Keresés

Részletes keresés

rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1241
Miért nem inkább neon, konyhába? A spotnak drága az "üzemeltetése". Legalábbis nálunk, amiket IKEA-ban vettünk, zabálják az izzókat. Konyhában, neoncsőcsere, évente 1X, ha van.
Előzmény: LitleBee (1233)
ezermester Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1240
Hacsek

Orulok hogy tetszik az epitkezese honlapom, azert keszitettem, hogy sajat tapasztalataimat megosszam masokkal is. A haz tervezesetol kezdve a befejezesig (ez nagykepu duma, mert befejezett haz nincs, csak idoben abbahagyott) probaltam vegigfenykepezni az epitkezest.
Az Arhiweb lapot sajnos eddig meg nem ismerem, a cimet ha megadnad.
A link ajanlat rendben, de elobb olvasd at a lapomat es ha javaslataid vannak hozza, akkor ird meg.
Mostmar egy eve lakunk a hazikoban, es a tapasztalataimat szivesen megosztanam masokkal is ha valakit erdekel.

Előzmény: ezermester (1215)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1239
Hahó Arabella, nagyon fontos azt a 4-5 féle prospektust átnézni és körbetelefonálni. Mert van olyan, hogy a nyomdai átfutás ideje alatt, készlethiányosak lesznek.
Ami még fontos, hogy általában érdemes odafigyelni az ár-minőség összefüggésre, mert lehet valami nagyon olcsónak örülni egy hétig, aztán kiderül, hogy jobb lett volna pár forinttal drágábbat venni.
Mi nagyon olcsón találtunk kiárusításból-igaz nem szép- bézs színű, kültéri, 5-ös járólapot. Azt tettük az előszobába. Mindenkinek ajánlanám.

A másik ami nagyon fontos, a szállítás. Lehet pár ezer forinntal olcsóbban vásárolni valahol, és a szállításra kétszer annyit ráfizetni. Ezek apróságok, de így utólag könnyű okosnak lenni....
Ja, és ha olyan kerületben laksz, ahol parkolási díj van, szerintem az is egy húzós tétel.

Ha van falbontás, akkor azzal és csak utána szabad a parketta és ami alatta van fejezettel foglalkozni. Egyébként beszámíthatalan következmények következnek, így na jó magyarosan.
Most csocsi, még kérdezz, aztán valamit kiokoskodunk.petra

Előzmény: Arabella (1230)
Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1238
Én is úgy gondolom, hogy a Zalakerámia teljesen kielégiti az igényeimet.
WC, kád, kagylóból melyik márkát érdemes választani?
Arabella
Előzmény: LitleBee (1233)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1237
Igen!!!

Most muszáj dógóznom, jelenkezek.

Előzmény: stoki (1232)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1236
Kedves Saca!

Tanult barátom véleményéhez csak annyit tennék hozzá, hogy azért a romhányi csempe minősége nem az igazi méret- és színhelyesség, derékszögűség tekintetében. Nem szívesen becsmérlem őket, de a burkolók nem vállalják a csempézést hálóban rakva nullhézaggal, mert nem lesz szép.

Fagyálló meg extra kopásálló csempét rakni fürdőszobába szerintem is felesleges, de ha valakinek erre van igény és pénze, hát csak nyugodtan...

Előzmény: tacsa (1223)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1235
Ja mégvalami: az ilyen nagy engedmények dizájn váltáskor szoktak lenni (kiárusitják a kifutó sorozatot).
Előzmény: Arabella (1230)
Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1234
Wasserman!
Úgy látszik, hogy még nem tökéletes a nexus, nem kaptam meg, mi legyen?
Arabella
Előzmény: Wasserman (1228)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1233
Hello Arabella!

Zalakerámia most akciózik (-10, -30% eng.)!!

A szekrény fölé szerelt spotok _tök_jó_ nálunk is az van 1 hónapja.

Előzmény: Arabella (1230)
stoki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1232
LitleBee

Megvannak a méreteid ??? ;-)

Előzmény: LitleBee (1229)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1231
stoki, Hacsa!

Megmértem a kaput, remélem lesz idom kompoterbe vinni a rajzot, jelentkezek vele hamarosan.

Arabella Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1230
Helló Petra!
Szerinted hol érdemes megnézni a csempéket? Vagy elöször forgassuk azokat a prosikat, amiket mindenhova bedobnak a postások?
Ja és a legfontosabb, amire szerintem te tudsz a legjobban válaszolni. Ha megvan a terv, meg a gépészeti rajz, engedély, blalblabla. Mivel kell kezdeni? Gondolom, ha van falbontás, akkor azzal, vagy mégsem?
Tacsa!
Kandúr azt mondta, hogy ő nem szeretné oldalról nézni a konyhabútort, azok a teremészetes fények, olyan spot(?) lámpából jönnek? Én jobban örülnék ha fentról teljesen le lenne zárva a lichthof, mert ha mondjuk a felső szinten is valakinek eszébe jut, hogy tényleg azt be lehet építeni, akkor miattam, illetve az üvegem miatt nem fogja tudni.
Arabella
Előzmény: rocher (1227)
LitleBee Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1229
Szia Saca!

Én kb 1 éve járolapozttam, csempéztettem az egész házunkat Zalakerámi-val. A teraszon is az van (nem fagyott szét). Én anno nem találtam a Zalától 3-as kopásálloságu járólapot csak 4-eset (bocs nem is kerestem). Az olaszok szoktak 5-öset is csináni, szerintem nem szükséges.
Ha minden helyiségbe más más járólapot és csempét raksz sokkal több lesz a hulladék, nálunk az egész lekásban egy fajta járolap és csempe van, és nekünk tetszik (izlések és pofonok:).

Szerintem ne kövesd a legujabb divatot a szin kiválasztásánál (ugye nincs kedved 5 évente szétverni a lakást:).

Előzmény: Saca (1221)
Wasserman Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1228
Arabella!

Megkaptad a privat levelem a faksz ugyeben??

W

Előzmény: Arabella (1189)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1227
Üdvözlünk a fedélzeten, nekem most hirtelen két dolog jutott eszembe:
1, nem mind rossz a magyar csempe, padlólap stb. Ezt általában a konkurrencia terjeszti róluk. Mindenképp érdemes legalább 10 helyen megnézni, mert néha olyan árleszállítások vannak, hogy a lélegzete eláll az embernek. Persze, ha van elég pénzetek, hogy akkor és ott vásároljatok, ahol akartok, akkor ez nem téma.
2, a fúgázásra nagyon oda kell figyelni, mi egy kicsit elfuseráltuk az előszobában, kb. 3 mm hiányzik belőle, na ott csikorog a gyerekek cipőjéből kiömlött homok, attól kapok kiütést.

Most ennyi, meg őszinte részvétem, kérdezz bátran, aztán vagy kapsz válasz vagy nem. Harmadik nincs. Üdv.:petra

Előzmény: Saca (1221)
rocher Creative Commons License 1999.07.15 0 0 1226
O.K. Hacsek, úr, nem vitatkozom, ezt Te biztosan jobban tudod. Én itt a fakanál mellett, csak úgy ülök és reszelgetem a körmömet. De az atégla, akkor is olyan marad...:-))))
Előzmény: Hacsek (1219)
tacsa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1225
Kedves Moke!

Próbálok emilt is küldeni, de a lényeg, megvan a lépcső kiosztás, valahová elfakcolnám, ha még érdekel!!!
Jelentkezzetek

Üdv
tacsa

Előzmény: Moke (890)
tacsa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1224
Kedves A! ( béla )
Te még benn vagy ? Ha nem , az se baj, stoki kielégítése céljából ezúton kommentálom a nekem küldött kérdéseidet ( úgy nagy vonalakban összefoglalva ):
1. Az, hogy a konyha , vagy a fürdő van a felülvilágító alatt, elvben mindegy, Tőletek függ.
2. A belépőhöz kapcsolódó konyha felülvilágító alá helyezése jobb optikailag meg komfortilag a belépőnek, mése tök sötét a dolog napközben.
3. A lájthoff feletti két szint azért nem olyan nagyon sok ahhoz, hogy ne gyűjjön be némi fény.
4. A felső két szintről azért normál esetben - kultúrált helyeken - nem szokás akármit kidobálni felülről , Marika néni meg lentebb vagyon, tehát Ő nem esik le.
5. A mégis leesés esetében védekezés módok vagynak: pl. a felülvilágítószerűség üvegének fóliázása betörésmentességileg, vagy biztonsági üveg alkalmazása, esetleg drótüveg.
6. Mellesleg a felülvilágító kombinálható olyan rejtett világítással is, melynek világítótest színképe közel természet-azonos ( aza napfény-szerű ) ezzel a belépő idegent teljesen meg lehet vezetni komfortérzetileg.
7. Én továbbra is a 2.b-t preferálnám, ( már ha magamnak kellene ), de Tőletek függ. A konyhabútor ott a mostani fürdőszobának a nagyszoba felőli fala mentén helyezhető el, közel 3 m hosszban.

Maradt-e kérdés, amire nem válaszoltam? Illetve mit tehetek még mostan akár a Te , akár kandúr érdekében ?

üdv
tacsa

P.s.: holnap kb. 10-től itthon dolgozok, szóval mehetnek az emilek is csűstül, ott rajzolni is tudunk. ( Legfeljebb stokinak is küldd el )

tacsa Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1223
Kedves Saca!
Üdvözlünk, egyelőre Hacsek távollétében, de helyette is.
Kérdezz nyugodtan, ezért tartanak bennünket. -:)
A konkrét kérdéseidre első blikkre:
- ezt a 3.-4.-es keménységet igazából nem érdemes túldimenzionálni.
- panelban a fagyálló csempére legfeljebb a loggián ( beüvegezés előtt ) lehet szükség, vagy ha állandóan nyitva van minden ablak télen is. Amilyne csempéket példáula a nagyobb áruház-láncoknál ( OBI stb. ) kapni lehet, az bőven jó. Ugyanis: a csempék mögötti szerelvények, csövek egyrészt hamarabb mennek tönkre , másrészt elég egy új assszony, vagy felnövő gyerek , és 5-10 éven belül a divat követése jegyében úgyis új csempe lesz! Szóval: normál, elsőosztályúnak minősíthető ( ilyen minősítés már nincs egyébként, csak úgy mondjuk ) csempe nyugodt lélekkel alkalmazható. A néhány hazai nagyobb kerámia - lap gyártó termékei többségükben magyar zsebnek megfelelő áron de elfogadható minőségben készülnek, úgyhogy hacsak nincs kifejezetten speciális esztétikai igényed, vagy nem akarsz felvágni a klotyóddal a szomszédod előtt, akkor a Romhányi, vagy a Zalakerámia is abszolúte jó lehet ( ezek csak példák, nem reklám ! )
A saválló+ izéálló stb. ügyben a véleményem az, hogy normál lakásban normál vacsora után nincs sav még a toilettben sem, szóval ezt sem érdemes túllihegni!

Hacsek majd kiegészít biztos!

Üdv
tacsa

Előzmény: Saca (1221)
Arabella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1222
Huuuu, erre én is kiváncsi vagyok!
3, .4 kopásállóság? Ilyenek vannak?
És még én akarom felújitani a lakásomat?
Arabella
Előzmény: Saca (1221)
Saca Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1221
Sziasztok !

Én csak nemrég találkoztam ezzel a fórummal és mivel laikus vagyok viszont most csinálunk egy lakásfelújítást, igencsak lamer kérdéseket fogok ide nyomatni, ezért kérem a nagyérdemű szíves elnézését.
Az eddigi kb. 270 oldalas termésből az első 50-et olvastam eddig el.
Nagyon tetszik, hogy segítőkész emberkék vannak, és eddig gyakorlatilag senkiknek se sikerült összeveszni (remélem a maradék 220 + a jövő is ilyen lesz)
Ha valaki már kérdezte, bocs, csak utaljatok rá:

Padlólap, csempe:
Panellakásba (elvileg nincs mínusz), normál, családi használatra milyen
kopássállóságú lap kell ? 3-as még jó ? 4-es csak gránitból van ?
Van, amit érdemes kerülni ?
A magyar gyártmányok csak esztétika és főleg divat szempontjából gyengébbek, vagy tényleg anyagminőség-különbség is van az olasz, spanyol, nemtommi javára ?
Ragasztó ?
Érdemes kavarni a saválló+izéálló+mindenálló fugázóanyaggal, vagy ez normál körülmények, tisztítószerek mellett nem jön elő ?

Előre is köszi

Üdv
Saca

Arabella Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1220
Hacsek, akkor nem lesz rajz?
Arabella
Előzmény: Hacsek (1219)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1219
Petra,
méér, ha körülnézel az országban, ma már a legkönnyebb úgy bekerülni egy tévéadásba, hogy:
Én voltam a spicli!!!
meg
Nesztek egy államtitok!!!

Undorító, de így van, téglának lenni ma dicsőség.

Előzmény: rocher (1218)
rocher Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1218
Ezt a TEGLA-t azért nem kellett volna:-))))
Előzmény: ezermester (1211)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1217
Ezermester !!!

Hát jó kis kégli, nálunk csak a telek akkora, mint a Te házad ...;-)
Na még majd végig is olvasom ez csak így hirtelen jött ...

Előzmény: ezermester (1215)
Hacsek Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1216
Kedves Ezermester!
Gratulálok a honlaphoz, ez már majdnem olyan profi, mint az Archiweb.
Még jó hogy nem ugyanarról szól, különben féltékeny lennék.
Ha adódik rá megfelelő alkalom és hely, adhatunk rá egy jó kis linket. De csak ha akarod...
Előzmény: ezermester (1215)
ezermester Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1215
Elnezest a cimet elrontottam a cim helyesen:
http://kgl.matav.hu/haz.html

az alapoldalrol (folaprol) is el lehet jutni ide, annak a cime http://kgl.matav.hu

udv ezermester

Előzmény: ezermester (1211)
Rettenet Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1214
így talán jobb: http://kgl.matav.hu/haz.html
Előzmény: stoki (1212)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1213
Konkrétan milyen tömítőszalagra gondolsz és hol lehet venni?
Ugye a stafnit takarjam be ezzel?
Előzmény: Hacsek (1204)
stoki Creative Commons License 1999.07.14 0 0 1212
Ezermester !!!

Már sokat hivatkoztam rád :-)
Én megnézném, de object not found !!!
Akkor most mi van ...

Előzmény: ezermester (1211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!