Keresés

Részletes keresés

Goldman Emma Creative Commons License 2001.08.14 0 0 292
A volt Pénzügyminisztérium Szentháromság téri épületében volt a kolesz, ott, ahol ma vmilyen művelődési irodaház van.
Előzmény: lakos (291)
lakos Creative Commons License 2001.08.14 0 0 291
A budai várban volt régen az M?szaki Egyetemnek valami kollégiuma úgy tudom.
Előzmény: Goldman Emma (290)
Goldman Emma Creative Commons License 2001.08.14 0 0 290
Nem találós kérdés volt, hanem igazi! Én nem tudok. :) Veszprémben csak muzéjra emlékszem, van benne más is?
Előzmény: Detonátor (288)
csite Creative Commons License 2001.08.14 0 0 289
a hétvégére tervezve van a siroki vár megnézése, elkezdték már a rekonstrukciót? valszeg nem mert írál volna róla. azért aki Eger környékén jár ne hagyja ki a szarvaskői várat sem!!!!! maga a falu is egy elvarázsolt hely, gyönyörű fekvéssel!

Előzmény: Detonátor (287)
Detonátor Creative Commons License 2001.08.13 0 0 288
Veszprém?
Előzmény: Goldman Emma (286)
Detonátor Creative Commons License 2001.08.13 0 0 287
Sziasztok!
Ma voltam Sirok várában. Csak javasolni tudom mindenkinek. Gyönyörű a panoráma, ahogy az utikalauzok is írják. Sajnos a várban szerteszét hevernek a műanyag flakonok, és egyebek. De azért nagyon "dögös" hely.

Det

U.i.: Azért a héten még a lentebb belinkelt hely is bejátszik. ;)

Goldman Emma Creative Commons License 2001.08.13 0 0 286
Sziasztok!
Jelentem, szabi alatt voltam Mosonmagyaróváron a várban. Nagyon csinos, kár, hogy a múzeum szabadság miatt zárva tartott. Tudtok még várat, amelyikben egyetem működik?
Detonátor Creative Commons License 2001.08.11 0 0 285
Naaaa... Már csak ezt a kettőt! :) olyan szépek!



Előzmény: Detonátor (284)
Detonátor Creative Commons License 2001.08.11 0 0 284


Remélem jó lesz! :)

Előzmény: Detonátor (283)
Detonátor Creative Commons License 2001.08.11 0 0 283
Sziasztok!
Hű de jó kis topic! :)
Ha minden igaz erről még nem is beszéltetek:


Ha minden jól alakul, ide megyünk egy pár napra kempingezni a jövő héten. ;)

csite Creative Commons License 2001.08.10 0 0 282
de igen, voltunk Kisnánán, csodás volt a dolog, az Éden bár kiülős részéről néztünk meg egy nagy vihart villámlással, utána meg a felszáradást. Aztán meghódítottuk a várat!!! Soha rosszabb napot mindenkinek!
Előzmény: timartom (281)
timartom Creative Commons License 2001.08.10 0 0 281
Mostanában senki sem látogatott meg egyetlen várat sem? Ha van időtök kukkantsatok be a www.freeweb.hu/varak oldalra, érdemes!
csite Creative Commons License 2001.08.04 0 0 280
holnap megyek Kisnánára!!! beleszerettem a leírásaitokból-képeitekből!

azért én is leírnám kedvenc váraimat, habár lehet hogy már volt róluk szó, ezek Szanda, és Nógrád vára(ez főleg az elhelyezkedése miatt kedvelem, naplemente vmi pompás látvány belőle)

üdv, csite

timartom Creative Commons License 2001.08.03 0 0 279
A rajzok szerint egy szigeten volt a vár. Szerintem egy csatornát ástak, ezért a Tisza és a Bodrog természetes összefolyásán kívül volt egy másik, mesterséges torkolata is a Bodrognak.

Persze ez még jóval a szabályozások előtt volt és lehet hogy akkor teljesen más volt a földrajzi 'helyzet', mint manapság és ezért eleve rossz a következtetésem (érdekes lenne utána nézni).

Egyébként érdekes volt látni, hogy új-olasz bástyái is voltak. Bennem az-az egykorú ábrázolás élt (az volt az első kép), amelyen körbástyákkal rajzolták le. Ezek szerint a valóság egy kicsit más volt.

Előzmény: lakos (278)
lakos Creative Commons License 2001.08.03 0 0 278
Nem semmi vár lehetett ez.
Nekem egy kicsit furcsa az, hogy mintha a Bodrog és a Tisza fel lenne cserélve az ábrázoláson.
Jelenleg, ha a Tisza felől nézzük, a Bodrog jobb kéz felől folyik be a Tiszába. Viszont ha jó a kép, és a várrom ami most ott van, ennek a várnak a maradványa, akkor a kisebb ág a jelenlegi Bodrog, és a vastagabb már nincs meg, gondolom a szabályozásoknál megszűnt.
Előzmény: timartom (277)
timartom Creative Commons License 2001.08.03 0 0 277
Igértem korábban, hogy a két új szerzeményeből pár képet bemutatok. Ezek a XVI-XVII. században készültek, svéd és német hadmérnökök készítették. Tokaj várát választottam (GroundZero említette hogy nem sikerült megtalálnia egy kirándulás alkalmával, most legalább 'bepótolhatja'). Előre is elnézést a hosszú letöltésért.

Az első kép az egyik legismertebb ábrázolása Tokaj várának.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A következő képek viszont a hiteles ábrázolások. Egy kicsit mások mint az első kép:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Csupka Creative Commons License 2001.08.02 0 0 276
OFF
Valami tényleg nem jó, nem ereszt be a nyavalyás
:-(((.(mármint a freemail)
Ha továbbra sem javul meg, akkor majd írok másik címet.
Előzmény: timartom (275)
timartom Creative Commons License 2001.08.02 0 0 275
Off
Az anyagot átküldtem. A freemail-es rendszer ma egy kicsit vacakol. Ha nem ment át, keress meg akár a topicon keresztül is.
On
Előzmény: Csupka (274)
Csupka Creative Commons License 2001.08.02 0 0 274
Húúúú, nagyon köszi!!! Igen, arra a címre jó lesz.
Szeretettel:
Cs.
PS: úgy tűnik,hogy 2 hét múlva arrafelé fogunk kalandozni, úgyhogy éppen kapóra jön!
Előzmény: timartom (273)
timartom Creative Commons License 2001.08.02 0 0 273
Off

Csupka, összeállítottam az ígért anyagot Réka váráról, a Fórumban megadott e-mail címedre lehet küldeni? Kb. 900 kb a mérete.

Off

Előzmény: Csupka (261)
lakos Creative Commons License 2001.08.01 0 0 272
Köszi a javaslatokat. Lassan nekiállok tervezgetni az útvonalat, aztán lehet, hogy lesz még kérdésem.
Előzmény: illesf (271)
illesf Creative Commons License 2001.07.29 0 0 271
Kihagytam valamit: Hontnémetinél (Hontianské Nemce) balra, Selmecbánya felé a következő falu Szentantal (Antol) - az ottani kastélyt mindenféleképpen érdemes megnézni.
Előzmény: illesf (270)
illesf Creative Commons License 2001.07.29 0 0 270
Parassapuszta után az első látványosság Csábrád vára, én még sajnos csak fényképeken láttam. Igen hangulatos, elég jól megmaradt. Kb. 25 km Ipolyságtól, egy, a főúttal párhuzamos völgyben van. Korpona előtt található Bozók (Bzovik) vára az út jobb oldalán. A várat a második világháborúban lerombolták, de újjáépítették, nem rossz. A harmadik vár a Korpona és Zólyom között található Dobra Niva (elfelejtettem a magyar nevét :( ) vára, ezt még csak kocsiból/vonatból, messziről láttam, de jól néz ki. És ha már Zólyomban jártok, akkor az ottani várat is érdemes megnézni.
Előzmény: lakos (263)
Csupka Creative Commons License 2001.07.27 0 0 269
Csatlakozva Cleához, ha belefér az időtökbe, mindenféleképpen ajánlanám (ugyan nem vár) a szepescsütörtökhelyi Zápolya-kápolnát (valami gyönyörű!!!)és a kosztolányi kis templomot (ennek az az érdekessége, hogy ha jól emlékszem, teljesen I. László-kori állapotában maradt fenn, még a szószéke is. Ott egyébként (Kosztolány mellett) minha lenne a hegyen egy vár, de szégyenszemre nem tudom pontosan, ezer éve jártam arra, még boldog egyemistaként.
Előzmény: lakos (263)
Clea Creative Commons License 2001.07.27 0 0 268
"Szívesen vennék tippeket, ajánlatokat, mi az amit feltétlenül érdemes megnézni, ha valaki járt errefelé."

Mindent. :-)

Szerintem az épségben maradt nagy várakat mindenképpen (pl. Zólyom, Krasznahorka, (ha kastély is jöhet, Betlért se hagyd ki.) Trencsén már alighanem messze van, de a Szepesség talán belefér, Szepes, Késmárk. Mindez csak például, mert van még egy csomó szebbnél szebb vár, a romokról nem is beszélve.

A túra után szerintem Te leszel a legszakavatottabb, úgyhogy várjuk a tapasztalatokat. :-)

Üdv: Clea

Előzmény: lakos (263)
timartom Creative Commons License 2001.07.27 0 0 267
A helyzet az, hogy ezek magyar várak alaprajzait tartalmazzák, csak a készítők német és svéd hadmérnökök voltak a XVI-XVII. században és ezért találhatóak ezeknek a városoknak a levéltáraiban.

Majd egy-két képet felteszek.

Előzmény: GroundZero (266)
GroundZero Creative Commons License 2001.07.27 0 0 266
timartom, irigyellek...
Én azé1 akkora várfan nem bagyok, hogy Württembergi, ill stockholmi várak érdekeljenek :)))

Gr0

timartom Creative Commons License 2001.07.26 0 0 265
Még két könyvet ajánlanék a figyelmetekbe (a rendszer hosszabb levelet nem hajlandó egyszerre elküldeni ezért vagyok kénytelen két részletben írni, bocsánat):

Sugár István - Az egri vár és viadala (Zrínyi katonai kiadó, 1971.)

Nagyon gondosan összeállított könyv, amely szakmai alaposággal tárgyalja a vár ostromát, kezdve az ágyuk elhelyezkedésétől, az élelmezésen keresztül a kronológiai ostromleíráson keresztül.

Zolnay László - Ünnep és hétköznap a középkori Budán (Gondolat, 1975.)

Ez ugyan nem szigorúan véve a budai várral foglalkozik, de a középkori városok és így a várak megismeréséhez nyújthat olyan ismereteket, amelyekkel jobban el tudjuk képzelni milyenek lehettek az építők és az ott élők.

timartom Creative Commons License 2001.07.26 0 0 264
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de ha könyvesbolt, antivárium közelében vagyok nem tudok ellenállni a csábításnak. Most ráadásul még egy kis pénzmag is az ölembe hullott, így bevásároltam, a tegnapi akciómat (ld. Rékavár könyv) folytatva. Sikerült egy-két igazi érdekességet beszereznem:

Kisari Balla György:

Száz várrajz Württembergben (Telek Kötészet Bt. 1998., 500 számozott pélányban jelent meg!)

Törökkori Várrajzok Stockholmban (a szerző magánkiadása, 1996.)

Mindkettő régi várrajzokat tartalmaz, amelyeket az egykor ide látogató hadmérnökök készítettek. Csak azt tudom mondani gyönyörűek (kár, hogy a képek nem színesek). Mindegyikben kb. 100-100 fénykép található. Szerintem az árát elnézték, mert csak 3000 Ft volt. Tudnám ki akar ilyen könyvektől megszabadulni.

lakos Creative Commons License 2001.07.26 0 0 263
Szlovákiába tervezek egy pár napos túrát, elsősorban vár, várrom látogatás céljával. Parassapusztánál megyünk át, onnan észak felé indulnánk és egy nagyobb kör után Kassa, majd Sátoraljaújhelynél jönnénk vissza. Ahogy a térképet nézem jó sok vár van. Szívesen vennék tippeket, ajánlatokat, mi az amit feltétlenül érdemes megnézni, ha valaki járt errefelé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!