Keresés

Részletes keresés

quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2589
hat vegulis nem folyik :oDDD
Előzmény: papa_maci (2588)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2588

Az nekem izlett! Mármint a Bacalhau a brás.

Azon töröm a fejem,hogyha legközelebb kijutok, hozok haza sózott tőkehalat.

Repülőn, kézipoggyászként :DDD

Örülnének nekem a népek a repcsin?

Előzmény: Törölt nick (2582)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2587
je egen, kiegeszites, anyoseknak mar a toltott palacsinta sem jo, mert az edes es benne a hus. apos kiette belole a hust es a szaftot es a palacsinta nagyobb reszet kitolta a tanyer szelere :o)))) de a fia szereti :o)
Előzmény: quilla (2583)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2586

Így már minden világos.

A palacsinta, az igen, csak nem szeretem csinálni. De ha csinálok, akkor elfogy. De eszembe ne jusson túrót tenni bele! (pedig nekem az a kedvencem)

Előzmény: papa_maci (2578)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2585
Dehogynem, azt nyelik mint "kacsa a nokedlit" :D
Előzmény: papa_maci (2581)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2584
azert biztos tudsz szardiniat is sutni, vagy carapaut :DD nekem meg az is megy :DD meg neha nemi tengeri halfile, avagy fozos halfile is fott krumplival es olivaval :DDD
Előzmény: Törölt nick (2582)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2583

de, az mehet, az van itt is, creps (igy irjak?) fedonev alatt :) mondjuk ismerosek fagyival eszik??!! :o))

szoktam neha hortobagyi husospalacsintat is csinalni, persze azt foetelnek kell, de az mehet, az sikeres kaja :)

Előzmény: papa_maci (2581)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2582
abban van igazsag hogy a nokedli az teszta.. :-) az en eredmenyem a nokedli bemutatasanal ez volt: ".. erdekes". :^) Es nem nagyon kertek tobbet.
Amugy en is csak magyarosan tudok fozni, es halat.. hat rantott halat tudok csinalni, na :)))) Meg bacalhau à bras-t is...
Előzmény: quilla (2580)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2581

És mi van a palacsintákkal?

Az se nyerő ?

Előzmény: quilla (2580)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2580

Hat en csak magyarul tudok fozni :))) Mondjuk a halakat meg kene tanulnom mert azt szeretem nagyon, de nem nagyon ertek hozzajuk.

Mondjuk a borsofozeleket nalunk is csak en... ember egy ideig megette (amig ossze nem koltoztunk) de aztan kozolte, hogy tul edes meg nem szereti. Szoval fozelekek itt se nagyon mennek. A portugal levesek igen, azt keszre apritva szoktam venni es az habaras es minden nelkul megy, ahogy hivatalos. A tejberizs az itt nalunk szinten sutemeny kategoria (nem masodik, annak sem jo) es leginkabb hidegen es szeletelve :DD A porkoltet meg altalaban rizzsel keverve rizseshusnak kapjak, az csuszik. A csirkeporkolt nokedlivel (ritkan, de szoktam) az emberem szerint felfuj...es a nokedli az teszta :DD (amugy is leginkabb csak mellet enne, az meg nem porkoltalap klasszikusan) De a csajom nagy galuska rajongo, akar tojasosan is.

Előzmény: linha (2577)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2579
Nekem nagyon nagy szerencsem van, az en parom megeszik mindent es szereti is. :) O is foz, szoval nalunk vegyesen megy a portugal, magyar es az un. "neutral" (amit talalunk a hutoben tipus, de azert nem "francesinha" szinten.. hehe) kajak..
Előzmény: linha (2577)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2578

Persze hogy nem értettem.

Én a tevenyálra mondtam hogy fúúújjj!

És ha jól értettem az tojásból van.Ugye?

Én meg megállapitásként irtam hogy vagy zöldség vagy gyümölcs van a tetején tehát nem lehet tevenyál.

Én egyébbként szeretem a tojást minden formában elkészitve, kivéve mikor

a levesbe úszkálnak azok a fehér tojás cafatok. Az nekem nagyon gáz!!

Előzmény: linha (2576)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2577
Nahát, ti tényleg ennyi magyarost föztök? Az enyémek hajlandóak borjúpörköltet enni ( ami mellesleg szerintük leves...), a tejberizst is jobb szeretik magyarosan ( tojás nélkül...), de fözeléket nem hiszem, hogy enne vki rajtam kívül. Viszont most nagyon kedvet kaptam a körözötthöz, azt meg is ennék, gondolom...
Előzmény: quilla (2575)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2576
 

"Ennyire ne legyél jó hozzám :)) Fúúújjjj!

Az biztos hogy vagy gyümölcs vagy zöldség."

Ezt reagáltad a tevenyálra, amiböl én arra következtettem, lehet, hogy tévesen, hogy neked a zöldség és gyümölcs az fúúújjj. Ha nem így van, annál jobb, egészség mindenekelött!!

Előzmény: papa_maci (2572)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2575

tejfol helyett kaja fuggvenyeben habarashoz jo a tejszin is, avagy ha szilard kell bele akkor meg a creme fraiche. az almaspite tesztajaba pl kell, abba azt szoktam tenni, a borkkolikrem leves viszont tejszinnel keszul.

ja, turostesztahoz is jo a creme fraiche, csak a turo nem morzsalekos ha sikerul nemet turot kifogni. de az ize az jo, max nem nez ra az ember ha latvany is kell :D

Mondjuk a borsofozeleket en tejjel szoktam csinalni, ahoz nekem nem kell tejfol.

Előzmény: Törölt nick (2574)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2574
hehehehehe :-))) Na igen, az ember veszit is meg nyer is.. :-)
Amugy ez nekem is kb. igy van mikor hazamegyek.. Megrendelek egy csomo kajat.. :-)

Amugy mi itt egyaltalan nem eszunk kenyeret, csak zsomlet ami viszont nagyon finom. A feher kenyer amugy neha jo, naponta nem kell enni de egy kis korozottel... hmm.. :-)) Persze a barna meg prokorn kenyerek is johetnek.
Elvileg itt is van kalacs, nem? En lattam, es na mi volt a kozepebe belesutve???? Na mi... :)
Egy tojaaaaaaaaaaaas.. Meghozza hejastul persze, mindenestul... Na EZ az ami nekem gyomorforgato latvany volt.. :-(

Igen, a gyumolcsleves - nekem itt nem hittek el hogy hidegen kell enni.. Anyosomnak mondom: "most vettem ki a hutobol, talalasra kesz.."
Erre : "No de van mikronk nekunk, hamar megmelegitjuk..." :D
Es kozoltek hogy nem leves. Persze valoszinuleg kifejezesbeli problemak lehetnek a nyelvek kozott, meghat a magyar nyelvben ami folyekony az vagy viz/uditoital vagy leves.. :) Itt meg a nekem inkabb "fozelek" amit itt a "sopa" nevre hallgat.. Attol fuggetlenul hogy nem eppen elterjedt - mivel nincs tejfol es nincs mivel berantani. Pedig jo kis tokfozelek, borsofozelek, huvelyes babfozelek... hmm... fasirttal, por favor.
Előzmény: papa_maci (2569)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2573

Ja igen, a leves nem leves temaban a csucs eddig az volt, mikor egyik este kiderult, hogy a gulyasleves sem leves am :DD (es kulonben is, itt is van ilyen emberem szerint, es nem leves, lehet rossz napja volt aznap:o)))

Es mivel ugye nem leves nekiallt kessel villaval gulyaslevest enni :DDD (azota ez a szakasz elmult, meg nem is csinalok, mert par ev utan kinyogte, hogy nem is szereti :DD)

Előzmény: linha (2571)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2572

...."mert papa macival ellentétben én a zöldségek és gyümülcsök híve vagyok,ha nem is vegetáriánus"

Tessék sziveslenni ezt bővebben mert nem értem:))

Előzmény: linha (2567)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2571
Ismerös...
Előzmény: quilla (2570)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2570

hehe, a canja az csak beteg ember roboralasara valo, az tulkepp gyogyszer, micsoda hulyeseg, hogy szerintem leves :)

Es a borsofozelek... hat az pedig leves, akarki akarmit allit (meg ha magyar is) az akkor is leves :DDD

Ja, es a korabban emlegetett gyumolcsleves... vajon mi a fraszert hoztak elobb a deszertet mint a foetelt? :oDDD

Előzmény: linha (2567)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2569

Én kérdeztem hogy kell-e valami :))

Amit kértél én vittem!!

Hűtőláda volt a kocsiba, mást is tudtam volna vinni :))

Félre a tréfával.

Elhiszem nektek, mindnyájatoknak, hogy hiányzik a jó magyaros konyha.

Alig vártam hogy haza érjünk és kb. olyan sorrendben ettem ahogy irtad.
Káposzta,lecsó...stb,stb! 

Én ezért nem vállalnám ezt az életet. Pedig nekem Portugália nagyon bejött a páromnak is.

Sokkal jobban tetszenek az emberek mint a tukkó spanyolok.

Én a nyelvi nehézségen kívül abszolut otthon éreztem magam.

Bár az sem nagyon zavart,hiszen elvoltunk egy hónapot minden gond nélkül.

Mint turisták.

A fenti sütiket nem ismerem.Ugye nem azt akarod mondani hogy sokat veszitettem?

Előzmény: Törölt nick (2562)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2568
Kenyérügyben teljesen egyetértek veled.
Előzmény: quilla (2566)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2567
Jaj, miket emlegetsz itt... Bár én meg vagyok elégedve a portugál - mediterrán (?) - ételekkel, de ez azért fájt. Juhtúró... Pedig juhsajt van itt ezer féle. És húsleves... Egyszer férjem rokonaival étteremben vacsoráztunk és az aznapi leves épp csirkehúsleves volt. Canja. Na, erre azt mondta mind, hogy az nem is leves, én meg nem hittem a fülemnek, végre levest látok, ezeknek meg az nem leves???!! A leves az itt pürített zöldségleves. Pont. Persze bajom nincs vele, szeretem mindet és eszem is minden nap, mert papa macival ellentétben én a zöldségek és gyümölcsök híve vagyok, ha nem is vegetáriánus.
Előzmény: Törölt nick (2562)
quilla Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2566

Hat speciel ha nekem valami nem hianyzik az a magyar kenyer. Fenyevekkel jobbak itt a kenyerek szerintemmint Mo-n :) (enyim ember ott kalacsot szokott venni, mert a sima bolti kenyeret nem birja, en sem, illetve az ottani tartos kenyer mar akkor szaraz mikor megveszi az ember)

Az en parom viszont iszonyuan elvezte a magyar cukraszdazast, nem volt hianyerzete, sot, minden alkalommal szoktunk enni kremest, diplomatat es egyeb finomsagokat :)

Előzmény: Törölt nick (2562)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2565
zöldségeket beszélünk vagy mi? :D
Előzmény: papa_maci (2563)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2564
Nem olvastad el a 2546-os hozzászólásomat, papa maci... Tojás az, bizony.
Előzmény: papa_maci (2563)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2563

Ennyire ne legyél jó hozzám :)) Fúúújjjj!

Az biztos hogy vagy gyümölcs vagy zöldség.

 

Előzmény: linha (2561)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2562
ja, szerintem is :-(( Ez a tevenyalos cucc Gorogorszagban is van, a Baklava-bol szarmaztatjak...

Papamaci: Helyzeti elonyben? :-( Tudod hogy hianyzik az epp altalad emlitett szekelykaposzta, egy kis lecso, egy jo korozott reggelire normalis feherkenyerrel es nyers tv paprikaval? Ohhhh.... hmm...
Egy kis juhturo, vagy akar tehenturo, soskakrem, egy normalis ujhazi tyukhusleves..

A parom persze szenvedett Magyarorszagon, allandoan tojasos edessegeket akart (ki mihez van hozzaszokva).. Kinezte maganak a franciakremest, azt hitte tojaspuding van benne.. hehe.. meg tojasizu fagylaltot latott ami nagyon bejott neki es itt (erdekes, de igaz) nem igazan lehet kapni.. :-) Tojaslikort is vett maganak...

Hmm, es papamaci, megkostoltad te a Brigadeiro-t? :)
Ha mar itt emlegetem, akkor rakok fel kepet rola (ezek nem az en kepeim, most neztem a neten oket) A kicsik a "brigadeiros", a nagy meg a "bolo brigadeiro" vagy "torta brigadeiro":



Előzmény: linha (2561)
linha Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2561

Akkor lehetséges, hogy tevenyál volt rajta ( ld. 2546-os hozzászólásom ). No comment.

Előzmény: papa_maci (2560)
papa_maci Creative Commons License 2007.09.06 0 0 2560

Nagyon én se kapkodtam!!

De az a süti amit kérdeztem, az azért érdekes mert úgy nézett ki mintha szálas káposzta / mint nálunk a savanyú káposzta / lett volna a tetején,és olyan édes volt hogy a szék majdnem hozzám ragadt.

Előzmény: linha (2559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!