Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 658
:)))))
Előzmény: Hattori Hanzo69 (657)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 657

Látod, Te mennyivel rendesebb vagy, mint én... Én meg ilyen hüje poénokat* eregetek, mint a 649. hsz-ban. Bocs! Tényleg csak vicceltem.

*(Ennek története van egyébként. Egyszer a faterom kérdezte az egyik kollégáját, hogy mit szól ehhez a nagy los angelesi földrengéshez... Erre a válasz: "Végre nekik is van már egy kis rossz..." Azóta is röhögünk az irígység ilyen direkt megnyilvánulásán... :-))

Előzmény: hotwheels71 (655)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 656

Ennek a legfelsőnek van egy magyar gyártmányú megfelelője.

Ja, különben a magyar "Mecsók" is megérnének egy külön misét.

Előzmény: hotwheels71 (654)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 655
Konkrétan emlékszem egy motoros szánra is. Meg voltam érte halva. De nem sikerült szerezni. Jó,hogy neked van.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (653)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 654
Pont most akartam megjegyezni,hogy a Majorette-re enlékszem. Pár darab az enyémekből.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (653)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 653

Akkor most jöjjön néhány Majorette. (Playart-okat kerestem, de ezeket találtam itthon...):

 

Előzmény: hotwheels71 (652)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 652
Remek darabok. Én nem emlékszem a playart-ra gyerekkoromból.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (651)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 651

2 szép ("most wanted") Playart. Sajnos még csak vadászom rájuk.

 

Előzmény: hotwheels71 (647)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 650

Igen, szoktam járni a Régióba(n). Azt hiszem, amit írtál, azok 2005-ösek (esetleg 2006.) Itt vannak valahol bedobozolva.

 

Te is Fiat X I/9 Fan vagy ?

Egy haveromnak ezt a pirosat szereztem (már nála van, az igazi mellett);

A ződ* a sajátom. (*Falusi szín, 3 betű; Mi az ? / Vidéki ÁFÉSZ, 3 betű, mi az - Bót)

 

Előzmény: ÁdidiGaga (648)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 649
Na végre, valamid nincs :-)
Előzmény: hotwheels71 (647)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.29 0 0 648
Királyak! ;-)

(Fiat X I/9 einstand!! :-)

Régió nagykerben szoktál járni?
Mikor vettem szerdán a pickupot meg az Opel Speedstert, rengeteg Superfast volt és
szerintem régebbiek lehettek, ilyenek voltak köztük,hogy
-Corvette C6 sárga
-MB E osztály Taxi bordó
-Mini Cooper zöld...

stb...

szóval te vágni fogod,hogy melyik év,de szerintem olyan 2004-körüliek,
hátha valamelyik kiányzik,gondoltam szólok! ;-)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (643)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 647
Nincs sajnos.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (646)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 646

Playart-jaid nincsenek véletlenül ? (vagy már ezt kérdeztem ?)

Én nagyon szerettem gyerekkoromban, de kevés maradt meg belőle (illetve nehéz is jó állapotút találni).

Előzmény: hotwheels71 (644)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 645
Várjuk !
Előzmény: hotwheels71 (644)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 644
Nagyon tetszenek. Az enyémek valamikor a jövő héten érkeznek meg. Majd jönnek a képek :))))
Előzmény: Hattori Hanzo69 (643)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 643

Egy kis Tomica kitérő:

 

hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 642

33. A nap képe. Április 29.

 

  No. 31

AB FLIRT Creative Commons License 2007.04.28 0 0 641

2007 Április 28

 

Matchbox No. 30/b

 

 

 

 

AB FLIRT Creative Commons License 2007.04.28 0 0 640

Üdvözlet!

 

Ugyanígy jártam én is a Vaterán valószínüleg ugyanannál az eladónál licitáltam mint te,az utolsó pillanatban vitték el előlem a Mazda RX 500-as streaker -es, bliszteres Matchbox-ot.

Viszont én utánna jártam és az eladó megigérte,hogy hoz a következő héten egy sokkal jobb állapotu Mazda RX 500-as Matchbox-ot.

De azért nem maradtam autó nélkül kaptam a héten néhány érdekes blisztert,az érdekessége az,hogy római számmal vannak megjelölve az autók.

Majd készítek képeket.

Előzmény: ÁdidiGaga (631)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 639
Én ezeket vettem múlt héten online. De még mindig nincs meg a 2005-ös sor pár darab hiányzik.
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 638

Wooow! Köszönjük a részletes beszámolót,én ugyanígy végigmentem a bénázásokon. De másképp nem tanulja meg az ember. A tanuló pénzt itt is meg kell fizetni.

Kifejezetten a haladás utjára léptél matchbox ügyben Gratula :)))))

Előzmény: ÁdidiGaga (636)
hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.28 0 0 637

32- A nap képe. Április 28.

 

 No.30

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.28 0 0 636
És végül 1 kis kiegészítés:

úgy látszik a sors nem engedte,hogy a bűvös 9-es szám misztériuma sérüljön,
ugyanis a héten valami belső sugallatra - amúgy a szokásos rohanásban - megálltam a helyi játéknagykernél ,ahol egyébként hónapok óta csak pangott a választék:
erre most valahonnan előkerítettek jópár, kb. 3-4 éves kisverdát.
Akadt is köztük 2 olyan,amelyik szerepelt a "jó vón' megvenni" listámon.
Biztos sokaknak nem nagy durranás,de nekem bejönnek:
a pick-up
azért,mert a festésén -színösszeállításán látszik,hogy 200x-ben készült ,de mégis megvan benne a "klasszikus mecsák lényege"

az Opel meg azért,mert a ma is kapható több kipingálttal ellentétben ez egy sima egyszínű (mégis mutatós!) verzió,egyedül a szellőzőrácsok vannak festve,de azok
is precízen,igényesen.

(csak gyári képek,tekintve hogy 5 perce bontottam ki őket! :-)


Előzmény: ÁdidiGaga (635)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.28 0 0 635
Vol.3/3.

na ez már a "low-budget" kategoár, a sorsuk is kábé ennek megfelelően alakult,
ebből a hármasból 1-et tartottam meg:
(a heti hajtásban meg a 2.-3. modell okozta "keserűség tudatszűkítő hatása alatt" :-) fotózni sem volt időm/kedvem...

1. "Horse Box" kínai,de megintcsak kellemes csalódás:
az egyik első felnin apró festési malőrt leszámítva semmi baja, fémalváz szépen szinterezve,a kasztni is OK. Igényes a feliratozás és az egyébként az autón domínáló műanyag felépítmény is szépen sikerült.
(a jobbos pici ablakok keretén belül lóg némi sorja, de erre való a barkácsszike! :-)

2.-3. (közösen árult) Audi Avus / Corvette III. , blisteres thai:
a TV-s furgon után sokat vártam ezektől ,végül ment a gyereknek. Pedig 1általán nem igénytelenek:
a 'Vette azért került erre a sorsra ,mert az egyébként szép festés egy helyen fel van hólyagosodva, az Avusnon meg le van verve...
(ez utóbbinál azért ez a króm-festés tipikusan az,amit csak tökéletesen szabad megcsinálni, ilyen közepes minőségben nem!)

Előzmény: ÁdidiGaga (634)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.28 0 0 634
Vol. 3/2.

A második triumvirátus:

1. "Chevy '57" macaui 1xű sárga rácsos dobozban, alig észrevehető kopásokkal a krőmozott műanyag részeken. Ilyene volt az öcsémnek,csak elvesztette...
Így járt ! : most nézheti szinte újban nálam! :-p

2. "Ford Skip Truck" macaui, ablakos-matekkockás dobozban:
a festése nem első osztályú, a nem annyira látható részeken ki-kivillan az alapozó...
de egészében pofás,főleg a fém konténer nagyon ott van! :-)
(már nem gyártott kisautóknál azért elnézem azt a hibát, amit újnál már nem!)

3. "MB TV Van" :
doboz mint fentinél ,de ez már thaiföldi...
ez a kollekció legkellemesebb csalódása: az évjárat és a származási hely keltette előítéletre alaposan rácáfolt: hibátlan műanyagmunka és fémöntés, kifogástalan
szín-és díszítőfestés. A kereke is első osztályú. Az antenna és a kamera kihúzható (emelhető) és itt a ez egyik kedvencem: az erős kicsinyítésű tehereknél a belső hiányát leplezni alkalmazott opálosan áttetsző ablak, amit nyilván egyből hazavág,ha nem szép kidolgozású...
(ennél ezzel sincs gond)

nos:



Előzmény: ÁdidiGaga (633)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.28 0 0 633
Vol 3.
"Konklúzió szövegben és képekben"

A 9 kisverda közül -nagyjából presztízs szerinti sorrendben - az első trió:

1. "Supa Coopa" blisteres verzió a 70-es évekből:
szép meg tetszik,bár meg kell jegyeznem,hogy mondjuk a bontatlan inkább "ügyesen visszaragasztott"... :-(
Épp ezért nem tudom,hogy a bal tető -oldalablak után látható durva karc (+a képen nem látható néhány leverődés) gyári vagy az extulaj műve :-(
Mindenesetre bosszantó dolog,az 1x biztos! :-(

2. "Citroen CV15" angol, de már kék ablakos dobozban, illetve ugyanilyen kiszerelésű
3. "Taxi" , ez már macau-i.

ezeknél annyi a tapasztalat, hogy ez a bizonyos ablakos doboz -hiába bontatlan - sajnos óhatatlanul megviseli az ennyire sötét színű autók tetejét: mindkét kisgép
teteje valamivel mattabb az oldalánál :-(
(emellett persze gyönyörűek,sőt inkább ez dominál!)
íme:



Előzmény: ÁdidiGaga (632)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.28 0 0 632
Vol 2.
"Dicsőséges hétvége"

Az előzőekben ismertetett szerencsétlenkedés után nem sok kellett, hogy
feladjam az egész dolgot, de végül nem tettem és nagyon jól döntöttem: a szépen szisztematikusan kijelölt aukciókból szinte mindet megnyertem,egy nem jött össze,a már említett AMX pro stock...

összesen 8 autó "raboltam", mindet ugyanattól, így a fajlagos postaköltség is nagyon jól alakult :-)

ja,és a slusszpoén:
a teszveszen jogosultság hiányában lecsúszott kisgép ugyanezé az arcé volt,
és mivel más sem nyerte meg / újabb aukción sem indították, 9.-iknek elhoztam
ezt is! :-D

(folyt.köv.)
Előzmény: ÁdidiGaga (631)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.04.28 0 0 631
Szépjóestét!

akkor az ígért sztori:

"Internet alapú aukciós bénázásaim története, avagy Ádidi online árverni tanul"

Vol1
"Az első balfaszkodások"

Pedig az egész olyan szépen indult...
Usa blisteres gyerekkori kedvenc a Vaterán, - valszeg a ramaty állapotú csomagolás miatt is - nyomott áron,ezt pont nekem találták ki!
Rövid lejáratú aukció,gyorsan tettem 1 licitet és izgatottan vártam - nagy naivan - a vetélytársak jelentkezését...
Senki? - de jó,mindjárt az enyém lesz!
ahha...
Az utolsó percig követtem az aukciót ,így láthattam,amint 1 lesipuskás az utolsó percben elvitte az orrom elől : ( (ráadásul pont tesómnál voltam, elég gyenge az internetsebesség arrafelé...)

na mindegy, majd akkor én is így majd akkor...
legközelebb gondosan kivártam és az utolsó pillanatban licitáltam, pont bele is fért az időbe...
... az első kattintás,merthogy a második megerősítő lépésről megfeledkeztem ,így ez is elment - igaz ez nem volt annyira szívügyem :-)

3. alkalommal -ez már Teszvesz volt - úgy gondoltam,minden a helyén lesz, még arra is fordítottam időt, hogy megcsináljam a saját regisztrációt.
Küldtek ugyan egy figyelmeztetést ,hogy még nem vagyok teljes jogú,de abból nekem csak ez derült ki,hogy nem adhatok el.
Nyilván kitaláltátok, megint az utolsó pillanatban derült ki valami, konkrétan most az, hogy vennem sem lehet még...
(ez megint Usa blisteres cucc volt,kissé zabos voltam, pláne hogy ráadásul nem volt más,és pl. az asszony nickjével simán meglett volna!!! :-)

(folyt.köv.)



AB FLIRT Creative Commons License 2007.04.27 0 0 630

2007 Április 27

 

Matchbox No. 29/b

 

 

hotwheels71 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 629

31. A nap képe. Április 27.

 

  No. 29

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!