Keresés

Részletes keresés

Blind Rider Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6556

Nem egészen értem, mit vársz egy ilyen obitól nyitott rekeszen. Megnéztem a képet - nincs semmi probléma vele, utómunkázni kell, nyitott rekeszen minden (pláne középkategóriás) obi kontrasztszegény, fátyolos, életlenebb képet ad, mint f5.6-f8-ra rekeszelve. Pláne egy változó fényerejű, nagy zoomátfogású 3rd party obi, mint ez is, tele végen. Nyisd meg Lightroomban / Photoshopban, tegyél rá kontrasztot, pici clarity-t, és élesíts rajta, de érzéssel, és máris szebb lesz.

 

Nem várhatsz el tőle fix obi szintet (amúgy nyitott rekeszen azok se sokkal szebbek).

 

Szóval nyugalom, nem az obi / gép / te vagy a hibás. Inkább az elvárásaid.

 

Ha ez nem elég jó, vegyél egy C70-200-at fölé, az F4-en sokkal szebben rajzol ennél. Vagy egy C24-70-et (rekeszelve F4-re az is sokkal szebb).

 

Előzmény: Kis Zs (6530)
Noxin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6555

Szerintem van direkt Canon fórum, szinte minden típushoz, ott több Canonost találsz.

Előzmény: Kis Zs (6554)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6554

Ötlet hogy merre érdeklődjek ahol talán több jelentkező akad ? :)

Előzmény: Noxin (6553)
Noxin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6553

Sajnálom, én Sony-ban utazom...

Előzmény: Kis Zs (6552)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6552

Senki ? :S

Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6551

Esetleg egy 18-55mm-es kit obit is megnéznék vele, szegény váz még olyat se látott, csak ezt a Sigma-t :)

Előzmény: Kis Zs (6550)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6550

Akkor várom a lelkes jelentkezőket, akik Pesten laknak (lehetőleg a 4-6-os villamos vagy a 3-as metró vonala környékén), és van kedvük kipróbálni ezt a csodás Sigma-t, én meg cserébe ki tudom próbálni az ő fix obijukat.

Előzmény: Noxin (6549)
Noxin Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6549

Első lépcsőben ki kéne próbálni valami gyári fix obit.

Lehetőleg azonos beállításokkal és inkább rekeszelve 5,6-ra.

A fényviszonyok is sokat számítanak, tehát azonos időben kellene próbálgatni.

Előzmény: Kis Zs (6548)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6548

Adobe RGB meg sRGB van, mind2-t próbáltam, jelentős különbséget nem tapasztaltam.

Előzmény: gabeesz (6545)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6547

Köszi a tippet, de azért ez kicsit durva. Nehogy már egy 150k-s váz egy 120k-s obival szarabb képeket gyártson mint egy 50k-s kompakt gép. Ez a szín dolog is nagyon zavar. Ha a képstílusoknál beállítok egy sajátot amiben felhúzom a színtelítettséget meg a kontrasztot, akkor kezd hasonlítani a jóra, de szerintem akkor se stimmel minden ezzel az objektívvel.

Előzmény: krotosz (6546)
krotosz Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6546

A mindannyiunk által ismert színvilág a kettő között helyezkedik el, és inkább a jobboldali a valósághoz közeli. (Legalább is a most használt monitoron.) Ahogy a tisztelt fórumtársak is javasolták, - készíts blendesorozatot telében. Ott kiadja a -már használható/már szar rekesz értéket.  De ez a taknyolás már több mint elviselhető.

Előzmény: Kis Zs (6543)
gabeesz Creative Commons License 2011.09.12 0 0 6545

színtér váltással is ez a helyzet?

Előzmény: Kis Zs (6543)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6544

Bal oldalt az eredeti, jobb oldalt a felhúzott kép:

 

 

Ugye senkinek nem kell mondanom hogy a bal oldalon mennyire nem hasonlít a szín a Kawasaki zöld-re ?! :/

Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6543

Előzmény: Kis Zs (6542)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6542

Bal oldalon kicsit felhúzva PS-el, a jobb oldal az eredeti. Ég és föld a különbség.

Előzmény: Kis Zs (6530)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6541

Nem feltétlenül akarok én belenagyítani, de mivel 100%-on ilyen ronda a kép, ezért ez nagyban befolyásolja kicsinyítve is. Olyan életlen, fátyolos képeket készít, a színtelítettségről nem is beszélve! Fotóztam zöld füvet sárguló-barnuló lombkoronával, és az egész olyan fakó lett.

Nem jó poén hogy minden képen csomó dolgot kell utólag beállítani.

 

Hiába macro objektív, közeli dolgokat se lehet vele tűélesen elkapni. Hiába a kisebb fókusztávolság és a szűkebb rekesz.

ISO200 javítana a helyzeten? Ilyen verőfényes napsütésben eszembe se jutna feljebb rakni 100-nál.

Előzmény: Noxin (6539)
ne_sa Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6540

Koszi, a tied is jo ,bedobok meg par kepet.

 

Nagykepre kattintva meglehet nezni megnagyobb meretbe is.

 

 

 

 

Előzmény: ikajli (6527)
Noxin Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6539

Úgy indul, hogy a legtöbb obinál kezdő fényerő+2 rekesz kell minimum az optimális képhez. Aztán az ilyen zoomok teleállásban szoktak gyengélkedni. A Canon-t nem ismerem, de a Sony érzékelőknél iso200 az optimális érzékenység.

De igazából miért akarsz belenagyítgatni? Az hogy nem tudod elolvasni a villamos végállomását, az nem igazán mérvadó... óriásplakátot nem csinálsz belőle, a monitoron meg A4-nél alig nagyobb a kép.

Előzmény: Kis Zs (6536)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6538
És mi a helyzet a színekkel, telítettséggel, kontraszttal?
Előzmény: Kis Zs (6530)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6537
Pedig az obi gyári állapotban van. Lehet vele valamit kezdeni ?
Előzmény: krotosz (6535)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6536
Ennyire azért nem kéne szarnak lennie a Sigmanak a tesztek alapján. F5,6-9 körül se sokkal jobb a helyzet.
Ötlet?
Előzmény: Noxin (6534)
krotosz Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6535

Elég takony... a tárgyak szélei szellemképesek. Mintha olajréteg lenne az obin...

Előzmény: Kis Zs (6531)
Noxin Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6534

A válasz ott van a kérdésedben: Sigma, 70mm, F4.

 

Előzmény: Kis Zs (6530)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6533

Előzmény: Törölt nick (6532)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6532

Köszi, próbálgattam kicsit, mit tudok naplementéből kihozni :-)

De a te oldtimered sem rossz :-)

Előzmény: extekergo (6529)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6531

Mindenképp nézzétek meg 100%-on is a képet !

Előzmény: Kis Zs (6530)
Kis Zs Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6530

Tiszteletem

 

Feltöltöttem ide egy fotót: http://www63.zippyshare.com/v/62518020/file.html

 

Kérlek titeket hogy nézzétek meg (nyers 15Mpixeles JPEG kép)

 

Várom az ötleteket, hogy miért olyan a kép, amilyen. Nekem nagyon nem tetszik. Nem akarok ötleteket adni hogy szerintem mi a baj vele, tőletek várom.

 

Leírom hogy milyen körülmények között készült. Remélem fény derül arra, hogy én vagyok a béna, vagy esetleg a masinával van valami baj.

 

Tehát:

CANON 500D + SIGMA DC 17-70mm 1:2,8-4 MACRO HSM

 

A gép AV módban volt F4-en, mellé 1/1000s-es expót válaszott a gép ISO 100-on. Az objektív 70mm-en volt

A színbeállítás és a fehéregyensul auto módban volt.

 

A kép a mai 32 fokos tűző napsütésben született, a fény hátulról/oldalról jött.

 

Nem tudom még milyen infóra lehet szükség a "nyomozáshoz" :)

 

Ha  tudtok erre jobb topikot akkor azt is szívesen várom.

 

Előre is köszi

extekergo Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6529

Kellemes, meleg színek!

 

Előzmény: Törölt nick (6521)
extekergo Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6528

ikajli Creative Commons License 2011.09.11 0 0 6527

Nagyon jó helyet találtál, szuper jók a fények!

 

Ez is a hétvégén készült.

 

 

 

Előzmény: ne_sa (6526)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!