Keresés

Részletes keresés

Alex Raps Creative Commons License 2024.04.21 0 0 484085
fargo Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484084

Nem is tudom, járna vele rőfös farok? 

Me' akkó' nem kell :-D

 

Előzmény: kopiteki (484083)
kopiteki Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484083

És még jó, hogy nem vagyol nééger! : o )))

Előzmény: fargo (484082)
fargo Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484082

Én a legkisebb mértékben sem lennék alkalmas póginak.

Egyrészt mert nem érdekel.

Másrészt mert a szőr is feláll a hátamon azoktól a feladatoktól meg papírmunkától, amik egy pógira várnak.

Harmadrészt mert még mindig nem érdekel.

No meg aztán a 380 lakosból jó ha 20-at ismerek név szerint, a többit csak látásból, de nem is akaródzik közelebbi ismeretséget kötni velük, mert bár szinte mindegyik cuki meg kedves, de nekem meg elegem vana zemberekből.

És hát ugyi ott van az is, hogy van tisztességes pógári munkám. Ez ugyan pógári lenne, de gyanítom hogy tisztességtelen. És rövid életű. Mert azzal kezdeném, hogy kibaxnám a faluból a máshova adózó, de a falu legeslegközepén telephelyet fenntartó kamionos köcögöt, aki a "Laci, a Zottó unokaöccse", így másnapra vagy megmérgeznének, vagy felkoncolnának. Mert hát azt még sem lehet, hogy kibaxxuk a Lacit, inkább járunk atomjaira töredezett úton, húzódunk a padkára a 80-nal ámokfutó nyergesvonatós-faszállító elől, tűrjük a zajt, a repedező házfalakat meg a felvert port, mert hát ugye, mégiscsak a Laci...

 

Kell a faxomnak ez...

Előzmény: Alex Raps (484081)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484081

Az alkalmasságod százas lenne a feladatra, de van egy hivatásod amiben jó vagy és nem a további 4 évre szól, hanem az idősíkon annál lényegesen messzebbre. Aztán ott van annak ténye, hogy két lovat sem egyszerű megülni...

Előzmény: fargo (484080)
fargo Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484080

Itt Lütyemityén besokallott a főpolgármesteriasszon, oszt nem akar indulni a választáson.

Nem nagyon van helyette más, aki képes lenne megfogalmazni egy tízmondatos hivatalos levelet.

Van a kerge szomszédom, aki Mihazánkos köntösben tolja, ő elindul magától, de még senkinek nem szólt róla, csak 3 embernek :-)))

Van egy csajszi, aki elvégzett valami államigazgatási-közigazgatási-mittoménmilyen szakot, de a szeme sem áll jól, az tuti hogy fél éven belül megbukik valami simlivel, nem egy egyenes, tisztességes fajta. 

Meg kerülgettek itt engemet is, puhatolóztak, hogy mi lenne ha esetleg netán mégis... életveszélyesen megfenyegettem őket, hogy ha előveszik újra ezt a témát, elásom mindegyiket a hátsó kertben. Huhh... a hideg is kirázott...

 

A szomorú a történetben, hogy a szomszéd is, a csajszi is, meg én is, betelepült gyüttmentek vagyunk...

fargo Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484079

(Kollégámnak az eggyel kisebb CX5 volt, oszt pár évesen eladta és vett helyette valami Ssangyongot. Aszondta alámászott, oszt elborzadt. Azonnal eladta.)

Előzmény: fargo (484078)
fargo Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484078

2500 km-nél kirohad alólad :-DDD

Előzmény: Alex Raps (484076)
fargo Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484077

Meg kellett mutatni /tanítani nekik, hogy lehet dógozni is, és ha dógoznak, az jó mindenkinek, de leginkább nekik. 

Ne essünk tévedésbe, ők is csak emberek, és pontosan leveszik hogy mi a jó nekik, és megvan az igényük a normalitásra és a nyugodt életre, így aztán ha valaki megfogja a kezüket és megmutatja, hogyan kell boldogulni, akkor örömmel lépnek arra a pályára. Keményen dolgozni tudó, jóérzésű ember a többségük. 

 

Ha azt mutatják meg nekik, hogyan lehet láblógázva, munka nélkül "megélhetési bűnözni", és következmények nélkül megúszni mindent, ha meg lesittelik, akkor lesz aki a xart is kipereli az államból mindenféle jogcímen, akkor AZT fogják csinálni.

 

Tényleg, mi van a romákkal, akiknek kiperelt pár százmilliót az Amnesty? 

Bisztosss azóta prosperáló vállalkozásokat visznek, és felvirágzott a falujuk is, ugyi?

Előzmény: Alex Raps (484075)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484076
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484075

Egyértelműen igazolódik, hogy a teljes foglalkoztatás a jólét és a társadalmi normákat elősegítő működés alapja. ..és az utóbbi 20 évet felölelő bűnözési statisztikákra rá sem kellett ehhez a konklúzióhoz néznem.  

Előzmény: Alex Raps (484074)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.20 0 0 484074

Egyszerű a dolog logikája. Amint _nem_ segélyrehangolt egy csoport életmódja, azonnal csökken a bűnözés. Ezek mellett pedig megélhetési alternatíva lett az egyszerűbb munka. Például a villanyszerelő brigádunk segédmunkásai napi 17-20 eFt-ot keresnek úgy, hogy minden munkanapra jut munka. De említhettem volna a műfüves céget is, ahol ugyanez a szám 25 eFt/nap (viszont ott nem 21 hanem kevesebb munkanapból áll az átlagos munkahónap). ..és az építőiparban nagyon sok önállóan tevékenykedő 3-4 fős cigó brigádot látok. Ilyen 15 évvel ezelőtt nem sok volt. 

Előzmény: pirate82 (484073)
pirate82 Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484073

Én sajnos ezt nem látom.

Ha dolgozik is némelyik, trehány, cigány munkát (hehe) végez.

Ha nem felügyeled nem csinálja. 

Egyszer hagytam ott a 4 fős cogó brigádot egyedül, mondták hogy munka után szeretnék elvinni a régi kazánt. Mondom oké. Úgy egyébként elvégezték a melójukat, nem olyan precízen, de nah, nem maguknak csinálták, szóval jobb lett kicsivel, de nem olyan jó, mint elvárható lett volna. Mindegy is. Aztán körülnézve feltűnt, hogy bizony nem csak a régi kazán tűnt el, hogy még néhány dolog amit értek.

Nyilván nem ők voltak, nem tudják ki volt, ott se voltak, nem is úgy volt.

Végül fővesztés terhe mellett vissza hozták az aznapi munkabérüket, ami úgy nagyjából fedezte is a kárt amit okoztak. De hogy a faszé' van erre szükség? 

A vezetőiket hagyjuk, azok pont olyan szarháziak mint bármelyik politikus, csak ezek még ráadásul cigányok is.

Ha néha-néha felbukkan egy-egy jó vezető, az vagy véletlenül meghal (Cserdi polgármester), vagy egyszerűen elnyomják mint egy csikket.

Nem integrálgatni kell őket, hanem egyszerűen elmondani nekik, hogy hé faszikáim, állampolgárságod magyar, ugyan az vonatkozik rád mint a többiekre. Nem dolgozol éhen halsz. Lopsz, csalsz, hazudsz, fenyegetőzöl, akkor gumibot meg sitt. Ennyire egyszerű a képlet.

Az én felmenőim mind dolgoztak, sosem kaptak segélyt, sosem vonultak csordákban hisztériázva ha nem kapták meg amit akartak. Nem követelőztek, hanem megdolgoztak mindazért, amink most van.

Pedig a háború után, az átkos után nem gondolom hogy bármivel is több volt nekünk, mint bármelyik cigánynak.

Szóval itt az ideje, hogy a kibaszott sarkukra álljanak és viselkedjenek úgy, hogy ehhez a társadalomhoz tartoznak.

Ha nem tetszik a rendszer, akkor meg el lehet innen húzni a jó büdös francba, Kanadába vagy Franciaországba.

Ja hogy onnan elhajtották őket a picsába? Miért? Nem sikerült beilleszkedni?

Hát nem hallottam még hogy Magyar munkavállalókat toloncolnak vissza más országokból.

Szóval nem gondolom hogy nekem kéne változtatni a hozzáállásomon, nem velem van a baj, hanem velük ha több száz év nem volt elég ahhoz, hogy alkalmazkodjanak.

Ha ők a hőbörgésben, a magyarok köpködésében, a bűnözésben meg dínomdánomban akarják megélni a cigányságukat, akkor azt én nem szeretném tolerálni.

 

Ehhez hozzá kell tennem, mindig tisztelet a kivételnek, de sajnos az nagyon kevés, ahhoz képest mennyi ideje élünk együtt.

Előzmény: Alex Raps (484072)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484072

Egy biztos. Az utóbbi 10 évben a dolog nagyot változott, de attól még kibaszott messze van mint amit a cigó "vezetők" szeretnének. 

Itt jegyzem meg hogy az utóbbi 10 év nem úgy változott, hogy mi igazodtunk hozzájuk hanem éppen fordítva. Tömegesen kezdtek el beilleszkedni a normális társadalmi létbe. 

Előzmény: pirate82 (484071)
pirate82 Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484071

Ne haragudj, de ez nagyon rasszista volt.

Érzek egy kis negatív felhangot abban, ahogy azt mondod:

"úgy tekintik őket, mint a cigányokat Magyarországon..."

Szerinted hogy tekintjük a cigányokat Magyarországon? :D

Előzmény: bollinger (484070)
bollinger Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484070

Ez kb egy gag. Én jártam Lappföldön, ráadásul Magyarországról egy Volvo terepjáróval. Liberális emberként is úgy tekintik őket, mint a cigányokat Magyarországon...

Előzmény: Alex Raps (484068)
kopiteki Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484069

Sziámi néger... Hmmm. : o)))

Alex Raps Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484068

Pontosítok: Szóval Lapp földön a Számik között játszódik a történet. Egy néger számi pedig teljes képzavar.

Előzmény: Alex Raps (484058)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484067

:D

Előzmény: Etyi (484064)
fargo Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484066

:-DDD

Előzmény: Etyi (484064)
kopiteki Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484065

:oDDDDD

Előzmény: Etyi (484064)
Etyi Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484064

Várjál, várjál!!!

 

Szerintem nem néger!!

 

:-)

Előzmény: kopiteki (484060)
kopiteki Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484063

Jaja, így ahogy mondod

Előzmény: huhoooo (484061)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484062

Nagyon szépen megfogalmaztad. Egyetértek. 

Előzmény: huhoooo (484061)
huhoooo Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484061

Már nagyon hiányzik az a bizonyos utolsó csepp a pohárba. Látszik, hogy a jelenleg normálisnak tartott emberek mennyire toleránsak ezzel a sok ferdehajlamú, elmeroggyanttal szemben. Nem tudom mi kell még nekik, de nagyon játszanak a türelmünkkel és ebből egyszer nagy balhé lesz. Tulajdonképpen most is, mint régen is azt csinálhatnának, amit akarnak, csak ne mutogassák magukat, ne vonuljanak fel, csináljanak maguknak olyan filmet, akármit, amikyet akarnak, csinálják a 4 fal között, bánom is én, de hagyjanak minket békén a hülyeségeikkel. Legyenek tekintettel az én másságomra is. A türelem fogy, észrevehetnék már.

kopiteki Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484060

:o))). mer' egy rasszista buzi néger vagy!!!  :oDDD

Előzmény: Alex Raps (484059)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484059

Na jó. De az egy fehér volt négernek átfestve*. Viszont ilyen kísérlet a netflikszen fordítva sosem történik! :) 

 

*A japó színházban is csak férfiak játszhatják a nőket, de legalább úgy is néznek ki - azt pedig ne kérdezd hogy miért írtam ezt ide. :D

Előzmény: fargo (484056)
Alex Raps Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484058

Néztem egy Svédországban játszódó krimit. A történet a lappok közt zajlott akik motoros szánnal kergetik a szarvas csordáikat és amelyeket némely gonosz svédek passzió szerűen legyilkolásznak. Aztán a film közepe táján előkerült egy néger hínárhajú lapp. :D Faszom.

Szerintem már nincs messze az az idő amikor a néger Hitler elleni merényletről fognak filmet készíteni. 

Előzmény: fargo (484056)
fargo Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484057

Rosszul emlékeztem, nem a Porgy és Bess volt az, hanem valami másik cucc...

Előzmény: fargo (484056)
fargo Creative Commons License 2024.04.19 0 0 484056

Négus színtársulat Shakespeare színdarabot akar előadni, oszt nincs nekik sápadtbőrű emberük, hát ez van.

Rémusz bácsi is feketére festett jóelftás volt kölökkoromban, kicsit sem zavart.

Ez mindaddig rendben is lenne, míg nem tolják túl, ÉS nem alkalmaznak kettős mércét, amikor te akarsz mondjuk előadni valami feketebőrű főszereplőt. Van ahol a "black face" a bíróságra juttat, de a szakmádban ellehetetlenít... Szerencsére mi messze vagyunk ettől, de emlékezetes ugyi amikor Budapesten valaki megcsinálta (asszem?) a Porgy és Bess előadást, fehér színészekkel. OK, ott mondjuk Gershwin előírta, hogy az ő szerzeményét kizárólag feketék játszhatják el, de hát lejárt a 70 év kopirájt amit a törvény garantált neki. Volt nagy hörgés a libsik körében, de nem tudom mi lett az utóélete a dolognak, hogy előadhatták vagy le kellett venni a színpadról...

Előzmény: kopiteki (484055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!