtón van ki lehet szedni a helyéről?
Lábtérhez befeküdve, a gázpedál fölött a középkonzol felé.
Ha sacperkb tudod mit keresel akkor meglesz.
Még annyit hogy a motor megmozgatáshoz érdemesebb kisebb áramot használni mert annak ellenére hogy nem szorult, kiakadt a tápegységem még 1 A es max áramnál is!
Aztán nehogy kapásból szétégjen mondjuk ha vki aksiról küldené meg! ;)))
Szét nem szedtem a motort hogy mitől lehetett ez a nagy áram felvétel de majd legközelebb ha baja lesz úgy is belenézek.
akkor nem értem,h minek van ott:D de a lényeg,h sikerült megvarázsolni,amúgy szerintem négy rendesen meghúzott csavar is megtartaná,bár nem szívesen tesztelném hosszútávon
Akkor nem érdemes búslakodni, 200-220ezer körül úgyis megindul majd sajnos. Nyugodtan barmold szét, közben pedig tudsz rendelni másikat, aztán ha eljön az idő, a csapággyal együtt kicseréled ezt is.
ha már kókányolás,akkor lehet hogy fúróval egyszerűbb volna egy akkor nyílást ejteni ezen a lemezen,- már ha hozzá lehet férni fúróval,- amin a tőcsavar átesik
Ha leveszem a féltengelycsonk rögzítő csavarját, le lehet vajon emelni a kerékcsavarokat magába foglaló "agyat"? Úgy vélem, annak befelé álló nyúlványa támaszkodik a kerékcsapágyra...
Évszakváltó kerékcsere, nagy lendület, önbizalom, stb. Aztán a felismerés: egyik elsőkerék-csavaron, és az anyában tönkrement a menet - valószínűleg ferdén kapott rá az anya, a légkulcs meg nem viccel :-(
Vettem tőcsavart, és anyát, gondoltam hajrá. Addig el is jutottam, hogy féktárcsa le, de a kerék-tőcsavarok fejét egy "félgömb"-re hajazó takarólemez védi, így hiába tolnám ki a hibás darabot, nem lehet kivenni, illetve az újat betenni.
Úgy vélem, a kerékagyat kellene kiszerelni, sőt, szétszerelni, hogy a védőlemezt el lehessen távolítani. Van valakinek ötlete, tapasztalata, stb, hogy lehetne a tőcsavart rávenni, hogy elhagyja a helyét anélkül, hogy a fél futóművet szét kelljen műteni?
Előre is köszönöm az építő jellegű javaslatokat!
u.i.: tudom, szakember, szervíz, ... De a fiam jövő héten menne Lengyelországba, és addig kevés az esély egy időpontra.
Pont ma voltam a gumis pajtikámnál, az apukája cserélt egy ilyen tankot tavaly, megvan még a régi is, el van repedve. Azt mondta, félretette, hátha kell valakinek, akkor megjavítja, de nem lesz belülről lekezelve és mivel van víz az üzemanyagban, belülről fog rohadni kifelé azon a helyen sajnos. :(
Köszi a gyors választ.- Nem lettem boldogabb. De ez van. Most már csak szerelőt kell keresnem. No és a pénztárcámat.- Ilyen esetben érdemes a tartó pántokat is kicseréltetni? Mert arról olvastam hogy bizony azok is elrohadhatnak.
Nekem is szétrohadt a hegesztésnél és ugyanígy csak akkor jött elő a szaga, ha tele tankoltam. 35.000 volt a tank tavaly nyáron és a dobozban benne volt a tömítés is, bár a rendelésnél ez nem látszott, de szerencsére nem rendeltem külön (+10.000) tömítést. Az enyém dízel, de a hiba tekintetében ez lényegtelen, csak ugye az alkatrész rendelésénél van különbség.
Pánikoljak? -Van egy 2010-es 1.4-es Cee'd-em . Tele tankoltam. No persze csak úgy első kattanásig. Kis csavargás. Kb 15 km. Be tettem a garázsba. És másnap borzaszó erős benzin szag fogadott. Alatta semmi nem látszik. - Azóta el autóztam kb 200 km. Most már gyengébben de még mindig érződik benzin szag. Ez eddig nem volt! Most viszont nagyon nem vagyok nyugodt. Találkoztatok már ilyen problémával? ( A Pandémia idején. ami cirka két év. nagyjából félig töltöttem csak a tankot. Nem mentem sokat.).
Én ugyanezt használom a Toyotánkba, E15 1.6. Szerintem nagyon jó olaj. Gondolkodtam rajta, hogy Ceedike is ezt kapja, de már megszokta a Castrol Edge Titanium 5w-30-at. Az elmúlt 120ekm alatt semmi gond nem volt, most van benne majdnem 240ekm.
nem működik a start stop rendszer. az akksi 2 éves exide.500 km megtétele után sem. ki szoktam kapcsolni,de idegesít,hogy mi lehet az oka. valakinek ötlet?
Én mást használok, Total Quartz 9000 Energy HKS 5W-30, kifejezetten ehhez a motorhoz való olaj. Én egyébként is már vagy 20 éve Total-t teszek minden autómba, nagyon bevált, off autóhoz is, persze mindig a belevalót.
Sziasztok olaj csere előtt állok ahogy néztem 5w 30 kell bele motorolajba. Melyik lehet jobb választás Motul 8100X-Clean vagy Eneos Ultra? 1.4es 66kw benzines motor van benne.
Sziasztok nemrég lettem Ceed tulajdonos 1.4 benzines 66kw 90 Le. A Kérdésem a következő lenne. Milyen időközönként kell gyújtó gyertyát cserélni benne? És váltó olajnak milyen a Km inntervaluma?
Pénteken vettünk egy kia ceed 2017-es, benzines, még két évig gyári garanciás autót, 130000 km-rel. Az autó végig márkaszervizben szervizelt, kis füzete végig vezetett. Kérdésem az lenne, hogy mikor esedékes a vezérlés csere, km, évet tekintve, mert erről a szerviz füzetben nem találtam semmit, és hétvégén a márkaszervizt sem sikerült elérnem.
Szia! Van esetleg +szönyeged a pedálok alatt? Mert van a kuplung pedálnál egy kapcsoló, ha valami megakadályozza a teljes kinyomását a pedálnak kikapcsol, és az történik amit írtàl.
2019.03 havi Kia Ceed 1.4-es turbós autóm a következőt produkálta: beültem, mentem körülbelül 3 km-t, majd kiszálltam, elmentem egy 20 percre boltba, majd visszaülve az autóba a kulcsot bedugtam, a a kijelző és a fények világítanak, kulcs elfordít és semmi. Konkrétan semmi. Még az önindító sem teker. Néhányszor ki-be húztam, dugtam a kulcsot, próbálva indítani, körülbelül az 5. próbálkozásra elindult első pöccre. Ezt követően hazamentem, leparkoltam, majd próba képpen kulcs kihúz, visszadug, ráindítok, és ugyanaz a jelenség: a fények világítanak, hibajelzés nincs, de a kulcs elfordításakor semmi sem történik. Jó eséllyel ki kell trailereznem egy szervízbe, de nagyon bosszant, hogy az alig 3 éves autó ilyen problémát produkál. Esetleg találkozott már valaki hasonlóval? Önindító probléma lehet? Mire számíthatok?
Gyári ülésfűtéssel szerelt a napokban vásárolt Ceed autónk. Így is lehet üléshuzatot, trikót rátenni, hogy a szennyeződésektől megóvjam az ülést? Vagy befolyásolja ez bármiben is a működését?
Autóvillamossági műszerész vagy szerelő csak fellelhető a közelben. Szerintem egy kellő gyakorlattal rendelkező autóvillamossági szerelő el tudja végezni a hibafeltárást és elhárítást.
A szervizek aranyárban dolgoznak, s az általuk (esetleg) beépítendő kamera ára is legalább 25 000 Ft-tól indul.
Nagyon köszönöm a választ, én is leginkább erre gondoltam mint a kamera behalására. Keresnem kell egy jó autóvillamossági szakembert aki a végére jár egy méréssel, mivel mint már jeleztem, nem vagyok felkent szakértője az autóvillamossági problémáknak. Egyszerű logikusan gondolkodó User vagyok csak. Egyenlőre nem tudom kire rábízni a keresést, a szervíz csak cserélni akar és ez abból a szempontból nagyon szomorú, hogy nem is próbálják a hiba okát megkeresni. Szerintem át is vezetékelnék az autót a kameracsere estén, hogy ne derüljön ki a vezetékszakadás. Abban az esetben, ha a Fórumozók rálelnek egy jó villamossági szerelőre akiben meg is lehet bízni, akkor kérem ajánlják nekem is őt. Üdv. Mindenkinek és köszönöm a segítséget !
Vibrált vagy szakadozott a kép? A második változat esetén leginkább a tápellátás időszakos megszűnése feltételezhető. Időszakos kontakthiba, amely a későbbiekben állandósult. Ennek következtében állt be a jelenlegi/végleges állapot, vagyis a korábbi hozzászólásomban az első változat.
Mint már említettem, a tápellátást lenne célszerű vizsgálni: fejegységtől a kameráig.
Nagyon köszönöm a válszt és a segítőkész hozzáállást.
A kamera behalása úgy kezdődött, hogy először vibrált egy kicsit hátramenetbe kapcsoláskor, de aztán rendes képet adott. Később eltűnt az élőkép, de maradt a segédvonal fekete képernyővel. Most már nem is vált át a média, marad a rádió képe. Röviden így írhatnám le a folyamatot. Üdv.
A KIA hivatalos otthoni szoftver és navigáció frissítéséről érdekelnének a tapasztalataitok. Pozitív és negatív vélemények egyaránt hasznosak. Számomra kicsit ijesztő, hogy a KIA minden felelősséget a felhasználóra hárít, ha valami esetleg balul sülne el.
A logikájukat értem:
A márkaszervizekben a frissítések hazaadásával munkaidőt spórolnak,
a KIA megszabadul a szervizben történő hibás frissítés felelősségétől,
esetleg még néhány tönkrement fejegységet is ki tudnak cserélni egy csomó pénzért.
Szakembert nem ismerek, tehát nem tudok ajánlani, magamnak viszont már szereltem. Igaz, esetemben a kamera hibátlan volt, de mivel az eredeti fejegységet kínaira cseréltem, annak megfelelően meg kellett változtatni a kamera bekötését.
Pontosítsuk a hibajelenséget, mivel a tönkrement kifejezés nem egyértelmű.
(1) Egyáltalán nem történik meg az átváltás, tehát a képernyő változatlan marad?
Ez a kamera táphiányára utal.
(2) Fekete kijelző (raszter vonalakkal vagy nélkülük).
Ebben az esetben kamerahiba áll fenn.
Az eredeti kapcsolás esetén hátramenetkor a fejegység 12 V-t kap, majd a kamera a tápellátását a multimédia fejegység szolgáltatja, ami 6,6 - 7,5 V-ot jelent. Tehát a kamera tápbemeneti pontján a fenti értékintervallum mérhető.
Először a kameránál kezdeném a hiba megállapítást. Ehhez el kell távolítani a csomagtér ajtó burkolatát, csak azt követően lehet hozzáférni a kamera csatlakozóhoz.
Az alábbi helyen lehet kamera után kutakodni (viszonylag olcsó).
Még mindig keresnék egy olyan szakembert aki egyértelműen ki tudná zárni a tolatókamera hibáját, kábel szakadás, vagy kameracsere. Köszönettel venném az infót. Üdv. Mindenkinek
Számomra ez értelmezhetetlen ez a javítási utasítás. Értem én, hogy interferál, de a képen látható beavatkozással ez nem orvosolható. Ugyanúgy párhuzamosan mennek a vezetékek a javítás után is. Ha alufóliával betekernénk őket egyesével akkor talán csökkenthető lenne az "interferencia", de erről itt nem esik szó.
Az enyém (digi klíma) nagyon ritkán, hosszú út alkalmával csinál olyat, hogy elkezd hidegebbet fújni. Lehet akkor e miatt van ? De olyankor jó hőmérsékletet mutat kintre. Áááá, ennyit nem ér az egész.
nekem olyan a 2013-as autóm, hogy indítás után (reggeli, vagy a munkaidő utáni), hogy elég sok idő után mutatja a hőmérő a kinti hőmérsékletet. Pl. délutáni indításnál még a reggeli adat van, megyek vele városban olyan 1-2 km hosszan, és akkor kezdi szép lassan elérni a valós hőmérsékletet.
A lényeg most az lenne, hogy jó legyen és üzembiztos, legalábbis ez fontosabb szempont, mint az, hogy egy kicsit olcsóbb legyen. A kuplungnál az volt, hogy egy 3 ezer forintos szimering okozta a hibát, de sajnos nyilván sokkal többe került mire minden rendben lett.
130e km-nél kábé minden nagyobb javítás korai lenne, ha 230e a km, akkor megértőbb az ember, bár ettől nem lesz jobb a kedved... A tekerés azért is gáz, mert az autó árában ezt érvényesítették, +fizettél a kuplungfelújításért és most itt az EGR csere. Remélem, találsz olcsóbb megoldást. Okosságot nem tudok, köszi az infót.
Ha neked lennék, másik szerelőt keresnék, de ez a Te döntésed. Megnézném, hogy a turbóból mennyi olaj folyik, mert az szokta elko(k)szolni az EGR-t, szóval cserélgetheted évente, de ezzel a hiba oka nem szűnik meg. Olyan szerelő kellene, aki leveszi a csigát, azt futár viszi és hozza a felújítottat, közben ki lehet pucolni az EGR-t, aztán 100ezer km-ig nincs vele gondod. Már hogy ezzel a részével. :)
Az a helyzet, hogy erősen gyanús, hogy tekert az óra. Külföldről behozott kocsit, 2012-es, elvileg most van benne 136 ezer, papírok szerint 129 ezerrel regisztrálták behozatalkor tavaly ősszel. Kellett kuplungszettet cserélni, mert kicsit csúszott. A kuplungozást egy tapasztalt ismerős szerelő csinálta, ő azt mondta, hogy szerinte egy százassal vissza lehet tekerve. Szóval valós tényszerű adatot nem mernék mondani.
Azt nem mondta, hogy mi a hiba, csak annyit, hogy EGR. Amikor megnézte a motortérben, azt mondta ránézésre, hogy szerinte volt már cserélve korábban is. Ha mondanak rá egy normális árat, akkor cseréltetem. Egyébként van amikor azt csinálja a kocsi, hogy 2800-nál nem engedi feljebb a fordulatszámot (mintha leszabályozna), hiába nyomom neki. Aztán megállok, újraindítom és akkor meg semmi gond. Szóval ez csere lesz szerintem.
Azt nem mondta, hogy elektromosan hibás az EGR, vagy csak elkokszosodott és azért dob kódot? Szokták tisztítani, de nem prémium üzemanyagos járatással, hanem kézzel. Olcsóbb lenne.
Kiolvastattam a hibakódot, az EGR szelep okozza a check engine lámpa időnkénti felgyulladását. A szerelő srác azt mondta, hogy próbáljam meg, hogy prémium gázolajat tankolok és megyek vele autópályán. Szerintem nincs értelme szórakozni, mert a végén ottmaradok valahol. Szóval EGR csere lesz. Néztem az árakat a Bárdinál, kedvezmény nélkül 48-107 ezer közötti árakat láttam. Érdekes, hogy estére frissültek az árak, így már 63-135 ezer közötti árakat hoz. Erre jön még a munkadíj.
Igen, mindenképpen a hibakód olvasás lesz az első.
Ma reggel mennem kellett valahova a közelbe, talán 5-6 km volt, amikor indultam, ugyanúgy világított a check engine lámpa. Ezen a rövid úton gyakorlatilag a víz sem melegedett fel, ott volt kb. 20 perc ügyintézésem, majd amikor indultam hazafelé, már nem világított a motor visszajelző lámpa. Nem is figyeltem rá, véletlenül vettem észre, hogy már nem világít. Gondolom azért nem véletlenül világított tegnap, meg kell nézetnem minél előbb.
Köszönöm szépen a választ. Azt is megtudtam közben, hogy a hátsó ajtónál a ki be nyitogatás szálszakadást okozhat, így nem biztos, hogy a kamera a hibás. Tud valaki egy hozzáértő elektromos szerelőt ajánlani, aki nem csak cserélni tud, hanem ki is deríti a hiba okát? Köszönöm még egyszer az infót. Üdv.
Tavaly év végén vettem egy 2012-es 1,6 CRDI Ceed kombit. Pár dolgot cseréltettem már, illetve nyilván olaj és szűrők. Ma minden előzmény nélkül kigyulladt a Check engine lámpa. 30 km-re voltam a lakásunktól, hazajöttem vele, figyeltem, de nem volt semmi változás, sem a motorhangban, sem a működésben, semmiben. Itthon nézegettem a neten, és ennek alapján jó eséllyel a részecskeszűrővel lehet probléma. Nyilván minél előbb kiolvastatom valahol. Kérdésem, hogy a hibakód olvasás egyértelműen megmondja, hogy mi a gond? Illetve a net feldobott már néhány helyet, ahol profi gépekkel tisztítják a részecskeszűrőt. Kérdésem, hogy érdemes kitisztíttatni, vagy inkább cseréljem újra? (nyilván utóbbi drágább lesz) Van valakinek ebben tapasztalata?
Kia ProCeed 2012 év végi gyártású 3 ajtós (utolsó I. széria) gépkocsinknak tönkrement a tolatókamerája, a szervizben természetesen aranyárban cserélnék, szerintük beázott. Ahogy látom nem én vagyok az egyetlen akinek hasonló problémája van illetve volt.
Böngésztem, de nem találtam gyári vagy helyettesítő típusú megoldást. A gyári cikkszámot sem találom sehol, mivel itthon nem forgalmazták ezt a teljes felszereltségű típusú autót.
Úgy tudom, hogy a gyári kamera nem 12v-ról megy, mivel a fejegységtől can hálózaton kommunikál, a helyettesítők viszont mind 12 voltot kérnek. Persze mindezeket nem tudom objektíven megítélni, mivel nem vagyok felkent szakértője a kérdésnek.
Tudnátok-e segíteni a cikkszámban, illetve egy kevéssé fájdalmas megoldásban. Persze a gyári kamera lenne az ideális.
Göbi lakóautós videói között is van hasonló. Ott a Jumperben lévő Ford származék motor megy tönkre. A befecskendezők porlasztási képe romlik idővel, és emiatt nem úgy megy végbe az égés a hengerben, ahogy kellene. Helyi túlmelegedések lesznek, amiktől megolvad a dugattyú. Eddig én sem hallottam ilyen meghibásodásokról tömegesen a KIA-nál, bár rémlik valami motorvezérlőre visszavezethető tömeges visszahívás Amerikában.
Inkább egy sorozat gyengébb minőségű befecskendezőre tippelnék, mert kb ugyanakkor készült motor volt mindkettő. Ha van még olyan hogy motor sorozatszám, akkor megnézném, hátha közeliek.
Gondolom az elektronika jó sokáig tudja kompenzálni a tökéletlen égést (emiatt lehetett látni jóval több lerakódást is a problémás hengereknél), amikor meg már nem, akkor eljön a vég.
Köszi a belinkelést, ez nagyon érdekes videó! Bár én eleve öngyulladásos vagyok ( :-) ) de elgondolkodtató az okfejtés benne. Mi, miért történt...? Pláne, hogy ebből a motorból kismilliót adtak el egész Amerikában (észak, dél, közép) Ausztráliában, stb. És semmi lényeges nyoma ilyesminek a neten, hogy máshol is előfordult volna, hibás szériás alkatrész, stb. Hogy ez a két autó itt, szinte egy időben fordult elő, tényleg lottószerű eséllyel történik meg, ezért bennem is felvetődött, hogy visszafelé nyomozva érdemes lenne megvizsgálni a magyarországi benzinminőséget, szervíztechnológiát (olajminőség)...
A "gyári" nem egy egység, amit beszerelnek, hanem tempomatos kormány, átkötők, kábelek az ECUba, pedálkapcsolók. Nincs vezérlőmodul, mert gyárilag van benne és működik, csak nincs kivezetve a sofőr elé. Itt le van írva részletesen, a kezdetektől: http://m.ceedclub.ru/forums/index.php/topic,38114.0/icom.html
A srác először készített egy panelt néhány vezérlőgombbal, úgy indult a sztori...
Megette a fene ezeket a sok kütyüvel felszerelt vasakat! De tényleg! Annyi mindenre kell odafigyelni ha autót tartasz fenn és nem kizárólag országúti vagy autópályás furikázásra használod, hogy az embernek elmegy a kedve lassan az egésztől! bezzeg anno a daciával ha a szomszéd utcába fordultam át a kisboltba tejért minden nap, akkor is jó volt. Évente lecseréltem az olajat, kétévente a gyertyákat oszt jóvan! Most meg...EGR, részecskeszűrő, meleg olaj a turbónak, lambda szonda, katalizátor 1,2, stb.....ehjjj...:-( Ha az udvaron hároszor odébb akarsz járni, mert átjöttek a haverok és focizni akartok, közben-utána el kell menni felmelegíteni az olajat, megjáratni, nehogy bedobja a sárgát! Tologatja a garázsban meg az udvarban a gépet az ember, mint a szekeret, mert fél elindítani, nehogy baja legyen! Vicc!
Rossz nyelvek szerint ami már annyira megtelik, hogy a lámpa bejelez, ott már nem segít egy "kis erőltetett menet". Ez majdnem dízeles fordulattartomány. Bemelegedett motornál 3000 alatt nem szabadna felváltanod sem. az 1.0 T-GDI meg nagyon hamar melegszik...legalábbis az óra szerint...de ez már egy másik mese. :-)
Annyira nem ismerem a lelkivilágát, de azért általában az a jellemző az ilyen hibákra, hogy meghatározott számú indítás után tűnik el a jelzés akkor is, ha már nem áll fenn a hiba. Persze gyári diagnosztika biztos többet mondana.
A motorfék a lényeg. A dízel terhelés alatt plusz üzemanyagbefecskendezéssel regenerál, a benzines a sztöchiometrikus üzem miatt akkor, amikor forró a szűrő, és oxigént kap, szóval amikor elzárja az üzemanyagot.
Én több, mint 20 éve használok Szatunát. Régebben jobb minőségű volt, mint a Heko, lágyabb, nehezebben tört. Nem tudom, most milyen a Heko, Szatunánál maradtam, bevált. Fő cálja a felszerelésnek a városi esős időben való lehetőség a szellőztetésre volt. Egy dologra figyelj, ha elektromosan behajló tükröd van azzal nem lesz kompatibilis. Nekem még mechanikus a JD Ceed tükröm. Most akartunk fiam Riójára is venni, de értekezve a Szatuna ügyfélszolgálattal egy másik német típust ajánlották a sajátjuk helyett. Egy dolgot azonban meg kell szoknod ha felszereled. Kicsit szorosabban fog járni az ablakod, de ez nem befolyásolja az ablakmozgató motor működését. 1-2 hét után idomulnak az ablakkeretben annyit a dolgok, hogy beáll normálisra. Ha szeles idő van, kissé megtelepszik a por a terelő és az ablaküveg között, érdemes lehúzni az ablakot és a kezeddel lehúzni az ablak éléről a porszemeket.
Sziasztok! A jó idő közeledtével esedékes lesz az ajtókra szerelhető légterelők használata. Mekkora szélességűt érdemes venni? A Szatuna cég légterelőivel kapcsolatban van-e tapasztalata valakinek?
Hidegen a "vastagabb" olaj sokkal lassabban jut el a kenési pontokra, ergo sokkal többet jár a motor kenés nélkül. Melegen mindkét olaj viszkozitása azonos lesz, nem lesz sem "vékony" sem "vastag".
Nincs olyan használati eset, ami miatt a "vastag" olajat kellene választani, csak olyan van, hogy szükségtelen a "vékony", mert olyan hőmérséklettartományban mozog az autó, ahol a magasabb viszkozitás sem okoz problémát.
a "talán 3 deci/1000 km", az biztosan 3 liter két olajcsere között (vagy több), ami egyrészt drága, másrészt a katalizátornak tesz keresztbe. Eladói oldalról nyilván "nem vészes", vevőként ez már az agónia jele.
Nem tudod megelőzni vagy visszafordítani az olajfogyasztást sajnos. Egy kicsit késleltetheted, ha "vékonyabb" olajat használsz (0W), ami hidegen hamarabb jut el a kenési pontokra.
1.4 es 2010 es ceed -nel az elozo tulaj cserelt lancot de az olajfogyastasa nem veszes talan 3deci /1000 km ezert "melyebben" nem nyultak a motorhoz.
Kerdesem: lehet mar most valamit tenni a varhato olajfogyastas novekedese miatt vagy varjam meg mig tenyleg tobbet nem kezd fogyasztani. /eddig evi 10 e km -et ment az auto /1 tulaj magyar/ tavaly 3 e km et ment es iden se varhato tobb...
Köszönöm, én is megtalálhattam volna. Majd ha jobb idő lesz, lebontom.
Az előző kérdésre, hogy mi az a villogó fény, pontos választ én sem tudok adni. Mindenesetre ha bedugom az indítókulcsot, akkor elalszik. De nem lehet a riasztó, mert ha kiriasztok, és kinyitom az ajtót, akkor továbbra is villog, egészen addig, amíg be nem dugom a kulcsot. Én dísznek tekintem :-) De mi lehet a másik oldalon az a hasonló dudor, amiben még villogó LED sincs?
Sziasztok! A napokban KIA Ceed II tulajdonos lettem, korábban idősebb gépjárművem volt, úgyhogy még sok dologgal nem vagyok tisztában. Meg tudná valaki mondani, hogy a szélvédő mögött, a műszerfal tetején álló helyzetben villogó piros fény az micsoda? Nem lehet kikapcsolni? Illetve az akkumulátort nem meríti?
Sziasztok! 2008-as Ceed ED, időnként valami zörög a műszerfal mögött. Mintha valami elszabadult kábel lenne. Arra gondoltam, hogy kiveszem a rádiót, és mögé nézek. Csak azt nem tudom, hogyan vegyem ki?
Ha ennyire külső hőmérséklet függő, akkor vagy valamilyen szenzor rossz, vagy motorvezérlő elektronika. Valós idejű diagnosztikai adatokat kellene látni hozzá, ott kibukna. A leírtak alapján, minden rendben van, de mégsem kap üzemanyagot. Írtad, hogy fel lett újítva a hengerfej. Pontosan mi történt vele?
három dolog az első a gyertyák, de ezen túl vagy a második a relé, nálam ez adta meg magát a harmadikat nemtom pontosan, de valaki úgy írta hogy azt a hardvert keresd amiből a gyertyakábelek jönnek, annak a kifelé és a befelé menő kábel csatlakozásait ki kell pucolni mert korrodálódik
Sziasztok! Van egy 2011-es 1.6 CrDi autóm, amely reggel hidegben ( egész pontosan ahogy 0 fok alá csökken a hőmérséklet.... ) nehezen indul. Ezután már indul rendesen, de a reggeli indítás tiszta cirkusz. Ha plusz fok van reggel, akkor semmi gond, elindul rendesen. Már ellenőríztettem az üzemanyagrendszert ( minden rendben ), önindítót cseréltem, új akkut vettem bele, most cseréltettem az izzítógyertyákat ( 300E! ), de még mindig nem indul normálisan.... -3 fok volt ma reggel és 5x rá kellett indítanom mire beindult. Közel 500E-et költöttem a problémára, de már nem akarok még pénzt áldozni rá, arról nem is beszélve, hogy a szerelők is tanácstalanok és igazából azt sem tudni, hogy mi lehet a baj.... Találkoztatok már ilyen problémával?, ha igen sikerült-e valahogy meggyógyítani?? Örülnék, ha tudna valaki segíteni!
Egyébként odafigyelek az autóra, 10E km és cserélem az olajat, prémium üzemanyagot kap, 180E km van benne....
Stabilizátor rudakból mi lett ellenőrizve? A stabpálcák, vagy a keresztstabilizátor-rudak is? Keresztstabilizátor-rúd szilenetek szoktak ilyet okozni. Nem emelve, hanem kerekeken állva, pl. aknáról lehet ellenőrizni. Így nem terhel a futómű súlya rá.
Segítséget szeretnék kérni. Kia Ceed kombi autónk van, és menet közben, a legkisebb útegyenetlenségeknél is eszméletlenül kopog valami elöl mindkét oldalon, és jobb oldalon hátul. Lengéscsillapítók, toronycsapágyak, stabilizátor rudak, gömbfejek ellenőrizve, illetve cserélve lettek, de semmi sem változott. Valami ötlet esetleg hogy mi okozhatja?
Kia ceed 1.6 crdi (2011) autómon szeretnék hosszbordás szíjat cserélni, de nem találtam semmi leírást a neten. ha valaki tudna küldeni egy leírást vagy videót azt megköszönném.
Az audiótechnikára a 7 helyett talán 2 év volt (mintha az nem lenne a kocsi szerves része, KIA gyári fejegység, nem én raktam bele sajátot) szóval a garanciát már buktam 1 éve. Együtt tudok élni a dologgal nem akkora katasztrófa, főleg ha 250 ezret legombolnának rólam a cserére (javítani a márkaszervízesek már semmit nem tudnak ami nem triviális szakadás/törés stb. mindent csak cserélnek, aztán hátha. Ha továbbra is szarakodik, akkor még tesztelgetnek az én zsebemre. Na az nem hiányzik annyira.
Ahogy az sejthető volt, az önindító a ludas. Végre kiderült 2 hét várakozás után, kb. 10 perc alatt. Már "csak" azt a 3-4 munkanapot kell kivárnom, amíg a márkaszervizhez megjön az alkatrész, a mai rendeléstől számítva. De mi ez már nekem?! :)))
csak ötletelek. Nem tudom, a 2019-esben milyen a csatlakozó, de nekem a 2016-osban asszem még 2.0 Valahol olvastam, hogy nem szeretik a 3.0 USB drive-okat mindig.
Ne felejtsd, fejegység garanciája nem 7 év. Szervíz,, néhány szoftverfrissítést végrehajtanak. Vagy segít, vagy nem. Ha nem, időhúzás, erélyes fellépés, kicserélik.
Pontosabban zenelejátszás megy a pendrive-ról, amibe valamikor belefagy (mindig más zene, és más helyen) ilyenkor az a tizedmásodperces részlet loopol vagy 1 percig, amíg a watchdog újra nem indítja a rendszert. Kép elmegy, KIA logo megjelenik, pár mp után újra ott folytatja a zenelejátszást ahol megszakadt és megy tovább. Aztán van hogy pár perc múlva megint eljátssza, de általában alkalmanként csak 1 ilyen fagyás-restart szokott lenni.
Ceed 2019-es évjárat. Rendszeresen újraindulgat a középkonzolos kijelző, ha be van dugva az USB-be egy pendrive. Nyáron nem csinálja, de télen rendszeresen. Hasonlót tapasztalt más is? A pendrive amúgy hibátlan minden más gépben, és a kocsiban is, ha épp nem tél van.
Másik autóval mellé kell állni és be kell bikázni, amennyiben így beindul az autód a töltést és az akkumulátort ellenőrizni kell. Nagy eséllyel az aksid döglött meg. Lehet próbálkozni egy 12 órás töltéssel, ha utána is indítási problémát tapasztalsz egyértelmű cserélni kell az akkumulátort.
Egy ismerősömtől megtudtam, hogy neki is hasonló tünetekkel az immobilizer szart be. Remélem csak ennyi.
Bár a hibán kívül jobban idegesít, hogy jövő péntekig rá se bagóznak a márkaszervizben...remélem addigra az akksi is kellően lemerül, mivel kint áll a hidegben.
csak azért mert el szoktam olvasni a kezelésiket,ez megragadt belőle és már a kettővel ezelőtti autót sem lehetett volna betolni/gurítani a dombon lévő házunktól,mondjuk semmi baja nem lett tőle
Köszi a pontosítást. Kerülendő, ha nincs jó állapotban az autó. De itt azt feltételeztem, hogy ha épp működne az önindító, 2-3 fordulat alatt beindulna a motor, és ugyanaz történik, ha nem az önindító, hanem a hajtáslánc forgatja meg a motort. Nyilván nem arról van szó, hogy 100 métereket húznák az autót :-)
Mondjuk ha üzemanyagot nem kap a nem induló autó, akkor nem árt neki a húzás sem :-)
Így készülök, hogy előző napra szerzek szállítást és odavitetem. Igen garanciális még, ezért is vinném hozzájuk. Csak kár, hogy majdnem két hét múlva fogadnak :(
Aligha orvosolható otthon, házilag... Nagy valószínűséggel garanciális még az autó, azaz a leggazdaságosabb a márkaszerviz - bár az izgalmas kérdés, hogy hogyan viszed oda időpontra, ha épp akkor nem indul el. Mire odaszállíttatod, már nem fognak fogadni.
Érdemes szerintem előző nap odavinni, akkor, ha nem indul, még mindig van idő szállíttatni. Vagy eleve úgy kezdeni a dolgot, hogy legyen másik autó vagy 3 markos legény a behúzás/betoláshoz.
Próbáltad kocogtatni az önindítót? Lehet szénkefe is, ha csak kattan egyet. Ennyi idős autónál nem kéne, de ha egész nap rövid utakon van használva, akkor simán.
Mondom a tüneteket :) 2016-os Cee'd. Tegnap több helyre is elmentem vele, majd egyszer az egyik indításnál nem indult. A műszerfalon semmi nem jelez hibát, akksi ok, gyújtást ráadom, minden a szokásos a műszerfalon, majd indításnál kattan egyet és ennyi. 25 percig ültem, próbálgattam, majd véletlen beindult! Így legalább haza tudtam hozni. Persze most sem indul, a jelenség ugyanaz. Mi lehet a gond? Lehet valami bagatel, vagy komolyabb? (A szerviz csak jövő pénteken fogadna, szóval addig van időm rájönni.)
halli. 3 napja vett a testverem Kia ceed SW -t.2022 es januari. Le voltak hajtva a hatso ulesek,ott voltak a teli gumik. De miota kilettek rakva a gumik ,az ulesek visszahajtva,azota a muszerfalon allandoan ki irkodja,hogy ellenorizze a hátso ules sort. Mar parszor le lett hajtva, visszacsapva. 1 napig jovolt,ma megint elkezdte. Mit kell ilyennel csinalni ?
Üzemmeleg motornál próbáld alacsonyabb fokozatban magasabban tartani a fordulatszámot és ezt követően használd a motorféket pár mp-ig. Ezt ismételd párszor és így a kipufogó rendszeren áthaladó 6-700 C fokra felhevülő oxigén ki tudja égni a katalizátorból a korom lerakódás. Persze ez a mostani hideg időszakban nehezebb feladat.
Már csak az a kérdés, hogy gyártói oldalról így tervezték, vagy ennyire hibás a konstrukció, de ezt mi nem fogjuk tudni megfejteni, csak az elszenvedői vagyunk.
Igen, szó szerint én is erre gondoltam. A mai kipufogógáz tisztító rendszerek egyre jobban ellehetetlenítik a belső égésű motorok használatát, főleg rövid távokra. A városi üzem mellett, főleg automatával nem sok motorféküzem van regenerálni. Nyilván csak feltételezés, a tutit majd megmondja a szerviz, de azért próbáltam kicsit helyre tenni a kérdést, mert a Cartárs csak üzemanyagszűrő cserét feltételez, de ez ennél bonyolultabb lesz
Hibalámpa mindig műszeres kiolvasás, legjobb a speckó (márkaszervizes), garis autónál meg mindenképpen, és lehetőleg haladéktalanul. Ez nem üzemanyagszűrő cserét jelent, a GPF a benyás részecskeszűrő, amire azt ígérték anno, hogy nem lesz olyan problémás, mint a dízelek DPF-je, mert hogy ez egyszerűbben regenerál, de egyre inkább az látszik, hogy sokkal problémásabb sok autó már 20-30e km után bedobja, de ez a 12e km azért elég kevés A GPF motorféküzemben regenerál, az eddig látottak alapján úgy látom, hogy az egyre elterjedtebb automatákban telítődik jobban.
Szerintem vidd el márkaszervizbe, ne kérdezősködj. A hibalámpa hibát jelez, az autó garanciális, neked az a dolgod, hogy vidd azonnal. És SOS, nem ér rá.
A segítségeteket/véleményeket/tanácsotokat szeretném kérni a következővel témával kapcsolatban.
Van egy 2019 -es Kia CEED Sportswagon 1.4 T-GDI benzines automata váltós személyautónk (~12.400km) és ma reggel meglepett minket egy visszajelző lámpa a műszerfalon, ami a leírások szerint a "Kipufogórendszer (GPF) figyelmeztető lámpája". A jelzés motor indítás után villant fel és azóta is világít (nem villog). Megszokott fix helyen szoktunk tankolni, ebben az eddigiekhez képest nem történt változás. Szeretnék a márkaszervizektől függetlenül tájékozódni, hogy ez vajon mit jelent, mennyire SOS a kezelése és ha üzemanyagszűrő cserét jelent, akkor ez mennyire "normális" egy ilyen fiatal és relatíve keveset futott autónál.
Volt 2 gondom, az egyik: a tetőn lévő műanyag csík elkezdett feljönni, 2 tartó pöcke elengedte (hogy miért...?). Az 5. ajtó nyitógombját takaró gumi elporladt, eltűnt.
A tetőcsíkról fényképeket kértek előre, elküldtem. Nem volt elég, vigyem be. Bevittem, pont ugyanaz látszott, mint a képen, de persze nem volt olyan tartópöcök raktáron, vigyem vissza pár nap múlva. Pedig tudhatták volna, hogy mi kell.
A nyitógomb takarót nem cserélték garanciában - nem értettem miért nem, de kötötték az ebet a karóhoz, hogy fizetős.
Ha már ott volt, elmentünk a szerviz körül egy próbára, mert mondtam, hogy kopogást hallok hátulról. A munkafelvevő persze nem hallotta, de szerinte a hátsó csapágy már odavan (103 ezer km...).
No mindegy, visszavittem pár nap múlva. Csapágycsere elment garanciában. Kis "jóindulattal".
Akkor kiderült, amikor felemelték a csapágycseréhez, hogy valami futóműalkatrész odavan hátul, az kopogott. (anyád).
Persze az sem volt raktáron, így háromszor kellett megjelennem.
Nagy betűkkel ki van írva, hogy ha nem tudják aznap javítani az autót, gondoskodnak a közlekedésemről. No ez komolytalan, esetleg - de nem biztos - bérelhetek tőlük autót, kb piaci díjon (10+ ezer Ft-ért).
A láncra nincs megadva csereperiódus, elvileg egy életre szól. Elvileg, a gyakorlatban inkább 120-180e km-t bír, használati módtól, de főleg az olaj csereperiódusa és nem utolsó sorban annak viszkozitása függvényében (pl. az elején márkaszervizek is használtak 5W40-et 5W30 helyett, de nem volt láncbarát). Szakadás nem jellemző, ha megnyúlik, hallhatóan csörögni fog, levett olajsapka mellett főleg jól hallani, akkor jött el a csere ideje.
Az lehet, hogy csak az ellenőrzése, mint az összes többi visszajelzőé. Mi történik, ha az ajtónyitás után vársz egy kicsit és utána adsz gyújtást? Úgy, hogy akkor világítson az izzításjelző, és amikor elalszik, akkor indítasz?
Volt ilyen modern dízelem, és az - úgy tudom - azt csinálta, hogy izzított amikor az ajtót nyitottam, így normál esetben már nem kellett izzításra várni, olyan volt, mint egy benzines. Nos ha kicsit gyengélkedik a rendszer, lehet, ez az "előizzítás" kevés.
Izzítógyertya érintkezőhídnak hívják. A középelektródákra húzod rá. Hátránya, hogy emiatt az összes gyertyáról le kell csavarni az anyát, ha egyet is ki szeretnél venni, vagy szálszakadást mérnél. Ráadásul jó sz*r helyen is van, picike is az anya. :D
dízelnél ha izzítási probléma van az inkább úgy szokott kezdődni hogy indulni még indul de pár másodpercig kerepelve jár utána aztán már az indulás se megy olyan könnyen a hiba többnyire izzítógyertyával orvosolható, ha az már rendben van akkor gyenge pont lehet még a relé ha a relé is jó akkor - na ezt nem láttam még - meg kell nézni azt a lemezt (?) amiből megy a delej az izzítógyertyákba, ez valami ötágú nemtommi, egyik ágán jön befele a delej négyen meg ki, na valahol valaki azt írta ez korrodálódott el, le kell szedni mind az öt kábelt lepucolni és vissza
230.000 km után még volt zsír a toronycsapágyban. Hát, mondjuk csak a bal oldalon... és hiába áztattam a csavarokat napokig, tört mind. A gátlók is csak roncsolással jöttek le. Padon mérve mind jó volt, de 13 év és ennyi km után már ezt nem tudtam figyelembe venni.
Korábban irtam, hogy sikeresen átestem egy felesleges kuplung cserén, azonban azóta több napi állás után főként minuszokban nagyon nehezen indul az autó. Egy szerelő azt mondta cseréljek aksit. Kicseréltem. Kis javulás lett de nem sok.
Esetleg lenne valakinek tippe vagy ötlete milyen összefüggés lehet a kuplung cserekor szétszedett dolgok és a nehezen induló motor között? Mert meggyőződésem, hogy van, mert csak azóta csinálja. Én még a megmozgatott akku kábelek sarujára gondolok. A legutóbbi akku cserekor láttam hogy "feszegette" a szerelő, hogy ne legyen neki útba amikor beteszi az új aksit.
Egy 9 éves rosszul érintkező kábelsaru szerintem okozhatja.
Innen nézve, a cikk alapján én is rosszul tudtam, az AGM-hez is ez kell. Az enyém kb. ugyanilyen, de nem Lidl, ott a hideget jelenti a hópihe, ez kavart meg.
Van ezen kívül még egy hópihével jelölt negyedik kiválasztható üzemmód is, ezt akkor kell bekapcsolni, ha a töltés helyén nagy a hideg, vagy ha a szóban forgó akkumulátor valami AGM-rendszerű cucc.- TC
Szerintem az 5 év teljesen jó. Régen egy gyári Varta elment 8 évet, de nem volt ekkora igénybevételnek kitéve, mint a mai akkuk. Részben ön-tökönlövés ez az start-stop.
1. Elviszed akkus céghez, az pontosan 5 másodperc alatt és nulla forintért megmondja, hogy az akku állapota milyen.
2. Sokszor volt ez itt téma, akkor leírom, hogy az enyémet hogyan cserélték ki, hogy MINDEN IS megmaradt. Csere előtt hozott az ember egy robogóakkut, amire egy szivargyújtóba való csatlakozó volt rászerelve. Bedugta a szivargyújtóba, gyújtás ráad, régi akku kiszerel, új akku beszerel, robogóakku kihúz, fizet, elmegy.
Tehát amíg nem volt bent az üzemi akkumulátor az autómban, addig a kis robogóakku a szivargyújtón keresztül csak fordított irányban látta el az elektromos eszközöket feszültséggel.
Egy kis piros Lidlből vásárolt töltőm van, annak van egy hópehely jelű töltése, azt a kocsiról (nem lekötve) ráteszem.
Azért is furcsa a 12.2v, mert az autó használatban volt körülbelül 1 órát mentem vele leállítás előtt, tehát fel kellett volna tölteni a generátor által.
Gyanítom mindenképpen kell a start-stop miatt majd a szervizben történő csere.
Mellesleg, ha nem kell hozzá a szerviz, melyikben érdemes gondolkodni, exide agm, rocket agm, tab agm, varta ezüst agm.?
Tennék rá egy okostöltőt 24 órára. Ha nincs cellazárlat, az impulzustöltés javíthat rajta egy picit.
Aztán, ha tavaszig kibírja (garázsban tartva esélyes), akkor már elmegy őszig és elég lenne akkor újat venni. Iszonyú nagy az ökológiai lábnyoma egy akksinak (is) sajnos. :(
Kia Ceed motorhangja igen fura lett. Kopog, zörög. Elvittem szerelőhöz és azt mondta, hogy azért mert nem volt benne időben olaj cserélve. Na ez biztos nem lehet a probléma forrása , mert időben mindig cserélve lett előírasnak megfelelően.
Keresek egy másik szerelőt aki kimondottan ért a Kia Ceedhez Budapest és környékén.
Egyenlőre nem jártam sikerrel,. reménykedem, hogy itt valaki tud segíteni.
16. év végi autó (gyári Varta AGM) akkumulátora, jelenleg 12,2 Volt-ot mutat. Gyanítom, az hogy valami bedugva marad a szivargyújtóban, nem húzhatja az akkut sehogy. Egy nappal az autó használta után mértem az akku töltésszintjét , mellesleg meleg garázsban parkol jelenleg). Várható, hogy az akku cserés lesz a mérés alapján? Gyorsan körülnéztem, de körülbelül sajnos azonosak az árak, akár Varta, akár Exide, akár TAB akkut néztem, talán a Rocket volt amely megállna 40.000 alatt.
Mi van, ha az akkut itthon cserélem magam. Nem találtam erre leírást, csak hogy az autót hozzá kell tanítani az új akkumulátorhoz, persze vigyem el márkaszervizbe, ott majd adnak egy "kitudja mikori" akkumulátort, ami (csak tippelek) 80.000 -be + beszerelés, fájna.
Nem szeretnék rugózni rajta sokat, csupán a tapasztalatokra/javaslatokra vagyok kíváncsi, kapkodni sem szeretnék a cserével, ha felesleges még (mert ugye fűtött garázsban parkol az autó).
Nekem ez olyan, mint egy szabadulószoba: egyféle gondolkodással nem lehet kijutni. Egyik cég a kényelemre megy rá, másik a dizájnra, harmadik a kütyükre, negyedik az eleganciára, sportosságra, presztízsre, olcsósításra stb., amihez hozzá kell adni a vevői célcsoport igényeit és a cég eddigi tapasztalatát, amiből az egyik cégnek 100 év van, a másiknak meg 10, ami egyáltalán nem baj, csak más. Sem nem jobb vagy rosszabb, csak más.
Off: pl. a régi Swift elnyűhetetlen, de patikamérlegen számították ki a fejlesztési erőforrásokat. Az ülése nagyon kényelmes lenne, ha még 1 napig dolgoznak rajta és nagyon kényelmetlen lenne, ha 1 nappal kevesebbet foglalkoztak volna vele. A Citroenek seggrázós extrái tök jó dolgok lennének, ha 10 éves autóban még működne belőlük bármi. Sorolhatnánk estig.
a megfogalmazást én másképp tenném, pl.: "mindig le vannak maradva" szerintem csak máshova helyezett a hangsúly, más a fontos (egyik cég sem tökélyre törekszik, csak szerintük elegendöen jóra, aminek fejlesztési eröforrás, idöigénye, kialakítása "belefér" - szerintem)
felhasználó meg eldönti - ha eléggé informált (amennyire lehet :) és tudatos -, hogy a beltéri, vagy szolgáltatási vagy "Haptik" egyéb csicsa, vagy jo ha van, de nem létszükséglet a fontosabbak (es ezen dolgozik X eröforrással vagy inkabb máson); vagy fontosabb az A-bol B-be, nyugalmas, megbizhatobb eljutás, az alapok
a technikas latvanyos de haszontalanul technikas focista vs. nem latvanyos, de hasznos, leghasznosabb csapattag (az a 1-2-3, aki mindenben jo, az meg annyit kér :-))
Aha, volt benne egy érintőképernyős fos. A radaros tempomat meg a start stop olyan hülye volt, mint a picsa, megállt, ha megmozdult előttem az autó újraindult, olyan zötyögéssel, mint egy 300e km-t futott szétesőben lévő kettőstömegű lendkerekes autó. Igazából nem érdekelt annyira, de nem találtam meg, hogy lehet ezt kikapcsolni. Én bottal se piszkálnék egy ilyet.
A "rakás fos" pontosan nulla konkrétumot tartalmaz. Én elég sokat írtam le. Most komolyan olyat játszunk hogy a koreai jobb, mint a német bibííííí? Hát, nem jobb. Más.
Nekem 16 évig volt Octavia2, asszonynak 8 éves a Rio-ja. Nagyon más világ a kettő. Nem a Rio mérete miatt, merthogy a tengelytávja épp csak pár mm-ben tér el és ez meghatározza, mennyire jól el lehet férni a Rio-ban is. Nem is a beltér anyagai miatt, mert olcsó kisautó amit helyén tudok kezelni. Én nem csak rövid időre béreltem, 16 és 8 év használat után írok véleményt. Mindkettő javíttatásával én szívtam.
Nekem most i30 van, mert erre futotta. Nyomába nem ér a Skodának sok szempontból. Van, amiben meg jobb. De hát ezt írtam eddig is.
Átlag user nem fog emiatt megállni és ők vannak többen. A szélvédő 10 éves korára mindenképpen cserés, mert amikor a latyakot, vagy eső után, már napsütésben de vizes úton, az előtted haladó autó által a mocskos aszfaltról felcsapott szutykot akarod lemosni, hogy kiláss, nem fogsz megállni 2 percenként ablakot tisztítani. Hanem nyomatod neki az ablakmosót. Mást nem tehetsz. Ekkor pedig mindenképpen karcolódik az üveg. Finom karcok, de sok karc sok idő alatt tönkre vágja az üveget és egyszer csak azt veszed észre, hogy lenyugvó nappal szemben haladva nem látsz ki.
A koreaiak még mindig le vannak maradva pl. a németektől, mert a 16 éves Octavia2-m már tudta azt, hogy késleltetve indította a törlést amikor mostam a szélvédőt, hogy minél kevesebb helyen töröljön szárazon a lapát. Meg azt is, hogy minden 5. gyújtás kikapcsoláskor 1 cm-t arréb tette az ablaktörlő lapátokat hogy ne mindig abban a pozícióban álljon, úgy égesse a nap, és deformálódjon. Vagy minden indításkor kiírja, hogy kevés az ablakmosó folyadék, szöveges kijelző hiányában pedig van erre visszajelző lámpa.
A 2021-es i30 még nem tudja ezeket. Az ablakmosó folyadék elfogyása előtt egyszer kaptam egy szöveges üzenetet, mikor lecsökkent a szint. Ha volt időm elolvasni, megtudtam, ha nem, úgy jártam. Ha másnapra elfelejtem, akkor szintén úgy jártam. De már tudja azt, hogy bekapcsolt első ablaktörlőknél, hátramenetbe téve a váltót, töröl egyet a hátsó lapáttal, hogy kilássak.
De azt még mindig nem tudja, hogy tolatás közben a szellőzést belső keringtetésre kapcsolja, hogy ne szívja be az autó a kipufogógázokat ha beletolatnék a füstfelhőbe.
Az i30 ajtajai kívülről nem nyithatóak maradnak, ha megállás után nem a vezető száll ki elsőnek. A VW autóiban ez tök más logika szerint működik.
A VW konszern mester az ilyenekben, meg a belső tér ergonómiájának végletekig tökéletesre történő kireszelgetésében. Minden hihetetlenül kézre áll, ott van ahol lennie kell, stb. Cserébe váltót és motort nem tudnak gyártani, ritka az, ami jól sikerül, másodjára sikerül jól (lásd TSI motorok lánc problémái, majd a megoldás: váltás szíjas vezérlésre), meg olyan is van, hogy elsőre jól sikerült motort rontanak el mert x eurocenttel olcsóbb lehetett a gyengébb hajtókar csapágy (BXE motorkódú 1.9 PD-TDI 2007-2008 között).
Hátul nem bírta vagy elöl? Bosch elsőkre már hallottam panaszt. Ott az olcsóbb biztosan nem jó. Bosch-nak is van Eco lapátja, meg hagyományos lapátja. Nekem Skodán gyárilag is Bosch AeroTwin volt, majd később is azt vettem rá. Rendkívül tartós volt. Sőt, még a Rio-ra felszerelt retrofit Bosch AeroTwin (AR653) is jól bírta, most lett cserélve 5-6 év után.
Kár, mert én szeretném olyankor is, amikor 1-2 hete nem volt eső, aztán le kéne mosni, mert poros. És a legtöbb autógyár 20 évvel ezelőtt megoldotta, hogy 1 másodperccel később indul a lapát, amikor a víz már odaért a lapát elé, a KIA-nak ezt a funkcióját pedig olyanok tervezték, akik életükben nem vezettek még autót. Olyanoknak, akik csak esőben használják, nem ablaktisztításra.
Köszi, a 2000-es évek eleje óta folyamatosan van a családban olyan autó, aminek ilyen speckó lapátja van hátul (most szintén UB Rio is). Akkor szoktam cserélni a gumit, ha kezd szakadni, vagy ugrál, minimális csíkozás hátul nem zavaró. Nem szoktam ezeket a fél karokat megvenni, a szerelőm kukájában mindig van olyan levett lapát, amiben még újszerű a gumi, azt szoktam méretre vágni és befűzni (bruttó 1-2 perc az egész), de most tényleg nem drágák, ennyit megér, hogy a váza és az acél is új legyen.
Most csak ilyen Blades nevűt hoz, a csomagolása hasonló, mert emlékszem, hogy sárga volt az is. De a névben nem vagyok biztos. Viszont a Bosch sem drága, 2500 Ft alatti árakon látom.
Bosch H281 a típusa, és a Bosch cikkszáma 3397011428
Anno egy angol oldalon, a wiperblades.co.uk-n találtam meg a gyártmányt és rákerestem, Mo.-on ki forgalmaz ilyet. A Birner (Margarete Auto az új neve) boltjában találtam. Sajnos nem írtam fel a nevét, a csomagolásást tartottam meg a garázsban. Megpróbálom kinyomozni, amúgy ha menne fejből, természetesen beleírtam volna a hozzászólásomba segítendő a közt. :)
A gyári alkatrészek minősége sajnos erősen beszállító függő, és a gyár nem feltétlen csak minőség alapján választ beszállítót, főleg egy hátsó lapát esetén. A márkakereskedésekben árult gyári alkatrészekkel (Kia Genuine Parts) kapcsolatban is vannak fenntartásaim, és nem csak Kia, hanem márka függetlenül Az un. utángyártott alkatrészek esetén sem jelent garanciát a minőségre a magasabb ár, néha az olcsóbb a jobb. Azt megtudhatjuk, milyen márka ez a jól bevált lapát?
Saját nincs, de egy ismerősöm próbálta (vágóst) és nem vált be. Ha nem lesz nagyon-nagyon hajszálpontosan egyenes a vágás, kihagyni, csíkozni fog. És a mai grafitos lapátoknál a grafitréteg is távozik, ami alatta van, arról már leírtam a véleményemet. Talán akkor lehet értelme, ha a lapát még újszerű és mechanikai sérülés éri, pl. véletlen ráindítjuk a még fagyos és (rücskösen) jeges-havas üvegre. Mire normális használat mellett a törlőél érdemben megkopik, az anyag is fáradt és elkezd nyakból leszakadni.
Kia Rio-n botrányosan keveset bírt a hátsó lapát, és 11e Ft-ért akarta adni a gyárit a kereskedés. Végül én megoldottam egy 2000 Ft-os lapáttal, amely 3x annyi ideje bírja az autón (5-6 év) mint a gyári. A kar felőli végén szakadt le a gumi él, ezért én arra tippelek, hogy túl kicsi szögben fordul ott a lapát és ez már kellően nagy erőhatást fejt ki ahhoz, hogy a gyárilag is trágya minőségű lapát éle leszakadjon. A 2000 Ft-os, nem túl neves lapát nem olyan gyatra minőség.
Mi a helyzet az élezőkkel? Ahogy láttam kétféle van, az egyik levág az élből egy vékony szeletet, így nem lesz cakkos, a másik pedig többszöri áthúzással ledörzsöl belőle. Erről van tapasztalatod?
Akkor tegyük tisztába. Az új lapátoknál elterjedt a grafitos bevonat, mint száraz kenőanyag, így a gumi kisebb súrlódással siklik az üvegen. Ez hasznos, csendesen működik, a kisebb ellenállás kíméli a mechanikát, motort, a kisebb súrlódás az üveget, de idővel sajnos lekopik, főleg a gumi tisztításakor. (Szerintem kicsit marketingfogás is, mert megszokjuk a csendes finom működést, majd amikor lekopott a grafit, elkezd nyikorogni, kívül hallhatóan súrlódik is, futunk, és gyorsan újat veszünk Plusz így silányabb (olcsóbb) gumiból is készíthetik, hisz amíg van rajta grafit, addig úgy is jól műxik, de ez csak magánvélemény.) A gumit viszont sajnos muszáj tisztítani, mert a ráragadt bogarak, fanedv és egyéb szutykok miatt csíkoz és karcolja is az üveget. Ilyenkor nem fekete, hanem grafitszürke színű lesz a rongy, hiszen tényleg grafit jön le, ujjal lehúzva a lapátot érezni is a síkos grafitot. Ezeket a lapátokat óvatosan, kíméletesen érdemes tisztítani, hogy minél tovább bírják. A gyárilag grafit nélküli (vagy a már lekopott) lapátot tisztítva is megfoghatja a rongyot, de az inkább feketés (főleg gumi) színű, a gumira tapadt koszon, kormon kívül a gumi elöregedett külső rétege jön le. Minél öregebb a gumi, minél többet "napozott", annál több jön le, főleg alkoholos ablaktisztítókkal. De nem a végtelenségig, mert a gumi nem oldódik fel, és előbb-utóbb tiszta lesz. Tapasztalatom szerint az ilyenek nem árt az alapos tisztítás, jobban szoktak működni egy alapos pucolás után. Már ha le nem szakad közben a törlőél
Hátul csak gumit cserélek. A régit kihúzom, az újat befűzöm, miután méretre vágtam, 3-4 perc az egész. Kb. 1-1,5 évet bír, cserébe a Párom off autójára is jut belőle hátra és még marad is. Hátul nem csíkot szokott húzni, hanem egyszerűen idővel leszakad a vékony csík a vastagabb részről. Máshogy éri a napfény, vagy a tök tudja miért.
Pár éve olvastam, hogy az ablaktörlő gumik élén valami grafitos bevonat van, ezért fekete ha papírtörlővel töröljük. És ezért nem szabad törölgetni. Ennek a lapát szettnek már mindegy volt, mert úgy is cserés lett volna, ezért törölgettem le. De egy idő után tiszta már a papír, és nem fogyott el a lapát gumi éle. :)
Szóval azért a gumi "oldása" nem úgy van ám! Nem mindegy, milyen gumi, mennyi az alkohol aránya stb. Első kézből tapasztaltam én már ilyet pl. mobilteló alkatrészeknél, ahol a habosított gumi alkatrészeket (pl. kijelző és kijelző ablak közötti rést kitöltő tömítés) oldotta az alkoholos kontakt spray. Először jól megduzzadt, aztán szétmállott. 2-3 percen belül. De a tömör gumi alkatrészeket - pl. a mikrofont, rezgő motort magába befogadó gumi borítást - sosem bántotta.
Akkor a szélvédő tömítések is szétmennének 1-2 év alatt, de még sincs így.
Fogalmam sincs. De ha clines papírtörlővel megtisztogatod az ablaktörlő gumit, a papíron mindig fekete nyomot hagy, akkor is, ha a gumi elvileg tiszta volt - ergo valami gumiféle oldódik le.
Mi az amit mosogatószeres víz hoz le meg acélgyapot?
Skodán 16 év alatt párszor azért volt Clin ablaktisztító a szélvédőn. Pláne mikor még új volt. Sosem mázgált rá homályt egyik ablaktrlő sem. Eredeti szélvédővel adtam el nyáron. Akkor sem kent homályréteget az ablaktörlője.
Mint említettem, az i30 az első törléstől kezdve ilyen, nyáron vettem szalonból. Clin-t már csak kínomban alkalmaztam a lapátok cseréje előtt. Akkor a lapátok élén is. Novemberben. Akkor pár törlésig picit kevésbé homályosított, aztán utána olyan lett mint volt. Majd az új lapátokkal is, csak azok legalább már az ugrálással nem hagytak nyomot a homály melllé, mert attól viszont veszélyesen nem láttam már semmit este, esőben.
Mit ken a lapát a szélvédőn pontosan? Mi az amit mosogatószeres víz hoz le meg acélgyapot?
Némelyik üveg- (ablak-) tisztító megmarja a szélvédő körüli gumikat - ha mást nem, magát az ablaktörlő lapátját. Innentől pucolhatjuk, ahogy akarjuk, mert maga a lapát keni a taknyot.
Ha vki nem hiszi, próbálja ki pl. Clean ablaktisztítóval. gyönyörű tiszta lesz, míg eccer rá nem törölsz lapáttal.
Igen sokáig toltam a szopórollert, míg megvilágosodtam. Ja, és ezután a lapát mindig ilyen marad. Az üvegről mosogatószeres víz+3*-os (Obi) acélgyapot hozza le.
A Sonax és a Turtle folyadék megbízható.
+1: A Turtle spricnis rovaroldó életveszélyes: megmarja a műanyag fényszórótestek lakkját, hosszú éveket öregítve rajtuk. Napersze egészen apró betűvel azért ez rájuk van írva.
Érdekes, mert a gyárban betöltött mosófolyadékkal is ilyen volt, meg a Skodában évek óta használt Aldi-s télivel is maradt olyan. Asszony KIA Rio-jában is ezt a télit használtuk, ott sem volt gond.
Meg nekem rémlik, hogy nem is mosóztam, mert esett az eső rendesen és akkor is ilyen.
i30, de az lehetne akár Ceed is. A lapátok mérete is ugyan az, még a KIA Rio lapátjaival is egyezik a méret.
A gyári lapátok ugráltak mint a fene. Első törléstől. Ki lettek cserélve gyárira. Már nem ugrálnak. De az a probléma megmaradt, hogy törléskor egy homály réteget húznak az üvegre. A gyári szerelésű lapát is ezt csinálta első perctől. Viaszos mosást már hónapok óta nem alkalmazok - nem ez okozza. Előtte Octavia2 volt, azon a viaszos mosás után talán az első esőben volt ilyen homályréteg, aztán lekopott.
De azon gyárilag is Bosch AeroTwin lapátok voltak, azaz flatblade kialakításúak. Ezek meg ugye valójában hagyományos lapátok egy műanyag spoilerbe szerelve.
Szóval ez a homály réteg 1-2 mp-en belül elillan, ha van menetszél. Ha nincs, akkor kicsit később. Este baromira nem látni ki tőle!
Nem kentem be soha semmivel a szélvédőt, fél éves autó, 5e km sincs benne.
Nincs viaszos folyadék ráspriccelve mosóban sem, direkt nem alkalmazok ilyen programokat már 3 hónapja.
Ez mi a fene?
Van minden lapát törlésének nyomában 2-3 olyan csík a homályban, ami tiszta. Ennek mintha köze lenne a lapát fém szerkezetének rögzítési pontjaihoz.
Én Denso Hybridet használok minden autón a családban. Nagyon sok gagyi és nem gagyi kipróbálása után ez bizonyul évek óta a legtartósabbnak. Nem a legolcsóbb, de sajnos a Bosch sem az igazi már régóta.
Emlékeim szerint mostanban nem volt téma az ablaktörlőlapát. Eljött az ideje nálam a cserének. Ha valaki rendelt mostanában neten lapátokat, és elégedett, ossza meg, kérem. És persze azt is, ha sikerült belenyúlni valami vacakba....
A stop-start csak megfelelő akkutöltöttség esetén működik, azaz ha még jó állapotú az akku és eleget mész is vele, de ha csak napi pár km-t, ami ilyenkor ünnepek idején nem szokatlan, akkor még egy újszerű akksi sem lesz elég töltött hozzá. Egy (főleg időintervallumban) hosszabb út után jellemzően működnie kell.
Akinek 2010 körüli Cee'd-je van, a BT telefonhívás jól működik? Mert nálam egyet csörren az autó hangszorója(ha engem hívnak) és visszavált telefonra. Abban az esetben tudok én hívni valakit autó BT-on keresztül, ha össze vagyok kapcsolódva a telóval és a kormányon rányomok a telefon felvétel gombra, de abban az esetben is csak az utolsó hívott szàmot hajlandó tárcsázni. Létezik ennek valami frissítése? Hogy normálisan működjön a telefonálás autóban? Vagy ne álmodozzak, hogy ez okésan fog működni? 🤣
Esetleg telefon beállításokban kell valamit babrálni a BT hívásnál? Valakinek tapasztalat erről? :)
Illetve egy dolog van még: a start-stop rendszer mindenkinek random vagy működik, vagy nem? Vagy mitől függ, hogy hajlandó-e? Olaj hőmérséklet? A meleg motor önmagában kevés valszeg..
Ki számolt jól? Ha 7971-hez, hozzáadtok 1212-őt, az nem 9183? ;)
900-hoz ha 200-ad adsz, az 1100 és ott az első számjegy növeli pluszban egyel az ertéket, nem? :) Szóval alapból 1000-el nő, de a százasok miatt, még 1000-el..
Akos_IKS, nem jól gondolkodom?
Amúgy már tényleg nem tudom, mert sem a 9183-at, sem a 8183-at nem fogadta el a rádió. Kb 1,5-2 óra gyújtás és motor járatás után(rádiónak be kellett lenni kapcsolva) volt hajlandó kiírni, hogy Security Code 0000, 3 lehetőségem volt, egyik sem jött be.. :/
Szóval megint locked..
Azt is olvastam, hogy a radióban lévő chip eepromjából kell kiolvasni a helyes kódot, amire most nincs lehetőségem..
Akos_IKS, honnan jött ez a 1212-t adj hozzá dolog?
Azt még nem, de külföldi fórumon olyat is olvastam most, hogy van hogy csak 2 óra gyújtás után hajlandó a kódot kérni. Ha olyan szinten letilt. Esetemben, ha sikerül beírni bármilyen kódot, az jó lehet, amit írtam: 9183?
Az Opelnél és a Suzukinál divat volt a gyári magnót kódolni, arra az esetre, ha elmegy az "áram", a többi típusnál nem tudom. A kódot általában beírták az autó kezelési útmutatójába.
Ha meg is lenne a jó kód(sajnos nincs meg és az előző tulaj sem tudja), azt hogyan lehet beírni, ha nem kéri? 1től hatig számokkal, ahányszor nyomod pl az 1-est megy felfelé a szám, aztán kettessel is, meg így tovább a 4esig? Azaz: pl ha a jó kód 1234, akkor az egyes 1x, kettes 2x, hármas 3x, négyes 4x? Szóval csak be kell ütni visszajelzés nélkül őket, amikor kiírja hogy security code set locked?
A következő a problémám: adott egy 2010-es Cee'd 1.4ED, akku saru levétele után, lezárt a rádió(autószerelő szerint, egyből ezt írta ki), azaz semmi rádió kódot és lezárás feloldásához szükséges kódot nem kért, csak annyit ír: Security Code set locked. Valaki esetleg tudna segíteni, hogyan lehet ezt feloldani? Vagy mindenképpen csak szervíz tud segíteni? Előre is köszönöm!
Pontosan, én a tetőablakok gumijait is ezzel kenem, de ebben (szerintem csak gyártástechnológiailag) van olyan kivitelben is, am i élelmiszeripari gépekhez is jó.
Van hozzá speciális zsír, mint a videóban. Itthon is kapni, akkumulátor pólus zsírnak vagy elektromos zsírnak hívják, vezeti az áramot. Hagyjuk a francba...
ja és alkatrészben van ajánlott vagy kerülendő márka? mert a nagynevű:Unix-Bárdi árához képest töredéke az egyik alkatrész forgalmazónál a Nipparts féktárcsák
ez is volt,ma két szerelő sem volt hajlandó összepiszkolni a kezét vagy fáztak,így a sógor szétkapta,meg drótkefézte és abba is hagyta a súrlódást,megmértük az első tárcsákat is,éppen hogy a minimális 24.4. millit meghaladják,a betétek is a végüket járják,szóval komplett csere,de legalább bírtak 130ekm-t
Szerintem csak a saru alatti karika a lényeg. Az a vastag saru az életben nem fog elfogyni az oxidáció miatt, viszont az akku tetején ott van a kipárolgott sav, ami eljut a saruig. Ott viszont, ha olajba ütközik, már nem jut tovább, nem lesz sókiválás.
Én személy szerint az akku saruk zsírzását vagy olajozását nem javaslom senkinek. Sem a zsír sem az olaj nem vezeti az áramot (vagy csak nagyon minimálisan), így indításkor nem tudja leadni a max kapacitást, tehát az autó nehezen fog indulni. A tulaj meg viszi mindenféle diagnosztikára + lehet nem is tölt rendesen. Jöhet a felesleges generátor csere.
De mielőtt megrónátok, lehet csírozni, de csak a már rászerelt kábel sarut.
Azonban ez nem tesz ki legfeljebb 0,08 rezsióradíjat (5 perc), ezért a gyár előírja a kétévenkénti cserét.
Ezt ugye csak viccnek szántad?
1. A gyár meghatározhatna olyan normát, amilyet csak szeretne. Minden tevékenységnek meg van a normaideje és azt ki is fizeted, akár 2x annyi idő alatt van készen, akár feleannyi idő alatt.
2. A gyárnak tudtommal nem "jattolnak" le a márkaszervizek. A munkadíj náluk marad, meg az alkatrészen lévő haszon is, különben kinyitni sem lenne érdemes nekik.
Igaz, jogos is lenne, ha csak ezt az egy tulajdonságát vizsgálnánk. Sajnos mellé rettenetesen korrodál a víz, a rozsdapor pedig megöli a a hidraulikatömb szelepeit. Az ABS kockák hibáját egyértelműen a kétévenkénti csere elmaradása okozza.
Elegendő lenne a fékfolyadék forráspontjának ellenőrzése, és annak függvényében a csere. Azonban ez nem tesz ki legfeljebb 0,08 rezsióradíjat (5 perc), ezért a gyár előírja a kétévenkénti cserét.
Határozottan nem túlzás a kétévenkénti csere. Aki csak sík úton közlekedik az autóval, az előtt nem lesz nyilvánvaló sajnos, míg el nem megy a hegyekbe, mondjuk Szlovéniában. Jön lefelé a Nanos csúcsáról, aztán a szerpentin felénél ki kell állnia fél órára, mert felforrt a fékfolyadékban a víz és nincs fékhatás (előbb csak "nyúlik", aztán "beesik" a fékpedál). És hiába jött egyesben motorfékkel, olyan nagy a lejtő, hogy simán felgyorsul az autó, muszáj fékezni.
Az pedig, hogy mikor kerül sor egy ilyen kirándulásra, előre megjósolhatatlan, emiatt kötelező a csere. Senki nem olyan tudatos, hogy azt mondaná: "én nem cseréltem fékfolyadékot időben, nem megyek fel a hegyre, mert nem tudok majd lejönni", hiszen a legtöbb gépjárművezető azt sem tudja, hogy cserélnie kellett volna.
ez lehet a gond és ez megmagyarázná azt is,hogy jó fél éve tipikusan az Ankara utca lejtőjén nagy kanyar+fékezés után kezdődött azzal,hgy nyekergett az eleje,csak éppen nem jó szerelővel nézettem meg,mert Ő szimulálni akarta síkon a hibát
Aki teheti, vegye le a sarukat, tisztítsa le a műanyag feldelet az akkumulátorán, tegyen egy-egy olajjal vagy zsírral átitatott filckarikát a saruk alá. Így biztosan nem ül ki a só a sarun. Addig nincs gond a sóval, amíg a sarun van, mert azt nem korrodálja (annyira). Akkor van baj, amikor letörik onnan és megakad a kasztnin, mert nedvességet kapva újra sav lesz belőle és lemarja a festéket, ráadásul általában olyan helyen, ahol nem is látszik, cserébe fél éven belül biztosan rohadni is fog. :(
Mondjuk, ha nálunk, a "your autoparts store"-ban keresnénk filckarikát, néznének hülyén... :D
Lehet, hogy a betét szorul picit a sínben, így nem húzódik vissza, amikor leveszed a lábad a fékről. Kis sebességnél a tárcsa hullámzását kikorrigálja a féknyereg, emiatt van súrlódó hangja, aztán nagyobb sebességnél már eltávolodik annyira a betét, hogy nem ér hozzá a tárcsához.
Nem tudom, mennyit bír nálam. Mikor megvettem (használtan), akkor cseréltem, azóta csak 50k ment bele, azalatt nem kopott el.
Nekem az újabb van, de a 75e szerviznél kicseréltettem, a betét szarrá volt kopva, és a tárcsát sem volt érdemes megtartani az új betéttel. Fura, pedig csak hosszú távú utakra használom, és általában fékkímélően vezetek, nem szokott ilyen hamar elkopni nálam a fék. Bár az is igaz, hogy az enyém a kisebb fékkel szerelt, valószínűleg ez az oka.
nekem most a bal első fékem karistol kis sebességnél,utána elhallgat,felni nem melegszik,fogyasztása nem változott,gurulása ugyanolyan,enyhe lejtőn se áll meg a kocsi,gondolom nem a fékbetét kopásjelző,mert az állandóan adná a hangot,de a tárcsák is cserések lesznek szerintem,mert 130ekm van már bennük,Nektek mennyit bírt?
Unatkozni nem lehet, most épp a klímakompresszor szabadonfutója adta meg magát. 22ezer volt csak a csapágycsere, ehhez jön még a le-felszerelés díja + gázfeltöltés, hétfőn. Aki megveszi majd az autót, örülhet, ez újabb 13 évig nem romlik el. :)
Igazad van. De azért, mert egy szakértői jelentésben le van írva valami, ami szembemegy a józan ésszel, azt még nem kell vakon támogatni. Ja, hogy bizonyos körök elvárják, hogy a szakértőik jelentéseit, legyen szó bármilyen szakterületről, támogatni kell.
Üdv ! Ha nem ismered a döntéshozatali (Eu) mechanizmust ,akkor inkább ne terjeszd a hülyeséget ! A politikusok nem szakértők ,ezért az elé kerülő megszavazandó anyag miatt "lobbysta"szakértői brigádot szíd ,legyen az bármilyen téma v szakterület (körny.véd)!:-)A vastag vonalas társaság a veszélyes és viszi a világot rossz irányba !:-)
Ez pedig csak a jéghegy csúcsa. Kell hozzá még vezérlőelektronika, kikapcsológomb, visszajelzőlámpa, emelt teljesítményű indítómotor is. Biztos ki is hagytam pár dolgot. Az akkucsere pedig drágább, de cserébe biztos, hogy nagyobb ökológiai lábnyommal rendelkezik, mind nyersanyag, mind energiafelhasználás szempontjából a gyártása. Mindezt teljesen feleslegesen.
Ez pedig azért van, mert pár idióta politikus kitalálta, hogy ez biza megmenti a Földet, a többi meg ráadásul megszavazta. :(
Nagyon elegem van már a cél szentesíti az eszközt típusú új kreálmányokból, amikor nyilvánvaló, hogy maga az eszköz értelmetlen.
Hello! Nekem egy 2013-as 1.6 GDI-m van és abban valóban 60 Ah-s akkumulátor van. Arra azért felhívnám a figyelmedet, hogy " Ne feledje: az AGM akkumulátort mindig AGM-mel kell helyettesíteni. " A szervíztől is ezt az infót kaptam. Én ezt a fajtát vettem : https://www.varta-automotive.hu/hu-hu/termekek/varta-silver-dynamic-agm Itt lehetőség van járműre is keresni és azt se felejtsd el, hogy hozzá kell tanítani az akksit az autóhoz. Üdv
annó amikor először cseréltettem akksit a ceedben a mester berendelte az újat majd amikor be akarta tenni élénk káromkodásba kezdett aztán méricskélt ott valamit és másnapra jött ami jó is lett bele olyat tetessél bele amit be is tesznek, be is fér, és az a rögzítő nyavaja ott lenn az alján meg is fogja rendesen, és a művelet végén a startstopod (ha használod) is működik de írta valahol valaki hogy úgy oldotta meg a startstop állandó kikapcsolását hogy sima, nem startopos akksit tett bele...
2016-os 1,4 benzines KIA ma egyszer csak nem akart elindulni. Hideg miatt akksira gondoltam, ami valószínűleg jó gondolat, mert bebikázás után ment(megy) is szépen.
Elkezdtem keresni akksikat és pl. a bárdi oldalán 60Ah-st ajánlanak, de nekem ez kicsit gyanús. Mi a tapasztalat? Milyen akksira cseréljek? (Start-stop-os az autó)
Én még mindig ezen a térkép frissítésen rúgózom. Lehetett választani, én a Western EU térkép csomagot választottam. Frissült is szépen kicsivel több volt mint 1 óra. De a Magyarország átnézeti térképen nem látszanak az "új" autópályák. Az rendben, hogy az M30 nincs rajta, de az M85 M86 azért nem ártana. Szóval szerintem valamit nem jól csinálhattam.