Keresés

Részletes keresés

hormoSapi Creative Commons License 2002.10.04 0 0 502
Szervusztok!

Kellemes meglepetés, hogy ennyi hozzászólás volt a fórumban.:-)

hS

timartom Creative Commons License 2002.10.04 0 0 501
Nagyon jó kép, különösen tetszik, hogy a felső rész ködbe burkolódik :)
Előzmény: csite (499)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2002.10.03 0 0 500
:O)))))
Előzmény: csite (499)
csite Creative Commons License 2002.10.03 0 0 499
nemrég a füzéri várnál jártunk

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

timartom Creative Commons License 2002.10.03 0 0 498
Nekem volt szerencsém Ónod várához még '87-ben. Ott voltam régészeti(!) építőtáborban. Azt az ominózus sarokbástyát még mi keztük el kiásni és rendbehozni. Életemben annyi földet nem kubikoztam mint akkor :)

Ezek szerint azóta sem jutottak nagyon tovább.

Előzmény: Arxlupus (496)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2002.10.02 0 0 497
Én évekkel ezelőtt, akkor fejezték be a víz melletti bástya és a várfal felújítását. Ezek szerint azóta sem sok történt.

CD-s projekt. Egyenlőre az a gázos helyzet áll fenn, hogy nem találják a lemezt, vagyis nincs mit felírni.

Örülnék, ha minfenki feltenné a kedvenc váras fotóját (lehetőleg olyat, amilyet eská készített) Tudom: Nekem illene kezdenem, csakhát nincs digitális váras fotóm.

Előzmény: Arxlupus (496)
Arxlupus Creative Commons License 2002.09.30 0 0 496
Üdv Várbarátok!

Jártatok már Ónod várában?

Én, összekötvén a kellemest a hasznossal,a múlt héten útbaejtettem ezt az egykor fontos erősséget.
A 3 évvel ezelőtti látvány fogadott.
A szépen helyreállított folyópartközeli sarokbástya után nem folytatódott a renoválás.

Sajnos.
A vár szép fekvése, történelmi szerepe,viszonylag jó állapotban fennmaradt romjai miatt megérdemelne a mainál nagyobb figyelmet is.

Arx

Arxlupus Creative Commons License 2002.09.19 0 0 495
Vitéz!

"A nyolcvanas években megjelent Tinódi albumot (Kertész Péterrel) most próbálom felkutatni és cédére íratni egy zeneiskolában is tanító tanár ösmerősömmel."

Hogy' áll a projekt???

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (477)
Arxlupus Creative Commons License 2002.09.19 0 0 494
Sajnos erről lemaradtam!

Látta valaki?

A műsor a 450 éves évfordulóról szólt, vagy
"csak" az építészeti vonatkozásokat érintette?

Előzmény: csite (493)
csite Creative Commons License 2002.09.18 0 0 493
DUNATV 21:35
Magyarország kincsei - Várak
Eger
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2002.09.17 0 0 492
Ígérem utánanézek Neked. Az a helyzet, hogy a könyveim egy része nem nagyon fér el a lakásomban (54m2), ezért könyvtáram jelentősebbnek mondható hányadát a keresztszüleim házában (soksok m2) tartom. Vagy a székely várak, vagy az erdélyi várak, vagy a vártúrák kalauza segíthet rajtunk a kérdés megfejtésében. Én egyébként az 1980-as években hatályos Panoráma kiadású Románia útikönyvből értesültem annak idején, hogy a kérdéses hely környékén vagyok. Minthogy azonban 1967-es évjáratú gépjárművünket nem kívántuk kitenni egytlen felesleges kitérőnek sem, így akkor (1992) nem nagyon firtattuk a dolgot.
Előzmény: Arxlupus (491)
Arxlupus Creative Commons License 2002.09.17 0 0 491
Üdv néked Vitéz!

Utam csoportos kirándulás volt busszal.
Nem nagyon láttam azt a strandot amiről írsz.

Székelytámad , nos ez a csalafintaság, földrajzilag egy más nevű városka területén van.

Az egyik olaszbástya és némi fal még áll.

A két vár egyidejűleg létezett, de nem egymás mellett.
Egyidőben születtek,és egyidőben romboltattak le.

Mindkettőt a székelyek
megfékezésére emelték a XVI.sz közepén.

Ez volt a fő funkciójuk, és amennyire tudom külső ellenség ellen rövid létezésük során nem játszottak szerepet.

Na de hol vannak ezek a várak?

Arx

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (490)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2002.09.16 0 0 490
Valóban. Én tegnap jöttem haza Angliából, ahol többek között Tintagnel várát is sikerült megmásznom, amely a monda szerint Arthur király vára volt. Hogy mi igaz belőle nem tudom, mindenesetre hoztam egy vaskos, Brit várépítészettel kapcsolatos könyvet. (Mivel néhány tömegközlekedés történettel és oldtimerekkel kapcsolatos szakirodalmat is sikerült beszereznem, azóta nem sokat alszom :O))))

Én voltam Bálványos várában, kétszer is, másodszorra 1996 őszén. A várhegy alatt akkor még volt egy kis strand, fából ácsolt medencével. Megvan még?

Úgy tudom Székelytámad mellett van elvileg Székelybánja :O)
1992-ben jártam azon a környéken, de tudomásom szerint nincsenek meg a várfalak.

Magán, vagy szolgálati út volt? Kocsival, vagy tömegközlekedve?

Előzmény: Arxlupus (489)
Arxlupus Creative Commons License 2002.09.16 0 0 489
Üdv mindenkinek!

Úgy látom nem túl nagy itt mostanában a mozgás.
Vagy tán mindenki kirándul?

Én a mult héten Erdélyben jártam, és bár a túra sajnos nem a várakról szólt ,azért sikerült néhány erődített helyet közelebbről is megszemlélni.

Elsőként, szigorúan csak kívülről Várad várát néztem meg.
Pusztulása, állapota elszomorító.
Segesvár viszont nagy örömet okozott, hisz látszik,hogy törődnek a Felsőváros értékeivel.
A 3.helyszín egy erődtemplom volt, talán a legnagyobb, legszebb a sok közül: Berethalom.
Viszonylag jó állapotban van, és a templom különösen szép.
Jut eszembe., járt valaki Bálványos várában?
Elmentünk alatta, láttam a romokat, ám közelről nem sikerült felderíteni.

Végül egy találós kérdés:
Hol van Székelytámad várának romja?

Arxlupus

Arxlupus Creative Commons License 2002.09.05 0 0 488
Hello Radix!

Köszönöm az útleírást.
Izgalmas lehetett...

Arxlupus

Előzmény: Radix (486)
Youwine Creative Commons License 2002.09.05 0 0 487
Kedden este ment az m2-n Ráday műsora, csak a felétől láttam, de az végig várakról szólt, Rezi, Nagyvázsony, meg még 2-3 másik is.
Radix Creative Commons License 2002.09.04 0 0 486
Helló Arxlupus és a többiek!

Én is nagy várrajongó valék valaha, mostanában, az utóbbi években kevesebb időm jut ilyesmire.

Leendő páromat 1997-ben cepeltem el egy néhánynapos biciklis "vártúrára". Ennek során röviden érintettük Csáktornyát is. Itt akkoriban javában zajlott az építkezés, felújítás. Gondolom azóta már rendbe szedték a várat. Csáktornyáról lementünk Varasdra. Itt a vár szépen felújított állapotban várja a látogatókat.

Varasdról délnyugat, nyugat felé vettük az irányt, érintettük:

- Markusovce (romantikus stílusú kastély, én eléggé rühellem az ilyen historizáló dolgokat)

- Vinica várának romjai, nem messze tőle a faluban a plébánia falán az Istvánffyak emléktáblája

- Krizsovlján kis kastélya

- Ormosd - ez már a szlovén oldalon, a szlovén-horvát határon, a Dráva fölött fekvő vár

- Regede - Radkersburg - szép kisvároska az egykori Vas vármegye határán túl, ma Ausztriában

(- Muraszombatot ekkor nem, de egy másik túra során érintettük. Kastélya szépen rendbe van téve. Muraszombattól délkeletre található Battyánfalva, egykoron Rakicsány. Itt egy elég szép, és viszonylag jó állapotban lévő volt Batthyány kastély áll. Rakicsánytól tovább haladva DK felé található Belatinc. Itt az 17. században a Nádasdyak voltak birtokosak, utána nem tudom ki lett a kastély tulajdonosa. 1996-ban, ottjártunkkor újították fel, azóta nyilván megszépült. Igen szép korabarokk kastély, árkádokkal, kis tornyokkal.)

- Utoljára maradt a túrán a legemlékezetesebb vár, kastély: az egykori Felsőlendva, ma szimplán Grad-nak nevezett helység/vár. Ez egy valószínűleg százat jóval meghaladó, talán néhány száz helyiségből álló épület, több emelettel. Nagyon rossz állapotban volt 97-ben, több helyen a mennyezettől a pince szintig beszakadt. Ennek ellenére néhány család, a kastély 1-1 szegletében berendezkedve úgy tűnik otthonául választotta a helyet.

No, egy kicsit hosszúra sikeredett. Egyébként a Dunántúl majd minden helyén megfordultam már, Burgenlandot és mint írtam, a történeti Vas és Zala megyék mai horvátországi, szlovéniai részeit is sikerült felkeresni.

A régióban egy helyre szeretnék még eljutni. Horvátországnak van egy Zagorje néven ismert része, nagyjából Varasd és Zágráb között fekszik. Az itteni községekben rengeteg kis kastély található, ezeket jó lenne felkeresni.

Üdv.

Radix.

Előzmény: Arxlupus (475)
Arxlupus Creative Commons License 2002.09.04 0 0 485
’’Sok jó adassék memből vitézöknek”

„Szolnok alá Ali basa bészálla,
Amhát basa nagy hadával eljuta.
Szolnokból kiszökének, belé szálla,
Szent Mihál hónak negyednapján vala.”

450 év...
Ma nyoma sincs.

Arx

Arxlupus Creative Commons License 2002.09.02 0 0 484
Üdv !

Szeptember 2.

316 éve , a mai napon ért véget a török uralom Budán.
...A Vár hosszú idő után gazdát cserélt, és már semmi sem volt ugyanaz ,mint azelőtt.

Tisztelet, dícsíret az vívóknak!

Arx

Előzmény: Arxlupus (483)
Arxlupus Creative Commons License 2002.09.02 0 0 483
Vitéz Matschkássy Izidor!

"...A nyolcvanas években megjelent Tinódi albumot (Kertész Péterrel) most próbálom felkutatni és cédére íratni..."

Örömöm határtalan lenne, ha azt a CD-t kölcsönkaphatnám.

Megoldható, ha majd elkészül??

Üdv,

Arxlupus

Előzmény: timartom (480)
timartom Creative Commons License 2002.08.29 0 0 482
Köszi a segítséget.
Előzmény: PETYUS (481)
PETYUS Creative Commons License 2002.08.29 0 0 481
L. Kecskés András - 20/5911161
Előzmény: timartom (480)
timartom Creative Commons License 2002.08.29 0 0 480
PETYUS

"...Ezek nincsenek kereskedelmi forgalomban, de a Kecskéstől lehet rendelni, illetve a szerepléseik helyszínén meg lehet vásárolni."

Elérhetőséget tudsz adni. Szívesem megrendelném az általad említett CD-ket.

vitéz Matschkássy Izidor:

"...A nyolcvanas években megjelent Tinódi albumot (Kertész Péterrel) most próbálom felkutatni és cédére íratni..."

Engem is nagyon érdekelne az a CD. Lehetne egyezkedni egy plusz CD másolásról?

PETYUS Creative Commons License 2002.08.29 0 0 479
>Arra a két Béres Ferenc albumra gondolsz, ...

Valószínűleg. Nem ismerem az albumokat, nekem a Kecskés András mondta, hogy van ilyen.
Képzeld, tegnap találkoztam vele, itt Szekszárdon, egészen véletlenül. Szept. 2-én és 3-án a Német Színházban adnak egy német nyelvű Bordal-gálaestet Kuncz Lászlóval.
Van nekik néhány magánkiadású CD-jük is:
- Egy könyv lanthoz való
- Koboz is peng I-II
- A lovag király (Szent László király korabeli, illetve róla szóló énekek)
Ezek nincsenek kereskedelmi forgalomban, de a Kecskéstől lehet rendelni, illetve a szerepléseik helyszínén meg lehet vásárolni.
Gyanítom, hogy a szentendrei antikváriumban is kapható.

Előzmény: vitéz Matschkássy Izidor (477)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 478
Én meg ma voltam a Tátikán :O)
A kilátás még mindig szebb, mint maga a félig restaurált vár :O(
Előzmény: Goldman Emma (476)
vitéz Matschkássy Izidor Creative Commons License 2002.08.29 0 0 477
Arra a két Béres Ferenc albumra gondolsz, amelyek közül az egyik Virágénekek, a másik - emlékeim szerint - Vitézi Énekek címen jelent meg a hatvanas években. (Még Qualiton márkanév alatt)

A nyolcvanas években megjelent Tinódi albumot (Kertész Péterrel) most próbálom felkutatni és cédére íratni egy zeneiskolában is tanító tanár ösmerősömmel.

Te ismered a Kecskés Andrást? Nagy tisztelője vagyok a munkásságának. Főleg a XVI.sz.-i magyarországi török zenét feldolgozó albumuk tetszik. Bát ritkán jelentetnek meg új felvételeket, utoljára a Kuruc kor zenéjét feldolgozó lemezüket vettem meg - és az éppen nem tegnap volt.

Előzmény: PETYUS (469)
Goldman Emma Creative Commons License 2002.08.23 0 0 476
Ott nem. De örömmel újságolhatom, hogy elvetődtem Simontornyára és Ozorára. Az előbbiben minden a régi, de az utóbbit nagy erőkkel rekonstruálják. Már áll egy monstre Illyés-kiállítás; remélem, a további termekben történeti tárlat lesz, és a várból magából is mutatnak valamit.
Arxlupus Creative Commons License 2002.08.23 0 0 475
Üdv Topiklakók!

Járt valaki mostanában a Zrinyiek csáktornyai, és ozalji váraiban?
Érdekelne miként lehet őket látogatni, milyen kiállítások vannak.

Arxlupus

Előzmény: Arxlupus (451)
Youwine Creative Commons License 2002.08.23 0 0 474
Asszem a topik lassan kaphat egy új alcímet:

Várak, várromok - CD-k, CD-ROM-ok :)

Arxlupus Creative Commons License 2002.08.22 0 0 473
Üdv Petyus!

Helyesen:http://magyar-irodalom.elte.hu/gepesk/corpus/xvi.htm

A linkeket kösz.

Arxlupus

Előzmény: PETYUS (472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!