Keresés

Részletes keresés

üszkös palacsinta Creative Commons License 2012.03.31 0 0 13124

Pedig elég lett volna előbb a jó ízlést megcéloznod a kereten belül, ha majd leonardói magasságokba értél, ráérsz a környezetet a giccses mázolmányaidhoz műalkotásodhoz igazítani.

Előzmény: Törölt nick (13122)
mugheb Creative Commons License 2012.03.31 0 0 13121

Szerintem sanziótól kérjé tanácsokat, ő ellenfénymániákus.

Előzmény: vizitamas (13114)
mincicske Creative Commons License 2012.03.31 0 0 13119

-huha ezek igazi olajfestménynek látszanak !! az  a kacér fekete macskás hölgy miatt,  mughebnek  nem lesznek nyugodt éjszakái .. !..DD

- primus seraphnak pedig,  köszönet..:)

mincicske Creative Commons License 2012.03.31 0 0 13116

hahao  , mindenki, sajnos nem volt még idöm hozzá kezdeni

de seraph nak kösz a tanácsot,

látom a többi kedvves kollega, nem nagyon töri magát az önzetlen  tanácsokkal !!!

vizitamas Creative Commons License 2012.03.29 0 0 13114

üdvözlöm a kedves fiukat ! lányokat is.. ezt a fotográfiát  szeretném valmiféle müalkotásban megörökiteni de assem tudom hogy kezdjek hozzá !! mi lenne a tanácsotok ? elöbb csak rajz, rajz sok rajz, aztán meg szinekkel probákozzam ?

itt van e, ez az:

sanzio Creative Commons License 2012.03.28 0 0 13113

-,-ismervén a hullámos karton felületet (kicsit fényes, könnyen beszakad) bizonyos ellenérzéseim vannak az emlitett anyaggal szemben.  Azt is nehezen képzelem el hogy köti le a zsirkrétát (jelzem, ugy igazán, a zsirkrétát  nem probaltam).

Aztán , van egy olyan érzésem hogy bizonyos szineket "kiszür" pl. sárgat, feheret, lilát, vilagosakat.

Mindez nem zárja ki a konturos hatások lehetöségét..

Amit el tudok képzelni ilyen alapra, az lenne még: 

textil festék, vagy hasonlo  irizálo szinezök, ami olyan felkapott manapság  a hobby boltokban.

lajbá Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13112

Elnézést , helyesbítek !  - Tudod mennyivel izgalmasabb , hullámos kartonra rajzolni , mint dörzsölgetni !?

lajbá Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13111

Micike , pont az tetszik, neked ? . Hát ez fáj ! És a pakundeklis " Édenkert" ?  Tudod mennyivel nehezbb, hullámos kartonra rajzolni , mint dörzsölgetni ..??!!

Félre a tréfát ! Tényleg érdekes effekteket , ad a hullámos karton , - a valóságban jobban néz ki,  mint  így a képen !

Másrészt , még mindíg az a fixa ideám , hogy én nem a megfelelő krétát keresem , hanem a megfelelő alapot !

Előzmény: mincicske (13110)
mincicske Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13110

-  ehehehe, vigyázz miket beszész  lajbá !! 

minja  kapsz  rana escuelantatol  a fülltövedre !!

- egyebkent aza Máriapócsi , csodatevö boldogasszon  dörzsölt  ábrázattya  nagyonis jó, még a végin  a Robodtczkit  is  lekörözöd :)

lajbá Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13109

 Érdekes hatást kelt a hullámos dobozpapíron , a  kréta

 

 

pasztel széthajtott dobozon / pakundekli/

 

 

pasztell doboz kartonon / nem hullámos /

lajbá Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13108

Nekem , tetszik a nyújtott fejű alak , - és ami főleg , a " táskás"  szemek  , jó ötlet ! - alkalmazni fogom

Előzmény: vizitamas (13102)
lajbá Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13107

Kipróbáltam azt a  "dörzsölgetéses"  technikát ,

 

 

hogy is írta micike , - nem megy ez nekem , azt hiszem jobb , ha abba hagyom ..!

lajbá Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13106

 

pasztel pakundeklin  / szétszedett dobozok /

mugheb Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13105

Neeeeem, inkább olyan villanypóznára emlékeztetőket, mint Amadeo mester, tudod.

Előzmény: vizitamas (13104)
vizitamas Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13104

olyan  baltaarcúakat  ??

mugheb Creative Commons License 2012.03.27 0 0 13103

Érdemes, próbálj meg keskenyebb fejeket rajzolni, vannak ide előképnek kiváló Itáliai Mesterek.

Előzmény: vizitamas (13102)
vizitamas Creative Commons License 2012.03.25 0 0 13102

régen jártam erre, üdvözletem csak ezzel a szösszenettel tudok villogni, egyáltalán érdemes nekem ezt folytatni ?? :)

sanzio Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13100

....utólag  észrevettem  a tévedést ..:)

Rana esculenta. Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13099

Ha szombatra van bármilyen programod, akkor el ne feledkezz róla! :-)

Előzmény: sanzio (13097)
sanzio Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13097

Kellemes vasárnapot,  Primus Seraphnak köszönet a fáradságért,

ritka  alkalom hogy az ember "elsö kézböl" nézze elismert müvészek munkáit..

grohunyek Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13096

üdv. mindenki ,

nekem, phrain  rajza, id.Brueghel  bumfurdi parasztfiguráit jutattja eszembe...

Brueghelnek egyáltalán nem volt szokása szépitgetni a valóságot,  ezért olyan tréfásak, érdekesek a képei...

   aztán  Phrainnal kapcsolatban ki tudhassa ?? DD

lehet hogy majd egyszer milliókat fognak érni ezek a kis rajzok ..:)

mincicske Creative Commons License 2012.03.24 0 0 13094

-   hahooo Nikool ..DD                "Phrain  rajzolt  vakamit" ..!!...DDDD

ifjb.Mocsáry Athanáz Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13091

mughebes,:  ez saját talalmany ! "krétázott" papirra  felvitt  tüfilc+vizfesték, ha igenyled a krétázott papir részletesebb leirását  szojja..

krumpliboghár Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13090

- két izben is jeleztem hogy hittudomanyilag gyengén állok (nem mintha dicsekednék ezzel), egyik kedvenc böngész olvasmányom az ótestamentum, sokan  el sem tudják képzelni hogy pl. a "prédikátorok könyve",  a, mai modern menedzsment csúcs irodalma, aztán meg nagyra becsülöm az  egyház "átmentö" szerepét  müvészeti területen de eszmei, szellemi kötödés nem igen...

 

Előzmény: Törölt nick (13088)
mugheb Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13089

No hát ez nem hartmanós, ez inkább *****************.

A tűfilc+akvarell (vagymi) igen.

Előzmény: ifjb.Mocsáry Athanáz (13080)
krumpliboghár Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13087

a "primus seraph" (szereny latin+vallás) ismereteim szerint, szoszerinti "vad" forditasban , lehet elsö angyal rang szerint vagy vezér angyal a többi angyal között de megkockáztatom a "letaszitatott", volt elsö angyal személyében is felismerni, jeleztem, járatlan vagyok vallástanban. Tehát nekem ezek voltak eddigi  feltevéseim.

 

a "primus inter pares" jelentését  ne keressétek a googliban mert valami szörnyüseges zöldségekkel etetik a tudásszomjas népet, a fogalommal kapcsolatban.

- a kifejezés, francia kiralyi családok örökösödési szokásaibol ment át a mai, nyugati polgárjogba, jelentese : "legidösebb a tesvirek közül örököl "

tágabb,  "szociális" értelemben,  jelenthet  elödleges hozzászolási jogot,  elsödleges igénylés  jogot  , kor ,  tapasztalat, szakamai tudás alapján akár...stb.

 

azért irtam  ezeket  hogy  tanujjatoook ... DDDD

sanzio Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13084

*** Primus Seraph , csak gazdagitanád a tartalmat  ha két eredeti munkát megmutatnád nekünk is , én legalabbis megköszönném ..

 

ja,, és ezennel aláirnám  erdeti  signomat is "primus inter pares" DDDDD

sanzio Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13083

*** igen  Nikool, kösz a segitö szándekot, na azt a pairt nevezik  "mi teintes" nek (a gödröst) részemröl nagyon ajanlom a "gray flannel" vagy "tintoretto" nevüeket, lehet más fantázia név is ...

de hogy igazán neked valo , hasznos tanacsot adjak (én is DDD), hangsulyozottan ajanlom ezt  a linket.

olyan porpasztellt mutat  be a mi maximalisan a te "papirnyüvö, dörzsölö" szokásodhoz passzol , sejtésem szerint már Magyarorszag on is kaphato.

 

http://www.panpastel.com/

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13082

Tisztán emlékszek erre a rajzodra ^^ tetszett már akkor is :)
Amúgy pasztell rajzhoz véleményem szerint, pontosan a gödrös felületű lapjra jó készteni és mutatósabb is :) nah meg jobban meg is tapad a pasztell rajta! Én is ha portrét készítek most már csak gödrös kimondottan pasztell rajzhoz kérek papírt!
Én a nehezen hozzáfért részekhez vettem pasztell ceruzát...feketét és fehéret ( a fehéret megbántam :D nekem nem ér semmit maradok a krétájánál) , és szoktam használni dörzsceruzát is ha épp az ujjam nem fér hozzá nem szívesen használom ugyan mert nem tudom néha olyan  szépen egybemosni a színeket ( szoktam is szenvedni vele :D ) sztem próbáld ki és még élethűbb lesz a rajz! De semmiképp ne hagyd abba mert én nagyon kíváncsi vagyok a kész alkotásra!:) 

Előzmény: sanzio (13070)
ifjb.Mocsáry Athanáz Creative Commons License 2012.03.23 0 0 13080

*** ezt a "hartmano stilusban" készült rajzomat még beszurom (demonstrative..:))) kis szépséghibája hogy amikor ez készült, sem a forumot, sem hartmanot még nemismertem ..:))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!