Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Galga bácsi Creative Commons License 2005.04.21 0 0 764
Ha a CITROEN MÁRKASZERVIZEK is beadják a derekukat, megjelenhet a szerviz árajánlatuk a szervizár összehasonlító portálon a www.kotelezoszerviz.hu-n. Hogy ez mielőbb megtörténjen, lépjetek be, használjátok fórumát, tegyétek el a Kedvencek közé.
Előzmény: drzsoo1 (759)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 763
Nem ismerem öket nem tudom az áraikat igy igazábol passz.
Előzmény: cool_cat (762)
cool_cat Creative Commons License 2005.04.19 0 0 762

Alkatrész szempontból a Birner mennyire jó a Fridcarhoz viszonyítva? Ott is lehet kapni a gyári beszállítói cuccokat, pl. vízpumpa, vezérszíj , lengőkarok stb... és ezek olcsóbbak is, mint a Peug szalonokban.


 

VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 761
Javaslom nézd meg a beru honlapját vagy itt az egyik magyar forgalmazó a fridcar ez áll a lapjukon talán nem véletlen.
Ha valamit nem tudsz ne bizonyitsd az ellenkezöjét feleslegesen.
Egyébként Sagem-Eyquem-Beru közös kooperáció .
Az Eyquem a rallyban is bizonnyitott ha esetleg még nem mondtam volna.A Beru meg szerintem szintén önmagában is egy kitünö és jó minöségü gyertyákat és kábeleket gyártó cég.Fridcar
Előzmény: tcaoe (760)
tcaoe Creative Commons License 2005.04.12 0 0 760
Jó, nézd meg a dobozt.:)
Ilyeneket én is tudnék írni bármiről.:)
Előzmény: VANESSZA 1 (758)
drzsoo1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 759

Sajnos a márkaszervizekben mostanában többször is csalódtam.

A Cit Nagy ot ajánlanám, de célszerü pontos árajánlatot kérni szerelés előtt a munkadíjra (tehát nem a végösszegre). Engem a multkor csúnyán átvertek, kb 20E Ft-tal rövidítettek meg. Ráadásul az elvégzett munka is hagyott kivánnivalót maga után, otthon a csináld magad mozgalom keretében fejeztem be azt ami nekik nem sikerült.  Mellesleg 8 éve oda viszem a gépet, ismerem őket, korrektek, ezt a legutobbi esetet kivéve. Legközelebbi alkalommal majd kielemzem nekik a számlát, a pénzt nem várom vissza de remélem okulnak belőle.

 

 

 

dr.zsoo

Előzmény: bruno954 (753)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 758
Csak egy kis idézet:"Ha erőteljes gyorsítást és üzemanyag megtakarítást is akar válassza az Eyquemet. Az Eyqem a Beru csoport tagja, 100 éves gyártási tapasztalattal rendelkezik, az összes Francia autógyár beszállítója"

Akkor hogyis van ez? Sztem valamit nagyon,de nagyon elnéztél,de mindegy .
Az NGK-ról annyit hogy 2x vettem de valahogy mindig gagyit fogtam ki....
Előzmény: tcaoe (757)
tcaoe Creative Commons License 2005.04.12 0 0 757
Ja, és nem állítólag meg a Sagem gyártja, de ez egyébként rajta is van a dobozán legtöbbször. A Beruval a forgalmazója közös, és ez eléggé nem mindegy.
Előzmény: tcaoe (756)
tcaoe Creative Commons License 2005.04.12 0 0 756
Namondjuk az Eyquem gyertyák azok vagy jók, vagy nem, én sokáig használtam, míg aztán jól belefutottam egymás után 8! olyanba, ami nem bírt ötezret sem. Szal én gyertya ügyben maradnék az NGK-nál inkább.
Előzmény: VANESSZA 1 (752)
monyesz Creative Commons License 2005.04.12 0 0 755
Cit. Pásztor vagy Cit. Nagy
Előzmény: bruno954 (754)
bruno954 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 754
Bocsánat, kiegészítés: Budapesti legyen
bruno954 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 753

Hahó Mindenki!

 

Ha van valakinek a tarsolyában egy általa megbízhatónak tartott Citroen szakszerviz (berlingo 3. éves átvizsgálás) akkor ne tartsa magát vissza, és írja meg nekem.

 

Azért kellene szakszerviz, mert bár lehet, hogy babona, de én hiszek a szervizkönyv árnövelő hatásában.

VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.11 0 0 752
Nagyjábol ezek. A gyertya mondjuk 60000 km -t bir és nem kell meglepödni az Eyquem neven mert állitolag a Beru-val közös cég gyártya és tényleg nagyon tuti gyertya,nálam most is az van benn.
Az olajon se érdemes sporolni mert ha jobb és egyenletesebb finomabb kenése van a gépnek az jotékony hatással van más dolgokra is.

Pollenszürö az enyébe nincs de szerintem az és a váltoolaj maradhat a köv szervizciklusra is akkor se okozol problémát a gépnek szerintem.
a benzinszürö is kimaradhat most áttolhatod köv ciklusra azt is .

Ha igy logikusan és minöségi alkatrésszel ,egy kis utánajárással gondolkodsz olcsobban meguszod mintha a szerelö szerzi be és azt se tudod hogy mit tett bele és milyen gagyi utángyártott dolgokat és azt se usznád meg olcsobban.

max 30e ft-bol kikelljöjjön ugy hogy akkor a polcrol veszed le a szitetikus olajat nem
pedig haveri vagy valami olcsobb szerzemény, és ebbe benne van a szerelés is sz.tem.
Előzmény: lv (751)
lv Creative Commons License 2005.04.11 0 0 751
Szóval ezekre spóroljak.
Köszönöm a segítséget!
monyesz Creative Commons License 2005.04.11 0 0 750
Ezek az olajat kivéve jó árú és minőségű alkatrészek. Az olaj jó, de drága...
Előzmény: VANESSZA 1 (749)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 749
Nagyjábol ezek az árak a Fridcarnál a kangoo-ra :

-levegöszürő-1955.- (PURFLUX)
-gyujtógyertya 732.- vagy 1452.-( mindkettö EYQUEM)
-benzinszürö-3540.-
-olajszürö-1690.- (PURFLUX)
-pollenszürö-4230.-(PURFLUX)
-olaj 5W-40 TOTAL vagy ELF 3000.-/liter
Előzmény: VANESSZA 1 (748)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.10 0 0 748
Háát feltételezem nem 1-2 évre vetted a gépet hanem szeretnéd folyamatosan és sokáig megbizhatóan használni .
Szerintem az olajszürő,légszürő,gyertya,jó minöségü olaj (keresd meg Cxmaniac-ot a topikon ö tud olcson 5W-40 es Total olajat olcsobban)mindenképp fontos.
vagy egy ismerös szerelö aki szakszervizben " hozzájut".
A váltó olaj talán csak 100 e-nél.
Fékeket nézesd át mert azok még hibaforrás mert állitolag gyengécskék.

Én (sokan azt mondják hogy hülyeség) de ha városban használom a gépet gyakrabban akkor mindeg 10-15 ezernél lecseréltetem az olajat és feltétlenül szintetikus kitünö olajra.Ezt meghálálja az autó.Könnyebben jár,télen is könnyebben indul, söt üz.anyag megtakaritást is eredményez.

Gyujtógyertya hát én se hittem,mert elötte még nem halottam az Eyquem nevet de tényleg jobb mint a Denso 2 polusú vagy a Champion 2 polusú,valahogy jobban húz vagy ugy hálásabban megy a gép töle.

Ha a Fridcarnál vásárolsz ezek a cuccok a gyárival eggyezök mert ezek kerülnek elsöszerelésbe bele és ami még számomra érdekességnektünt olcsobbak mint az utángyártottak.

Nézd meg hogy hol találsz magadhoz közeli Fridcar üzletet és vásárolj ott ne a sarki autósboltban.

www.fridcar.hu

Nagyjábol ennyi amit szerintem tetess rendbe.Ha a szerelö bemászik a gépbe nézze meg a szijjakat milyen állapotban vannak kb annyi-e a km mint az órában.
Előzmény: lv (747)
lv Creative Commons License 2005.04.10 0 0 747
És szerinted, ha mostantól tojok a szervízkönyvre, ettől függetlenül cseréltessek ki mindent, ami elő van írva?
Előzmény: VANESSZA 1 (746)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 746
Na most jutottam a géphez...

2001 1.4 benzines Renault Kangoo-ra 60000 nél a következöket irja:

-olajcsere jav.: 5W-30 mennyisége 2.9 liter
-olajszüröcsere
-váltóolajcsere ha a váltod ezek közül való: SUx,LMx,DPx, jav olaj.: TOTAL 75W-80W 3.4 liter
-pollenszüröcser
-légszüröcsere
-benzinszüröcsere
-gyujtógyertyacsere tip.: EYQUEM RFC52LS
-centrálzár elemcsere (24 havonta)
a többi dolgokra csak ellenörzést illetve ha szükséges javitást ir elö.
Előzmény: lv (745)
lv Creative Commons License 2005.04.09 0 0 745
Hát, ez egy 1.4-es benzines, 2001-es gyártmány, és amint írtam, most érem el a 60.000 km-t.
A szervízkönyvben nézegettem, hogy mi az, amit kötelezően lecserélnek (olaj, olajszűrő, benzinszűrő, légszűrő, pollenszűrő, gyertyák). Ezek közül gondolom az olaj+szűrő fontos, de a gyertyákban már nem vagyok biztos.
Előzmény: VANESSZA 1 (744)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.09 0 0 744
Sajna ott egyre inkább a lehúzásra játszanak! A becsületesség már a multé ! Ha pontos tipus és évjáratot mondasz akkor kinézem neked mit kell átnézni és mi van elöirva cserére.
Előzmény: lv (743)
lv Creative Commons License 2005.04.09 0 0 743
Szóval nem tévedtem. Köszönöm a megerősítést.
Én is inkább egy ismerős, de SZAKembert fizetek, mint beállni egy nagy szervízbe, ahol az se biztos, hogy a számlaíráson kívül történik valami a kocsimmal.
Gondolom ez esetben akkor cserélem csak ki az alkatrészeket, amikor kell (féktárcsa, gyertya, stb.), nem pedig akkor, amikor ez elő van írva.
Előzmény: VANESSZA 1 (742)
VANESSZA 1 Creative Commons License 2005.04.08 0 0 742
No papa!

Enyim Berlingo 2001 évvégi,tehát ohne garancia és mikor megvettem rögtön:
-olajcsere 5W-40 TOTAL
-olajszüröcsere PURFLUX
-levegöszüröcsere PURFLUX
-hütövizcsere
-Vezérmüszijcsere
-ékszijcsere
-szervoszijcser
-szijfeszitöcsere van aki azt mondja vizpumpa csere is.
és mindezt független szervizbe olyan helyen csináltattam ahol garanciát vállalnak a melojukra és értenek is hozzá,ezt javaslom neked is.
Gyári alkatrészt beszerzed (pl,: Fridcar-tól) és megcsináltatod valakivel.
Lényeg jó olaj (ha városi használatra használod a gépet akkor 10-12 ezrenként cseréltesd le !!!
Sok sikert és ne etesd feleslegesen a szakszervizt ha már ugyse adnak semmit érte !
Előzmény: lv (741)
lv Creative Commons License 2005.04.08 0 0 741
Emberek!

Van egy kis gondom. Ez az első olyan autóm, ahol én vagyok a első tulajdonos. Most 3,5 éves, és hűt most kellene elvinnem a 60.00-es szervízre.
Mondjátok már el nekem, érdemes egyáltalán a kötelező Renault szakszervizekre járni? Mert hát a garancia gondolom csak 3 év, az Assistance (jól írtam?) meg jó és szép, de ha gondom van országon belül, így is van, aki hazahozzon, a koxcsi javítását meg mindenképpen énnekem kellene fizetni.
Szóval nem tudom, mit tegyek. Csak azért hordani méregdrága szervizekbe, hogy legyen egy pecsét a könyvbe?
imitto27 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 740
Egyébként a Twingósok honlapja szerintem példás, hasonló tartalmat meg a Kangoo/Parten/Berlingo trióról is össze lehet kapni... www.twingoklub.hu
imitto27 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 739
Szerintem a létszámmal nem lenne gond... a megane klubból ismerek egy tagot, velük volt közös találkozónk (gyöngyösi Twingo-Megane tali - a srác tűzoltó, óriási műsort csináltak, VETTEK egy wartburgot, és az ügyességi verseny helyszínén bemutattak egy műszaki mentést (darabokra szedték, képek a http://twingoklub.hu/7_talalkozo/index.htm címen)), ez volt az a tali amit mi szerveztünk. Egyébként egy honlapot kellene összehozni, ahol a típusok kapcsán a tagok mindenféle okosságot megírhatnak. Támogatókat szerezni - említettem, a gyögyösi szalon vezetőjével (renault) elég jó a kapcsolat, a gyöngyösi találkozót is ők támogatták, cserébe a talis képek mellett egy reklámfelületet kértek...asszem ez nem sok. Vele lehetne tárgyalni szervizügyben - nincs messze Pesttől, és korrekt a szerviz, munkatársam B.örsről oda hordja a megane-t... Esetleg egy alapító "minitalálkozó"? Talán azzal kellene kezdeni, hogy HELYILEG kinek hol lenne megoldható?
Hideyoshi Creative Commons License 2005.04.06 0 0 738

Belegondolva főleg abba, hogy a multkori kis koccanásom 740 000.-es számlát eredményezett!

Szerencsére a vétkes kgfb-ára!

És úgy, hogy mindketten kb. 20-25-el mentünk!

Szóval minden esetleges kedvezmény jó jöhet :)

Előzmény: Hideyoshi (737)
Hideyoshi Creative Commons License 2005.04.06 0 0 737

Ez jó ölet!

 

De azért minket, Berlingósokat se hagyjatok ki :-)

A Partneresekről nem is beszélve! :-))

Előzmény: edukangoo (736)
edukangoo Creative Commons License 2005.04.06 0 0 736
Sziasztok!

Sajnos mostanában csak ritkán jutok ide, így sok volt az olvasnivalóm :-)

A fékekről: az enyémben még csak 8200 km van de most amikor a téli gumit cserélték én is észrevettem, hogy az első féktárcsák pereme elég jól "kitapintható" már, illetve szinte forró is volt a tárcsa amikor hozzáértem (megforgattam nem-e szorulnak a fékpofák vagy valami de semmi szorulás) szerintetek mitől lehet ez?
A betéteken szinte semmi kopás nem látszik de a tárcsa az már elég használt benyomást kelt (pedig nem teszem ki extrém igénybevételnek, elég öregurasan autózom) mintha kicsit gyengébb minőségű anyagból lenne.
Egyelőre nem izgat, mert a kettő év gariban majd valamikor komplett cseréltetem (szép álom :-) )

A klubbról: Azért egy ilyen tipusú klubbot elég körülményes "összehozni" szerintem, és a létszámot illetően is vannak kétségeim.
Működik viszont egy Megane klub (itt a fórumon is lehet róla olvasni, elég jó szervíz- kedvezményekkel stb.) ami elég jól be van járatva, esetleg hozzájuk lehetne csatlakozni, ha befogadnának bennünket.

lv! Üdv a "klubban"

Rönyó Foreva!!

Üdvözlettel: edukangoo
lv Creative Commons License 2005.04.06 0 0 735
Hát, egy sört így országosan bajos megbeszélni, de egy találkozó ebben a kis országban már mindegy, hogy hol van. Én benne vagyok egy alapítandó klub-ban.
Előzmény: imitto27 (734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!