Keresés

Részletes keresés

Kadmon Adam Creative Commons License 2010.10.24 0 0 6260

"Tegnap elolvastam A legszentebb trinozófia tartalmát és megértettem tkp. mindent.

 

Topik törölve a kedvencekből..."

 

 

:-) akkor Te is "megvilágosodtál", mint truXman. Előfordul az ilyen :-)) 

Előzmény: Törölt nick (6239)
babi :-) Creative Commons License 2010.10.21 0 0 6259
trueXman Creative Commons License 2010.10.21 0 0 6258
Valójában az őskáosz az alap és a megismerés nem mehet rajta túl.

A mélységes ősvíz az alap és az Anya, minden belőle és általa születik, arcodat csak fodraiban láthatod meg.

Hová szabadulnál? :-)

Nincs hová menni.

A mélységes ősvíz valójában egy szellemi elvet jelent. Minden belőle származik. ("általa lett minden, ami lett"/jelen, múlt és jövő időben)

A filozófus tiszta nézetei anyagtalanok; képes elvonatkoztatni az anyagtól, a megnyilvánulástól,
ezért lát (talán a szellemi szemmel).

Ha a filozófus álmodik: tudja, hogy álmodik. Mindíg tudja, hogy mit tesz és (amennyire teheti) szinkronban van a "világértelemmel".


Előzmény: trueXman (6257)
trueXman Creative Commons License 2010.10.21 0 0 6257
Köszönöm az elismerést.

Más:

A "lényeget" kellene megérteni: ez, véleményem szerint saját magunk által és értelmünket mindenképpen használva történhet.

Úgy vélem a helyesen értelmezett filozófia helytállóbb bármilyen misztikánál és a meditációnál, buddhizmusnál stb. is.

A helyesen értelmezett filozófia nem egy "elrejtett rózsakeresztes stb. tudást" jelent,
hanem inkább egy értelemmel megtöltött jelenlétet,
ami által az ember látja az univerzum (számára) épp aktuális áramlásait, a teremtő folyamatokat stb.

Ha ezt kívülről mondják meg (a tanítványnak), akkor ott (=a tanítvánnyal) egy súlyos probléma van. (még óvodás, még nem nőtt fel és nem is fog sosem).



Más: Mi és minden az összes világban egy alapvető inverzitásban van...
de ez nem jelenti azt, hogy a másik oldal (=a tökéletes) létezik.
//ez csak egy értelmetlen kettősség-elmélet//


Az indiai yogik(valójában a brahmanák, papok) tévedtek, mikor legfőbb célként minden folyamat megállítását tűzték ki.
Ez az állapot senki számára sem realizálható.

Véleményem szerint a két alapvető pólus:
a zsidóság bölcselete (sallangoktól mentesen) /ez a konkrét forma/
és a még mélyebb és reálisabb Kína kettős (és hibátlan) bölcselete:
-a konfuciánus gyakorlat
és
a tao (ji king) mély vízbölcsessége, látása.

A színtiszta (sallangoktól mentes) zsidó szellem: az imagináció ismerője és használója
(ennek eléggé rosszul sikerült klónja: a keresztény szellem);

Kína színtiszta bölcselete pedig a tévedésbe (álmodozásba, öncélú képzelődésbe) nem eső; nem álmodozó, nem definiáló stb.

Kínában még csodálatos volt a csan, eleven; japánban már meditatív militarista (értelmetlen, önmagáért való meditáció) arculatot öltött.

India világéletében halálosan passzív, várakozó volt,
ezért találták ki a reinkarnáció elméletét, hogy a passzivitást, semmittevést igazolni tudják vele.
(megszabadulás életek milliárdjai alatt :-) (=soha nem megszabadulás)
Előzmény: Létfürkésző (6255)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.10.20 0 0 6256
helyesen össze
Előzmény: Létfürkésző (6255)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.10.20 0 0 6255

Szerintem a szubsztanciára irányuló krdés feltétele nem butaság, de ezen nem veszünk össze. Rejtett (ha van), de azért érdemes agyalni rajta, eltolt tudati fókuszal ösze lehet szedegetni valamiféle információt róla.

Egyébként jól írsz, élvezem a stílusodat.:)

Előzmény: trueXman (6252)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.20 0 0 6254
én már csak ilyen buta vagyok:))
Előzmény: trueXman (6245)
trueXman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6253
az önmagam által önmagam számára generált pokolban
Előzmény: bélasuska (6251)
trueXman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6252
"""a mindenséget semmi sem tartja, a jelenségek egymást tartják és meghatározzák"



Ok, de szerinted van szubsztancia az egész mögött vagy nincsen?- mert tarthatják úgy is, hogy van és úgy is, hogy nincs(buddhizmus).:)""


-ha azt mondom: van mögötte szubsztancia: ez egy ostoba válasz, mely relatíve igaz lehet

-ha azt mondom: nincs mögötte szubsztancia: ez szintén egy ostoba válasz, mely relatíve igaz lehet


felejtsd el a választ(ást), ha választasz, csak a poklot választhatod (Osho papa)


másik relatív válasz: a szubsztancia számunkra egy egyetemes, mindent átható hiány(élményként) jelentkezik

ha van szubsztancia: számunkra nem megismerhető

míg mi vagyunk, addig a szubsztancia lehetetlen, hogy megjelenjen (a kettő egymást kizárja)

persze, ha egyáltalán létezik a szubsztancia (nem biztos)
----------------------
"Ok, de szerinted van szubsztancia az egész mögött vagy nincsen?- mert tarthatják úgy is, hogy van és úgy is, hogy nincs(buddhizmus).:)"

-teljesen mindegy, hogy hogy tartják; valójában nincs túl nagy jelentőségük az ilyen véleményeknek

a szubsztancia árnyéka jelenleg benned realizálódik egy állandóan változó potenciaként

tényleg árnyék az egész világ; tényleg csodálatos és tényleg szomorú;
örüljünk, amíg lehet

egeket látok és földeket; egeket látok egekbe ágyazva és földeket látok földekbe ágyazva

minden egymásba van ágyazva és minden egymást szüli

ne a Krisztust nézd és ne a Buddhát, magadat ismerd meg (és az értelem legyen a lámpásod az úton)

nagyobb a te értelmed minden Krisztusnál és minden Buddhánál (mivel ők hozzád képest nincsenek)

(csak álomképek, semmi egyebek)
Előzmény: Létfürkésző (6248)
bélasuska Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6251
trueXman, te milyen pokolban jártál?

Sanat K olvtárs a pszichedelikumos utórengéses pokolban...

te?
Létfürkésző Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6250
A történetben számomra nem is a külső befolyásolhatóság volt az érdekes, hanem az önszuggesztió hatalma. Tulajdonképp minden tudatállapot önszuggesztió, csak nem mindegy, hogy tudatosan választott vagy külsőleg befolyásolt, hogy visszautaljak a kérdésedre.:)
Előzmény: trueXman (6247)
trueXman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6249
"Tegnap elolvastam A legszentebb trinozófia tartalmát és megértettem tkp. mindent."


:-))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (6239)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6248

"a mindenséget semmi sem tartja, a jelenségek egymást tartják és meghatározzák"

 

Ok, de szerinted van szubsztancia az egész mögött vagy nincsen?- mert tarthatják úgy is, hogy van és úgy is, hogy nincs(buddhizmus).:)

Előzmény: trueXman (6245)
trueXman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6247
furcsa, képzelődő, imaginatív, befolyásolható lények vagyunk (mi emberek)

az egész történelem erről szól, semmi másról

engem valójában ez, ami érdekel; ezen jelenségek

miért és hogyan működnek?

megszabadulhatunk-e ezektől a tulajdonságoktól?

érdemes-e megszabadulni tőlük? stb.
Előzmény: Létfürkésző (6234)
trueXman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6246
majd, ha "lemégy", megtudod milyen....

én jártam "ott"

lementem és feljöttem, de nem volt egyszerű

amikor valóban megjártad és győztél, onnantól már nem igazán vagy "hülyíthető" (=befolyásolható, idomítható stb.)

a magad ura leszel

de sokan elvesznek az önmaguk generálta ösvényen

a kollektív ösvények "jobbak": ott el sem indulnak :-) fő a biztonság :-)
Előzmény: Törölt nick (6232)
trueXman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6245
""itt a poklot értsétek kb. szó szerint"



számodra mit jelent a pokol szó? te mit értesz alatta?"

-ez buta kérdés... :-)
---------------
"(mintha az sejlene ki ezekből az "élménybeszámolókból", hogy mindenki ahhoz hasonlatos "élményeket" él át, amilyenekről hall, amilyenekben hisz, amilyen szellemiséget képvisel, ill. amilyeneket a kollektív tudatalattiban "raktároz" - vagy csak én látom így? lehet persze szó "tényleges igazságtartalmakról", de mintha mindenképpen átszíneznék az élményeket a tudatosan birtokolt, kialakított "elméletek")"

-szerintem is erőteljesen beszíneznek a klisék (különösen, ha valamilyen vallásos úthoz tartozik az, aki átéli őket)

környezetünktől nem függetleníthetjük magunkat

minden oda- és visszahat (egymásra)

a mindenséget semmi sem tartja, a jelenségek egymást tartják és meghatározzák

ez egy könnyű és tágas nézet

az igazi filozófus ezt mindet látja (dinamikus nézet)
Előzmény: Törölt nick (6232)
trueXman Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6244
Köszönöm a választ.

""óriási erőt éreztem,tökéletességet,a világ velem együtt lélegzett,a falak leomlottak,minden hullámzott és hömpölygött folyamatosan,miközben lett voilna bennem egy tökéletesen mozdulatlan pont...""

-azt hiszem, egyformán reális és egymást folyamatosan "szüli" a " tökéletesen mozdulatlan pont" és a hullámzó, hömpölygő minden...
(az önmagával folyamatosan ellenkező egység)


Az élmény véleményem szerint mindíg a kinyílás (minden nyílik kifelé/önmaga kedvére, örömére).
Előzmény: Sanat Kumara (6231)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6243
jajmá, de undok vagy:)

Amit a körről meg gömbről írtam, az vicc akart lenni, jó, nem volt nagy poén:)
(továbbá azt hittem, a pokolra írtad, hogy sok mindent írtál, de kitörölted)

továbbá - tényleg nincs értelme:(
Előzmény: Sanat Kumara (6241)
Sanat Kumara Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6242
pszichedelikus nem szomatikus
mekkora szar:)
Előzmény: Sanat Kumara (6241)
Sanat Kumara Creative Commons License 2010.10.19 0 0 6241
mivel akkoriban semmiféle kapcsolatba nem kerültem még sem spiritualitással,sem istennel,sem nirvánával elég furcsa lett volna,ha ilyesmi jelenik meg nekem:)

másrészt amint mondottam volt :a kör nem értheti meg a gömböt,de nyilván te nagy tapasztalattal rendelkezel a pszichoszomatikus anyagok használata terén:)

teljesen feleslegesnek látom az erről való csevejt azért is töröltem ki amit írtam.




Előzmény: Törölt nick (6236)
bélasuska Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6240
mindent mindent? vagy mindent a rózsakeresztességgel kapcsolatban?

és ez jó? amit megértettél? mármint összeállt a kép, vagy kiderült, hogy szélhámosság az egész? :))
Előzmény: Törölt nick (6239)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6238
Szerintem ez arra példa, hogy minden lehetséges, és belül dől el az egész. Ha hitre alapozva ilyen erős megváltozott tudatállapotot lehet előhívni, akkor nincs veszve semmi (persze elvonatkoztatva a konkrét részegségtől:).
Előzmény: Törölt nick (6237)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6237
csak miért könnyebb meggyőzni magunkat arról, hogy valami nem lehetséges, mint arról, hogy lehetséges....:) na megyek alfába:))))
Előzmény: Létfürkésző (6234)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6236
igen, stroke:) ő Nirvánának nevezte, biztos arról hallott:)) és 8 év kellett a felépüléséhez.... (Jill Bolte Taylor: Drámai, rohamos belátás - sok helyen fenn van a videó a neten)

az a fura, hogy ha megkérdez valaki, kitörölnék-e bármit az életemből, akármilyen rossz, valahogy nem:) bár nem kívánnám senkinek, magamnak sem még egyszer....
(és nem is mesélgetném, én sem:))
Előzmény: Sanat Kumara (6235)
Sanat Kumara Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6235
agyvérzés?:)))
sok mindent leírtam,de kitöröltem:)
who cares?:)
Előzmény: Törölt nick (6232)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6234
Biztos, hogy az elvárásnak, és az önmagának adott parancsnak szerepe van a tudatmódosító szerek hatásában. Itt is eszembe jut az a kísérlet, amit a tévében láttam, egy egyetemista csapat egyik tagja anélkül, hogy tudna róla, sör helyett placebót kapott, valami nagyon jó alkoholmentes sört, és ugyanolyan tök részeg lett az este végére, mint a többiek, mozgászavarok, gátlástalanság, stb., pedig orvosi értelemben színjózan volt.
Előzmény: Törölt nick (6232)
bélasuska Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6233
a pszichedelikus szerek elvileg felnagyítják azt, ami eleve benne van az emberben...

"indiános"-toltékos szimbolumvilág kedvelői, gondolom abba a fajta "szellemvilágba" utaznak

egy rózsakeresztesnek lehet, hogy piramisos utazáa lenne

stb :)
Előzmény: Törölt nick (6232)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.18 0 0 6232

"itt a poklot értsétek kb. szó szerint"

 

számodra mit jelent a pokol szó? te mit értesz alatta?

 

"a világ velem együtt lélegzett,a falak leomlottak,minden hullámzott és hömpölygött folyamatosan,miközben lett voilna bennem egy tökéletesen mozdulatlan pont..."

Ha jól emlékszem, a Tudatosság topikban volt szó egyszer egy agykutató beszámolójáról, egy agyvérzés? hatására átélt tapasztalatainak leírásáról - nagyon hasonló volt ehhez.

 

"egy bepillantást kapsz az igazságba amivel értelmet nyernek az elkoptatott kifejezések:óceán,tér,tágasság,egység,stb... :)"

Az igazság, a hallott kifejezések...... 

 

A buddhizmus iránti nyugati érdeklődésben hatalmas szerepe volt az LSD-nek. Instant nirvána. Az emberek megtapasztalták azt, amiről a miszticizmustól hallottak.

Siphersh 372.hsz Sámánizmus topik

 

A sámánizmus nem egy vallás, vagy egy filozófia, hanem egy technológia. Egy módszer. És ennek a technológiának egy alapvető eleme a révület elérése valamilyen tudatmódosítási technikával, és kapcsolatba lépés a sámáni értelemben vett szellemvilággal. Azért mondom, hogy sámáni értelemben, mert a szellemvilág sokmindent jelenthet.

Siephersh 369.hsz Sámánizmus topik

 

 

(mintha az sejlene ki ezekből az "élménybeszámolókból", hogy mindenki ahhoz hasonlatos "élményeket" él át, amilyenekről hall, amilyenekben hisz, amilyen szellemiséget képvisel, ill. amilyeneket a kollektív tudatalattiban "raktároz" - vagy csak én látom így? lehet persze szó "tényleges igazságtartalmakról", de mintha mindenképpen átszíneznék az élményeket a tudatosan birtokolt, kialakított "elméletek")

Előzmény: Sanat Kumara (6231)
Sanat Kumara Creative Commons License 2010.10.16 0 0 6231
természetesen azért írtam a "gömb"-ös dolgot,hogy szemléltessem,mennyire nem lehet leírni azt a tudatállapotot

én azt tudom,hogy egy alkalommal egy ponton elengedtem mindent,erre konkrétan emlékszem
ami utána jött az juj:)

óriási erőt éreztem,tökéletességet,a világ velem együtt lélegzett,a falak leomlottak,minden hullámzott és hömpölygött folyamatosan,miközben lett voilna bennem egy tökéletesen mozdulatlan pont...
ha azt mondom istennek éreztem magam,nem sokat tévedek:)

utána 3 hónapig lebegtem,majd hirtelen jött az ellenkező oldal :( ami csak 7 évig tartott:) a pokol és itt a poklot értsétek kb. szó szerint
azt hiszem,hogy az erő amit szabadon engedtem,valahogyan ellenem fordult:)



ha már gomba meg stb
én kipróbáltam majdnem minden kábítószert,magasan a pszichotróp anyagok viszik a pálmát:)
lsd,gomba,meszkalin majdnem mindnek ugyanolyan a hatása

érdemes e kipróbálni?
egy bepillantást kapsz az igazságba amivel értelmet nyernek az elkoptatott kifejezések:óceán,tér,tágasság,egység,stb... :)

Előzmény: trueXman (6218)
Létfürkésző Creative Commons License 2010.10.16 0 0 6230
Én nem érzem ugyanannak, mert ha túlértékeljük magunkat, akkor gőgből nem foglalkozunk vele, elutasítva a létét, ha alul, akkor pedig nem hisszük, hogy elérhető számunkra, ilyen értelemben nincsen, de attól még létezhet.
Előzmény: taoista aranyvirág (6223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!