Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7947

Értem :-)

Előzmény: kisbergics (7940)
kisbergics Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7946

Hát ha megint kint töltenék pár éjszakát lesen (természetesen a helyi vadász beleegyezésével), hogy reggel fotózhassam az arra tévedő állatokat. Vagy kijárni madarazni. Hiányoznak ezek a dolgok....

Előzmény: u.hu (7944)
ne_sa Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7945

Nem nemjo a 70-300 VR (nagyon is jo!) csak szamomra nem azt hozta amit vartam, van masik rendszerem is ZUIKO 70-300 (ekv:140-600) al amire eddig azthittem hogy tetu lassu hat a 70-300VR csak hangyaf@sznyit gyorsabb csak 300mm en, de megkockaztatom ha a zuikot csak 225-ig tekerem ki mar majdnem ott van tempoban a kepminosegrol nemis beszelve, eddig azthittem csak a zuiko teker neha ossze vissza de sajnos elofordult hogy a 70-300VR is tobbszor tekert ide oda mire betalalt.

 

Ami tempo nekem erdemleges elorelepes lenne az a 70-200 sebessege, de akkor inkabb zuiko 50-200SWD vennek az talan a vilag leggyorsabb fokusz rendszere.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7939)
u.hu Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7944

,,esetleg megint vadazni járnék"

 

Mit tsinálnál?

 

 

:)))

Előzmény: kisbergics (7940)
ikajli Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7943

A D700 keresője nekem is döbbenet volt. Nagyon jól fogalmaztátokmeg az érzést. Viszont a gombjai olyan furcsán működnek (persze szeretnék duzzogva hozzászokni).

 

És még egy érdekes tapasztalat: a D7000 expo gombját számtalanul lenyomtam akaratlanul teljesen. Ehhez is hozzá tudnék persze szokni. :-)

Előzmény: Törölt nick (7939)
ikajli Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7942

Miért csalódás a 70-300VR? Én is ott voltam, kipróbáltam, és tetszett. Ha valakinek van eladó, csak szóljon!

 

Másik tapasztalat: a 300s és a 7000 fókusz rendszere elég hasonló sebességet, és magabiztosságot mutatott. Viszont jobban bejön nekem a 300s fogása. (D90-et fogdosok most, ahhoz viszonyítom).

 

 

Előzmény: ne_sa (7938)
kisbergics Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7940

D300s nem nyújtana nekem annyit, mint a D7000, mert nekem csak másodgépnek kell a D700 mellé. (:

D7000 kisebb (a D700 épp elég nagy), zajban jobb, videóban jobb, nem csapkodja összevissza a tükröt élőképnél (ez nagyon nagy előny), több megapixel (jobban vágható, ha esetleg megint vadazni járnék), és jó dolog a 3 év garancia is. Ellene szól a másik akku, memóriakártya, a gyengébb felépítés és kezelőfelület (pl most döbbentem rá, hogy iso visszajelzés csak akkor van, ha megnyomom a hátán lévő iso gombot, különben sem a keresőben, sem az LCD-n nem látom).

Amióta D700 van, alig vakuzok én is. ISO2000-ből még A4-et bátran nagyítok, ISO4000-et még átadok esküvőn teljes felbontásban. A Lightroom 3 zajszűrése amúgy is zseniális. A kereső pedig pontosan úgy van, ahogy leírtad: imádok körülnézni benne. A D300-ban ez is fájó pont, pedig az is egy zseniális gép, 2009-ben végig azzal dolgoztam és nem éreztem kevésnek. Csak elkényelmesedik az ember.... (:

105/2.8 VR pedig azért tetszett mert gyönyörű a háttérmosása, fantasztikusan éles, és mindkét szenzoron nagyon jó portréobjektív lenne belőle - és árban még mindig elérhetőbb, mint a 135/2DC. De jelen pillanatban nem reális kiadás sajnos.

Előzmény: Törölt nick (7939)
ne_sa Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7938

85/1,4 szerintem mindenkinek bejonne:) en igazabol a 70-300 ra voltam kivancsi, tobb vazon (sajaton is) kiprobaltam de csalodas volt,nem rossz de amiket olvastam rola sokkal jobbra szamitottam, ugyhogy a 70-300 marad a masik rendszeren.

 

70-200/2,8 viszont durva.

Előzmény: Törölt nick (7934)
czy Creative Commons License 2011.04.16 0 0 7937

Miért?

Előzmény: kisbergics (7935)
kisbergics Creative Commons License 2011.04.15 0 0 7935

Végre volt 105/2.8VR is, nekem arra fájt a fogam....DX-en és FX-en is brutálisan karcolt. De most inkább a D300-at cserélném le D7000-re. Eladó D300 nem érdekel valakit? :D

Előzmény: Törölt nick (7934)
ikajli Creative Commons License 2011.04.15 0 0 7933

Hátha valakinek elkerülte a figyelmét:

 

Ma van a Nikon nap a Fotoplus-ban. (ingyen pucolás, stb.)

 

 

ikajli Creative Commons License 2011.04.12 0 0 7932

Klasszak.

Előzmény: ne_sa (7931)
ne_sa Creative Commons License 2011.04.12 0 0 7931

Konkretan hogy hiaba csatoltam csomo kepet nemtortent semmi,csakmar nemvolt idom ujra.

 

Itt az osszes kep.

 

http://www.flickr.com/photos/ne_sa78/5606777827/in/photostream/ 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ikajli (7930)
ikajli Creative Commons License 2011.04.12 0 0 7930

Ez konkrétan mit jelent?

Előzmény: ne_sa (7929)
ne_sa Creative Commons License 2011.04.12 0 0 7929

Vasarnap Istvanakna.

 

 

 

 

 

 

 

 

ikajli Creative Commons License 2011.03.29 0 0 7928

Ezeknek a nevét nem tudom biztosan, ezért nem írom le, de végre kezd tele lenni velük az erdő! Most már nincs mese, jön a TAVASZ!

 

     

Előzmény: c_pont_hu (7927)
c_pont_hu Creative Commons License 2011.03.29 0 0 7927

Ez kérem egy sápadt kosbor és rövidesen sokkal látványosabb lesz! :)

 

ikajli Creative Commons License 2011.03.25 0 0 7926

Köszi. Többet is ki lehetett volan hozni belőle....

 

 

Előzmény: boy-t (7925)
boy-t Creative Commons License 2011.03.25 0 0 7925

Helló Pisti!

 

Nagyon klassz helyre jutottál,szokatlan nézőpontot találtál.Gratula a képekhez!Rágyúrhatnánk a városházára mostanság egész jó idők voltak.

 

          Üdv

Előzmény: ikajli (7923)
kisbergics Creative Commons License 2011.03.24 0 0 7924

Én is fotóztam ma. (:

 

 

A többit majd felrakom az oldalamra.... (:

ikajli Creative Commons License 2011.03.24 0 0 7923

Sikerült feljutnom egy belvárosi épület tetejére, és párat fotózni.

Nem valami különleges képek, de kicsit szokatlan perspektívák.

 

Itt van pár kép egy albumban.

 

Ízelítőnek egy:

 

czy Creative Commons License 2011.03.24 0 0 7922

 :-)

Előzmény: c_pont_hu (7920)
ikajli Creative Commons License 2011.03.24 0 0 7921

Tetszetős...  :-)

Előzmény: c_pont_hu (7920)
c_pont_hu Creative Commons License 2011.03.24 0 0 7920

czy Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7919

Ott hasalni kellett volna :-)

Előzmény: ikajli (7918)
ikajli Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7918

Igazad lehet. Úgy tűnik a térdelés nem elég. :-))

Előzmény: czy (7917)
czy Creative Commons License 2011.03.21 0 0 7917

A bal felső is esélyes, de bele kellett volna feküdni a sárba :-)))))))

Előzmény: ikajli (7914)
ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 7916

D90+55-200VR.

 

Sajnos csak kölcsönbe volt nálam ez az obi, de tetszik. 70-300VR vásárlásán gondolkodok, de el vagyok bizonytalanodva, mert van pár előnye ennek a kis darabnak is (pl. ár, súly).

Előzmény: ne_sa (7915)
ne_sa Creative Commons License 2011.03.20 0 0 7915

Jaja pepecselni megeri ha az ember valoban kiemelkedo kepet akar, az ilyen maglatom es kattintok olyan lesz mint az en kepem is:) flickre nemis tudom felrakjam-e?

 

Milyen obival csinaltad a kepeket?

Előzmény: ikajli (7914)
ikajli Creative Commons License 2011.03.20 0 0 7914

Köszi!

 

Azzal a képpel vacakoltam a legtöbbet. Szerintem is a legjobb lett a több tucat kisvirág fotó közül, amit készítettem.

Előzmény: ne_sa (7912)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!