Keresés

Részletes keresés

NyiMisi Creative Commons License 2016.08.07 0 0 5728

Az akác nedvesen is jól ég. Ez tény. Nem a víztől ég jól, hanem attól, hogy a többi fafajhoz képest alacsonyabb a nedvességtartalma.

Előzmény: Energetikus (5727)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.07 0 0 5727

Eddig nem hülyéztem le senkit. Ha az az állítás igaz, hogy a fa vizesen jól ég, akkor az a logikai szabályok szerint azt is jelenti,hogy a víz segíti az égést. Mivel, hogy a tudomány mai állása szerit ennek az ellenkezője igaz, ilyent leírni nagyfokú felelőtlenség. Ez  egy tény. Mint ahogy az is, hogy a fabrikett fából készül és egy deka szemét nincs benne.

Előzmény: NyiMisi (5725)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.07 0 0 5726

Igazad van. Nem bonyolult, csak meg kell nézni a forgalmi engedélyt. Arra kérlek ne titokzatoskodj, áruld el, hogy ennek az adatnak az ismeretében milyen összefüggést tudunk  kihámozni a fa térfogatsűrűségének meghatározását illetően?

Előzmény: NyiMisi (5724)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5725

Ha én állítom nem igaz, ha hivatkozással alátámasztom akkor annak készítője hülye. Csak az mond igazat aki préselt szemetet árul balekoknak.

Előzmény: Energetikus (5722)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5724

Nagyon bonyolult kinyomozni egy jármű térfogatát. Egyébként jól elbeszélgettél önmagaddal, de az érvek már megint elmaradtak. Csak a hülyeséget szajkózod. Leírhatod százhuszonnyolcszor, hogy nem értek a fatüzeléshez, attól még nem változnak meg a tények.

Előzmény: Energetikus (5721)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5723

Becsülöm a kitartását.

Előzmény: Zöld Bika (5718)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5722

Ezt egy internetes oldalon megjelent hányaveti tanulmányból idézte. A készítője sem gondolta át, hogy mit ír le. Valószínűleg azt kívánta közölni, hogy az akácfa a többihez képest könnyebben elégethető nedves állapotában is.

Hát igen. Nagy az Isten állatkertje. Ennyi erővel írhatta volna azt is, hogy kiválóan, netán tökéletesen.

Előzmény: Zöld Bika (5719)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5721

Köszönöm a kioktatást! Nem is értem, hogy miért gyötörtem magam közel két évtizeden át különböző iskolákban.

Azért továbbra is látni szeretném azt a tűzifa mérlegeléséről kiállított bizonylatot amelyiken a mért tömeg mellett a térfogat is fel van tüntetve. 

Előzmény: NyiMisi (5717)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5720

Melyik nem igaz? Az, hogy a víz nem lehet nehezebb mint a víz? Különben nem fordulhatna elő, hogy az akácfa m3-enként 12 mázsát nyom. -Hacsak a fa nem nehezebb szárazon mint vizesen. A részedről meghatározott száradásból eredő 50%-os tömegcsökkenést elfogadhatónak tartottam, mert az közelebb jár a valósághoz.

Előzmény: NyiMisi (5716)
Zöld Bika Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5719

Abból pedig, hogy ekkora ökörséget leír, miszerint az élőnedves akácfa is jól ég, az is teljesen egyértelmű, hogy fogalma sincs a fatüzelésről.

Előzmény: Zöld Bika (5718)
Zöld Bika Creative Commons License 2016.08.06 0 0 5718

Hagyd, alapvető dolgokkal nincs tisztában! Aki szerint a liter SI mértékegység, attól mit várjunk?

Előzmény: Energetikus (5714)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.05 0 0 5717

Két adat áll rendelkezésre. Az egyik a térfogat a másik a tömeg. Nem nehéz kiszámolni.

Előzmény: Energetikus (5713)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.05 0 0 5716

Az előző mondatban azt bizonyítottam, hogy a te logikáddal sem igaz amit állítasz.

Előzmény: Energetikus (5714)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.05 0 0 5715

Annak, hogy a saját képedre formázott álarcban mész a maszkabálba, mi értelme?

Előzmény: Törölt nick (5712)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.05 0 0 5714

Az előző mondatodban Te csökkentetted a tömeget 50 %-kal. most akkor engem cáfolsz, vagy saját magadat?

Köszönöm a linket, de már korábban láttam a az oldalt sok-sok másikkal együtt. Szeretném, ha saját kútfőből merített érveket ütköztetnénk lehetőleg az egymás iránti tisztelet megtartása mellett.

Előzmény: NyiMisi (5711)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.05 0 0 5713

A mérlegjegyen nem szokott lenni térfogatsűrűségre vonatkozó információ. Azért őrizd meg, kettő dologra biztosan alkalmas lehet.

Előzmény: NyiMisi (5710)
Törölt nick Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5712

Arra gondolat regisztrálok újabb nicknevet. Ha több kamunév mögül osztom az észt és elég sokáig szajkózom a hülyeséget a brikettről meg az önzsugorodó fáról talán majd elhiszik a meséimet.

NyiMisi Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5711

https://sites.google.com/site/akacfaoszlop/akac-fa-jellemzoi

Sűrűsége szárazon (6 - 12 % nedvességtartalom) 600 - 800 kg/m3, lég szárazon (12 - 18 % nedvességtartalom) 650 - 850 kg/m3, élőnedvesen 800 - 900 kg/m3. A frissen kitermelt akácfa mindössze 35-45% nettó nedvességet tartalmaz, ezért frissen vágva is jól ég.

Mondjuk az élőnedves számokkal vitatkoznék, mert legfeljebb téli vágású hozza a 900 kg-ot, de nagyjából stimmel. 425 kilóra maximum a fabrikett kereskedők képzeletében szárad.

Előzmény: Energetikus (5709)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5710

Legközelebb elrakok neked egy mérlegjegyet.

Előzmény: Energetikus (5709)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5709

Az akácfa térfogatsűrűsége élőnedvesen átlagosan 850 kg/m3. Ennek a fele 425 kg.

Előzmény: NyiMisi (5708)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.04 0 0 5708

Mi nem világos? Veszek az erdészettől egy köbméter akácot ami legfeljebb néhány hetes. Így kb. 1100-1200 kg-ot nyom. Fogom felvágom és behordom  fatárolómba amit ugye nem adtam ki bérbe egy multinak sem. Ha 50%-ot veszít a tömegéből még akkor is többet nyom mint a 364 kg fabrikett. Ha az újságban keresnék tűzifát és Kolompárék hoznák a ducato-val, a sajátos mérőszalagjukkal mérve akkor neked lenne igazad.

Előzmény: Energetikus (5707)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.03 0 0 5707

Nem tudom, hogy  mire gondolsz. Elmondanád bővebben?

Előzmény: NyiMisi (5705)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 5706

Tudod mekkora felár egy túrajárat? Hallottál már az AETR megállapodásról? Egyáltalán hogyan hajtson be minden kis utcába egy nyerges szerelvény?

Előzmény: Zöld Bika (5704)
NyiMisi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 5705

Ha csalóktól veszem akkor igazad van, egyébként meg szorozd meg kettővel.

Előzmény: Energetikus (5702)
Zöld Bika Creative Commons License 2016.08.02 0 0 5704

A teljes kamion mennyiségre gondolsz? Az nyilván nem egy háztartási mennyiség, persze. Viszont, ha például túrába tudja szervezni a kereskedő a vevőit, akkor egy teljes kamion áruval körbeautózva mindenkinek olcsóbb a szállítás, mintha egyenként mindenkihez külön-külön megy. Arról nem is beszélve, ha egy-kétheti adagokban hordod haza Te magad. Ilyen is előfordul, nem is ritkán.

Előzmény: csiba00 (5700)
Zöld Bika Creative Commons License 2016.08.02 0 0 5703

:) Igen, meglátásom szerint tökéletes a leírásod.

Előzmény: Energetikus (5701)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5702

Ha az egy köb akácodból kiveszed a vizet az sem lesz sokkal több 364 kilónál. Egyébként a 18.500,- nem is olyan hű de olcsó.

Előzmény: NyiMisi (5672)
Energetikus Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5701

Szerbusz!

Pontosan tudom, hogy miről van szó. Én csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy helytelen a kifejezés. A m3 az

m3 az erdőben is, meg a legelőn is. Az a bizonyos "1.7" egy általánosságban elfogadott váltószám. Teljesen mindegy, hogy a sarang milyen magas, lényeg, hogy az alsó és a felső síkja is párhuzamos legyen. A térfogategységet űrmétrnek nevezik. Ha a sarangot 1,7m magasra építik a mérés és számolás egyszerűsítése érdekében, akkor 1,0 méternyi hosszúságban helyet foglaló fa mennyiségét 1,0 "erdei méter" egységgel illetik, ami 1,7 űrméter. Ha ennyit megveszünk, akkor vettünk 1,0 m3 tűzifát és kaptunk ajándékba 0,7m3 egészséges erdei levegőt. Jól gondolom?

Előzmény: Zöld Bika (5688)
csiba00 Creative Commons License 2016.08.01 0 0 5700

Tudom, hogy így működik, csak ismerve a logikádat csodálkoztam azon, amit írtál. Mert azért ekkora mennyiségű brikettet szinte biztos, hogy nem egy szezon alatt használ egy el átlag fogyasztó. Valószínű, hogy 3-4 szezonra is elég.

Azt egy betűvel sem írtam, hogy nekem ez olcsó. Csupán arra próbáltam rávilágítani, amiről ment itt régebben a beszélgetés, de mindegy, lényegtelen.

Előzmény: Zöld Bika (5697)
NyiMisi Creative Commons License 2016.07.31 -1 0 5699

Nem tudom honnan szedted ezeket a számokat, akikkel mi dolgozunk azok 350Ft/km áron csinálják a belföldi fuvarokat nyerges szerelvénnyel és rövid távon óradíjat alkalmaznak. Egy 6,5 tonna terhelhetőségű emelőházfalas, ponyvás géppel pedig 160Ft-ért dolgoznak kilométerenként.

Tonnánként kb. 10 Ft különbség minden kilométernél. Szerintem a háztartási méretek miatt ennyi árkülönbségért nem éri meg egy félpótkocsira való brikettet megvenni.

Előzmény: Zöld Bika (5697)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!