"Nos, ennek ellenére, a közrend, a közbiztonság európai mércével mérve kielégítő"
Erről beszéltem: nem az. Ha Stockholm vagy Malmö megfelelő külvárosába tévedsz éjszaka, akkor szinte biztosan úgy jársz, mint ha bemész nálunk a Miskolci Huszár lakótelepre.
Nem tudod miről beszélsz, menj oda, nézz szét, gyere vissza, aztán majd folytatjuk.
Nos, ennek ellenére, a közrend, a közbiztonság európai mércével mérve kielégítő, / Mo-on, vidéken a sötétedés után, sok helyen bezárkóznak a saját házukba, s még az udvarra sem mernek kimenni, ami be van kerítve, s a sajátjuk /
No és ne feledkezzünk el arról az" apróságról" msz. a költségvetésük rendben, a szociális védőháló a legteljesebb, s a gazdaságuk is egyenletesen fejlődik.
Pontosabban, egyetlen pártnak vannak egészen távlati elképzelései, de azok egyáltalában nem az ország javát vagy társadalmát fogják szolgálni, ha megvalósulnak.
Most cinkosan összekacsintok veled: pontosan tudom, melyik pártra gondolsz.
Szerintem meg van még néhány párt, szervezet, mozgalom, amelyiknek ugyancsak nagyon pontos elképzelései vannak, de szerencsére nem lesz módjuk ezeket megvalósítani, mert az biztosan tudható, hogy nem hogy nem az ország javát szolgálnák, hanem óriási kárt, újabb nemzeti katasztrófát okoznának.
Más oldalról közelítve: az idézett mondatod örökérvényű igazságot tartalmaz: a történelemben eddig még minden eszme, még a legszebbek is, amikor hatalomra kerültek, szembefordultak saját magukkal, megcsúfolták mindazt, amit addig hirdettek, és kárt, szenvedést, boldogtalanságot okoztak népnek, nemzetnek, hazának, emberiségnek. Legyen szó akár a kereszténységről, akár a kommunizmusról, hogy a két - nálunk - legismertebbet említsem.
Sőt, akár abban is egyetértek veled, hogy a harmadik legszebb eszmét, a liberalizmust is meggyalázták ott, ahol azt közel államvallás szintjén hirdetik.
/ 1991-ben, amikor ott hagytam a "krédót", az addig szüneteltetett vállalkozásomat akartam újraindítani. / mivel csak 2005-ben tudtam véglegesen "lezárni " az ügyet a "főügyészségen", amit akaratom ellenére tettek, sőt tudatosan tiltakoztam ellene, így vállakozni nem állt módomba, de alkalmazottként felnevelhettem a gyermekeimet, s tisztes, tisztességes munkával tartottam el magam minden kisérlet ellenére, amivel tönkre akartak tenni, ellehetettleníteni a munkámat, az életemet / Istennek hála, meg azoknak az embereknek, akik hittek, s megbíztak bennem, sikerűlt túlélnem életem legnehezebb tizennégy évét. / ennyire gátlástalanok, kitartóak, még a cucializmusban sem voltak az annyát! kemény évek voltak.
Ha a környezetedtől, a szabályozóktól, a munkaadódtól alkalmazottként várod, hogy sorsod sokkal jobbra forduljon, akkor vagy légy nagyon türelmes (be fog következni, de ez el fog tartani 15-25 évig), vagy fogd azt az útleveled.
Mert ma ez a realitás, és ezen senki, de senki nem tud változtatni.
Azon a hídon (Öresund) nemrég autóztam párszor ide-oda, kb: ötezer Ft a hídpénz, és módom volt egy hetet Koppenhágában tölteni. Majd jól megnézni a tíz évvel ezelőtti emlékeimhez viszonyítva sokkolóan elbevándolósodott Stocholmot, ahol egyes negyedekbe már be sem mer menni éjszaka "fehér" ember. Malmö meg egy világtragédia. Malmisztán. Koppenhága még istenes. Nagyrészt. De a kis hableányt most helyezik a vízbe be egy sziklára, mert folyton ellopják.
Szóval óvatosan a példákkal. Messziről nézve minden távolinak látszik. :-)) Amúgy sok jó példát lehet venni tőlük, de előbb meg kellene tanulni szorgos népünknek valóban szorgosnak lenni és viselkedni. Amíg általános, hogy egy lapátolót kilencen néznek, addig kéretik nem ugrálni. Én vért izzadtam, mire olyan embereket találtam, akiket használni is tudok. Három magyar diplomásból - diplomásból!!!! - kettő akkor sem tud rendesen dolgozni, ha jól megfizetik. De igények, azok vannak.
//"...Ez van, ha nem tetszik, vonulj ki az erdőbe remetének..."//
Vagy fogjam világútlevelem és le is út, fel is út, mars ki a hazámból. Ilyesmire is gondoltam, amikor egyetlen párt távlati terveire céloztam. Igazán megnyugtattál.
//".....Netalán, ezt nevezik " politikai, gazdasági egyensúlynak?" háát illen is van?.."//
Ennek kellene lennie másutt is. Csakhát a világrend ilyesmit már nem igen engedélyez egyetlen országnak sem. Talán még egy kis ideig kénytelen engedni a kevésbé megzsarolható gazdagabbaknak.
Nem tudom! Jós nem vagyok, csak tendenciákat figyelek, dehát a természet mindig okosabb valahogy mint az emberi elme. És általában meglepetéseket okoz, amikor veszélybe kerül az egész. Most nagyon a veszélyküszöbnél járunk.
" a világ játékszabályai olyanok, amilyenek, de nem mi diktáljuk őket" ebben igazad van, de hamár EU-tagok vagyunk, akkor korrekt üzleti- politikai koordinációt, kooperációt kialakíthatunk. / ennek alapfeltétele, hogy nem verjük át azokat, akiktől függünk, legalábbis támogatásukat várjuk - sajna a "kormány" évek óta ezt teszi az EU-val. - /
A svéd és a Dán politika és gazdaság, a saját nemzeti gazdaságuk erősítése, fejlesztése mellett közös "világraszóló" beruházásokat is végzett, ahol a XXI. század csúcstecnikáját, technológiáját közösen fejlsztették ki / a két országot összekötő tengeralatti alagút, ill. az átivelő híd ékes bizonyítéka a közös sikerüknek - talán, ott soha nem fordulhatott volna elő ollan malőr, msz. "későn olvastak el a emailt"!? ez már nem groteksz, de egyenesen norbid, úgy is mondhatnók, morális katasztrófa /
"Ilyen egyszerű az egész, minden országnak olyan kormánya van, amilyet megérdemel. Ha alapvető, mély változást szeretnél, akkor nem a kormányt kellene itt lecserélni, hanem a népet. Bizony, bizony. Ez van."
Igy igaz,azokban az orszagokban azert nem turik el a kormanyuktol az ilyet mert a sokszor puritan protestans kozossegek magukkal szemben is ilyen kovetelmenyeket allitanak es eszerint elnek.Nem mondom sokszor eleg utalatos nepseg. Ami szemunkel nezve,mert ebbe egy csomo mas is beletartozik.Bar nem annyira a skandinavoknal pl a sexualis puritanizmus is.
Nalunk meg mindenki dzsentri akar lenni az utcaseprotol az egyetemi tanarig
Teljesen gyerekes az egész hozzáállás: a politikusaink azért, és kizárólag, csakis azért lopnak-csalnak-hazudnak, mert a nép ezt elviseli tőlük. A dán vagy svéd politikus ugyanígy szeretne lopni-csalni-hazudni, de nem teheti, mert ha rajtakapják, repül.
Nálunk meg újraválasszák.
Ilyen egyszerű az egész, minden országnak olyan kormánya van, amilyet megérdemel. Ha alapvető, mély változást szeretnél, akkor nem a kormányt kellene itt lecserélni, hanem a népet. Bizony, bizony. Ez van.
Valójában ez a helyzet, amit leírtál. Az egész "rendszerváltó" hatalom mindvégig teljesen koncepciótlan volt, (van és szerintem lesz is még egy jó ideig). Egyik kormánynak sem volt még eddig átfogó, távlati elképzelése az ország gazdaságára vonatkozóan, vagy az ország társadalmát illetően. Olyan ad hock megoldásokra tellett mindegyiktől, amit 60 év alatt kényelmesen megszoktak, lesz, ami lesz alapon.
Pontosabban, egyetlen pártnak vannak egészen távlati elképzelései, de azok egyáltalában nem az ország javát vagy társadalmát fogják szolgálni, ha megvalósulnak.
Tragikusan nem érted, vagy inkább nem fogadod el a világ játékszabályait. Amelyek olyanok, amilyenek, de nem mi diktáljuk őket.
A Te karvajtőkéd meg soha nem higította az aranypénzt, tették ezt annál inkább a királyi kamarák. Kéretik kicsit tájékozódni a történelemben.
A hazai piacot pedig nekiállhatsz védeni mindenféle bezárkózással, hiszen ez már remekül bejött Enver Hodzsának meg Kim-Ir-Szennek is... Azt az egyet értd meg, hogy adok-kapok van, az egész világ kompromisszumok sorozatából áll, és optimális megoldás, ami mondjunk nekünk csak jó, egyszerűen nincs. Elzárkózhatunk a külvilág olyan termékei elől, amelyek a hazai ipart veszélyeztetik, csak akkor a külvilág is el fog zárkózni a mi termékeink elől. Az USA kizsákmányolja valóban a kínai munkást, de közben maga is fizet árat ezért, a hangsúly a még elviselhető egyensúly megtalálásán van.
A hazai kenyéripart meg aligha a kengurucomb-konzerv fenyegeti. És amíg a hazai vásárlót egyszerűen nem érdekli, hogy egy termék hazai-e, vagy sem, addig csak maradjunk csöndben. De ez máshol sincs máshogyan, a finn átlagember eléggé sokáig hajlandó volt többet fizetni az általában jóval sajtnyább minőségű hazai zöldségért-gyümölcsért, a hazai termelés védelmében, de 1-2 évtized után ebbe ott is belefáradtak, és inkább megveszik a sokkal ízesebb, szebb, olcsóbb spanyol paradicsomot, és tudomásul veszik, hogy majd fizetnek érte Nokiával. Ez van, ha nem tetszik, vonulj ki az erdőbe remetének.
Elhiszem neked zividivi amit mondasz. mm. a szocialista világrendszer politikai-gazdasági bukása pont egybeesik az egyetlen alternatívaként?! adódott tőkés gazdasági modell értékrendi-társadalmi válságával....
No de akkor mi az oka annak, hogy két tradicionálisan európai értékrendek szerint is a tőkés társadalmi rendszert építő Svéd és a Dán társadalom miért tudott váltani, a 90-es évek elején, s hogyan jutott 2006-ban oda, hogy a költségvetése pluszt tud felmutatni, a gazdaságuk prosperál?
Nincs véletlenűl köze annak, hogy ott szigorú elszámolási kötelezettsége van a mindenkori kormányoknak, civil kontroll rendszeres, következetes, a szakmai kérdéseket szakemberekre bízzák, s nem a politikusok akarnak mindenbe beleszólni? jah, hogy szavam ne feledjem, a XXI. század tehnikai , technológiai szintentartását, sőt fejlesztését kiemelt állami feladatként, kiemelt állami finanszírozás mellet hajtják végre, s képzeld, megéri nekijek! vajh, miért éri meg?
Miért térűl meg az állami támogatás, nemcsak a gazdaság szereplőinek, de az államnak is, s mintha a polgárok is elégedettek lennének.
Netalán, ezt nevezik " politikai, gazdasági egyensúlynak?" háát illen is van?
//"...A karvajtőke meg nem karvaj, egyszerűen csak tőke.."//
Nézeteltérésünk alapja, hogy szerintem pedig a karvalytőke karvalytőke akkor is, ha tőkeként látszik működni. Amikor aranypénzt használtak, akkor is hígitották az aranyat a "karvalyok". Ebben a sokféle pénzrendszerben pedig igazán csak egy statisztikai adat már az összes pénfajta, s tetszőlegesen lehet mennyiségét minden értékhatáron túl növelni. Mármint annak, akinek erre a lehetőség és a jog megadatott. Jegybank! Hm! A karvalyok karvalya.
Dehát magad is jól tudod, hogy a pénz karvalysága nem csupán ennyiből áll.
//"...A gond inkább a szűk piac és a tőkeszegénység..."//
Normál körülmények között ennek legfeljebb az export-import relációban lenne szabad megmutatkoznia. Mégpedig csakis a FONTOS hazai hiánycikkek esetében. Amiben a belső termelés képes ellátni a belső piacot, azt hazai termékből lenne szabad többnyire fedezni. Mert így még DRÁBÁBBAN IS OLCSÓBB LENNE minden hazazi termék A FELVETT HITELEK KAMATOSKAMATÁNÁL! Nem tudom, mekkora igény van a kengurucomb konzervre, csak az tudom, hogy kenyérre annál jóval nagyobb a kereslet. Akinek már csak a külföldi különlegesség hiányzik a boldogságához, ám jusson hozzá saját pénztárcája szerinti áron, de ne a magyar paraszt kenyerének terhére. Vagyis a világpiaci áron árult kengurucombkonzerv mellet semmi szükségünk sem lenne a kenyeret is világpiaci áron árusítani.
//"...Azt azonban látni kell, hogy a szocialista világrendszer politikai-gazdasági bukása pont egybeesik az egyetlen alternatívaként adódott tőkés gazdasági modell értékrendi-társadalmi válságával, és a poszti-indusztriális rendszerré alakulásával. .."//
Pontosan erről van szó, pontosan emiatt kerültünk cseberből vederbe. Pontosan ez az, amit korábban feldezett néhány gondolkodó, Síklakytól-Drábikig, akiket aztán pontosan emiatt a felfedezésük miatt üldöz egyfolytában a rendszer.
Én annyiban módisítanám a nagyok felfedezését, hogy elképzelésem szerint éppen közép-Európa lenne képes túllépni ezen a két rossz politikai és gazdasági rendszeren, mivel MINDKETTŐNEK SZIONTE EGYSZERRE ISMERTE MEG ÖSSZES NEGATÍVUMÁT!!!!!! Emiatt ötvözni is tudná a két társadalmi rend használható elemeit egymással. És megtapasztaltam, hogy a középeurópai társadalom képes is lenne egy közös cél érdekében egy NORMÁLIS együttműködésre, de emellet az is érzékelhető, hogy éppen azt nem akarja egyik világhatalom sem. A politika összeugrasztotta jócskán az egymás felé közeledő népeket.
Kivételek talán a csehek. Ők jobban ragaszkodtak önállóságukhoz, mint a szlovákok (magyarok) területeihez.
Személyes résztvevők mondták el ma a rádióban, hogy egy távoli villámlás után ( dörgést nem lehetett hallani ) 20 másodpercen belül fergeteges vihar keltkezett! A szélerősség nem 90 km.-es volt ( állítólag ez volt az előrejelzés ) hanem 130 km.-es!
De az emberek nem széltől, az esőtől kezdtek el futni ( legalább is a Duna parton ) hanem amikor észlelték, hogy a felküldött rakéta nem a röppályán megy, hanem élesen kanyarodik másik irányba, a tömeg felé.
Te mit várnál ebben a helyzetben a vezetéstől?
Meteorológiai felolvasást a rádióban?
Te értesültél a viharról a rádióban, tv.-ben ugyi?
Oszt mégis elmentél megnézni a tüzijátékot!
Így tettem volna én is, nyugi, max ernyőt vittem volna magammal.
Egyébként szerintem a tüzijátéknak nem miniszterek, vagy a ME. volt a szervezője, valószínű kiadták ezt erre felkent cégnek!
Székesfehérváron viszont a pm. hivatal rendezte az ünnepséget, oszt 1/2 óránként kérdezték a meteorológiát!
Te úgy gondolod, ha nem jó kis komcsi szemfényvesztés lett volna, hanem bármilyen más, Isten nem figyelmeztetett volna?
Ha mindent a vezetőknek kell előre jelezni, akkor legközelebb már egy langyos esőnél is követelni fogják a figyelmeztetést. Az ember önálló felelősséggel rendelkező lény, ha bárhol megjelenik, szórakozik, úgy általában él, az kockázattal jár. "Élni életveszélyes".
Ezt az isteni dolgot nem itt kell megbeszélnünk. Nem létezik. Ahogy egy internetes portálon olvastam egy jópofa beírást, miszerint "ha létezik isten, akkor sokat alszik".
De ha mégis, akkor intézd el, hogy rámruházza a hatalmát úgy két percre. Gyorsan az emberiségnek adnám az összes betegség gyógyszerét, segítenék a környezetbarát technológiák kitalálásában, majd elpusztítanám az összes atombombát. Nem kell ezer év áhitat hozzá, elvégre nekem csak egy csettintés volna :))). Ennyit igazán megtehetnék az emberiségért, igaz?
Nem érted mit mondok. Nem gyurcsányi okozta a vihart. Ez tiszta sor. Viszont mit vársz? Kovács Józsi csepeli szerszámgéplakatosnak kell mérlegelnie, hogy figyelmeztet a lehetséges veszélyre, vagy a vezetőknek?
A másik félreértés. A Természetet én Istennel azonosítom. Az ember egy vírus. A vírusokat az egészséges szervezet elpusztítja.
Nem kellene szerintem itt felelősöket keresni, kergetni. A vihar jelezve volt, számítani lehetett rá, csak a nép nem vette komolyan, vagy az erősségét nem. Mi itt a kis védett medencében eddig nem szoktunk hozzá a pusztító viharokhoz, csak az évenkénti árvíz lett mostanában erősebb, amire érdemes lenne odafigyelni, szerintem lesz ez még erősebb is. Idén két tornádó-kezdeményt is lefotóztak, amely egyelőre csak mint érdekes égi tüneményként szerepelt a híradásokban. Fog az a félelmetes forgószél-farkinca még a földig érni....
Megmondták előre a kutatók : a Föld felmelegedése nem azzal fog járni, hogy kaktuszokat fogok locsolgatni a kertemben, hanem szélsőséges időjárás lesz, tomboló elemekkel.
Ezt kár bárkinek is a nyakába varni, persze kellemes.
Személy szerint Isten figyelmeztetésének és jelnek tartom.
Hülyeség. Ez a szerencsétlen bolygó már qrvára unja ezt a 7 milliárd embert. Az ember meg tojik arra, hogy saját magát nyírja ki hosszútávon.
Bár Demszkytől jó lenne már megszabadulni, a tűzijátékot nem tudta lemondani, mert nem fővárosi kompetencia. A kormány helyében, pontosan az időjárási előrejelzések bizonytalansága miatt én sem mondtam volna le. Viszont ez egy jó kis kormányzati propagandának szánt rendezvény volt, így is harangozták be: "soha nem látott...." Viszont egy dolgot meg lehetett volna tenni: délután felhívni a lakosság figyelmét, hogy vihar előfordulhat és mindenki saját felelősségére legyen jelen. Viszont akkor a jó kis komcsi propaganda és szemfényvesztés nem úgy jött volna össze, aminek szánták.
Egyébként én is ott voltam. A Soroksári úton, a csepeli HÉV sínek mellett 200-300 méterre a Nemzetitől. Félelmetes volt. Személy szerint Isten figyelmeztetésének és jelnek tartom. Fél perc alatt szabadult el a pokol.
Nézzük az "üzleti" oldalról, mert ugyí kápítálizmus van, ahogyan azt újabban "trendi" mondani nálunk. / a tüzijáték mint látványosság, élvezhetettlen volt /
Attól tartok, a kínaiak ezek után lemondják a esetleges Olympiai játékokban a "tüzijáték" lebonyolítását célzó ajánlatukat az illetékes magyar lebonyolítónak.
Nem igazán preztizs növelő volt a tegnap esti "bemutató".
Demszky már megégette magát ezzel. A meteorológusoknak pedig rém kevesen hisznek már. Lásd az idei nyárra vonatkozó előrejelzésüket. El tudod képzelni, mekkora botrány lett volna abból, ha lefújják az egészet, és este 9-kor szellő nem rezdül, csillagos az ég? Őszintén mondom, fogalmam sincs, mit tettem volna a szervezők helyében. Az nyilvánvaló tanulsága az ügynek, hogy egy ekkora embertömeget megmozgató rendezvény hatalmas kockázatokat is rejt magában, ezért amennyire lehet, azokat ki kell küszöbölni. Ezért a tanulságért iszonyatos árat kellett foizetni. Részvétem mindazoknak akiket illet.
Az kétségtelen, hogy a tőke mint olyan, nem rendelkezik társadalmi és szociális érzékenységgel. Egy lepusztult, elmaradt ország alkupozíciói rosszak. Magas hozamot kell biztosítania a befektetőknek. Ezt biztosíthatja az adómentesség, a munkahelyteremtő támogatások, magas reálkamat, alacsonyabb környezetvédelmi követelmények, gyenge munkaválallói érdekképviselet, sok egyéb. Mi ebben a helyzetben voltunk a '90-es évek környékén. Vesztesek voltunk. Egy gazdasági háborút vesztettünk el. Úgy látszik, mi szeretjük a vesztes oldalt, aggódom is a NATO-ért és az EU-ért. :-)
Ma a helyzet kicsit jobb, köszönhetően a befektetett tőkének. De még mindig nem vagyunk elég fejlettek. Ráadásul nincs egy olyan jövőképünk, aminek megvalósítása elsődleges feladat lenne, ami felé az erőforrások koncentrálásával, kiszámítható szabályzórendszerrel, társadalmi közmegegyezéssel haladnánk gőzerővel. Össze-vissza változnak a szabályzók, az elképzelések. Gáz, fék, kormány jobbra aztán balra. Mint a hülye autós, aki azt hiszi gyorsan megy, a kocsi zabálja a benzint, a mögötte látszólag lemaradók pedig egyenletes tempóban utazva szép lassan lehagyják. Csak nekik nem megy szét a fékbetétjük, a kuplungjuk, kevesebbet kell tankolniuk, és kevésbé fáradnak el. Azt gondolom, nekünk ma egy olyan kiszámítható gazdálkodási környezet, és az erre épülő folyamatos -úgy évi 4% körüli- gazdasági növekedés megteremtése lenne a legfontosabb feladatunk, ami aztán 15-20 év alatt már valóban fedezetet teremthetne a normális életszínvonal biztosításához. És ráadásul hatalmas segítséget jelentene közben az EU támogatás ahhoz, hogy orvosoljunk olyan problémákat, amire ma saját erőből nincs lehetőségünk.