Keresés

Részletes keresés

dredly Creative Commons License 2009.11.03 0 0 936
Kihagysz egy lépést: a méretet a Pan/Crop timeline-jának (kis ablak alsó, rombuszos része) elején ÉS végén IS be KELL állítani! Ha csak egy kis rombuszod van, az kevés: mindkét végén lennie kell. A méretet pedig a kép sarkain látszódó kis négyzet-alakú jelek mozgatásával tudod beállítani.

Dredly
Előzmény: gpsman (934)
ballpen Creative Commons License 2009.11.03 0 0 935
Hááát erre semmi okosat nem tudok mondani...
Előzmény: gpsman (934)
gpsman Creative Commons License 2009.11.02 0 0 934
Szia!

Ezeket végig is csinálom, de nem közelit semmit.
1. képet belehúzom a video mezőbe, kihúzom 10mp -ig.
2. pan/corp, végére kattintok, felnagyitom, ablakot bezárom
3. nem történik semmi, áll a kép


Előzmény: ballpen (933)
ballpen Creative Commons License 2009.11.02 0 0 933
Kicsit elcsúszott a kép kommentár, de remélem érthető.
Előzmény: ballpen (932)
ballpen Creative Commons License 2009.11.02 0 0 932

Szia!

Na figyelj, itt vannak a képek hogyan közelíts 5 mp-ig. A beszúrt kép alapból 5 mp hosszú:)

Rányomsz az Event Pan/Crop gombra, a piros vonal végén látod

 

 

Megjelenik az alábbi ablak. Az alsó idősávban van egy rombusz, ami akkor van kijelölve, ha üres a közepe. Ezzel most nem kell foglakozni.

 

 

Az idősáv végére - ötödik mp - kattints kettőt, akkor ott is megjelenik a rombusz. A képet pedig kicsinyítsd annyira amennyire szeretnéd. Az ablak kikapcs, és play. Tádámm!

 

Előzmény: gpsman (931)
gpsman Creative Commons License 2009.11.01 0 0 931
szia,

hát ez nekem sehogy sem megy.....
nincsen skype-od vagy valami online mod, hogy realtime megoldanánk valahogy?
:-)
Előzmény: dredly (930)
dredly Creative Commons License 2009.10.29 0 0 930
1. A timeline-on beállítod, hogy az adott képet milyen hosszan szeretnéd látni (kivágástól függetlenül).
2. Event Pan/Crop-ban beállítod, hogy kezdetben mit akarsz látni (kivágás)
3. A Pan/Crop ablak alján a csúszkát áthúzod a másik oldalra
4. beállítod, hogy a kép végén mit akarsz látni (kivágás)

Kis ablakot becsukni, remekművet ellenőrizni... :-)
Előzmény: gpsman (929)
gpsman Creative Commons License 2009.10.28 0 0 929
Nagyon köszi, de jó lenne egy pontos útmutatás, mert nem igazan értem mit is kéne csinálnom!

Elég cimszavakban, ha nem túl nagy kérés.
Nagyon szépen köszönöm előre is a segitseged!!!

Előzmény: dredly (928)
dredly Creative Commons License 2009.10.26 0 0 928
Event pan/crop
Előzmény: gpsman (927)
gpsman Creative Commons License 2009.10.25 0 0 927
Sziasztok!


Nem tudjátok hogyan lehet vegasban egy sima pl .jpg képet folyamatosan közeliteni-nagyitani mondjuk 5mp-ig?

A 9.0 -as platinum van nálam, ha ez számit.
Nerine ^^ Creative Commons License 2009.10.24 0 0 926
Köszönöm a válaszokat! A registry takarítást majd még megpróbálom azt elfelejtettem :P.
zsuzsa0325 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 925
Sziasztok!(:
Telepítettem a Sony Vegas 7.0-át, de nem lehet használni, ha ezt a filet: sonymvd2pro_xp.dll le nem töltöm. Valaki el tudná nekem küldeni emailban:zsuzsa133@freemail.hu vagy meg tudná mondani, hogy hol tudom letölteni INGYEN.
Előre is köszönöm!
dredly Creative Commons License 2009.10.23 0 0 924
...mindent újratelepítettem ami úgy gondoltam meghibásodhatott...

A Windows-t is? :-) (Ugyanis lehet, hogy csak az fog segíteni...)

Viccet félretéve: lehet, hogy lejárt lemezt teszek fel, akkor bocs, de nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon nem mindegy, mit milyen sorrendben pakolsz fel. Először az alkalmazást (Vegas), utána a kiegészítőket (kodek-ek) kell feltenni. Egy kodek újratelepítésénél pedig a legtöbbször nem elég a reinstall, hanem teljes uninstall kell (registry-pucolással együtt!!), és csak ezután jöhet az újratelepítés.
Előzmény: Nerine ^^ (921)
Nerine ^^ Creative Commons License 2009.10.22 0 0 923
Xvid avi. Az az érdekes h ha más xvid avit próbálok megnyitni azt megnyitja. Egy másik xvidet pedig megint nem. Érdekes :S
dredly Creative Commons License 2009.10.20 0 0 922
Milyen formátumú az eredeti videó? (avi, mpeg, stb.)
Nagy valószínűséggel egy régebbi kodeket hiányol, amit felülírtál egy telepítéskor.
Előzmény: Nerine ^^ (921)
Nerine ^^ Creative Commons License 2009.10.19 0 0 921
Sziasztok!

Lehet, hogy már kérdezték de nincs kedvem visszaolvasni 100 oldalt, ha vki még nem unja a kérdést az kérem válaszoljon :P.

Sony Vegas 7-el dolgozom. Nem kezdő vagyok vmennyire értek hozzá. Elkezdtem csinálni egy videót, semmi probléma nem volt, megjelent a hang és a videó sáv is. Következő alakalommal amikor ugyanezt a videót akartam szerkeszteni már nem jelenítette meg a videó sávot csak a hangot. Próbáltam a vágott részeket felhúzni a munkafelületre, de csak a hangot húzza fel. Az eddig kész levő részeknél pedig azt írja h "media offline". Segítsetek légyszi! Sűrgős lenne megcsinálnom ezt a vidit és nem tudom mi történt. Próbáltam keresgélni de mindehol a virtual dubot találtam csak, de nekem nem az kell mert mondom eleinte nem volt semmi baj. Fenn van a gépemen a divx és az xvid codec is, mindent újratelepítettem ami úgy gondoltam meghibásodhatott de nem javult a helyzet.

Köszi a segítséget!
Perillustris Creative Commons License 2009.10.02 0 0 920
Egyszerű leszek: ha a gyors megoldás a cél, s nem akarod újratelepíteni a programot, esetleg a kodekeket, akkor nyomd ki DV-AVI-ba, aztán egy külön konvertálóval ess neki.
Előzmény: SG01 (919)
SG01 Creative Commons License 2009.09.28 0 0 919
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Elkészítettem az anyagot, renderelni szeretném mpeg2-be, elindul, de hol 15%-nál, hol 20%-nál, hol 25%-nál megáll, csak fekete kép jelenik meg és nem megy tovább a renderelés. 3-4x próbálkoztam.

Aviba ugyanezt az anyagot simán renderelte. Az így készített avi most meg 8%-nál áll le. Mi lehet a baj?

Az anyag hossza 2 óra 15 perc több (2) hangsáv van rajta, a végén pedig néhány kép. Többször csináltam már ilyen anyagot, de ilyen probléma még nem merült fel.

Mi lehet a gond?????????????????????

dredly Creative Commons License 2009.09.28 0 0 918
Amit csináltál, az maga a kért művelet: levágtad az elejét és a végét. Mivel a VEGAS ún. nondestruktív editor, ezért a kiindulási fájlba fizikailag nem nyúl bele, tehát ahhoz, hogy az elvégzett munkád fájlban is meglegyen, egy új fájlt/filmet kell renderelni. Jelöld ki a hasznos tartományt, és rendereld le a filmet: ez már rövidebb lesz. A VEGAS Help-je egyébként nagyon jól leírja, hogy az alapműveletek tekintetében mit és hogyan kell csinálni.

Dredly
Előzmény: SzVFE (917)
SzVFE Creative Commons License 2009.09.25 0 0 917
Sziasztok, teljesen kezdő vagyok, megírná valaki részletesen, hogy egy wmv film elejét és végét hpgyan tudom levágni? Kijelöltem őket, delete, de üres hely maradt a helyükön, tehát a film nem lett rövidebb, csak eltűnt a tartalom abból az időzónából.
dredly Creative Commons License 2009.09.14 0 0 916
Szerintem a DivX7 jó lesz neked.
Előzmény: csíkos_elefánt (913)
dredly Creative Commons License 2009.09.14 0 0 915
Esetleg RAM-hiba?
Előzmény: havergt (914)
havergt Creative Commons License 2009.09.13 0 0 914
valakis segitsen!!! miért lép ki a vegas ha renderelni akarok?
csíkos_elefánt Creative Commons License 2009.09.06 0 0 913
A vegas nem tud videósávot képezni egy szerkesztendő videónak. A videoinspector szerint nincs telepítve a DivX 3 (Low motion) kodek. Azt tudom, a virtualdubbal kell egy ilyen videóból tömörítetlen avi-t csinálni, de ehhez is kell a kodek. Ezekkel a kodekekkel nem vagyok tisztában. Mi a jobb, ha letöltöm innen http://www.divx.com/en/win a DivX 7-et, vagy beírom a google-ba DivX 3 (Low motion) és letöltöm az elsőt, amit kidob, vagy van olyan hely, ahonnan jobb letölteni, mert onnan biztos nem vírusos cuccot töltök le?
nemere Creative Commons License 2009.09.02 0 0 912
Sorstársak!

Adott egy Pana-Hs100-ról származó, 4 órányi AVCHD formátumú anyag. A Sony Vegas Pro 9b timeline-ra frankón rá is húzhatóak a klippek, de sajnos az eddig bikának gondolt gépem csak 15-18 fps sebességgel képes visszajátszani. Ha már van rajta egy szimpla átmenet, akkor még rosszabb a helyzet. Tehát adott volt, hogy át kell alakítani a videót kezelhetőbb formátumba pl. DV AVI-ba. Erre tökéletes a Mainconcept AVCHD Transcoder 2.1 verziója. DE. Az eredeti AVCHD 5.1-es audióval rendelkezik. Ezt a Mainconcept prog. átalakítja Uncompressed PCM audio 5.1-é (GSPOT szerint "0xFFFE Extensible wave format") Így amikor az elkészült DV AVI-t ráhúzom a szerkesztősorra, csak videóm van hang nélkül. Kérdés: milyen PCM kodek kell a Vegas alá, hogy legyen hangom? Érdekes még, hogy a GSPOT attól eltekintve, hogy az audióra azt írja "Codec not installed" minden további nélkül lejátsza a klipp hangját is. Ugyanez a helyzet a BSPlayerrel is. Magyarul úgy néz ki van ehhez a fajta audióhoz kodek a gépen, csak a Vegas nem vesz róla tudomást. (Két csatornás PCM frankón megy Vegas alatt, arra a GSPOT "codec not required"-et ír.)
Égre-földre keresek a neten 5.1 PCM kodeket, de eddig semmi. Esetleg valaki hasonló gondban volt már?
nemere Creative Commons License 2009.09.02 0 0 911
Hali! Nekem akkor tűnt el (igaz csak az egyik) az ikon, amikor túl keskenyre vettem a track magasságát. De jobb klikkel el tudtam hozni akkor is.
Előzmény: ballpen (900)
havergt Creative Commons License 2009.08.26 0 0 910
Hali! Olyan problémám lenne hogy Sony Vegas-al renderelni akarok és mielött elkezdené, kilép a program, ha valaki tudja legyenszíves segítsen. (wma-ba szeretnék renderelni)
ballpen Creative Commons License 2009.08.26 0 0 909
Igazán köszönöm. Én is inkább a blue/green boxos dolgot támogatom, csak ha a körbevágós dologra lenne szükségem, ahhoz szerettem volna tudni, hogy mégis hogyan kell használni. Nah, ez ám s többszörösen összetett mondat:D Köszi!
Előzmény: dredly (908)
dredly Creative Commons License 2009.08.26 0 0 908
A videó sávba (nem a clip-be!!!) annyi "Cookie Cutter"-t kell befűzni, ahánnyal meg lehet oldani a kitakarást. Aztán az összeset keyframe-ekkel - szükség esetén akár képkockánként - pozicionálni, méretezni, paraméterezni kell, hogy megfelelően lekövesse a mozgást. Baromi nagy meló, de ha tarka a háttér, akkor nem nagyon van más megoldás.
Emlékeim szerint nekem akkor 12 db volt betéve, és így sikerült megcsinálni.

Dredly
Előzmény: ballpen (907)
ballpen Creative Commons License 2009.08.25 0 0 907
És azt a maszkot hogy készíted?:) VideoFX-ben van erre valami?
Előzmény: dredly (906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!