Irigykedve olvasgattam eddig itt azok bejegyzéseit, akiknek virágzó magnólia grandiflórája van.
A mi növényünk 9 éves, már kb. 5 m magas és mindíg reménykedve figyeltem a rügyeket, hátha virág lesz belőle, eddig hiába.
Most végre nagy örömünkre kinyílt az első gyönyörű virág, finom parfüm illata van! Kár, hogy hamar elnyílik, de szerencsére van még 2-3 bimbó! Lehet, hogy a mostani rendkívül meleg nyár eredménye ez, na meg a sok locsolásé?!
Ne adjátok fel a reményt! Mondjuk azt nem értem, hogyan virágzik néhány példány az előttem szólóéhoz hasonló "kicsi korában".
(Azt olvasta, hogy 14-15 évesen kezdenek virágozni)
Meg kérdezem mennyibe kerül a szállítás. És messze laksz nem tudsz érte jönni? Én Pest megyébe lakom. Az az igzság, hogy hogy át lett ültettve 12 l-es vödörbe.
Figyelem minden magnolia gyüjtőnek van eladó 6 db Magnolia grandiflora. gall.'Praecox' oltványom. A képen látható, hogy kis méretbe is virágzik. Az ára 4000 Ft.
Elérhetőségem eimal: catlea@citromail.hu, vagy 06309076881
Sziasztok! Nekünk is vannak magnóliák, három különböző. A kedvencem a most virágzó örökzöld. Kb 10-éves a fa, 5-évesen virágzott először. Márr épp ki akartam vágni, mert nagyon kis csoffadt volt, lárhatóan csak sínylődött a kertben. Nem volt takarva, tavasszal szinte az összes levelét eldobta. Épp felé tartottam fejszével a kezemben, mikor az ágak csúcsán észrevettem, hogy hajt. Azóta minden évben egyre több virágot hoz és őszig abba sem hagyja. Kb 3-hete kezdte az első virágait hozni és tele van bimbókkal. Amelyik virágon már látszik a fehér szín, az max még 3-nap és el is dobja a szirmait. Az egész kertben isteni illat van tőle. Nálunk a gyepbe van ültetve, naponta kétszer megy a locsoló, más tápanyagot és plusz vizet nem kap, csak amit a gyepgondozás miatt kap a kert. Szerintem már olyan mélyen van a gyökere, hogy megoldja magának az utánpótlást.
Hú, nagyon szép a magnóliád ! Hány éves ? Az enyém most kb. 2 méter magas, nem tudom télen még takarnom kell-e ? Eddig mindig óvatos voltam és bebugyoláltam, de egyre
Örökzöld magnóliám az idén hozott először bimbókat. Már alig vártam, hogy kinyíljon ! Egyik nap már majdnem teljesen kinyílt, úgy gondoltam, majd másnap teljes szépségében lefényképezem. És ekkor jött a csalódás, mert másnap délután (munka után hazaérve) már csak egy barna "rongycsomót" találtam az előző napi virág helyén.
Ágicza írását Én is csak megerősíteni tudom, mintha csak magam mondtam volna, Az ilyen földkeverékben és ilyen gondosság mellett érzi legjobban magát ez a fajta növényke.
Kedves Ágicza, köszönöm szépen válaszodat. Az ültetésen már pár napja megtörtént.
Mint már többször leírtam a Magnólia nem szándékosan kapott napi rendszerességgel vizet, hanem azért mert a fű közepére van ültetve (amit ráadásul 2 évben is újra kellett telepíteni), amit nyáron naponta öntözünk és ilyenkor a Magnóliát nem tudtam kivenni és félretenni az öntözés idejére. :-(
"úgy dönöttem, hogy ma átültetem a beteg Magnóliámat, nincs mit vesztenem, vagy így megy tönkre vagy úgy."
Így biztosan... A következőnél nagyobbacska ültetőgödör, rhodiföld, Novobalt tőzeg, ezt keverd össze a kerti talajjal, mulcsot a hegyibe', és a következő évtől kezdve évente nyáron majd savanyíts/vasazz utána.
+1: cserjéket locsolni heti egy-két alkalommal, alaposan kell, egyáltalán nem úgy, mint a füvet....
Artamira, úgy dönöttem, hogy ma átültetem a beteg Magnóliámat, nincs mit vesztenem, vagy így megy tönkre vagy úgy.
Azt kérdezném, hogy az ültetőgödörben csak savanyú föld legyen vagy keverjem a kertivel?
A beültetés után is be kell doglozni a vasgálicot és olvastam keserűsót is ajánlotok, vagy ezeket majd csak később? Ezeket csak a felső rétegbe kell vagy az egész ültetőgödörbe és mennyit? Túl lehet ezeket adagolni? Meglocsolhatom átültetés után vasoldattal?
Előre is köszönettel. Megyek földet szerezni!
Ha Artamira nem ér rá, más szakértő válaszát is szívesen fogadom.
Gyakorlatilag nem hozott még normális új levelet idén. Nem úgy néznek ki mint tavaly vagy azelött. Ahogy "repednek" szét a hajtások külső rétegei csak ilyen pici 1-2 cm nagyságú levelek vannak alatta. Normál nagy levelet még nem hozott... Tavaly folyékony Rhodi tápot kapott és 1-2x egy kis vasat. Idén Compo hosszú hatású rhodi tápot adtam neki. Lehet ezt nem szereti? Amikor kezdtek megjelenni a tünetek bedolgoztam a töve köré egy kis vasgálicot is.
A most kihajtó levelek is produkálják ezt? Igy ránézésre napégés, vagy téli fagyásnak nézném, nem betegségnek. Viszont ha több éve van kiültetve akkor napégés nem lehet, A fagyott levelek tavasszal szoktak megmutatkozni, ilyenkor már egészséges leveleket hoz, ezért kérdeztem az elején.
Amennyiben, a most kihajtó levelek is produkálják ezt, akkor szakmérnökkel vedd fel a kapcsolatot, bár nem tudom, hogy MO-on van aki ehhez a nem éppen ide valósi növényhez behatóan ért.
Mindenestre egy jó minőségű komplex tápoldat, hogy felerősitse, biztos nem árt.
Nem, nem most tavasszal ültettem, már 3. éve , hogy megvan.
Sajnos a probléma nem szünt meg. Egyre kevesebb levele van szegény grandinak és amik még vannak ,azok sem néznek ki túl jól. ...Nem tudom, hogy menthetném meg.
Szia, köszönöm a te válaszodat is. Sajnos nem is tudnám kiszárítani, mert az új füvet napinta 2x locsoljuk és a közepén van a Magnólia, így mindig kap vizet. Nyáron a hőségben pedig 1/2-1 órát megy az esőztető. Most megvágtam az ágait és a feléig száraz, csak onna lefelé zöld. Alulról a földből jön 2 új ág, de azon is barnák a levelek.
Lehet, hogy beruházok egy újba és máshová ültetem, ahogy írtad, de ezt is nagyon sajnálom kidobni.
Véletlenül elment a hozzászólás egy másik fórumba is, sajnos gond van nálam a fórummal, biztosan néznek.
Takarni szerintem is fölösleges a lombhullatókat, sőt többet ártasz vele.
Ezt nem biztos, hogy sikerül megmenteni. Az sem jó megoldás, ha most teljesen kiszárítod a talajt.
Amennyiben veszel egy újat, akkor tavasszal a kiültetés elött az ültetőgödörbe dolgozz be egy jó adag savanyú tőzeget és abba ültesd. Első évben locsolgasd rendszeresen, ami a nyári kánikulában heti rendszerességet jelent. A következő évben már jóval ritkábban, inkább csak nyáron párszor. Meghálája az évenkénti vasgálic bedolgozást a talajba és gyakorlatilag ennyi.
Ez a naponta többször kap vizet, ez mióta tart? Lehet, hogy a vizes levegőtlen talajban fulladozik a növényed, kvázi kiszárad, mert az elhalt hajszálgyökerekkel nem tud vizet felvenni.
Azért ez nem egy mocsári növény. Locsolni rendszeresen a kiültetés évében, utána csak max a nyári kánikulában. Én egyáltalán nem szoktam akkor sem, (menjen a gyökere a mélyebb rétegekbe víz irányába) Nem igazán hallottam olyat, hogy több éves magnolia öntözés hiányában kiszáradt.
Homok nem lehet probléma, az még egy kicsit lazítja is a tömörödött talajt.
Egyébként az átültetést nehezen viseli még jó kondícióban is, érzékeny a húsos gyökérzete.
A föld az jó, de valmikor homokózó volt ott és valamennyi homok maradt alul, arra lett termőföld töltve. Talán a homokot nem kedveli? Szted most még átültethetem máshová, vagy várjam meg az őszt?
Azt sem tudom, ahol nem hajott ki, ott lemetszem-e vagy még várjak?
Van az a pattogós fólia, amivel bélelik a borítékot, azt tekertem rajta körbe egyszer és fölül lazán megkötöttem zsinórral és szét hajtottam, hogy tudjon a levegő járni, alul pedig egy kővel rögzítettem, hogy a szél ne kapja fel. Az biztos, hogy nem fülledt be.
Én még arra is gyanakszom, hogy az új füvet naponta többször locsoljuk és esetleg a hideg víztől. Viszont a füvet mióta megvan mindig locsoltuk napközben esőztetővel és első évben semmi baja nem volt, akkor még másodvirágzása is volt. Tavaly már betegeskedett és az idén.....
Ja, még valami: ugye, nem volt azon a helyen sitthalom, meszesgödör, ramaty, földnek becézett valamivel feltöltés? Mert onnantól egyértelmű lenne... De hogy ott és úgy nem szeret, ahol van, az tuti.