Keresés

Részletes keresés

Chip-TFF Creative Commons License 2013.11.04 0 0 7030

Egy gyors AF-nek nagyobb hasznat veszed.

Előzmény: Hen22 (7029)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 7029

a 70-210-es még mindig tetszik de azt javasolták hogy inkább az újabban gondolkozzam.
Nem tudom mennyire kell az IS ebben az esteben, mivel kézből fotózom. :/

Hen22 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 7028

Jajh hát most nézem a 70-200 usm-et de hát sajnos nekem erre még nincs pénzem :( egyszer biztos lesz, de nem tudok egyelőre ilyenre beruházni. Lassan lépkedek fel a ranglétrán :)

Hen22 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 7027

Lehet nem voltam így egyértelmű :)
Tehát ezt a két obit meg tudom most venni használtan, és elég olcsón (45E), 2 különböző ember adja el őket, de mindketten ugyanannyiért adnák. Tehát ezért írtam hogy nem az ára a lényeg jelenleg. 

Ha van olyan obi amit hasonló árban meg tudok venni használtad de szerintetek jobb az említett kettőnél akkor az ilyen tanácsokat is szívesen fogadom :)

Chip-TFF Creative Commons License 2013.11.03 0 0 7026

Gyujts meg egy kicsit es ruhazz be egy hasznalt 70-200/f4 USM -re. Azt nem bannad meg ha ki tudod hasznalni.

De ha minden aron a ketto obi a lehetoseg az USM-esre szavaznek, mert bar nem ismerem az 55-250 AF sebesseget, de gyanitom nem lehet olyan nagy szam. Marpedig a sporthoz ez elengedhetetlen tenyezo.

Előzmény: Hen22 (7024)
ötfelezős Creative Commons License 2013.11.03 0 0 7025

Az árgép szerint az első legolcsóbban 57 eFt, a másik meg 77 eFt, biztos, hogy ezekről van szó?

Eszerint a 70-210/4-ről letettél. :)

Előzmény: Hen22 (7024)
Hen22 Creative Commons License 2013.11.03 0 0 7024

Sziasztok!

Kezdő tükörreflexes géppel rendelkező fotós vagyok (Canon 40D). Most új objektívet szeretnék venni (eddig egy EF-s 18-55mm f/3.5-5.6 IS II obim volt/van). Főleg lovassportot fotózom.
Nem tudok dönteni az alábbi 2 objektív között (használtak, így ajánlatban az áruk megegyezik most nem ez a döntő)
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 II IS 
Canon EF 75-300mm f/4-5.6 III USM

Kérlek segítsetek :)

Csacsiterelő Creative Commons License 2013.09.01 0 0 7023

A kiinduló kérdésem arra vonatkozott, hogy pl ezt a képet 1/4000-el kattintva láthatok-e valami változást...

Igen láthatok, minnél jobban nagyítok annál többet. Ha nem nagyítgatok akkor szinte észrevehetetlen a különbség.

Előzmény: Csacsiterelő (7022)
Csacsiterelő Creative Commons License 2013.09.01 0 0 7022

Itt egy részlet 1/2000-el

Nekem tetszenek azok a képek is ahol látni a felverődő földet, sarat vizet...

 

Előzmény: 323d (7020)
ötfelezős Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7021

Igen, amit én rövidre fogtam, azt voltatok szívesek részletezni, miszerint a cél határozza meg az eszközt. Mit akarsz látni? Aszerint kell exponálni.

 

Meg még talán annyit tennék hozzá, hogy Mckmester említi ugye az A0-ás nagyítást - érdemes mindig a legjobbra törekedni a felvétel során.

323d Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7020

A matematikus kollégának én is nyomnék egy likét... 

Pontos záridőt előrre nem lehet megmondani, teljesen helyzetfüggő. Ha nem mozdítod a kamerát és csak elmegy előtte az autó akkor tényleg rövid záridőt kell használna ahhoz, hogy álljon az autó:

Ugyan a helyzet 1/30-ra:

Teljesen más a helyzet ha mondjuk szemből jön az autó 1/500:

Ugyanez oldalról:

Ugyanez erősen svenkelve 1/50-el:

A magam részéről úgy tartom  jónak, ha forognak a kerekek, egyébként olyan parkoló hangulata van.

Gyakorolj. Azt azért jó tudni, hogy a nagyon hosszú idővel csinált svenknél előjön az, hogy a kocsi különböző pontjai különböző íveken mennek, ezért ha a kocsi egy része éles is lesz, a többi nem biztos.

Üdv.: 323d

 

Előzmény: Csacsiterelő (7015)
Dragon22 Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7019

1/2000??? 1/4000??? Olyan képet akarsz, amin a motor/autó olyan a képen, mint egy odaállított szobor? 100km/h-mellett ha 1/2000-el fotózol, már annyira nem mosodik el semmi, hogy a gumiról is le tudod olvasni a méretet...

Én nem szeretek 1/640-1/800 alá menni, a fent említett okok miatt.

Előzmény: Csacsiterelő (7015)
mckmester Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7018

Hmm. Matematika 8. osztály. Egyébként nyomnék egy like -ot 7016 hsz. -re :-)

 

Ötfelezős fórumtársunk azt akarta mondani, hogy ha a pálya széléről rád merőleges egyenes úton 100km/h órával haladó 5 méteres autót lefényképezel, hogy kb. így 

 

http://www.autoblog.com/photos/local-motors-rally-fighter-quick-spin/#photo-216416

 

töltse ki a képet, és így álljon rajta az autó, akkor az öreg Canon 5D képén kb 10-11 pixelnyit fog elmosódni, a 4368 -ból ha 1/2000 záridőt használsz (A Canon 5D II -n meg 14 pixelt számoltam az 5616 -ból, de a lényeget érintve mindegy).

Ha A0 -s méretben nyomtatod ki, akkor picit látszik, ha normál LCD képernyőn nézed akkor meg éles lesz. Bár ki mit lát elmosódottnak ugye. 

 

Előzmény: Csacsiterelő (7017)
Csacsiterelő Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7017

Kérlek fordítsd ezt le egy hozzád jóval kevesebbet értő, de fényképezni szerető egyén által is értelmezhető szintre. :-))

 

Előzmény: ötfelezős (7016)
ötfelezős Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7016

Első közelítésben, középiskolás fizikával nézvén a dolgot, például egy 100 km/órás sebességgel keresztben haladó autó egy 5 m-es képmezőt úgy leképezve, hogy a kisfilmes méreten 30 mm legyen, a képen 0,09 mm-t mozdul el 1/2000 másodperc alatt. Ezen a távolságon egy 5D-n van kb 10 pixel. De ha a filmes korszakból származó CoC-t nézzük, az is 0,03 alatt van kisfilmnél.

A következtetés személyre szóló, vonja le mindenki magának.

 

 

(Eltekintve bármilyen történelmi vitától arról, hogy egy gépben hány képérzékelő egység hogyan van, Bayer urat nem megidézve, a kész kép pixeleit alapul véve.)

Előzmény: Csacsiterelő (7015)
Csacsiterelő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7015

Próbálom, nem ezért kérdezem. Nem is mozdul be. Lehet hogy rosszul kérdeztem. Tehát kb mi az a zéridő amit ha elérek felette már nem lesz különbség. Pl én 1/4000 és 1/2000 között nem látok különbséget, lehet hogy 1500 vagy 1000 nél sem lenne még?

Talán így érthetőbb

Előzmény: Chip-TFF (7014)
Chip-TFF Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7014

Miert? Mi a gond az 1/1000-el? Bemozdul? Milyen jellegu kepeknel? Svenkelni szeretnel? Vagy csak siman allo motorokat fotozni a palyan? Egyebkent a punding probaja az eves. Probald ki es meglatod. ;) Ezert kell a fotozashoz rengeteget gyakorolni.

 

Előzmény: Csacsiterelő (7013)
Csacsiterelő Creative Commons License 2013.08.28 0 0 7013

Sziasztok,

Ha auto és motorsportot fotozok, kb meddig van értelme csökkenteni a záridőt? Pl 1/1000-1/1500 felett akár 1/4000? Észrevehető ez a képeken?

550D és 55-250-el, obit középtől a 250 között használva leginkább.

 

fotóriporter Creative Commons License 2013.08.25 0 0 7012

peterssen: Még egy érv a ragasztószalag mellett....a szilikon tok hasznos és meg lehet szokni, de azért egészen más a fogása vele, és amik a pro vázakra léteztek a Camera Armortól, azok egészen durva kialakításúak. Annak jó, aki csak bevágja a csomagtartóba/hátsóülésre. Aki táskában hordja a gépet, annak nem ideális a vastag gumi, mindenféle kidomboruló bordákkal. És ezt mástól is hallottam már ellenvéleményként, nem csak én gondolom így.

A kisebb vázakra gyártott EasyCover nem rossz, nagy előnye, hogy viszonylag vékony, de azért egy szűkösen pakolt táskában még ezen is érződik, hogy nem az igazi.

 

Valószínűleg az EasyCover azért nem gyárt profi gépekre, mert a formájuk is bonyolultabb, amire nehéz lenne ugyanúgy illeszkedő tokot gyártani, meg inkább a szélesebb piacra méreteznek. A BodyArmor meg talán azért nem gyártja már, mert a profi gépekhez nem igazán vették a fentiek miatt.

Előzmény: peterssen (7008)
taylor67 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 7011

Szeretnék segítséget kérni három képpel kapcsolatban, hogy miért nem sikerültek.

Nem szeretném ide felrakni őket, ezért megköszönném, ha privátban segítenétek.

 

email címem: szmail@freemail.hu

PJRT Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7010

Köszönöm szépen a figyelmességed! :)

 

 

Anna

Előzmény: nemethla (7009)
nemethla Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7009

Anna, írtam mélt, ha még fonots Neked egy jó tele-zoom Nikonra...

Előzmény: PJRT (7007)
peterssen Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7008

Hogy miért nem gyártanak rájuk? A csuda se tudja. Igazából szerintem az sem érv, hogy ezekből a gépekből kevés van. Mert csak.

 

A Camera armor nevű cucc volt D2x-D3-ra de D4-re az sincs.

Előzmény: PJRT (7007)
PJRT Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7007

pont azért kéne rájuk ilyen tok, nem? Mondjuk olvastam ellenérveket is a szilikon tokot illetően. Szerintem egy jó találmány, hobbistáknak is. Tapasztalat.

 

 

Anna

Előzmény: peterssen (7006)
peterssen Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7006

Sajnos ők sem. Hiányzik mindkét gyártótól a felső sor.

 

(van egy elméletem, hogy a professzionális vázak a nagyobb súlyuk, meg a festett fém miatt (legalábbis optikailag) sérülékenyebbek, mint a műanyag kisebb vázak.)

Előzmény: PJRT (7005)
PJRT Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7005

http://www.easycover.eu/camera-cases

 

hátha itt megtalálod, amit keresel. Itthon is vannak forgalmazóik.

 

 

Anna

Előzmény: peterssen (7001)
szl1973 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7004

Én is ezt használom 1D Mk3, Mk4 és most X vázon soha nem volt gond.

Előzmény: whoa (7003)
whoa Creative Commons License 2013.08.18 0 0 7003

Az Aquatech SportShield volt a gepen.

Előzmény: Chip-TFF (6999)
323d Creative Commons License 2013.08.17 0 0 7002

Igen jól tudod, a fejdobra tettek egy érzékelőt, hogy nehogy felcsavarja a szallagot. Nem tudodm a vinyós kameráknál ez mennyire bevált szokás. Azt viszont láttam, hogy szemerkélő esőben fotótak D300-al 80-200AF-S obival. Nem először és utóljára.

Üdv.: 323d

Előzmény: nemethla (6998)
peterssen Creative Commons License 2013.08.17 0 0 7001

És valaki már elkezdhetne a professzionális vázakra is gyártani szilikonos védőcuccokat.

 

http://delkin.com/c-147094-protect-snug-it-pro.html

 

Igaz ez nem a három kívánság című műsor...

Előzmény: peterssen (7000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!