Keresés

Részletes keresés

mestska Creative Commons License 2002.08.06 0 0 414
Ez jó!
Valahol van hivatalos információ erről a neten? Tehát van nekik khonlapjuk, vagy hasonló?
Előzmény: Múzsla (413)
Múzsla Creative Commons License 2002.08.06 0 0 413
Hallottatok már a 1223. számú Tisza Cserkészcsapat vártúra sorozatáról?
Államalapításunk 1000 évfordulója alkalmából indították útnak, melyel az elmúlt évezred tanúira szeretnék felhívni a figyelmet.
Hat fokozatból áll a sorozat. Egy-egy sorozatban 20 vár, várrom felkeresése szükséges. Természetesen a földvárak is beszámítanak.
Egy vár csak egyszer szerepelhet a mozgalomban.
A fokozatok:
Magyar várak apródja
Magyar várak fegyverhordozója
Magyar várak lovagja
Magyar várak strázsmestere
Magyar várak hadnagya
Magyar várak kapitánya

Igazolólap kérhető a csapat címén 3580 Tiszaújváros, Árkádsor 15. , de mivel van még fénymásolatom én is tudok küldeni belőle.
Az igazolólappal együtt 300Ft-ot kell feladni az elbíráláshoz.

Jó kis motiváció!

mestska Creative Commons License 2002.07.09 0 0 412
Én legjobban a Markazi várromot szidtam. Igaz gyönyörű helyen van, de a hozzávezető út, az valami szörnyű.
Mi északról közelítettük meg kerékpárral Sas kő-Mária-kereszt felől.
A kerékpárok teljesen jól bírták az út elejét, Markaz felé azonban a csalán mindent elborított.
Továbbá nem lehetett megtalálni először a várhoz vezető csapást.
Meg még: az észak felöl jövő, és a faluba levezető út nagyon nem volt egymással kompatibilis, a találkozási hosszuk kb. 0 méter volt.
És az út vége: a faluba vezető úton kétszer esett le a lánc a bicajomról, pedig addig soha.
Egyszerűen ki volt hordva a zúzott kő a túristaútra.
Teljesen helyén lenne ez a várrom, csak valami kultúráltabb megközelítést kellene kiépíteni.

Meg Markazba egy olyan boltot/kocsmát ami 4 után is nyitva van. Ugyanis semmi nem volt.

Előzmény: burnie (411)
burnie Creative Commons License 2002.07.08 0 0 411
Elfeküdt egy kicsit a topic az utóbbi id?ben. Hogy megtörjem a csendet, íme egy rövid beszámoló a múlt heti vártúrámról.

Mostanában kerékpárral szoktam a Börzsönyben várakat felkeresni (arra van telkünk), a Vártúrák kalauza címü könyv alapján. Múlt hétvégén a PAP-HEGYI VÁR volt a soros áldozat. Ezt a Börzsöny túristatérkép sem jelöli, így kizárólag a 60-as években készült leírás alapján tudtam tájékozódni. A könyv falmaradványokat említ, de a valóság azért ennél jóval szerényebb. Két órás keresgélés után, csak abból tudtam, hogy jó helyen járok, hogy egy faoszlopon a "Börzsönyi várromok - Pap-hegyi bronzkori vár" táblát találtam. A környéken néhány kósza kövön kívül semmi nem volt. Kicsit csalódott voltam, s?t arra gondoltam, hogy esetleg a tábla áll rossz helyen. Tovább kutattam a Pap-hegy déli oldalát, de nem találtam semmi többet. Úgy látszik tényleg az "a vár".
Másnap Nógrád várával vigasztaltam magam.

h-alga Creative Commons License 2002.05.28 0 0 410
Remélem még talál itt valakit értesítésem:
Ma a 17:35-kor a Satelit-en kezdődő Kontraszt című műsorban Taródi Istvánról is szó lesz, aki a Lővérekben építi 40 éve a már itt is emlegetett saját várát.
timartom Creative Commons License 2002.05.13 0 0 409
Lakos megelőzött, ugyanaz a véleményem. Nagyon olvasmányos könyvek, érdekes történetekkel, de nem mondható róluk, hogy igazán tudományos művek.
Előzmény: burnie (407)
lakos Creative Commons License 2002.05.13 0 0 408
Inkább "csak" olyan meseszerű, ahogy a címek is mondják, regék, mesék, legendák vannak benne, a várakhoz kapcsolódóan. Konkrét szakmai, építészeti, vártörténeti és ilyesmi dolgokból valamivel kevesebb. De amúgy nem rossz.
Előzmény: burnie (407)
burnie Creative Commons License 2002.05.09 0 0 407
Üdv minden topic látogatónak!

A segítségeteket szeretném kérni. Amat?r vár rajongó vagyok. A Magyar Könyvklub kiadásában, Csorba Csaba tollából megjelent egy 4 kötetes könyv, a címeik Regél? Váraink, Mesél? Váraink.., stb., pontosan nem emlékszem. Ezt most a klub boltjaiban, a rendes kereskedelmi ár -3500 Ft- helyett, 1570 Ft-ért lehet kapni. Ahogy belelapoztam, nagyon igényes, gondolkodom rajta, hogy megvegyem. Azonban szakmailag nem tudom megítélni, hogy mennyire jó. Ha valamelyikötök látta már és a leírná a véleményét, azt nagyon megköszönném.

timartom Creative Commons License 2002.05.06 0 0 406
Változó, van ahol a jelenlegi, de volt olyan is ahol rekonstruált állapotot rajzolt meg. Illetve nem is megrajzolt, hanem festett, ugyanis akvarell képekről van szó, .

Gondolom azért is ilyen vegyes (jelenlegi, rekonstruált), mert ahogy lehetősége és kedve volt elkészíteni, úgy csinálta. Kezdetben ugyanis csak kedvtelésből készítgette.

Én a Helikon kiadó boltjában vettem meg (Bp. Bajcsy-Zsilinszky u.), de láttam nagyobb könyvesboltokban is (igaz azok nem a számozott példányokból voltak).

Előzmény: sti (405)
sti Creative Commons License 2002.05.06 0 0 405
A mostani állapotok rajza, vagy az elképzelt eredeti állapot?

Hol lehet kapni? Gondolom ilyen értékű könyv nincs minden könyvesbódéban.

Előzmény: timartom (404)
timartom Creative Commons License 2002.05.03 0 0 404
Sziasztok!

Hátha benéztek még ide. Egy nagyon jó könyvre bukkantam rá, igaz horribilis árért. Nekem szerencsém volt, gyűjtögettem egy kis pénzt ezért sikerült beszereznem.

Szóval a könyv: Kőnig Frigyes, Várak és erődítmények a Kárpát-medencében (Helikon kiadó, 2002)

Ami gázos benne: a 14600 Ft (bőrkötésben, számozott példányban 16600 Ft)!

Amit ezért nyújt a könyv több mint 1500 vár, erődítmény, vagy kisebb megerősített hely rajza. Kőnig Frigyes egyébként egy festőművész, akinek a hobbija a várak lerajzolása volt. Amit eddig csinált az van a könyvben.

Szóval akinek van lehetősége annak csak ajánlani tudom. Ha valakinek szüksége van várak rajzaira az nyugodtan írhat, beszkennelem és elküldöm.


sz..zs Creative Commons License 2002.04.10 0 0 403
Sziasztok

Segítségre lenne szüksegem, konkretan a diósgyőri várról keresek térképet, alaprajzot a neten, de sehol nincs. Szakdogahoz kellene...

Nem figyelem a forumot, de aki tud egy jo linket, irja meg nekem, legyen szives az sz.zs@chello.hu cimre...

koszi

sz.zs

Törölt nick Creative Commons License 2002.04.09 0 0 402
Ahoj !

Volna valakinek kedve egy biciklitúrához Nagytapolcsány-Gímes-Aranyosmarót útvonalon? Van útközben néhány vár a Tribecsben. Kb 80-90 km, eléggé hegyes-völgyes utakon. Indulás a Komárnoi vasútállomásról 7.44-kor, hogy melyik napon, azt még nemtom.

lakos Creative Commons License 2002.04.02 0 0 401
Üdv
Az idei vártúrák sorozatát három felvidéki várrom meglátogatásával nyitottunk meg. Mindhárom nagy és szép, romjaikban is jelentősek, látványosak, egymáshoz közel vannak, érdemes megnézni. Csicsva vár, Varranó után kicsivel egy útelágazás fölött van, a parkolóból egy 5-10 perc séta föl, könnyen megközelíthető, szépen megmaradt, szintek, boltívek, falak.
Hommona város melett, Várjeszenő (Jasenov) A falu végétől a kék jelzésen kell fölmenni kb. 30-35 perc erős emelkedőn, de megéri, ebből is elég sok megmaradt.
Majd innen nem messze az út melett Barkó vára, a faluból kb 10 perc séta.
hormoSapi Creative Commons License 2002.01.13 0 0 400
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
hormoSapi Creative Commons License 2002.01.13 0 0 399
Várgesztes

nem zárja ki, hogy neked is igazad legyen
hS

Előzmény: zabos888 (398)
zabos888 Creative Commons License 2002.01.12 0 0 398
A "Valahol Európában"-t a Cseszneki várban forgatták.
hormoSapi Creative Commons License 2002.01.04 0 0 397
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Nyári emlék.

lakos Creative Commons License 2002.01.03 0 0 396
Megnéztem a képeket Várgesztesről, sajna még nem voltam, de idén elmegyünk.
A belső udvari felvételek biztosan ott készültek, de amikor messziről mutatják a várat egy hegy tetején, akkor szerintem az egy másik várrom.
Előzmény: hormoSapi (393)
Kjr Creative Commons License 2002.01.02 0 0 395
Örömmel találtam erre a topicra! Az ünnepek alatt nagy lelkesedéssel vágtam bele magam a geocaching-be (ládakeresés GPS-koordináták alapján), ezzel kapcsolatban ajánlom mindenkinek a geocaching.hu oldalt; a Magyarországon eddig elrejtett 60 ládikából jópár valamelyik vár(rom)ban vagy annak közelében található!
Youwine Creative Commons License 2002.01.02 0 0 394
Boldog Újesztendőt minden kedves várrajongónak és szeretteiteknek.
hormoSapi Creative Commons License 2002.01.01 0 0 393
Várgesztes, ha minden igaz.

BÚÉK mindenkinek!
hS

Előzmény: lakos (391)
csite Creative Commons License 2002.01.01 0 0 392
buék!

pörgősebb évet azé a topicnak, kissé kihalt az élet belőle

lakos Creative Commons License 2002.01.01 0 0 391
Üdv, buék.
Nem tudja valaki, hogy melyik várromnál forgatták a Valahol Európában c. filmet?
Youwine Creative Commons License 2001.12.06 0 0 390

Talán nem Mindegyikőtök tudja, hogy megjelent egy szép, ízléses falinaptár 2002-re Magyar várak címmel.

csite Creative Commons License 2001.10.22 0 0 389
gratula, összejött! :-)
amúgy jól sikerültek!megérdemelne egy jobb szkennelést is a dolog!
Előzmény: hormoSapi (388)
hormoSapi Creative Commons License 2001.10.22 0 0 388
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

:O)

Előzmény: hormoSapi (386)
hormoSapi Creative Commons License 2001.10.22 0 0 387
aszittem toketlenkedek, a gepemen letrehozva meg mukodik link.
na meg egy ucso kiserlet....
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: hormoSapi (386)
hormoSapi Creative Commons License 2001.10.22 0 0 386

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: hormoSapi (385)
hormoSapi Creative Commons License 2001.10.22 0 0 385
HUUUUUUHHH!

ugy tunik regen csinaltam ilyesmit.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!