Keresés

Részletes keresés

Clea Creative Commons License 2001.10.09 0 0 377
Tényleg, ott sokkal jobban látszik. Nagyon jó! :-))
Előzmény: hormoSapi (375)
hormoSapi Creative Commons License 2001.10.08 0 0 376
timartom, engem nagyon furdal a kivancsisag

|| notepad-ban egesz jol mutat
\/

hormoSapi Creative Commons License 2001.10.08 0 0 375

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::o:::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::+--:::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::::::::+--__<::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::_:_:_:_|_::::::::::::::::::::
::::::::::::::::::::::::::]-I-I-I-[::::::::::::::::::::
::::::` `::::::::::::\_,_,_,_/::::::::::::::::::::
::::/ \:::::::::::| |:::::::::::::::::::::
::::: ::::::::::::| _ |:-_-_-_-:::::|II>::::
::::\ /:::-_-_-_-:| / \ |:\-.-.-/:::::I:::::::
::::::._ _.:::::\_,,_,/:| |_| |::| |:::::/ \::::::
::::::::::::::::::::| ]::| |/\| |::::/___\:::::
::::::::::::::::::::[ []|::| ,... /\|:::::| |::::::
:::::::::::|II>:::::| |__| u|::| |||::::_| |::::::
:::::::::::I::::::::|[] ,--. u |::| |::_- ,.:::::::
::::::::::/ \:::::::[ |::|u |::| |_- |::::::::
:::::::::/___\::::| |:| _||||_ \ |::::::::
::::::::::| |:^:^:| |/ - '' - _\:::::
:::::::::::., ___ ,----' \ _/]/:::::::
::::::::::::| /:::\ /``-. \ __,:::::::::::
::::::::::`--. |::::) ___ _.---'| ( /::::::::::::::
::::::::::::::)|::::|(::::)`-----`````-. \:::::::::::::
:::::::::::::\ _..-----------......'( /:::::::::::::
::::::::::::::) \------..__--...____/_(:::::::::::::::
:::::::::::::\ ( ```-----------:::::::::::::
::::::::::::=)____________ ,..::::::::::::::
:::::::::::---------....__`----...___/:::::::::::::::::
::::::::::::\_ ```----------``/:::::::::::::
::::::::::::::`- __...:::::::::::::::
::::::::::::::) /:::::::::::::::::::
:::::::::::::-\______ \::::::'`':::::::::::
::::::::::::------.._```-----.. /::''/ )::::::::::
:::::::::::::..., '`````--, \ _,:. (:::::::::::
::::::::::::::::)____....---'_,` (::::) _/::::::::::::
::::::::::::::\-------``````` /:::\ (::::::::::::::
:::::::::::::::) (-.:::\ \::::) /::::::::::::::
csite Creative Commons License 2001.10.05 0 0 374
Vécs?
Előzmény: timartom (366)
Ryan Creative Commons License 2001.10.03 0 0 373
Nagyenyed? Ha igen, akkor elég szokatlan szögből.
Előzmény: timartom (366)
csite Creative Commons License 2001.10.03 0 0 372
jóljönne még 1 kis segítség! :))
vagy akár a fátyol fellebbentése!
Előzmény: Clea (370)
zeta1994 Creative Commons License 2001.10.03 0 0 371
Akkor sajnos elkerültük egymást. :-(( Én pénteken jártam ott, szintén dél körül. A repülést nagyon irigylem tőled, ha tudtam volna róla, akkor kipróbálom.
Egyébként a boldogkői vár kívülről érdekesebbnek tűnt, mint belülről. A füzéri inkább belopta magát a szívembe. Különösen, hogy először éjjel, holdfényben látogattuk meg. :-)
Előzmény: lakos (369)
Clea Creative Commons License 2001.10.03 0 0 370
Ezek szerint nemcsak én nem tudom?
Kedves Timartom, esetleg még valami?
Előzmény: timartom (366)
lakos Creative Commons License 2001.10.02 0 0 369
Mi szombat délelött voltunk úgy dél körül. Láttál repülöt a vár fölött? :)
Előzmény: zeta1994 (368)
zeta1994 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 368
Érdekes, hétvégén én is ott, illetve a füzéri várban voltam. Lehet, hogy találkoztunk is..? :-)
Előzmény: lakos (367)
lakos Creative Commons License 2001.10.01 0 0 367
A hétvégén meglátogattuk Boldogkö várát. Nem is ez volt a különleges, hanem az, hogy sikerült megnézni fölülröl, a levegöböl is. A vár melletti faluban volt vmi baráti találkozó ahová rendeltek Miskolcról egy kisgépet, amivel sétarepüléseket tettek a vár fölött. Mi meg odamentünk és megkérdeztük, hogy nem lehetne-e, hogy mi is. A pilóta megmondta az árát és már indulhattunk is.
Nagyon szép volt fölülröl is látni a várat egy kis négyüléses gépböl, a repülés élménye is teljesen más volt mint egy utasszállítóval. Ráadaásul egészen különleges szabadság hangulata volt, csak ugy felszálltunk a mezöröl és köröztünk, se repülötér, se torony, se fellszállási engedély, se beszállókártya, se biztonsági ellenőrzés.
timartom Creative Commons License 2001.09.21 0 0 366
Bocsi de nem voltam gépközelben. Jó látni a régi topictársakat :)

Szóval, Erdélyben jártam (jaj de rég volt már, majd egy hónapja) és onnan hoztam ezt a képet. Első segítségem (szerintem elég lesz ennyi is): szászok alapították.

Előzmény: Clea (361)
Goldman Emma Creative Commons License 2001.09.20 0 0 365
Vajdahunyad?
(Munkácson voltam kb. egy éve, nagyon szégyellném, ha az lenne. :) De az hozzátartozik az igazsághoz, hogy a legmaradandóbb élményt a mellékhelyiség szerezte, mert nem tudván, hogy az egész várban nincs víz, elkövettem azt a hibát, hogy benéztem. Utána sokáig felsírtam álmomban. Ja, és a kiállítás is isteni volt: a szocializmus eredményei feliratot egyszerűen átcserélték az elmúlt rendszer emlékeire, de amúgy változatlanul maradt a remek későbrezsnyevi kollekció.)
csite Creative Commons License 2001.09.20 0 0 364
:)) én is arra gyanakszom
Előzmény: Clea (363)
Clea Creative Commons License 2001.09.20 0 0 363
Na jó, mivel tippekre voltál kíváncsi, tippelek. (Merthogy fogalmam sincs.)
Az első, ami eszembe jutott, Munkács vára volt.
Előzmény: timartom (358)
csite Creative Commons License 2001.09.20 0 0 362
Ukrajna területén van?
Előzmény: timartom (360)
Clea Creative Commons License 2001.09.20 0 0 361
Valami közelebbi infó ami segíthet?
Előzmény: timartom (360)
timartom Creative Commons License 2001.09.20 0 0 360
Sajnos egy kicsit elrontottam a beszúrást, mert elég torz lett a kép. Egyébként nem Lőcse, de abban közel jártál az igazsághoz, hogy nem a jelenlegi Magyarország területén van.
Előzmény: csite (359)
csite Creative Commons License 2001.09.20 0 0 359
nekem mintha Lőcse ugrana be, de nagyon nem vagyok benne biztos.
amúgy időhiány miatt nemtom mikor látogatok meg egy várat,várromot, de már jólenne
Előzmény: timartom (358)
timartom Creative Commons License 2001.09.20 0 0 358
Azért, hogy ne süllyedjen el ez a kiváló topic, írok be. Senki nem járt mostanában várromok környékén? Hiányoznak nagyon a beszámolók.

Kíváncsi vagyok a tippjeitekre, hol készült a következő kép?
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

hormoSapi Creative Commons License 2001.09.13 0 0 357

érdekes olvasnivalót találtam.
hs
lakos Creative Commons License 2001.09.10 0 0 356
Murány váráról itt lehet bövebben olvasni:
http://www.iit.bme.hu/mtsz/utleiras/murany.htm
lakos Creative Commons License 2001.09.10 0 0 355
Sziasztok
A múlt héten a felvidéken jártunk, jónéhány várat meglátogattunk. Nekem az egyik legnagyobb élmény Murány vára volt. Ez egy 938 m magas hegy tetején van, a régi Magyarország legmagasabban fekvö vára úgy tudom. Hatalmas kiterjedésü, igazi klasszikus, romantikus várrom. Nem sok maradt meg, megvan a kapu torony meg néhány épület romja, faldarabok de így is nagyon érdekes, a kilátás is fantasztikus fentröl. A falu és a vár között a szintkülönbség 550 méter, egy kb 4 km-es turistaút visz fel.
Van egy keskeny autóút is amin kicsit közelebb lehet jutni a várhoz, de egyrészt behajtani tilos van az elején (természetvédelmi terület), másrészt ez nem turistához méltó :).
A többi várak ahol voltunk: Löcse, Selmecbánya, Zólyom, Zólyomlipcse, Késmárk, Szepes, Krasznahorka.
Ezek mind jól megközelíthetöek, szépen helyre vannak állítva, felújítottak, különbözö kiállítások, múzeumok vannak bennük. A városokat is szépen felujították az utóbbi években.
GroundZero Creative Commons License 2001.09.05 0 0 354
Király a makett!!!

Tegnap este az egyesen a Témában a Regéci vár helyreállítűásáról volt szó. Láttátok? (Mondjuk, mindent mutattak, csak a várat nem :((( )

Gr0

timartom Creative Commons License 2001.09.05 0 0 353
A makettekről eszembe jutott, hogy Segesváron (ami az egyik kedvenc erdélyi városom) csináltam képeket a várost ábrázoló makettről. Ami ennek az érdekessége az, hogy a város jelenleg is ebben a formában áll! Valahogyan túlélte az évszázadokat, sőt az elmúlt - betonnal fémjelzett - pár évtizedet is.

Szóval a város (városfallal, tornyokkal, házakkal együtt) olyan mint két-háromszáz évvel ezelőtt. Van olyan ház is, amelyen még az 1678-ból lévő cserepek vannak, sőt találtam egy olyan házat, melyen a festést leszedték és feltárták az alatta lévő évszámot, amely az 1576-os (!) év volt. Mivel nem klasszikus értelemben vett vár, nem akarom a topicot terhelni ezekkel a képekkel, de ha érdekel benneteket egy-két képet megosztok veletek.

A makettről azonban beszúrok egy képet:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

hormoSapi Creative Commons License 2001.09.01 0 0 352
zeta1994 Creative Commons License 2001.08.31 0 0 351
A hétvégén a Dunakanyarban kirándulunk. Ebből a topicból tudtam meg, hogy az "Egri csillagok" vára Pilisborosjenőn található. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy tavaly Egerben és környékén több helyi lakostól is érdeklődtünk, hogy hol található, de senki nem tudott választ adni!)

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e felkeresni, illetve, ha igen, hogyan lehet megközelíteni??? Ha tudtok, kérlek segítsetek!

zeta1994 Creative Commons License 2001.08.31 0 0 350
>hogy a történelméről is kiderüljön ez-az, és >kevésbé legyen vásári mindaz, amit beletesznek

Egyetértünk, azt én is rendkívül hiányolom, hogy - tisztelet a kivételnek - kevés azon várak száma, ahol a helyszínen lehet a történelmével megismerkedni.

>Majd elmegyünk Sümegre, és megmutatom, mi >helyett mit csinálnék, ha én lennék a gazdája

OK! Mikor indulunk? :-)))

Előzmény: Goldman Emma (344)
GroundZero Creative Commons License 2001.08.31 0 0 349
sti,

ez a makettes ötlet régi nagy vágyam!!! Dobj már egy emilt - a mi szerverünk nagyon bizonytalanul engedi ki a leveleket, befelé megbízhatóbb -, mert engem nagyon érdekelne a dolog!!!

Kicsit tartozik csak ide, hogy sosem értettem: a nagy járműmodell-gyártó cégek - Tamiya, Revell, Italeri, Hasegawa, stb - miért nem gyártanak épületmodelleket??? Nagyon imádnám őket. Anno megcxsináltam a Parlament-papírmodellt, tudjátok, aztva boltban kaphatót. De műanyaggal, pláne eredeti matériával nagyon király lenne!!! Írj!

Gr0

Előzmény: sti (327)
timartom Creative Commons License 2001.08.31 0 0 348
Csak azért is beteszem a két eltűnt képet :)

Ez egyébként a lovagterem. Az asztalon lévő terítő egy darabból készült és 12 m hosszú. Az asztal körül és a falnál 150 darab kézzel faragott szék van, amelynek a támláján egy-egy falunak és városnak a címere van.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!