Keresés

Részletes keresés

recsiloz Creative Commons License 2007.09.28 0 0 796

Szia!

Nagy a család négy gyerekmeg mi és az anyósék is elvárnák a kostolót :)

 

Előzmény: Pirimidin76 (790)
tomasek Creative Commons License 2007.09.28 0 0 795
Én télen a takonykóros időkben egy pálinka után be szoktam mászni a forró (meleg) kemencébe izzadni, utána meg ki a hóba hemperegni. Ez akkora kemence, hogy csoportos terápiát is lehetne benne rendezni :-))
t.
Előzmény: Pirimidin76 (790)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.28 0 0 794
Köszi a képet :) jó is ha a családban mindenki ért valamihez és összedolgoznak. 
Előzmény: endru101 (792)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 793
Kedves Sütögető!

Köszönöm szépen az infot, de sajnos nekem az egy kicsit messze van, én Szigligeten lakom. Századeleji bontott, tisztított téglát (30x15) itt is tudok venni, csak a 20x20x5-ös méretűt nem ami a tűztér alja lenne. Végül is ez a méret is jó lesz az aljának, csak jól kell lerakni, és a ha kész majd kicsit összecsiszolom, hogy sima legyen a felület.
Előzmény: Sütögető (791)
endru101 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 792

A felépítmény drága apósom, édesapám és jómagam "műve".

Így néz ki távolabbról.

Sok sikert az első sütéshez, erre nekem még várni kell egy kis időt!

 

endre

filagória
Előzmény: recsiloz (789)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.28 0 0 791

Kedves siilec!

Férjem Ráckeve határában-Pestre menet-latott egy bontott téglás telepet-vállalnak bontást, megtisztítják, árulják-sajnos nem figyelt oda jobban, mert Ő maradék cserepet keresett! Biztos valahogy megtalálható!

Szia Sütögető

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: siileec (787)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 790
nem kicsi:)
Előzmény: recsiloz (789)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.28 0 0 789

Szia endru101 !

Nagyon szépen alakul a kemencéd, a fellette levő ácsolat is tetszik ez is saját készítés ?

Igen sok munka van vele, én most a kiszárításnál tartok de még jópár nap rámegy mire először fel lehet fűtteni a sütkérezéshez.

 

  
Előzmény: endru101 (781)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.28 0 0 788

Kedves siilec! Szia!

Köszi szépen!-Így legalább megoldódott a zöld "szoknya "-csőváz rejtélye!Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: siileec (778)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 787
Köszi az infót, tehát figyeljem a környékben a század elején épült épületek bontását.
Előzmény: endru101 (786)
endru101 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 786

Sajnos el kell hogy keserítselek, ugyanis én hosszas utánajárás eredményeként egy karcagi embertől sikerült nagyon korlátozott mennyiségben szereznem és tudomásom szerint ezek 1900-as évek első felében készültek és nem tudok róla, hogy gyártanák.

Anno ezekkel a lapokkal leginkább házak konyhájában lehetett találkozni és a padlót fedték vele. Nagyon jó, tömörre égetett téglák.

Jártamban-keltemben például Szentendrén az Antik Centerben találkoztam vele és gondolom. hogy az ilyen típusú harácsolós helyeken lehet találkozni vele.

 

Endre

Előzmény: siileec (785)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 785
Kedves Endru101!

Az a 20x20x5 cm-es tégla az bárhol kapható, vagy valami spéci anyag?
Előzmény: endru101 (781)
biii Creative Commons License 2007.09.28 0 0 784

sziasztok

van 4 zsák megmaradt pelyvánk..akinek kell ingyen elvihető (Érden vagyunk)

endru101 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 783
oldalnézetmost talán sikerül
kisszszoros Creative Commons License 2007.09.28 0 0 782
Asszem félreértettél.

Én is a kéményt szeretném füstölésre használni olyankor, amikor a kemence épp nem használatos.

Ehhez kell egy kisebb tűztér, ahol a füst keletkezik kevés anyag hosszú ideig történő égetésével (gyakorlatilag, mint a pipa, csak parázslik a cucc).

Nehezen értettem meg Pirmidin topiktárs kemencéjének koncepcióját, de végül sikerült, ahol a füst előállítása a takaréktűzhelyben történik. Az ötlet kiváló, és hasznosítandó!!!

A külön építést pedig eleve kizártam :-)
Előzmény: tomasek (773)
endru101 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 781

Kedves Kemencések!

 

Már régóta figyelemmel kísérem a topicot, de eddig nem szóltam hozzá. Most azonban "veszem a bátorságot" és én is belépek.

 

Kérdeztétek, hogy hol lehet sparhelt lapot venni. Hát a MÉH telepen kívül, újonnan meg lehet tekinteni az alábbi linken, itt minden infórmáció megtalálható: http://www.svt-wamsler.hu/

 

Továbbá: egyet értek siillec "kollégával" az alap betonozással kapcsolatban, miszerint elegendő az alaposan bevasalt 10 cm vastagság. Ha egy cserépkályhának is elegendő ennyi, akkor egy kemencét el kell bírni. természetesen fontos a tömörített föld alatta.

 

Én most építem a saját kemencémet. Mindjárt mellékelek majdnem aktuális állapotot.

Ez egy kombinált kemence-takaréktűzhely-füstölő-esetleg grillező lesz. A takarék tűzhely a kemence jobb oldalán lesz, a füstölő a kéményben. A kemence alapjában kb 5 cm üveg (mely csak hőtükör szerepet játszik), fölötte 25 cm ún. kulékavics (nagy darab, osztályozott kavicsok), ami kemencés mesterem szerint utánozhatatlan hőtároló képességű (a szentendrei Skanzen nagy pékkemencéje is ezzel van feltöltve), ezen 2-3 cm földnedves agyag és ezen 20*20 cm pádimentum tégla (5 cm vastag).

 

A füstölés úgy fog kinézni, hogy a kemence belsejében lesz vastálcára  megfelelő nedves fafürészpor és az míg onnan kitalál megfelelő "hidegségre" tesz szert, hogy ne tegyen kárt a kb 2 m magasságban felaggatott húsokban.

 

Most hirtelen ennyi! Sajnos 12 óra után legközelebb csak hétfőn leszek netközelben!

Mindenkinek jó építést a továbbiakban is!

 

Endre

siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 780
Ez az én grillező bográcsozóm.
Előzmény: Sütögető (777)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 779
Szívesen összedolgozok bárkivel, az érdem része engem teljesen hidegen hagy, a fontos, hogy minél többen hasznosítsuk az ötleteket.
Előzmény: Sütögető (777)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 778
A tegnap gyüjtött képeket feltettem a www.kemenceportal.extra.hu oldalra. Van még sokkal több, majd azokat is felteszem. Biztos van köztük még olyan is amelyik innen a fórumró származik, bocs de nem akartam sokat válogatni.
Sütögető Creative Commons License 2007.09.28 0 0 777

Kedves siileec!

Ha felteszed a "robusztus" képét- kapsz majd szerintem ötleteket  a megoldásra!

A közkincses képek is jól jönnek--de a tárhelyen nem kellene öszedolgoznotok Pirimidinnel? -Attól még tudnánk, hogy Tiéd is a dicsőség!

Köszönettel Sütögető

Előzmény: siileec (775)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 776
Szia Primidin76!

Tetszik az a "kis" kerti konyha, ott aztán minden van! Én azért szeretnék valami kisebbet, mert fedett helyre szánom ahova még egy kisebb társaságot le is tudok ültetni. Túl nagy hodályt pedig nem szeretnék.
Előzmény: Pirimidin76 (751)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 775
Szia Sütögető!

Én a megoldást onnan vettem, hogy van egy robosztus kéményes kert grillsütőm és bográcsozóm. Ebben láttam meg, hogy tulajdonképpen csak mögé kellene építeni egy kemencét. Na ennyire nem egyszerű, de az ötlet innen jött, mert szeretnék egy olyat ami viszonylag nem túl nagy és mindenre alkalmas. Erre vagyok most ráugorva. Tegnap óta gyüjtöttem még néhány jó képet a netről, majd közkinccsé teszem őket egy tárhelyen.
Előzmény: Sütögető (771)
tomasek Creative Commons License 2007.09.28 0 0 774
Grillezésre itt az én verzióm:



üdv

t.
tomasek Creative Commons License 2007.09.28 0 0 773
kisszoros!
Pont tegnap kaptam néhány képet ahol a kaminon nem egy kisméretű lemezajtó volt hanem egy majdnem ember magasságú fa ajtó. Így gyakorlatilag kényelmesen be lehetett menni a kaminba és fel lehetett akasztani a füstölni valót. Ez a legegyszerűbb módja sztem felesleges egy külön füstölőt építeni.

t.
Előzmény: kisszszoros (745)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 772
netről, meg egy kályhás ismerőstől.
most dolgozom egy kályhás-kemencés honlapon, ha meglesz, szólok
Előzmény: Sütögető (771)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.27 0 0 771

Kedves Pirimidin76!

Honnan szeded ezeket a képeket ? és siilec (743) is ezt az érdekes megoldást? Nem kellene ezeket+ a fórumosokat összegyűjteni? Van hogy barátokkal beszélunk róla és úgy kell megkeresni amit meg akarok mutatni!

A kedves Naniknak is van rengeteg képe--ha nem akarja---"könyvben kiadni" egyet-egyet kérni kellene tőle! Piszok szerencsések lennének az utánunk jövők!!!!

Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: Pirimidin76 (751)
biii Creative Commons License 2007.09.27 0 0 770

hát hogy mennyi homok meg vizüveg kell bele ezt nem tudhatom.. tudod van az a bizonyos 5*5-ös agyag kocka teszt...

érdemes megnézni milyen az eredménye...

 

köszi az infót

Előzmény: geza2461 (712)
geza2461 Creative Commons License 2007.09.27 0 0 769

Szia Primidin76

Félreértetted a dolgot!

Az a beton, a tűztér alatti tüzifa tároló födémje!

Az alap 80cm mély!

De köszi.

Előzmény: Pirimidin76 (714)
Agur Creative Commons License 2007.09.27 0 0 768
Szia siileec

Amit szeretnél építeni majdnem olyan kemencét épített pistályi topiktásunk.





Agur
Előzmény: siileec (741)
Agur Creative Commons License 2007.09.27 0 0 767
Sziasztok Kemencések!

Axióma és kisszszoros köszönöm az észrevételeteket.
Amit tervezek abban szvsz. a csekély 1,5 m-es füstcsatornában ami egy 6 m. magas kéménybe vezet nem tud a harmatpontig lehülni a füst.
A füstjárat alja a kemence boltozatának téglái amik elsőnek melegednek át a kemencében és egy kis hőt átadnak felfelé is.

Agur


Előzmény: kisszszoros (692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!