Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.17 -2 1 54981

Köszönöm szépen, akkor majd ha lesz időm, nekiveselkedem, és végigböngészzem azt a 457 hozzászólást :-)

Előzmény: Katana750 (54978)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.17 -3 1 54980

Köszönöm szépen, ezt már megtaláltam.

Csak,ha valaki olyasmit ír le, hogy "Rögtön a határ túloldalán, Szerbiában, MOL-kúton tudunk tankolni", azt onnantól felesleges is tovább olvasni,mert mindenki,aki mostanában járt arra tudja, hogy Szerbiában erősen ajánlott kerülni a tankolást.

Erről pedig valahogy nem esik szó a leírásban...

Előzmény: Kispofi (54979)
Kispofi Creative Commons License 2021.12.16 0 0 54979
Előzmény: Törölt nick (54977)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.16 -1 1 54978

Nagyon sokszor volt tárgyalva az útvonal részemről, ha szakítasz időt rá és a nevemre kattintva megnézed őket, szerintem tudsz némileg tájékozódni! Pénz ügyekkel, váltás technikával, egyebekkel is bőven foglalkoztam. Ha utána is van kérdés, állok elébe! De csak út, útdíj, pénz ügyekkel mert én nem nyaralni járok Bulgáriába! Idő mint a tenger.

Előzmény: Törölt nick (54977)
Törölt nick Creative Commons License 2021.12.14 -3 1 54977

Sziasztok!

 

Párom a fejébe vette, hogy jövőre a bolgár tengerpartra menjünk nyaralni (autóval). Mivel arrafelé még sosem jártunk, ezért örömmel vennék minden hasznos tanácsot, javaslatot, ötletet.

A célpont Várna környéke lenne, ahogy néztem, Románia felé rövidebb az út, viszont érdekelne, hogy arrafelé milyenek az útviszonyok, érdemes-e arra menni, vagy inkább Szerbián keresztül?

3 gyerekkel utazunk, így felmerült egy esetleges tranzitszállás ötlete is, aki tud valami jó szállást útközben, kérem, ne tartsa magában :-)

Előre is köszönök minden segítséget.

max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.12.08 -9 3 54976

Mondok valamit: kórházi kezelésém alatt - a Szveta Szofiában voltam 24 napot - szembesültem azzal, hogy a nővérek egy része is oltásellenes. Ez azért sokatmondó.

Előzmény: pisti72 (54973)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.12.08 -8 3 54975

Alapvető bolgár jellegzetesség: a hatalom mindig az emberek ellen van.

 

Ennek következménye az oltásellenesség.

 

Ha a kormányzat egy nap nem javasolná az oltást, azonnal tömegek kérnék az oltást... :-)

Előzmény: pisti72 (54973)
pisti72 Creative Commons License 2021.12.08 -1 1 54974

Igen, kész az autópálya Gyulafehérvár és Gyalu között.

Előzmény: Katana750 (54962)
pisti72 Creative Commons License 2021.12.08 -1 1 54973

Közel állnak a szívemhez a bolgárok, de ez az oltáshoz való hozzáállásuk miatt tényleg csak azt lehet rájuk mondani hogy Balkán. Ahol én voltam ott közel sem fele-fele volt a tagadók és nem tagadók aránya, hanem jóval nagyobb többségben vannak azok akik nem adatták be maguknak. Tanult, művelt emberek is. Az apósomnak pl. a háziorvosa nem javasolta hogy felvegye és nem egészségügyi okok miatt, hanem mert ő szerinte az oltás káros.

Akinek a temetésén voltunk, ő pl. felvette, de a családja azt mondta, hogy biztos az oltás miatt halt meg (az mindegy hogy valójában nem).

Aztán kiegyeztünk egy döntetlenben, mint a Gyalog-Galoppban. Szerintük azok a vakcinák amiket Bulgáriába visznek minden bizonnyal rosszabbak, mint a többi országba szállított vakcina, ezért halálosak.  

Mit lehet erre mondani :) ?

 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (54971)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.06 -1 1 54972

Atyagatya! Nem csodálom ha apolitikussá válnak a bolgárok. 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (54971)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.12.06 -7 3 54971

A közhangulat megoszló. 

 

Van egy oltáspárti és egy oltásellenes réteg, kb. fele-fele. S nincs politikai színe, mert minden politikai táborban megvan mind a 2.

 

Aki személyesen tapasztalta a betegséget magán vagy közeli rokonán, az jellemzően gyorsan oltáspártivá válik. Aki egészséges, az meg inkább oltásellenes.

 

A politikai hangulat: apátia. Egy év alatt 3 parlamenti választás az már túl sok.

Előzmény: Katana750 (54968)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.06 -1 1 54970

Így tiszta. 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (54969)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.12.06 -8 2 54969

Én pl. onlájn rendelek élelmiszert, hogy ne kelljen boltba menni és ott tömegben állni. Picit drágább (4-6 leva plusz költség rendelésenként), de így biztonságosabb.

 

Nem megyek étterembe, azaz nem ülök be, hanem elvitelre veszek vagy eleve onlájn rendelek.

 

Ilyesmi.

 

A kórházi élményem olyan szar volt (nem az orvosi ellátás, az jó volt, hanem maga a beteg állapot), hogy megteszek most már szívesen ilyen elővigyázatosságokat.

 

Valószínűleg évenkénti oltás lesz. Ez nem olyan oltás, mint pl. a himlő, mely teljes védettséget ad, hanme mint az influenza elleni oltások, azaz egy szezonra szól.

 

 

Előzmény: Katana750 (54968)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.06 -1 1 54968

Nem tudom értelmezni, hogy mi az az óvatosság. Az életvitelemen semmit sem változtattam az elmúlt 2 év alatt, kapcsolataim változatlanok, eddig megúsztam, most nem. Lassan 51 évesen koránt sem érzem magam olyan erősnek mint 10-15-25 éve de ez szerintem természetes. Igazából az zavar, hogy per pillanat nem látom a végét a pandémiának. Lesz 5.-6....10. hullám? 4.-5.10. megerősítő oltásra szükség? Az influenza egyszer csak megszűnt? Egyébként Bulgáriában mi  a helyzet? Milyen a közhangulat? Nem csak járvány ügyileg! Itthon szinte semmi másról nem szól a média(ák). 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (54967)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.12.06 -8 2 54967

Tapasztalatom: az oltás nem biztosíték a halál ellen, de sok esetben enyhíti a szimptómákat a betegség alatt. Szóval érdemes az embernek beoltatnia magát, de azért ez nem mentesít az óvatosság alól.

 

Alapvetően meg minden az ember erejétől függ. Nálunk itt a családban hárman kaptuk el a kovidot: én, feleség, após. Én súlyos állapotba kerültem, bár nem a legsúlyosabba (azaz nem voltam lélegeztetőgépen), a feleség még kórházba se került, csak napokig fájt a feje és nehezen mozgott, az após meg belehalt.

Előzmény: Katana750 (54966)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.06 -1 1 54966

Örülök, hogy túlélted! Én talán az oltásoknak, talán a vakszerencsének köszönhetően nem élek át súlyos következményeket. Pont a múlt héten akartam beadatni a 3. oltást, ez így akkor gondolom okafogyott. 

Előzmény: max val bircaman szeredőc (54965)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.12.06 -8 2 54965

Én 24 napot kórházban voltam.

 

Október 21-én elkaptam a kovidot. November első hetében azt hittem, meg fogok halni.

 

Amikor kiengedtek a kórházból, kaptam hivatalosan 14 nap karantént. Sok értelme ennek persze nem volt.

Előzmény: Katana750 (54964)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.06 -1 1 54964

Meg tudom erősíteni! Csütörtökön pozitívat produkáltam. A világon senki le se szarja. Persze beszéltem az orvosommal, itthon vagyok szobafogságban 10 napig de teljesen rajtam múlik, hogy ülök a seggemen vagy megyek ahová akarok. Az orvosom mondta, hogy majd hívnak az ANTSZ-től és elrendelik a karantént meg 150000 a bünti ha nem tartom, de semmilyen módon nem keresték a kapcsolatot velem. Ízeket, illatokat nem érzek, így jártam.

Előzmény: max val bircaman szeredőc (54963)
max val bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.12.06 -8 2 54963

Olyan sok az utóbbi időben a fertőzöttek/halottak száma, hogy ma már senki se ellenőriz komolyan semmit. 

 

Míg tavaly még a karantén is azt jelentette, hogy naponta kiment a rendőr megnézni, otthon van-e a karanténes ember, manapság ez képtelenség lenne.

 

Szóval előre nem kiszámítható, a hatóság ellenőriz-e valamit, s éppen mit.

Előzmény: pisti72 (54961)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.05 -1 1 54962

Rusze felől én már elég régen léptem bolgár földre. Mintha lett volna valami új pálya átadás a héten a románok részéről?! 

Előzmény: pisti72 (54961)
pisti72 Creative Commons License 2021.12.04 -1 1 54961

Valóban. Borsnál megkérdezték van-e, Ruszénál csak megnézték az oltási papirokat Amúgy pikk pakk átmentünk a hídon. Összehasonlíthatatlanul gyorsabb mint nyáron.

Előzmény: Katana750 (54960)
Katana750 Creative Commons License 2021.12.03 -1 1 54960

Kifelé 4,5 óra vissza 6.5 legutóbb de személyautóval azért élhető. 

Előzmény: pisti72 (54959)
pisti72 Creative Commons License 2021.12.02 -1 1 54959

Sziasztok,

 

Sajnos temetésre kell mennünk Bulgáriába. Holnap indulunk Románián keresztül.

Tudtok valamit a határhelyzetről? Esetleg Katana olvtárs járt arrafelé mostanában?

pó_apó Creative Commons License 2021.09.20 -2 0 54958

Azt hittem, hogy a szezon végével leül a topic, de ha már nem, pár megjegyzés.

A rántott sajt -legalább is, amikor én próbáltam- nem a nálunk megszokott „sárga” sajt. Egyszer kaptam, az valószínűleg szirene volt -nem valami remek, így, rántva. Aztán tisztáztuk, hogy sárga lenne a nyerő, erre kaptam khaskavalt- majdnem ugyanez, és nem igazán panír, hanem olyan párizsias, lisztben, tojásban forgatott.

Ehető, de felejtős. Van jobb pl a hal.

Amúgy a csevabjuk is különleges, valami olyan zöldfűszer van benne, ami a Balkánon nem használatos -mert ott is tudnak ilyet csinálni, legjobbat Banja Lukában, már bocs-, de nekem bejött.

Ezt keverik a magán kisütödés hamburgerbe is, én nem bántam.

Amit ellenben már korábban is írtak, hogy az árak már nem a „régi jó világ”, ha nagyon megnézem, a boltok valamivel a magyarok alatti árszínvonal, az éttermek szintén (én utószezonban voltam, még így is). De azért remekeket ettünk.

Azt mondják, az egy év előttikhez képest ugrott az ár, de valószínűleg nem tett jót nekünk az elmúlt évek során az eur-hoz szépen 40 %-ot leértéktelenedett forintunk sem.

Mi lesz jövő nyárra? Ki tudja.

Előzmény: stevie-13 (54951)
Katana750 Creative Commons License 2021.09.20 -1 1 54957

Köszi a megerősítést, mindig jól esik.

Előzmény: stevie-13 (54951)
maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.09.20 -4 2 54956

Amire leginkább fel kell hívni a magyar turisták figyelmet, hogy ha egy étlapon azt látják, hogy щницел, akkor ne higgyék automatikusan azt, hogy az rántott hús, bécsi szelet. Ugyanis valamikor még az ősi kommunista időkben kitalálta egy okos bolgár éttermész, hogy van "bolgár stílusú bécsi szelet": ez viszont darált húsból van, s semmi köze az igazi bécsi szelethez.

 

Szóval én mindig rákérdezek bolgár étternekben, ha rántott húst akarok, hogy a щницел az darálthúsból van-e. S ha igen választ kapok, akkor nem azt rendelem.

Előzmény: stevie-13 (54951)
maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.09.20 -4 3 54955

"nem a politikai nézeteink ellentétesek, hanem a komplett világértelmezésünk"

 

Mert egyikünk se pártkatona. 

 

Bár élőben csak egyszer találkoztunk, 2 óra hosszan, ez azért nyilvánvalóvá vált.

 

Nekem nincs bajom az értelmes liberálisokkal, persze azt leszámítva, hogy nem értek egyet velük nézeteik tekintetében.

 

Szóval nekem azzal nincs mit vitáznom, hogy valaki abban hisz, a liberalizmus egy jó eszme, ez ugyanis kb. a "szeretem a mákos tésztát" kategória, nincs vele mit felháborodni. Én az ellenkezőjében hiszek, de az én hitem is axiómatikus, azaz nem lehet vitatni. Ahogy a "miért szereted a mákos tésztát?" kérdésre is csak egyetlen válasz van, a "csak".

Előzmény: stevie-13 (54952)
maxval bircaman szeredőc Creative Commons License 2021.09.20 -4 0 54954

Azért az egy érdekes jelenség, hogy valaki cenzor, de közben teljesen hidegen hagyja a politika. E tekintetben Murder Incorporated furcsa jelenség volt.

Előzmény: stevie-13 (54952)
stevie-13 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 54953

Jó régen Stevie balkanski "tollából" olvastam valami mészáros cenzorról aki már nincs de sok valóban régi nicket kinyírt. Ez a topik meg így jó. Nem kizárólag utazás.

 

 

Stevie Balkanski a blogger nevem, itt stevie wonder voltam sokáig, amíg ki nem nyírtak, ugye, azóta meg így stevie-13.

Előzmény: Katana750 (54885)
stevie-13 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 54952

Igen, Murder Incorporated volt a neve. S NEM politikai alapon tiltott, hanem gyakorlatilag mindenkit. 

 

 

De aztán csúnya véget ért :-)

 

 

 

Stevie-nek és nekem a politikai nézeteink szinte teljesen ellentétesek, de mindkettőnk ki lett tiltva.

 

 

Hát igen, kétségtelenül.

 

Mondjuk nem a politikai nézeteink ellentétesek, hanem a komplett világértelmezésünk.

Előzmény: maxval bircaman szeredőc (54887)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!