Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.12.14 0 0 72

Szia Kria

 

 

Remélem sok örömed lesz benne és csodaszép dologkat varrsz majd.....

Ha bármi kérdésed van, irjál bátran....itt valaki bizti tud majd segíteni.

 

 

Sue

Előzmény: Kria (69)
katafa Creative Commons License 2006.12.14 0 0 71

Használd egészséggel! Nagyon ragályos ez az Auróra-kór!

 

Bobinról nincs hír. Hívtam is őket valamikor, de újra megpróbálom.

Előzmény: Kria (69)
36évi Creative Commons License 2006.12.13 0 0 70
Gratula :))) használd egészséggel. Szépen gyűlünk... :)
Előzmény: Kria (69)
Kria Creative Commons License 2006.12.13 0 0 69
Sziasztok Aurórások!
Örömmel közlöm, hogy a mai naptól (fél napja) én is Auróra tulajdonos vagyok.
Üdv. Mindenkinek.
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.07 0 0 68

 

Ja, úgy emlékeztem hogy most rendelted meg.

 

Az az ár mégis jobb, mint a Zsuzsáé.

 

Most nekem amúgy is halasztható, sok egyéb dolgom mellett nem nagyon lesz időm trapunozni.

 

Fekete pöckös bobbinról nincs még hír?

 

Előzmény: katafa (67)
katafa Creative Commons License 2006.12.07 0 0 67

Mivel legalább 3 éve vettem, fogalmam se volt az áráról. Most visszakerestem: 100 yard, azaz 90 méter 3,25 dollár, meg kb. 70 cent szállítási költség jut rá.

 

DE pont a hétvégén próbáltam ki: egy "modern" quiltnek lesz egy kis trapuntós része, már kész van a szendvics, csak még nem volt érkezésem tűzni. Egy darab sima anyagon tökéletesen működött: spriceelésre eltűnt.

Előzmény: Zsuzsuci (66)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.12.06 0 0 66

 

A múltkor téma volt a vízben oldódó cérna.

Szombaton a közös varráson láttam a Balogh Zsuzsánál, de baromi drága.1550Ft volt, 40 méter.

Nem is vettem, mert 1db semmire se elég. Kíváncsi vagyok, Neked katafa, mennyiért jön majd.

36évi Creative Commons License 2006.12.03 0 0 65
Hát nem tom, azért rendesen kanyarogtamén azzal a 21-essel. Az igaz, hogy derékszöget nem varrtam vele. :)
Előzmény: Zsuzsuci (64)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.30 0 0 64

 

A 43-as azért jobb mint a 21-es, mert ezzel jól tudja venni a kanyarokat az ember lánya.A 21-es egyenes vagy ahhoz közeli varráshoz jó.

 

A 43-as viszont azokat a fonalakat, amik nem töltik ki vastagságukkal a lukat, bizony a kanyarokban nem varrja oda.Ezt a problémát a Dióhéj ötletével lehet kiküszöbölni

 

36évi Creative Commons License 2006.11.30 0 0 63
Én az Auróra bemutatón varrtam a 21-essel, annak elöl középen van a luka, nagyon király volt, semmit nem kellett igazítani a zsinórokon, csak befűzni. Azt írja a silabusz, hogy 3 mm-s zsinórig elvisz mindent. És tényleg. Nagyon ajánlom... A táskán azzal varrt zsinórok vannak.
Előzmény: sunbonnetsue (62)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.30 0 0 62

Szia Dióhéj,

 

 

Köszi a javaslatokat, feltétlenül ki fogom próbálni. De nagy valószínűséggel már csak az ünnepek után. Majd elmesélem a tapasztalataimat....

Sue

Előzmény: Dióhéj (61)
Dióhéj Creative Commons License 2006.11.29 0 0 61
Szia Sue!

Kipróbáltam, szenvedtem, merthogy valóban csak zsinórokhoz volna jó...elvileg!!!

De hát ugye az ember lánya kreatív anyagból vagyon gyúrva és addig addig törtem a fejemet, míg rá nem jöttem, ha balról jön a fonal (javasoltnál vékonyabb zsinór, szőrös akármi stb...) akkor a tűpoziciót kicsit balra kell állítani...kettőt enged anélkül, hogy a talpba ütközne.

Azonkívül van az a mini cikk-cakk, ami az Aurán nem tudom hányas, a Bernina kistesón a 9-es, azzal simán varr még balra állított tűpozícióval szabad gépi tűzést.

Nekem így sikerült fonalakat is felvarrni.
Előzmény: sunbonnetsue (59)
katafa Creative Commons License 2006.11.29 0 0 60

Igen, de fonalhoz nem ajánlják, mert hogy nem cikkcakkal varr, hanem "simán" és a túl ritka sodrású/szövésű szálat nem "tudja" rögzíteni. Vékony zsinórral jó volt.

 

Én nekem is van ilyen mindenféle szálam, rendeltem kintről és pont múlt pénteken jött meg. Nagyon nagy a választék, aztán végül egy "őszi bogyósokra" esett a választás - nagyon szép és fantasztikus szálak vannak benne.

Előzmény: sunbonnetsue (59)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.29 0 0 59
Lányok !

hátha valakit érdekel:

A Balogh Zsuzsánál nagyon izgalmas, szép kiegészítő fonalak ( zsenilia és egyéb rojtos zsinór-szerűségek ) vannak, amivel díszíteni lehet a quilteket, pl. a 43-as talp segítségével….

Csodálatos színekben...

Kipróbálta már valaki ezt a talpat?

 

Sue

 

Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.26 0 0 58

 

Köszi!

Előzmény: katafa (57)
katafa Creative Commons License 2006.11.26 0 0 57
Nincs, de majd szólok, ha megjön. Sue-nak is kell egy.
Előzmény: Zsuzsuci (56)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.26 0 0 56

 

Katafa!

Nincs még hír a fekete pöckű bobbinról?Egyáltalán, mikorra ígérték?Rá lennék kattanva.

Előzmény: katafa (49)
36évi Creative Commons License 2006.11.23 0 0 55
Asszem a mornálissal viszem az elgépelős fődíjat. :)))
Előzmény: 36évi (54)
36évi Creative Commons License 2006.11.23 0 0 54
Drága vagy! Errefelé kutakodtam, de mivel tényleg nincs egy mornális kép se a honlapon, csak találgattam, hogy ez tényleg egy lap, amit a gépkarra kéne tenni. És mekkorák lehetnek ezek a lapok vajh? Aztán meg kompatibilisek Hajnikához is?
Előzmény: katafa (53)
katafa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 53

"Pat LaPierre elküldte az új és továbbfejlesztett Slidert, ami Supreme Slider névre hallgat. Két rétegű: felül a korábbi tapadásmentes felület, amelyen könnyen, már ujjhegy érintésre is csúszik a quilt, alul pedig egy új öntapadós réteg, tehát nem kell ragasztószalaggal a gépágyhoz, asztalhoz stb. rögzíteni. Nemrégiben kipróbáltam a mi erősen nyirkos klímánkban, egy olyan hátlappal, ami az istennek se akart csúszni, és nagyon bevált. Levettem és nem maradt semmi nyom a gépen, tehát mindenféle szabad gépi munkához tudom ajánlani. Az új változatnak nagyobb téglalap alakú nyílása van a tű számára, így szabad cikkcakkozáshoz is használható." Ja, és a honlap cím, de azon egy tisztességes kép sincsen.

Előzmény: katafa (51)
36évi Creative Commons License 2006.11.23 0 0 52
Idlikém!

Valami kis hevenyészett, zanzásított lényeget adnál erről? Mert én csak találgatok itt zavaromban...
Előzmény: katafa (51)
katafa Creative Commons License 2006.11.23 0 0 51

Igen, a Diane Gaudinsky szokta "reklámozni" - mindjárt megkeresem a linket.

 

The new Slider is here!! Pat LaPierre sent me a new and improved Slider, called Supreme Slider. It's made of two layers, the same non-stick surface so your quilt moves easily with just your fingertips pressing on it, and a new self-stick layer on the bottom so no tape is needed to attach it to your machine's bed or shelf or surround. I tried it out recently in our very humid weather with some recalcitrant backing that would not move smoothly, and it works wonderfully. I removed it and there was no residue on my machine, so I highly recommend it for all free motion work. It also has a newer, larger rectangular shaped opening for the needle so you can free motiion zig zag with it as well. Check it out at www.freemotionslider.com

Előzmény: sunbonnetsue (50)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.23 0 0 50

Katafa
Free Motion Slider- Teflon Sheet for Machine sewing- láttál te már ilyent? ez hogy működik?

 

Sue

katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 49

Igen, van spéci bobbin vastag szálhoz. A kezemben még nem volt, de ugye az lehet az előnye, hogy nem kell a csavarral szórakozni, amit különben egyik varrógép se szeret, mert elkopik a menete.

 

A link rossz volt: www.equilter.com - írd be "water soluble thread" és "fusible basting thread".

Előzmény: Zsuzsuci (48)
Zsuzsuci Creative Commons License 2006.11.22 0 0 48

 

Halihó!

 

Kíváncsi leszek a kimosható cérnás akcióra!

Azon spekuláltam, hogy bár elég barbár megoldás, de lehet hogy kipróbálom monofil cérnával helyettesíteni. Az nagyon jól kihúzható.

 

Nekem is be kéne szereznem egy másik bobint.Azt mondod, katafa, hogy direkt ilyen vastagabb alsó szálakhoz van spéci bobin? Nekem ugyan a vastag alsószállal úgy is ment a dolog, hogy a kis pöcök nélkül, csak a lyukacskán átfűztem a fonalat.

 

Köszi a linket, de nem tudtam megnézni, minden próbálkozásra hibát jelez.

 

Pá:Zsuzsa

 

Előzmény: katafa (43)
katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 47
Rendben.
Előzmény: sunbonnetsue (46)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.22 0 0 46

Katafa,

 

érdekelne a dolog engem is, szólnál majd?

köszi

Sue

Előzmény: katafa (45)
katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 45

Azt még nem tudom - merthogy elfelejtettem írni, hogy még nem jött meg. Felírták a számom, és állítólag a héten. Remélem, nem kapok szívgörcsöt.

 

Ildi

Előzmény: sunbonnetsue (44)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.11.22 0 0 44

Katafa,

 

és mennyiért adják?

 

Sue

Előzmény: katafa (43)
katafa Creative Commons License 2006.11.22 0 0 43

Ennek elkerülése érdekében rendeltem én kb. 2 hete a Varrógépcentrumban fekete-pöckös bobbint, ami direkt vastag alsó szálhoz való. A pasinak annyira megtetszett a gondolat, hogy tudom, hogy négyet rendelt. Mehettek a többiért:::

 

Ja, a kimosós cérna is az www.equiltertől jött ::))

Előzmény: sunbonnetsue (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!