Keresés

Részletes keresés

stühmer Creative Commons License 2007.06.02 0 0 16058
Megörültél nekem ???
na neeeeeeee ezt nehezen hiszem.
Holnap lefotózzam a hokedlis FM árust a piacon ?
Meg a listácskáját amolyan html formában :-)))

GMA, szeretettel gondolok a vitákra, de nem tudom folytatni.
Küzdök a családom talpon-maradásáért, Te ezt érted biztosan.
Holnap jön Anya, Apa, Nagynéni, hárman több mint 240 évesek, semmi nem érdekel, csak a leves és a nyugszékek.
Mindenkit üdvözlök barátsággal !!!
stümi
Előzmény: gma (16057)
gma Creative Commons License 2007.06.02 0 0 16057
Nem te, MagicBoy nevét láttam meg, na mondom erre már benézek :D
Aztán láttam hogy írtál és megörültem ;)
Előzmény: stühmer (16055)
stühmer Creative Commons License 2007.06.02 0 0 16056
Bocsánat, psp-re kattantam rá véletlenül :-)
Sebaj, szia PSP :-)
Előzmény: stühmer (16055)
stühmer Creative Commons License 2007.06.02 0 0 16055
Szia GMA :-)
Látszom a modis topicon ?
Hooool ?
Nem szoktam oda járni és még sosem írtam be.
Előzmény: Törölt nick (16052)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.02 0 0 16054
Nem is merek ilyen embereket. De most ez nekem hibaként kellene hogy működjön vagy neveltetésbeni hatrányban kellene ereznem magam .. ;-))
Előzmény: végé (16049)
gma Creative Commons License 2007.06.01 0 0 16053
Szia Stümi! ;)

(csak beköszöntem, láttam a mod.topikon keresztül, hogy vannak itt régiek)
Előzmény: stühmer (15983)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16051
.. és minden fagyiról számlát kér, vagy miért említed ezt a smaragdot?
Előzmény: Törölt nick (16050)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16049
Hány ilyen gyémántot ismersz Ozzi?
Előzmény: Törölt nick (16041)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16048
Ok, bocs, félreértettelek.
Természetesen én is le merem írni, pontosan milyen járulékokat fizetek, mondjuk az alkalmazotti státuszom után, a céges könyvelésem sem titok, de azt azért nem tenném ide ki?
Előzmény: Biovadász (16046)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16047
Egyet is értek veled, meg nem is.
Amikor elindítottam a cégemet, én is egyik pillanatról a másikra álltam fel a korábbi munkahelyemen, mert tudtam, hogy az vállalkozás amibe belefogok el fog tartani.(Ez akkor nem AMWAY volt)
Megcsináltam néhány komolyabb projektet, azt gondolom a szakmámban elég jól elismernek, bár ezt nem kell elfogadnod.
2006 elején találtak meg egy projekttel, ami 2 éves lefutással "nagyon szépen nézett ki".
Szerettem volna sikerdíjas szerződéssel megcsinálni - a 2 évet megfinanszíroztam voltam magamnak - de a megrendelő ragaszkodot az alkalmazotti státuszhoz, hajlandó volt ezért a magasabb költségeket vállalni, így határozott időre (2év) ismét alkalmazott lettem, mert megfizettek. Tudják, hogy mellette "érdekeltségem" van az AMWAY üzletben, ezt rögtön az elején tisztáztuk, elfogadták. Teljesen korrekt az együttműködésünk, mindenki betartja a megegyezett szabályokat.
Tavasszal elmentünk egy kicsit hosszabb időre világot látni, természetesen fizetés nélküli távolléttel, nem betegállománnyal, ezért semmi szükségem a munkaidőben történő seftelésre, de ezt megint nem kell elfogadnod.

Az AMWAY vállakozással kapcsolatosan pedig azt mondjuk mindenkinek, hogy ne akarják az elejétől főállású vállalkozásként csinálni. Pont az a lényeg, hogy bárki elkezdheti a jelenlegi állása, vállalkozása mellett, nem ahelyett kell(ene) csinálnia.
Ez semmi más, mint egy második jövedelem-láb lehetősége.
Ha az AMWAY-ból jövő bevétel legalább kétszer akkora mint az állásából vagy az egyéb vállakozásából bejövő pénz, akkor és csakis akkor kezdjen el azon gondolkozni hogy főállásban akarja csinálni.
Előzmény: Törölt nick (16042)
Biovadász Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16046
Nem az a lényeg hogy mennyit keresek, hanem hogy akár tételesen is fel merem írni ide, hogy mennyi járulékot fizettem. :)

(amúgy én nem keresek minden honapban milliókat, nem erről szólt a hozzászólás)
Előzmény: végé (16044)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16045
Lehet, hogy nagyobb betűkkel kellene írnom, hogy azt olvasd amit leírtam?!

Nem azt mondtam, hogy mindenkinek biztos jövedelme van AMWAY-ból, hanem azt, hogy nekem.

Az átlag AMWAY tag jövedelméről, meg egy kicsit jobb statisztikáim vannak, mint a Ti idekopizott kimutatásaitok.

Ami a lényeg: ki, MENNYI MUNKÁVAL, mennyi idő alatt, mennyi pénzt tudott keresni!!!!
De azt hiszem erről bszélgettem már veled korábban :-)
Előzmény: Törölt nick (16039)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16044
Nem.
Biztosan jól keresel, sosem állítottam azt, hogy csak az AMWAY-el lehet jól keresni.
Előzmény: Biovadász (16038)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16043
"Ekkora családod van, és mindenkit betereltél az akolba?"

Mi az az akol? Olyan hely ahol te laksz a családoddal, vagy valami más?

Hihetetlen megnyerő, ahogyan a feltételezéseidet mint tényeket közlöd.
Mesélj még, mit csinálok még bent a cégnél? Iszom a szavaidat!
De ha gondolod, emberi módon tudunk arról beszélni, kinek milyen az alkalmazotti státusza.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (16036)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16041
Csak ki ne deruljön hogy egy minimálbéres dájmod aki a fagyiról is szamlat kér .... ;-)))
Előzmény: Biovadász (16038)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16040

Igen én leirom.

Én is csak egy alkalmazott vagyok és 1.315.698 Ft adót (apeh)  fizettem.

De most ez sok vagy kevés ....  nem latszik benne a berenkívüli juttatasok nagyjabol semmi ...

 

 

Előzmény: végé (16030)
Biovadász Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16038
"Te leírod egy nyílvános fórumon, hogy Te mennyi után fizetsz?"

Miért ne? Erdekel? :)
Előzmény: végé (16030)
Biovadász Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16037
"ezért mondtam, hogy nem vagyok, vagyunk rosszabbak mint bármilyen más kereskedelmi egység"

Nana - jut eszembe kétszer is a nátrium vegyjele - egy üzlethelységgel rendelkező vállalkozás, bolt, autószerelő, bármi, igencsak könnyen ellenőrizhető adóellenőrök által, míg a személyes kapcsolatra épülő "szia lacikám, hoztam az LOC-t" tipusú értékesítésnél igencsak kockázatmentesen lehet csalni, amit nem kicsit ki is használnak. :)
Előzmény: végé (16034)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16036

Ekkora családod van, és mindenkit betereltél az akolba?

 

nekem is van egy alkalmazotti státuszom, hasonló jövedelmi viszonyokkal :-)

Aha. Akkor onnan finanszírozod a baromi nyereséges mlm-tevékenységet? :-)))) MEg te is bent fénymásolsz, onnan telefonálsz... Ismerjük a sztorit. :-D

Előzmény: végé (16034)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16035
diamond vagy?:)
Előzmény: végé (16031)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16034
Folyamatosan általánosítasz,
Mi az, hogy "az általatok abszolút lenézett alkalmazotti státusz"...
Hol írtam ilyet?
Abszolút tudok azonosulni vele, nekem is van egy alkalmazotti státuszom, hasonló jövedelmi viszonyokkal :-)
Nem rossz, nem kell feltétlenül eldobni csak azért, mert máshonnan is jön pénz.

A számlaadással kapcsolatosan igazatok van, kellene mindenkinek adni, ezért mondtam, hogy nem vagyok, vagyunk rosszabbak mint bármilyen más kereskedelmi egység.
Ha kell adok számlát, ha nem kell nem adok. De az egész tétel elenyésző, kb. 10-20eFt-nyi termék az amit idegenek kérnek tőlem havonta, a többi marad a családban.
De nyílván Ti is mindenhol kérés nélkül kaptok számlát :-)

Amit leírtam, csak azért mondtam, hogy érzékeltessem számlázás, adózás, járulékfizetés szempontjából nincs különbség, hogy AMWAY vállalkozás vagy bármilyen más vállalkozás.

Előzmény: Otto Normalverbraucher (16033)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16033

Igen, leírtam már jópárszor.

Mivel az általatok abszolút lenézett alkalmazotti státuszban leledzem, minden fillérem után ki van fizetve minden adó és járulék. A ti szemetekben ez lúzerság, tudom.... De pl. tb-járulékot már kb. aug végétől nem fizetnek utánam, mert elérem a plafont. :-)

 

Az "aki kér számlát..." bekezdésre már feltették előttem a viszontkérdést.

Előzmény: végé (16030)
Biovadász Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16032
"aki kér, kap számlát"


Csak aki kér?
Megváltozott az adótörvény, és már nem számlaadási kötelezettség van, hanem számlakérési? :)
Előzmény: végé (16030)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16031
Így van barátom, ez piszok jó!!!

Nekem igen, ..... és neked?
Előzmény: Pirimidin76 (16029)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16030
Nálam csak Te használsz nagyobb szemellenzőt barátom.
Kettőnk között az a különbség, hogy én megcsináltam az AMWAY üzletet Te pedig nem, éppen ezért én tudom miről beszélek, Te pedig nem.

Látod pontosan ezért nem bizonygatja itt senki, hogy mekkora üzlete van, mert mindekinek próbálod osztani az észt olyan dologban amihez NINCSEN LÖVÉSED SEM!
Neked is elmondom: Annyira értesz az MLM-hez, amennyi pénzt keresel belőle!

Elég régóta itt vagyok a fórumon, lehetsz Te is meg az összes ellenző nagyon sikeres és okos a szakmájában, vállalkozásában - kívánom hogy így legyen - de az mlm-ben (AMWAY) a fenti állítás miatt rókaszart sem ér a szakértő véleményetek.

Mi közöd van hozzá, hogy mennyi jövedelem után fizetek tb és nyugdíjjárulékot?
Te leírod egy nyílvános fórumon, hogy Te mennyi után fizetsz?

Már többször elmondtam, hogy adózás szempontjából ez ugyanúgy működik, mint bármilyen más vállakozás.
15.-én utalják a bónuszt, ez cégem bevétele, ugyanúgy számolom el az egyéb költségeimet mint bármilyen más cég, vagy vállalkozás, ugyanúgy fizetem az adóimat, járulékaimat mint a többi cég vagy vállalkozás.
Számlaadás tekintetében sem vagyok rosszabb, mint bármelyik kereskedelmi egység:
aki kér, kap számlát, akár 1db fogkrémről is. (ez msmks-nek szólt :-))
Tavaly még EVA-s volt a cég, 7 számjegyű adót fizettem, úgyhogy nem kell a zavrosbanhalászadótnemfizetőamwayügynök érzést kelteni :-)

Ezért az adó, járulékfizetési hozzállásomról nem igazán játszik, hogy Te mit gondolsz...

"Érdekesen képzeled el a nulla kockázatot...."

Miért is..?
Előzmény: Otto Normalverbraucher (16028)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16029
"biztos jövedelmem van"

hát ez piszok jó, Egon, ez piszok jó!
:D:D:D
Előzmény: végé (16027)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16028

Ezzel szemben a mi AMWAY vállalkozásunk a következőket adja nekünk:
Olyan mintha munkavállaló lennék, mert
- biztos jövedelmem van,
- az időm egy részét - és nem a munkaerőmet - adom cserébe (meg mondjuk a tapasztalatomat és hozzáértésemet.)
- teljesen mindegy, hogy az "alkalmazómnak" (AMWAY) hogy megy, minden hónap 15-én utalják bónuszt.
- ugyanakkor nincsenek befektetett millióm az AMWAY vállalkozásba.
- magasabb a jövedelmem mintha egyszerű munkavállalóként a eladnám a munkaerőmet.
- Az elmúlt évek alapján biztosnak merem nevezni a jövedelmem.
- Nulla kockázat.

Hát wzz, legalább olyan szemellenződ van, mint az Il Ferrosoknak, akik még mindig fennhagyták a matricát (hátha megtörténik az isteni csoda....), és januári belépés után bőszen hangoztatják, hogy nekik tkp. már nyereséges volt a biznic. :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Színtiszta pszichológia, a kognitív disszonancia teljes kikapcsolása/elnyomása.

 

Havi hány ft jövedelmed után fizetsz tb-t, nyugdíjjárulékot? Gondolom, a nemszámlás ügyleteid (mekkora része is az összforgalmadnak????) után nem igazán...

Azt meg - gondolom  - soha nem számoltad ki, mennyi fölösleges terméket használsz otthon, csakhogy százszázalékos termékfelhasználó legyél....

 

Biztos egyedül a halál! :-D 

Érdekesen képzeled el a nulla kockázatot....

 

Előzmény: végé (16027)
végé Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16027
"Az mlm sikeresen kombinálja mindkettő negatívumait."

Ez a kijelentésed 3 esetben lehet igaz:
- Nem ismered az mlm-et, csak hallomásból, vagy láttál már olyat aki megpróbálta
- Ismered, de rosszul csinálod
- Ismered, ennek ellenére félre informálsz

Ezzel szemben a mi AMWAY vállalkozásunk a következőket adja nekünk:
Olyan mintha munkavállaló lennék, mert
- biztos jövedelmem van,
- az időm egy részét - és nem a munkaerőmet - adom cserébe (meg mondjuk a tapasztalatomat és hozzáértésemet.)
- teljesen mindegy, hogy az "alkalmazómnak" (AMWAY) hogy megy, minden hónap 15-én utalják bónuszt.
- ugyanakkor nincsenek befektetett millióm az AMWAY vállalkozásba.
- magasabb a jövedelmem mintha egyszerű munkavállalóként a eladnám a munkaerőmet.
- Az elmúlt évek alapján biztosnak merem nevezni a jövedelmem.
- Nulla kockázat.

Ez a qrva AMWAY tényleg csak a negatív dolgokat kombinálja.
Előzmény: Törölt nick (16026)
AgentOrange Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16025

Cash, esetleg próbáld meg reklám nélkül, mert azért jogosan kimoderálnak...

 

Előzmény: AgentOrange (16022)
AgentOrange Creative Commons License 2007.05.30 0 0 16022

"Azóta az én pénzemből nem kellett rákölteni, max csak annyit, amiért megdolgoztam. Azaz az eddigi nyereségeim vissza fordítottam."

 

tehát, dolgozol és a nyereségedet az üzletre fordítod, azaz nem keresel semmit, akkor ez miért jó?:)

Előzmény: YourCashCow (16021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!