Keresés

Részletes keresés

recsiloz Creative Commons License 2007.10.01 0 0 817

Szia konaking !

Az a fény egy ideiglenes égő ezzel világítottam amig leraktam az aljára a samottéglákat. A felső ajtó az a gyümölcs aszaló tepsik behejezésére szolgál ,amiket két vezetősínen lehet becsusztatni. Itt nem olyan forró és körbe járja a meleg levegő.

     
Előzmény: konaking (799)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.10.01 0 0 816
én szóltam, hogy felesleges...
tapasztalat nélkül meg főleg
Előzmény: geza2461 (811)
DacaGaby Creative Commons License 2007.09.30 0 0 815
Sziasztok!
Először sütöttem kelt tésztát az én kis búbosomba. Ezelőtt csak apróságok készültek benne, mint pl.:kenyérlángos, lepcsánk, krumpli, sütőtök, töltöttkáposzta stb. 3 kéve csutkát főtööttem be és nemtöbb, mint 10 perc alatt gyönyörűen megsült a nemegészen aprórasikerült lekváros bukta.
krakkper Creative Commons License 2007.09.30 0 0 814

Szia geza2461!

 

Ne aggódj, igaz  már nem látsz majd dolgozni.

Ha az anyag nem száradt meg, vagy ki akkor használd nyugogtan. Egy próbát is csináhatsz. Kenjél valamire a masszából,és szárítsd ki. Biztos jó eredményt kapsz, kemény felület, nem reped stb... Egy kis fehér valami is lesz a felületen, nem gáz a kovasav kiválása okozza, ha igaz.

üdv :

krk

Előzmény: geza2461 (811)
kvardlipi1 Creative Commons License 2007.09.30 0 0 813
Sziasztok!
A vízüveggel kapcsolatosan :
Most kentük ki a falakat+a boltív tégláit samottos vízüveggel ragasztottuk össze.
A gyári előírás szerint a samottport 4kg -ot 1l vízüveggel kell keverni.A Rath 1100 tűzálló habarcsnál a vízüveget 50%-ban kevertük essővízzel.Eddig semmi gond nincs vele a bedolgozott anyagok előírás szerűen viselkednek.
A vízüveget samott téglák felhasználásánál alkalmazzák + papírdobozok ragasztásánál +textília impegrálásánál tudomásom szerint.
Az apósom a kohászatnál anno samottporral kenték ki a kemencét (igaz ez gázzal működött).
Axióma Creative Commons License 2007.09.30 0 0 812
Kemencenel (agyagnal) nem tudom, nalunk azt csinaltak, hogy a hoszig. (kavics helyett polisztirolgyonggyel keszult) betont - boven szilardulas utan - belocsoltak vele, mert anelkul teljesen morzsolodott a teteje (a felul levo hungarocell-golyok miatt), leontes utan meg mar lehetett rajta nehez targyat is roncsolas nelkul huzogatni.
Előzmény: geza2461 (811)
geza2461 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 811

Sziasztok kemencések!

 

Problémám van!!!

Bekevertem egy 25 literes vödörnyi agyagot, próba kocka, tapadás, kaparás, minden jó.

Használat előtt bele öntöttem a vízüveget!

Az agyag besűrüsödött, pillanatokon belül!

Higítani kezdtem, de nem sikerűlt, mert csak a menyisége növekedett, az állaga még mindíg sűrü!

Kb. 4-5 liter vizet öntöttem hozzá, és kevertem el, de még mindíg sűrü!

Már hogy keverni tudjam, kiszedtem egy részét másik vödörbe.

Ezt az agyagot nem mertem felhasználni.

Kevertem másikat és sót raktam bele.

Valaki tudja, hogy mit csinált a vízüveg?

siileec Creative Commons License 2007.09.29 0 0 810
Kedves Sütögető!

A robosztusság valóban relatív, én a baumaxoshoz hasonlítottam. Két oka van, hogy nem teszem egymás mellé őket, egyik, hogy egy fából készült kerti pavilon alá képzelem el az egészet és úgy túl nagy helyet foglalnának. A másik, hogy ez már több mint tíz éves elég sok hajszálrepedéssel, és félek ha szétszedem több darab lesz mint kellene. Ezért van, hogy valami univerzálisban gondolkodom. Már jó úton járok, ha kész a rajz közkinccsé teszem. Már valószínű csak kora tavasszal állok neki addig van időm gondolkodni.

Szia siileec
Előzmény: Sütögető (807)
Tu-Ja Creative Commons License 2007.09.29 0 0 809
Ja igen, a kemence alatti "luk" valószínüleg fatároló lesz, hacsak nem valami mást teszek oda.
Tu-Ja Creative Commons License 2007.09.29 0 0 808

Szia Sütögető!

 

A felső képen látható egy már elkészült és többször nagy sikerrel kipróbált

grillező-bográcsozó-tárcsázó együttes, aminek saját kéménye van.

 

Az alsó képen ugyanez látható csak hátulról. Itt van a kemence ill. kemence kezdemény. Ennek az udvar másik feléről lesz a "bejárata" mert a háttérben van egy pince és így fértem el. A kemencének is lesz egy önálló kéménye ami a pince falának oldalához csatlakozik.

Aztán, hogy neked is legyenek örömteli perceid elárulom, hogy a kemencém tűzterének alja samott téglából van. A többi része régi bontott kisméretű míg az első -látható- sor új kisméretű téglából. Egyébként a végén kap egy fehér vakolatot.

 

Hát most itt állok.

 

 

 

Üdv.

 

Tu-Ja

Előzmény: Sütögető (806)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.29 0 0 807

Kedves siilec!

Nem is olyan "robusztus" a grillező! A kemenceprofi-387-nél szépen "álldogálnak" egymás mellett, és jól néznek ki! Nekem ha már előbb lett volna egy jól bevált, (nem egy kezdetleges) grillem-nem akartam volna újat!

Szia Sütögető

Előzmény: siileec (780)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.29 0 0 806

Kedves TU-JA!

Köszi, aranyos vagy , tomasek is megmutatta, mégiscsak olyan, mint egy lusta, hátatfordító cica! A kéményt látom hol lessz, picit hasonlít a miénkhez.A  látványterveden alul 4 luk van--a másikon már a takarásban jobboldalt is van egy kémény az mi célt szolgál?

Szia Sütögető

Előzmény: Tu-Ja (803)
Tu-Ja Creative Commons License 2007.09.29 0 0 805

Szia krakkper!

 

Nem kémény nélküli csak most itt tartok. A rajzon látni fogod a végleges formáját.

Azért nincs tető rajta mert egy már meglévő tető alá építem.

 

Üdv.

Tu-Ja

Ez a végleges verzió:

 

Ez pedig egy korábbi verzió látványterve a már elkészült grillező-bográcsozóval együtt:

Előzmény: krakkper (804)
krakkper Creative Commons License 2007.09.28 0 0 804

Szia Tu-Ja!

 

Csinos darab. Kéménynélküli tipus?

üdv:krk

Előzmény: Tu-Ja (803)
Tu-Ja Creative Commons License 2007.09.28 0 0 803
Az enyém most ilyen állapotban van.
Tu-Ja Creative Commons License 2007.09.28 0 0 802

Talán most felmegy a fotó

Tu-Ja Creative Commons License 2007.09.28 0 0 801

Szia Sütögető!

 

Találtam egy fotót egy torockói füles kemencéről.

 

Üdv:

Tu-Ja

Előzmény: Sütögető (738)
krakkper Creative Commons License 2007.09.28 0 0 800

Sziasztok!

 

Az esős időnek tudható, hogy alig győzöm utánolvasni a topicot?

Minduntalan tátva marad a szám.

Gratulálok a jobbnál-jobb kemencékhez, ötletekhez, hozzászólásokhoz.Nem is szólitok meg senkit, nehogy valaki kimaradjon.

EGO:

Mifelénk csak tegnap estefelé esett, így tudtam egy kicsit dolgozni a tetőn.íme a még nem kész fedél.

 

 

 

tető
konaking Creative Commons License 2007.09.28 0 0 799
Jól néz ki, de nekem nem teljesen gömbölyű. Ha jól látom a kémény nyílás az oldalán van, de mi van a tetején, az a fény? A felső ajtó az mire szolgál,

Előzmény: recsiloz (789)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.28 0 0 796

Szia!

Nagy a család négy gyerekmeg mi és az anyósék is elvárnák a kostolót :)

 

Előzmény: Pirimidin76 (790)
tomasek Creative Commons License 2007.09.28 0 0 795
Én télen a takonykóros időkben egy pálinka után be szoktam mászni a forró (meleg) kemencébe izzadni, utána meg ki a hóba hemperegni. Ez akkora kemence, hogy csoportos terápiát is lehetne benne rendezni :-))
t.
Előzmény: Pirimidin76 (790)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.28 0 0 794
Köszi a képet :) jó is ha a családban mindenki ért valamihez és összedolgoznak. 
Előzmény: endru101 (792)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 793
Kedves Sütögető!

Köszönöm szépen az infot, de sajnos nekem az egy kicsit messze van, én Szigligeten lakom. Századeleji bontott, tisztított téglát (30x15) itt is tudok venni, csak a 20x20x5-ös méretűt nem ami a tűztér alja lenne. Végül is ez a méret is jó lesz az aljának, csak jól kell lerakni, és a ha kész majd kicsit összecsiszolom, hogy sima legyen a felület.
Előzmény: Sütögető (791)
endru101 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 792

A felépítmény drága apósom, édesapám és jómagam "műve".

Így néz ki távolabbról.

Sok sikert az első sütéshez, erre nekem még várni kell egy kis időt!

 

endre

filagória
Előzmény: recsiloz (789)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.28 0 0 791

Kedves siilec!

Férjem Ráckeve határában-Pestre menet-latott egy bontott téglás telepet-vállalnak bontást, megtisztítják, árulják-sajnos nem figyelt oda jobban, mert Ő maradék cserepet keresett! Biztos valahogy megtalálható!

Szia Sütögető

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: siileec (787)
Pirimidin76 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 790
nem kicsi:)
Előzmény: recsiloz (789)
recsiloz Creative Commons License 2007.09.28 0 0 789

Szia endru101 !

Nagyon szépen alakul a kemencéd, a fellette levő ácsolat is tetszik ez is saját készítés ?

Igen sok munka van vele, én most a kiszárításnál tartok de még jópár nap rámegy mire először fel lehet fűtteni a sütkérezéshez.

 

  
Előzmény: endru101 (781)
Sütögető Creative Commons License 2007.09.28 0 0 788

Kedves siilec! Szia!

Köszi szépen!-Így legalább megoldódott a zöld "szoknya "-csőváz rejtélye!Üdvözlettel Sütögető

Előzmény: siileec (778)
siileec Creative Commons License 2007.09.28 0 0 787
Köszi az infót, tehát figyeljem a környékben a század elején épült épületek bontását.
Előzmény: endru101 (786)
endru101 Creative Commons License 2007.09.28 0 0 786

Sajnos el kell hogy keserítselek, ugyanis én hosszas utánajárás eredményeként egy karcagi embertől sikerült nagyon korlátozott mennyiségben szereznem és tudomásom szerint ezek 1900-as évek első felében készültek és nem tudok róla, hogy gyártanák.

Anno ezekkel a lapokkal leginkább házak konyhájában lehetett találkozni és a padlót fedték vele. Nagyon jó, tömörre égetett téglák.

Jártamban-keltemben például Szentendrén az Antik Centerben találkoztam vele és gondolom. hogy az ilyen típusú harácsolós helyeken lehet találkozni vele.

 

Endre

Előzmény: siileec (785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!