Keresés

Részletes keresés

harpokratesz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 927
Na vajon miért?
Előzmény: Dr. Máris (919)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 926
Hát akkor mi a szűzmária?????????????????
Előzmény: harpokratesz (923)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 925

Azt honnan veszed, hogy nem akar nyerni?

 

Előzmény: harpokratesz (922)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 924
az a te szegénységi bizonyítványod, hogy neked csak az olimpiai arany az eredmény...
Előzmény: harpokratesz (922)
harpokratesz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 923
Mert az nem minta.
Előzmény: kicsisyl (921)
harpokratesz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 922
Akkor meg épp ideje, hogy visszavonuljon. Főleg, ha nem nyerni akar Pekingben.
Előzmény: szaltósGera (917)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 921
.....ez mind szép és jó, de ha ebből az aspektusból vizsgáljuk a kérdést, akkor miért is történhetett meg az a furcsaság, hogy kiöntötték a mintát?????
Előzmény: szirl v2.0 (916)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 920

Valóban, alkalmazzák.

De akkor tanulják is meg, hogy mik a a szabáyok és a főnöküket hívogassák, hogy jajj, istenem most mit csináljak?

 

Előzmény: zorglub (915)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 919

No és miért tűnik annak?

 

Előzmény: harpokratesz (912)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 918
Ez a hipotézis nem mentesít senkit azalól, hogy egy erősen ártatlannak vélhető élsportolót, valaminő okból kifolyólag lenyomorítanak.
Előzmény: szirl v2.0 (908)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 917
Kovács Áginak semmi esélye megnyerni az olimpiát mégha doppingolna akkor se...
miről beszélsz? láttad te mostanában Ágit úszni? csak élvezetből teszi és már nem tud olyan eredményeket elérni, mint régen...
Előzmény: szirl v2.0 (908)
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 916
Mert ha esetleg tényleg doppingolt (szerintem nem doppingolt, de ha mégis), és ez nemzetközileg kiderül, és aztán az is, hogy a magyar doppingosok elnéztek egy vétséget, akkor mindenki repül a MACS-tól, plusz soha egyetlen magyar úsztóról el nem hiszik nemzetközileg, hogy tiszta, akárhány tesztje is volt. Kényszerhelyzet.
Előzmény: kicsisyl (905)
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 915
Tiszteljenek.

És minden tiszteletükkel együtt előjogmentesen alkalmazzák a minden sportolóra érvényes eljárásokat, szabályokat.
Előzmény: Dr. Máris (909)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 914

Szerintem olvasd el, hogy mi történt.

 

Előzmény: szirl v2.0 (908)
k.peti_ Creative Commons License 2007.11.12 0 0 913

Az ellenőrök sosem trükközhetnek, nagyon pontosan le van írva a szabályzatban hány kémcsövet kell használniuk, mennyi vizeletet kell venniük és hogyan kell tájékoztatniuk a sportolót.

Na ezt ők megszegték.

 

A WADA ellen már többen megkezdték a visszaéléseik miatt a kampányt:

 

"John Coates, az Ausztrál Olimpiai Bizottság elnöke azzal az igénnyel állt elő, hogy a jövő évi játékok helyszínére, Sydneybe látogató amerikai Barry McCaffrey-t, a Fehér Ház mellett működő kábítószer- és doppingellenes hivatal igazgatóját ne engedjék be az ötkarikás létesítményekbe.

A nagytekintélyű amerikai vendég a doppingellenes küzdelem egyik amerikai élharcosának számít. Az egykori tábornok többször bírálta a NOB-ot, és hangoztatta, hogy egy teljesen független nemzetközi doppingellenes ügynökséget tartana ideálisnak. McCaffrey vasárnap egy 26 ország részvételével rendezendő doppinggal kapcsolatos tanácskozásra érkezik Sydneybe.

Coates szerint az amerikai politikus arra használná fel a kongresszust, hogy folytassa támadásait a NOB által november 10-én létrehozott és Dick Pound alelnök vezetése alá utalt nemzetközi doppingellenes ügynökség (WADA) ellen. "

 

http://www.origo.hu/sport/19991113nemkivanatos.html

Előzmény: harpokratesz (873)
harpokratesz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 912
De annak tűnik, ettől függetlenül lehetett tiszta.
Előzmény: Dr. Máris (893)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 911

Nem mint kiváló sportolót kellett volna tisztelniük, hanem mint embert....

 

Egyébként ebben az országban nem ját tisztelet senkinek, csak a pénzhajhász -adócsaló, mások nyomorán gőgösen röfögő dúsgazdag pénzembereknek.... :-(

Előzmény: harpokratesz (906)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 910
a 4. bekezdésed nem válasz a feltételezésemre...
Előzmény: zorglub (904)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 909

De igen. Egy olimpiai bajnokot tiszteljenek.

 

Előzmény: harpokratesz (906)
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 908

Tegyük fel, hogy egy kínai úszó elveri Kovács Ágit az olimpián mondjuk 2 testhosszal, nagyon gyanúsan nagy előnnyel. És ekkor kiderül, hogy ezt a kínai úszót vizsgálták ugyan doppingügyben, de sajnos nem volt elég a minta, mert a főtitkár elvtárs épp személyesen kihallgatásra rendelte magához a sportolót, és annyira izgult, hogy nem ment a minta. Stb, stb, add hozzá a teljesen ugyanolyan sztorit, mint Ágié. A sportoló eddig sosem bukott le, és így tovább.

Namost te ilyenkor mit mondanál? Hogy igenis helyes volt, hogy ezt a nőt engedték versenyezni és nyilván teljesen tiszta, csak épp izgult?

 

Ez csak egy példa, én nem gondolom, hogy Ági doppingolt, csak azt gondolom, a szabálytól eltérni nem lehet, mert aztán ilyen eset lehet nemzetközi szinten...

Előzmény: Dr. Máris (902)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 907

Itt nem Kovács a lényeg. Bárki más jó lett volna nekik.

 

Előzmény: szirl v2.0 (903)
harpokratesz Creative Commons License 2007.11.12 0 0 906
Nem az a dolguk, hogy tiszteljék a sportolót. Több tisztelt, nagyrabecsült élsportoló lebukott már dopping miatt. Olyan is volt aki nem bukott le és mikor visszavonult, akkor vallotta be, hogy végig doppingolt.
Előzmény: kicsisyl (885)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 905

Nem Ágit akarják lejáratni! Nekik egyszerűen valamiért kellett egy nagy vad és Ági volt az első, aki ejthető áldozat volt ...ennyi

 

A miért itt a lényeg!! Miért kellett nekikegy nagy vad!!!??

Előzmény: szirl v2.0 (903)
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 904
"Ágit nem tájékoztatják félre": ezt mi alapján állapítottad meg? Az egyik fél állítását a másikéval szemben milyen alapon részesíted előnyben? A jog, jogállamiság nem így működik.

A jegyzőkönyvben fogalaltak annál világosabbak.

Egy 12 éve versenysportoló olimpikon esetében az, hogy "azt mondják ebből baj lesz" kb. egyenértékű azzal, mintha aláírnád egy rendőrnek, hogy ittas állapotban vezettél, majd utána telekürtölöd a világot azzal, hogy neked azt ígérték, hogy nem lesz dádá. Mit akarnál ezzel elérni? Hogy szegjék meg a szabályokat?

"Ha viszont megfelelően tájékoztatják és Ági tiszta akkor kizártnak tartom, hogy elment volna." : több tucatnyi (száznyi?) doppingteszt (a mi esetünkben: alkoholteszt) után nem akkor kerülöd meg az ellenőrzést - vállalva, hogy "csak" doppingvétség legyen az ügyből (hatósági vizsgálat alóli kibújás), ha doppingoltál (úgy be voltál rúgva), és tudod: az életben többet nem kapsz versenyzési engedélyt (jogosítványt)


Előzmény: szaltósGera (881)
szirl v2.0 Creative Commons License 2007.11.12 0 0 903
Azért elég erős azt mondani, hogy szándékosan akarják lejáratni a sportolót. Én azt is olvastam, hogy csak előző nap este tudta meg Ági, hogy másnap reggel van a találkozó, így a tervszerűen erre az időpontra időzített ellenőrzés nekem nem annyira hihető.
Előzmény: Dr. Máris (899)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 902

Ez nem pont ugyanaz.

 

Előzmény: szirl v2.0 (895)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 901
Én megmondom őszintén totál leültem........ ez túlkép olyan mint egy okirat egyrészének megsemmisítése.......
Előzmény: CaRl_OS (898)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 900
Aki ezt a cikket írta az kábi olyan kapcsolatban van a sport és doppi fogalmával, mint én az informatika világával....egy laikus ember kötelező munkáját olvastam el.....kár volt
Előzmény: napjaink (889)
Dr. Máris Creative Commons License 2007.11.12 0 0 899

"Korábbi költői kérdésem isméte felteszem: Hihető, hogy egy ellenőr azt mondja, írd alá a dopping vétéséget elismerő papírt, az nem jelent semmit, majd egy egyetemet megjárt, tizeniksz év sportolói tapasztalattal rendelkező felnőtt nő, naívan, a papírt el nem olvasva azt aláírja?"

 

Teljesen hihető. És az azóta megjelent nyilatkozatok alapján teljesen egyértelművé kezd válni a számomra, hogy ez a Tiszeker féle gittegylet így akart a reflektorfénybe kerülni. Eddig ugyanis a kutya sem tudott róluk. Az meg, hogy egy sportolót tönkretesznek vele kurvára nem érdekli őket.

 

Előzmény: -balazs- (878)
CaRl_OS Creative Commons License 2007.11.12 0 0 898
Ez erthetetlen,en errol eddig nem is tudtam.
Előzmény: kicsisyl (892)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!