Keresés

Részletes keresés

naox Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3743

"Én 1g-os kiszerelést keresek"

akkor nyilván nem befektetési céllal teszed, és így az ár sem elsődleges szempont.

" ha eladom, akkor arányosan többet is kapok érte"

nem hinném, legalábbis nem tipikus. A visszavásárolt tömbök jó része megy az olvasztóba, és akkor csak a grammár számít. Én vagy 3-500 1 grammos kártyát vágtam szét, nem volt nagy öröm.

"amiben az arany van, az maga a certifikáció is egyben,"

250 g-os is létezik ilyen csomagolásban

" de azokat visszavételkor bevizsgálják"

minden aranyat megvizsgálnak vételkor. kicsiketis/nagyokatis

(a "bevizsgálás" szónak amúgy nincs értelme, egy analitikus az vizsgál, és nem bevizsgál. Ha valaki "bevizsgálást" emleget, akkor alighanem csúsztat.)

" tovább is tart a visszaváltásuk"

3 perc

Előzmény: Ágoston Róbert (3739)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3742

Hát ha a fórum olvasása után tőlük rendelsz, akkor meg is érdemled.

Ezerszer ki lett itt vesézve kik a jó és megbízható cégek.

 

Erről jut eszembe, arany alapú biztosítást nálam lehet kötni.

Csak 50G árát kell befizetni és armageddon / Mad Max viszonyok esetén 100G arany felvételére jogosít. ;)

Ajándékba 1kg rizst adunk!

Előzmény: Ágoston Róbert (3732)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3741

USD

Előzmény: W_B (3730)
locon Creative Commons License 2012.07.03 0 0 3740

Maximum két oldalt kell itt visszolvass és ezekre pontos választ kapsz, Nálam sokkal értőbb emberektől! Ami biztos, egy grammos kiszerelést én még nem láttam, kivétel ez a "csoki"nak nevezett 50 grammos tábla amiket árulnak (persze drágábban mint az azonos súlyú egybelap...), ezek 50 grammos darabokra vannak osztva és törni lehet mint a csokit egy grammos részekre!

Certifikáció meg ha jól emlékszem 100 grammig a csomagolással együtt van, de ezt is pontosan leirják korábban itt! Sokkal fontosabb ahogy én látom, maga a gyártó, mint a "papir" amit adnak hozzá! Tulajdonképpen még nem fogtam kézbe hasonlót, de ahogy aneten a képeken láttam, kb egy számsorozat az egész az arany tokjának a hátuljába nyomtatva, szóval...

Az aranyat meg minimum közepes, de inkább hosszú távú befektetésnek ajánlják! Ezért sem ajánlják sehol sem (maximum a kereskedők) a kis (2-5-10-25-50 de sok helyen még tovább is elmennek ebben!) tételek vásárlását. Amennyiben kereskedni akarsz tényleg jobban jársz a tőzsdével, lehet már online is kereskedni bárhol...a fitikai arany nem igazán kufárárú, legalábbis nem számunkra kis emberek számára, túl sokma járjlékos költség hogy megérje.

Előzmény: Ágoston Róbert (3739)
Ágoston Róbert Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3739
Köszönöm a tippet! Én 1g-os kiszerelést keresek. Bár, az fajlagosan drágább, mint a nagyobb kiszerelés, de ha eladom, akkor arányosan többet is kapok érte, így itt nem veszítek rajta, viszont jobban osztható. Másrészt úgy hallottam, hogy csak a kis kiszereléseket küldik úgy, hogy a kártya, amiben az arany van, az maga a certifikáció is egyben, a nagyobb kiszereléseknél pedig csak egy külön tanusítvány van, de azokat visszavételkor bevizsgálják, így tovább is tart a visszaváltásuk.Ezeket az információkat itt meg tudja erősíteni valaki?
locon Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3738

Őket válaszd, ha magyarországról akarsz venni szerintem! Haonló cipóben járok mint Te, épp a megfelelő céget keresem vásárlás ügyileg, de eddig ők a legjobbak otthon!

 

http://www.aranypiac.hu/arfolyamok 40.3 euro/gramm ha 100as táblákat nézzük, amúgy természetesen kisebb kiszerelésben drágább lesz, talán azért volt kedvezőbb az általad emlitett cég, ott 10 grammig tényleg olcsóbbak az árak, viszont megbizhatónak egyáltalán nem mondanám a céget! aranyvásárlás.com szintén zenész!

Előzmény: Ágoston Róbert (3737)
Ágoston Róbert Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3737
Egy linket tudnál küldeni, ahol 41euró körül van befektetési arany? Én google-ben kerestem befektetési aranyra, és  csak olyanokat találtam, ahol 50eur felett van.
naox Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3736

" máris 52,5Eur fölé ugrik az ár, ami azért még mindig kedvezőnek hat."

jelenleg az arany 40.8 EUR-ba kerül. 41-41.2-ért gyak. bármelyik komoly kereskedő ad el neked. 

Előzmény: Ágoston Róbert (3735)
Ágoston Róbert Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3735
Köszönöm a gyors választ! Azért gondoltam tőlük vásárolni, mert 48eur volt 1g arany. Persze rászámolva az 5%+2% plusz költséget, máris 52,5Eur fölé ugrik az ár, ami azért még mindig kedvezőnek hat. Gondolom a kiszállítási díj nem lehet túl nagy, mivel nem több kiló aranyat szeretnék most rögtön vásárolni. Így gondoltam, hogy még e mellett a plusz költség mellett sem fogok rosszul járni. Bár most még egyszer megnéztem az oldalt, a 48euró csak "irányár", elvileg 5 percenként frissítik az árakat, ami viszont péntek délután óta nem változott (sem az aranyé, sem az euróból számított Ft ár, pedig mindkét árfolyamban voltak változások). Az aranyat természetesen nem fogom őriztetni, de ezek után nem fogok tőlük vásárolni. Letagadják a költségeket, nem tudnak felmutatni egy ASZF-et, számomra az aranyvásárlás ennél egy bizalmibb kérdés. Még egyszer köszönöm a választ, és tovább olvasgatom a fórumot.  
naox Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3734

Azt csak csendben jegyzem meg, hogy a weblapjukon elérhető aszf az _érvényes_, _aktuális_ aszf. Az, hogy nem cserélték le, az az ő problémájuk. 

Előzmény: Ágoston Róbert (3732)
Doublőr Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3733

Ha visszaolvastál, akkor te is tudod a választ, melyik cégeket ajánljuk itt. Egyébként az arany árára vásárláskor a listaáron kívül semmilyen költség sem "rakódik" rá. Elmész érte kifizeted és elhozod. A legegyszerűbb megoldást válaszd. Ha nincs tapasztalatod a cégről ne kockáztass! Ne adj esélyt arra, hogy izgulni kelljen milliós ár kifizetése után, hogy megkapod-e és mikor az aranyadat. A tároltatás, őriztetés főleg külhoni "biztonságos széfben", fizikai arany esetében szerintem nettó baromság, ráfizetés, csak veszíthetsz rajta. Összeomláskor ha máshol van a vagyonod, mások "kezelik", mit érsz vele? Ha bízol másokban (brokerekben), és nem akarod te őrizni, inkább vegyél értékpapírt, aminek árfolyama az arany árához van kötve (papírarany, arany certifikát). Ami mögött elvileg fizikai arany fedezet van, de... adott esetben az is csak egy darab papír, ugyanúgy, mint az elismervény 2 kg arany tárolásáról, amit egy huszadrangú cégtől (magyarországi leányvállalatától) kapsz biztosítékként.

Előzmény: Ágoston Róbert (3732)
Ágoston Róbert Creative Commons License 2012.07.02 0 0 3732
Üdvözletem! Tervezem, hogy befektetési aranyba szeretnék befektetni. Olvasgattam a fórumot, és láttam, hogy az utolsó hozzászólások a Safety Goldot (Aranyközpont partner) érintik. Velük vettem fel a kapcsolatot. A hölgy kezdetben nagyon készséges volt, gyorsan válaszolt a levelemre, és azt írta, hogy a náluk vásárolt aranyra egyéb költség nem rakódik rá. Amikor rákérdeztem, hogy ezzel szemben az ASZF-ben azt olvastam, hogy a vásárlásokat különböző jogcímeken 5%+2% költség terheli, azt mondta, hogy az az ASZF már nincs érvényben, új meg még nincs elfogadva, így azt nem tudja elküldeni. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy bár az természetes, hogy a szállítási, illetve tárolási költség is engem terhelnek, azért jól esett volna, ha erre ő is felhívja a figyelmemet, bár tényleg ez a legkisebb problémám. Amiért elbizonytalanodtam, az a félrevezető, vagy legalábbis annak ható kommunikáció, és az, hogy jelenleg ezek szerint, csak úgy tudok szerződni velük, hogy nincs érvényes ASZF. A másik problémám, hogy amikor írtam nekik, hogy csak érvényes ASZF-el vagyok hajlandó vásárolni, onnantól kezdve nem kapok választ, pedig addig negyed/fél óránként ment a levélváltás, most meg már több órája, hogy nem írnak semmit. Én ezek után nagyon elbizonytalanodtam bennük, és amit itt olvashatok, az sem túl bizalomgerjesztő. Keressek inkább mást? Mit javasoltok?
pongracz_attila Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3731
W_B Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3730

Mi a függőleges tengely mértékegysége ?

Előzmény: BlackVoid2 (3729)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3729

Hat, baromira nem azt jelenti.

Spot aranyar es a GLD aranyalapu befektetesi alap viszonya.

Előzmény: Jalso (3719)
naox Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3728

mindenképpen írd meg, hogy mi lett a vége!

Előzmény: Gabr0s (3727)
Gabr0s Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3727

Beszéltem a Debreceni irodájukkal is, mert korábban úgy volt, hogy Tőlük veszem, de végül a Bp-i átvételt választottam. A telefonváltások alatt a Hölgy szerzett valamicske bizalmat nálam, elmondtam a teljes jelenlegi problémát konkrétan, az ügyvédi huzavonát kerülvén mondjon valamit, mire számíthatunk. Logisztikai csúszásuk van, a Józsefet keressem jövőhéten, megkapjuk a terméket...

Jövőhéten többet tudunk, mondom a többi Aranyközpontos vásárlónak főképp....biztonságot és szebb jövőt! :) Gábor 

naox Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3726

" sejtették és várták, hogy a Ft megerősödjön az arany ára "essen" "

ilyet kereskedő biztos, hogy nem csinál.

Előzmény: Gabr0s (3725)
Gabr0s Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3725

Igazából én azt gondolom, hogy sejtették és várták, hogy a Ft megerősödjön az arany ára "essen" és utána rendelték meg a vevők aranyait, így a késés. A görög választások előtti 15-ig beakciózták magukat, talán ez is egy jele a dolognak.

Cégközlöny szerint 2011-ben alapították a cégüket, 3 kirendeltség, Debrecen, Szeged, Budapest, SafetyGold Zrt-vel partnerviszonyban vannak. Bizakodom...

Nem tudom, Ti hogy vélekedtek....

Gabr0s Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3724

Az Aranyközpont Zrt.-ről van szó?
http://aranykozpont.hu/

 

Most megijesztettél, sajnos már vásároltam tőlük, épp a jövő héten fog lejárni a 4 hét.

Egy innen megismert kollégával is váltok email-eket, aki szinten Tőlük vásárolt és Ő is jövőhéten várja az átvételt.

Jelenleg akitől vásároltuk az aranyat szabadságon van, jövőhét szerdán érkezik vissza állításuk szerint. A kolléga be is ment hozzájuk érdeklődni...jövőhéten többet tudunk.

Konkrét papírokkal tudjuk igazolni, hogy Tőlük vásároltunk (átutalási megbízás, email-ek, előlegszámla, feltételes visszaigazolás). Ezt felhasználva, huzavona után, csak visszakaphatjuk az összeget nemigaz? ...de még bízom, hogy megkapjuk a terméket is.

Utólag már én sem vásárolnék Tőlük, de most ez a helyzet, ezt kell megoldani.

Kedves kikilo szeretném, ha beszámolnál a fejleményekről, és bízzunk, hogy pozitívan rendeződik az ügyed, köszönöm, Gab

Előzmény: kikilo (3721)
W_B Creative Commons License 2012.06.29 0 0 3723

Részvétem. :-(

 

Nem az előre utalással van baj, hanem egyszerűen nem szabad ismeretlen, sufni cégektől vásárolni !

 

Itt a fórumon is emgneveztünk több, bejáratott, megbízható céget !

 

Előzmény: kikilo (3721)
Veszpremi Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3722

Én feljelenteném őket lazán. Meg apeh...

Előzmény: kikilo (3721)
kikilo Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3721

Szia,Gab. ! Remélem nem szálltál be az üzletbe velük.

Az én esetem velük: 2012 májuss 15.-én kötöttem velük szerződést,kicsengettem nekik a kp. összeget,de aranyat(még mintát sem tudtak mutatni) akkor sem láttam.Szintén,mint neked ment a duma az 1 hónapon belül megkapom az árút,és majd hívnak.Eredmény: most ott tartok,hogy futok a pénzemért mert hívni csesznek is rá.Amikor én hívom őket akkor türelmet kérnek, és majd esetleg a jövő héten lesz,meg várják a szállítmányt(én a lottó nyereményt várom,de az árú vagy elindult,vagy úton van, nem pedig várom).Jelenleg az aranyam sehol , a pénzemet pedig az ügyvédem próbálja visszaszerezni.Azt ígérték,hogy 5 munkanapon belül visszautalnak.Remélem nem későn válaszolok.Üdv. kikilo

Javaslatom:csak készletről szabad vásárolni,még ha egy kicsit drágább is.

 

Előzmény: Gabr0s (3685)
balacy Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3720

legyen igaza! :)

Előzmény: W_B (3715)
Jalso Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3719

nem biztos, hogy ertem mit is jelent ez, ezert rakerdezek:

 

valodi ar = amennyiert a kereskedonel megkapom ?

 

pld:

 

tozsdei ar 2005 januar harmadikan = 425 

kereskedonel mondjuk +5% => 425+5% = 446 USD  a kulonbseg 21 USD

 

2012.6.28:  

1550 USD

kereskedonel +5% => 1627 usd, a kulonbseg 77 usd

 

szerintem a grafikonod csak azt jelzi,hogy egyre tobbet keresnek rajtunk a kereskedok :) az emelkedo ar miatt egyre magasabb a marzs.

Előzmény: BlackVoid2 (3717)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3718

Ha nem lenne egyértelmű, a papír az a GLD ETF és 10-el természetesen fel van szorozva.

Forrás: http://www.spdrgoldshares.com/

Előzmény: BlackVoid2 (3717)
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3717

Most csináltam ezt a grafikont. A valódi ár és a papír ár viszonya.

A valódi ennyi dollárral kerül többe mint a papír. 2004-től, 2012 június 27-ig.

 

 

 

 

(Az előbb linkelt cikk az röhejes :D )

Veszpremi Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3716

A manus biztos beshortolta már jó ideje :)

Szerintem a negyedére esik :) Vagy megduplázódik :)

Előzmény: W_B (3715)
W_B Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3715
BlackVoid2 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 3714

Szerintem vegyél kisebb darabokat is a nagyok mellé, bizonyos helyzetekben hasznos lehet.

 

Pl. valamit venni akarsz, de épp nincs annyi pénzed, nem biztos hogy a 100G-s tömbtől akarsz megválni.

 

A megtakarítást érdemes havi szinten konvertálni szerintem és nem kivárni a nagyobb tételt.

 

Előzmény: locon (3703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!