Keresés

Részletes keresés

KKXVII Creative Commons License 2020.11.02 0 0 51247

Egyet értünk! A Kucorgó téren a központ irányából balra kanyarodó lámpaváltásnál is egyszerre van sárgája a maglód felöl érkezőknek. Életveszélyes, hogy elindulnak mikor még a kereszteződésben van a kanyarodó. Ha valaki lendületből.jön akkor az frontális baleset is lehet. Sos be kell állítani a lámpákat a Kucorgó téren!

Előzmény: Dehogyne (51246)
Dehogyne Creative Commons License 2020.10.23 0 0 51246

Jó lenne ha a kucin beállitanák a lámpákat, mert a pesti út egyenes irányban nagy a sor, rövidebb a zöld mint korábban. A minőségről már ne is beszéljünk.

Előzmény: cucu (51245)
cucu Creative Commons License 2020.10.23 0 0 51245
cucu Creative Commons License 2020.10.17 0 2 51244

Köszönjük szépen!

BoGar Creative Commons License 2020.10.15 0 0 51243

Vagy inkább a járdaszegélybe építve.

Előzmény: egonca (51234)
BoGar Creative Commons License 2020.10.15 0 0 51242

Ilyen egy magánrendelés, TB alapon.

Előzmény: cucu (51237)
cucu Creative Commons License 2020.10.15 -6 1 51241

Akkor valszeg nem az ortopédiára szerettél volna bejutni, ugyanis az a doki ma is bent volt. 

Ma kaptam a 2. kezelésemet, és éppen akkor jött ki a szobájából. Többen vártak rá.

 

Ja, nem említettem, hogy a bejáratnál a -nevezzük biztonsági embernek- az ürge milyen arrogánsan viselkedett. Pökhendi módon próbált kikérdezni, hogy miért és hová jöttem, de aztán felvilágosítottam a lehetőségeiről, és ennek során szóba hoztam a NOÉ állatotthont, ahol az ő stílusa idális volna....

Előzmény: kukácska (51238)
Peto Creative Commons License 2020.10.15 0 0 51240

Jelzőlámpás csomópontot építenek a Gyöngytyúk utcánál, terelés, útszűkület (egy sáv) van a környéken.

Előzmény: kukácska (51239)
kukácska Creative Commons License 2020.10.15 0 0 51239

Régen (kb.2 éve)  nem voltam a Cinkotai úti sorompó környékén. Reggel már az iskola előtt a Pesti úton állt a sor.

El tudom képzelni, hogy mennyire örült, akinek reggel arra felé kellett munkába menni:(

kukácska Creative Commons License 2020.10.15 0 0 51238

Nekem a Medical Centerben  kb. 2 hete azt mondták, hogy november végéig nem tudnak időpontot adni. Kérdeztem , hogy a "fizetősre sem"? Mondták, hogy oda sem, mert csak egy orvosuk van és egy héten csak egy nap rendel. Próbáljam meg november közepén, akkor már megnyitják a decemberi hónapot is. Ezt nem nagyon értem, de nem is akarom.

...végül a kerületi szakrendelőbe kaptam időpontot - október végére. Igaz, hogy a megadott napon a pontos időpontot el kell felejteni, mert Sebestyén doktornőnek (bocsánat főorvos-asszonynak) még az életben nem sikerült azt betartani...

Előzmény: cucu (51237)
cucu Creative Commons License 2020.10.14 0 1 51237

Üdv

Ma voltam a Medical Centerben vizsgálaton. Igaz, két hónapot vártam erre, de így utólag azt mondom, hogy megérte!

Nem kellett sokat várnom, a bejegyzett időpont előtt jóval behívtak. Az orvos rendkívűl segítőkész volt, mondhatni barátságosan viselkedett, és egy csomó jótanáccsal is ellátott. Sőt, még egy kezelést is kaptam rögvest, csak át kellett mennem a szemközti helységbe. Meg voltam rökönyödve, mert már annyi rossz dolgot hallottam, és arra voltam felkészülve, miközben teljesen másképp alakult a vizsgálatom.

Ez felér egy fél gyógyulással!! Már nem is fáj annyira a térdem...

cucu Creative Commons License 2020.10.12 0 0 51236

Külföldön = belvárosban

(Elírtam)

Előzmény: cucu (51235)
cucu Creative Commons License 2020.10.12 0 0 51235

Off, bár a kerületet is jócskán érinti.

 

https://index.hu/kulfold/2020/10/07/rendszamot_kaphatnak_a_biciklisek_es_a_robogosok/

 

Egyelőre külföldön, de a jég repedni látszik...

egonca Creative Commons License 2020.10.10 0 0 51234

Érthetetlen miért nem középen van az a nyomorult fedél. Akármerre járok, szinte mindenhol a jobb kerekeket püföli ez a fedél...

Előzmény: kari56 (51233)
kari56 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 51233

A fedlapokat mindig utólag állítják be. Azért a mai technológia mellett nem hiszem, hogy ne lehetne pontosan kimérni a szinteket, még az útalap betonozásakor. Azt sem értem, miért nem a felező, vagy a nyom közé fektetik a csöveket. Talán, mert akkor nem kellene évente újra bontani a fedelek környékét?

Előzmény: egonca (51232)
egonca Creative Commons License 2020.10.10 0 0 51232

Úgy láttam, hogy elkészült a Zrinyi út a Kucorgó és a Péceli út közötti szakasza. Az aszfalt jó lett, felfestették a középvonalat is. Viszont a csatornafedelek végig ütnek a Kucorgó felől a Péceli út irányába haladva. Pont a jobb kerekek alá esnek ezek a fedelek.

Érthetetlen, hogy a csatornafedeleket miért nem tudják rendesen szintbe tenni.

(Van valami fehér jelölés fedeleken, lehet, hogy utólag csinálnak vele valamit)

cucu Creative Commons License 2020.09.24 0 0 51231
cucu Creative Commons License 2020.09.23 0 0 51230

Szép lassan egyre többen jövünk rá, hogy milyen küzdelmet folytatott Levente, amikor 180 fokos fordulattal megújította kerületünk életét, pezsgést hozott ide, és milyen veszteség ért bennünket halálával...

Nem is szólva arról, hogy most milyen küzdelmeket kell megvívnia a jelenlegi vezetésünknek.

Előzmény: Kevin (51226)
cucu Creative Commons License 2020.09.22 -5 0 51229

Adtam egy pluszt! :)

Előzmény: Kevin (51226)
kukácska Creative Commons License 2020.09.22 0 0 51228

folytatás:

 

Tudom, hogy ez nem mai cikk, de csak ma olvastam. Közben rácsodálkoztam arra, hogy valaki nem tudja, hogy pl.:

- a tojáshéjat ne a mosogatóba dobjuk ki,

- a megolvad zsír hideg víz hatására megfagy, "bedarabosodik" vagy ráfagy/ráragad a vízvezeték/csatorna falára,

- a gríz víz hatására bele dagad a lefolyóba, stb.

Ezeket jobb helyeken már az óvodásoknak megtanítják. A Nébih-nek erre külön fel kell hívni a figyelmet?!

 

(nem elaludtam a két hozzászólás között, de "megzavart" egy telefonhívás....)

Előzmény: kukácska (51227)
kukácska Creative Commons License 2020.09.22 0 0 51227

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) összeszedte, hogy mit nem szabad leönteni a lefolyókon. Szász Péter, 2020. június 8. hétfő, 13:57 

A hatóság szerint általános gyakorlat, hogy a sütőolaj a lefolyóban vagy a szemetesben végzi ahelyett, hogy lerakóhelyre, vagy hulladékudvarokba vinnék. Ez igen káros, hiszen a csővezetékek falára lerakódva a csatorna dugulását okozza, a háztartási szemétbe öntve pedig nehezen lebomló anyagként jelenik meg a hulladéklerakókban.

 

A következőket nem szabad a lefolyóba önteni:

Olaj, vaj, zsír: olajat, használt olajat nem öntünk a lefolyóba, hiszen egyetlen csepp használt étolaj akár ezer liter élővizet is beszennyezhet! A víz felszínén úszva meggátolja az oxigénfelvételt, így elpusztítva a vízi élőlényeket. A vaj, margarin, zsír különösen olvasztott formában "veszélyesek", mert kihűlve ismét megszilárdulnak, és vízhatlan akadályokká alakulnak a csövekben - írja a Nébih az Ételt csak okosan oldalon.

Forró víz: mindig úgy öntsük le például a tészta vagy burgonya főzővizét, hogy megnyitjuk a hideg vizet és úgy öntjük ki a forró vizet. Nem tesz jót sem a mosogatónak sem a lefolyócsőnek a hirtelen hőmérséklet-különbség. Bár sokszor házi praktikaként dugulás elhárítására ajánlják a forró vizet önmagában, vagy ecettel, szódabikarbónával keverve, mégis az alkatrészek hosszabb élettartama érdekében érdemes óvatosnak lenni.

Ételdarabok, maradékok, nyers tészta, kávézacc: a tányéron maradt maradék a szemetesbe kerüljön, de ne dobjunk a mosogatóba tojáshéjat, nyers tésztás kanalat, kávézaccot, rizst, grízt, mert ezek felszívják a vizet és szintén dugulást okoznak.

Felmosólé: mivel ebbe a felmosáskor kisebb szennyeződések kerülnek nem szabad a lefolyóba önteni, csak a wc-be. Emellett nem is higiénikus.

Gyógyszerek: ez már nem higiéniai vagy dugulási kérdés, egyszerűen a környezetünknek ártunk azzal, ha gyógyszert öntünk a lefolyóba.

A Nébih ezeken túl azt is javasolja, hogy

  • mindig legyen könnyen tisztítható szűrő a lefolyón
  • és a mosogatót minden mosogatás után ki kell törölni.

 

Kevin Creative Commons License 2020.09.22 0 1 51226

Ma bent jártam autóval és gyalogosan is a VII. kerületben az Akácfa utcában és környékén.

Minden rosszat visszavonok a kerületünk vezetéséről, amit az elmúlt 20 évben mondtam.

 

Egészen döbbenetes az a mocsok ami ott található az utcán.

kukácska Creative Commons License 2020.09.22 0 0 51225

Aki még nem olvasta/tudja:

már nem csak az FKF honlapján olvasható az októberi lomtalanítás a kerületben, de mi már megkaptuk a területileg "pontos" időpontot is.

kari56 Creative Commons License 2020.09.18 -14 2 51221

A mínuszok majd télen jönnek.

Az anyázásról volt szó és annak oka van. Erre kívántam rávilágítani.

Előzmény: luiapple (51220)
luiapple Creative Commons License 2020.09.17 -5 1 51220

Egy szóval nem írtam, hogy egyet értek a budapesti bringás megoldásokkal. Én inkább a tolerancia oldaláról próbáltam megközelíteni a problémát. Ezek szerint nem sikerült. Jöhetnek a mínuszok, az sokkal könnyebb mint értelmesen érvelni!

Előzmény: kari56 (51219)
kari56 Creative Commons License 2020.09.17 -3 2 51219

Tökéletes példa, a két település szinte azonos paraméterekkel bír. Területe kb. fele a fővárosnak, népsűrűsége, meg alig éri el a legritkábban lakott kerületét (soroksár) és tizede a fővárosi átlagnak.

Ja az egész egy lapos vidék, míg itt van némi szintkülönbség. Szegeden 3m, pesti oldalon ~120, a budain ˇ370. Mint két tojás:)

A holland példák is kitűnők. Napi átlag 1,2 km-t tekernek. Ennyiért inkább gyalogolnék. Nekem napi 45 a norma, kitérő nélkül.

A belvárosban dolgozom és látom a forgalmat. Nem tudom hogy számolják a tíz autónkénti egy kerékpárt. Egy ebédnyi idő alatt (kb. fél óra) 10-15 kerékpár az úton, a többi járdán. A fele ételfutár.

Egy lámpafordulóval 45-50 autó, összesen 5-600.

Most, hogy minden áron meg akarják tartani a kerékpár utakat, a járdára is felviszik a forgalmat, így már a gyalogokkal is konfliktusok alakulnak ki. Ebből az következik, hogy a kerékpárosokat csak az autók és a gyalogosok zavarják. A galambokat még nem kell kitiltani a kerékpár sávoktól.

Előzmény: luiapple (51217)
luiapple Creative Commons License 2020.09.17 -5 1 51218

Kedves Mínuszka! Örülök hogy jól vagy. Igyekszem időnként írni, hogy legyen lehetőséged nyomkodni. Aggódtam egy kicsit, mert legutóbb elmulasztottad. Üdvözöllek barátsággal!

Előzmény: luiapple (51217)
luiapple Creative Commons License 2020.09.16 -4 1 51217

Ajánlom a nagy bringaellenesek figyelmébe Szegedet. Itt a bringások bárhol felbukkannak. Járdán, úton, kerékpárúton. Senki nem anyázik.

Nekem miért nincs nevem? Creative Commons License 2020.09.11 0 0 51216
kukácska Creative Commons License 2020.09.11 -1 0 51215

A rakosmente.hu-n van az is, hogy szeptember 12-ről 13-ra virradó éjszaka véglegesen lezárják a Tarcsay úti vasúti átjárót az autós forgalom elől. Ezentúl csak a felüljárón lehet közlekedni. Megpróbáltam azt a tájékoztatót is bemásolni ide, de valamiért nem sikerül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!